Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540221 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11206 Dátum: 2023.01.03 19:20:50 »
De hogy még a szétbombázott Ukrajnában is olcsóbb a benzin...  :wacko: :hmmmm: :?:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11207 Dátum: 2023.01.04 08:55:48 »
Mert az ő szomszédságában nincs háború... :devil2:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11208 Dátum: 2023.01.04 18:37:23 »
Péntektől a benzinár még 6 Ft-tal emelkedik.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11210 Dátum: 2023.01.06 12:28:10 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11211 Dátum: 2023.01.06 12:35:55 »
Mér, Te mit olvasol?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11212 Dátum: 2023.01.06 12:43:49 »
Mér, Te mit olvasol?
Azt bízd rám.  ;)
Csak jelezni kívántam, hogy ismét politikai cikket osztott meg Dani. Ami még mindig fórumszabályzatba ütközik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11213 Dátum: 2023.01.06 12:47:48 »
Aham... sejtettem hogy ezt fogod válaszolni...  :whistling:
A cikkben amúgy semmiféle politikai utalás nincsen, nyugodtan elolvashatod, nem leszel tőle idegesebb. :ph34r:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11214 Dátum: 2023.01.06 13:30:49 »
Aham... sejtettem hogy ezt fogod válaszolni...  :whistling:
A cikkben amúgy semmiféle politikai utalás nincsen, nyugodtan elolvashatod, nem leszel tőle idegesebb. :ph34r:
Én és az idegesség alapvetően ellenkező irányban helyezkedünk el egymástól a számegyenesen.  ;)
Az egész Telex maga egy politikai termék. Bevallottan. Méghozzá saját maguk által bevallottan.
Ennek ellenére elolvastam a cikket és a szándékos hangulatkeltésen kívül az ég világon semmi célja, haszna nincs. De ezt már megszokhattuk a Telextől.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11215 Dátum: 2023.01.06 14:04:01 »
Az egész Telex maga egy politikai termék. Bevallottan. Méghozzá saját maguk által bevallottan.
Ennek ellenére elolvastam a cikket és a szándékos hangulatkeltésen kívül az ég világon semmi célja, haszna nincs. De ezt már megszokhattuk a Telextől.
Kicsit offtopik, de szerintem halvány lila gőzöd sincs arról, hogy mit jelent egy politikai termék, és egyáltalán az újságírás, mint szakma, hogyan működik.
A Ludovikán az alap-tanagyagban is benne van a Montesquieu-i hatalmi ágak szétválasztása mely szerint az Alkotmány is meghatározza papíron az ország működését. Az, hogy gyakorlatban nálunk ez nem éppen így van, annak egyik konkrét bizonyítéka ahogyan a médiafelületek döntő többségét is sikerült gazdasági alapon, politikai kontroll alá venni.

"A sajtó a negyedik hatalmi ág!", "a gazdaság a negyedik hatalmi ág!" – hallik gyakran a politikai újságírás szakzsargonja. Az alkotmányjogilag természetszerűleg elvethető nézetekben azért rejlik némi igazság, hiszen az említett tényezők hatást gyakorolhatnak a hatalmi-politikai rendszerre. A média például alaposan befolyásolhatja a választások kimenetelét, ez pedig a törvényhozó hatalomra (annak összetételére) nézve óriási hatással bír. A gazdaság önálló működése megszabhatja a végrehajtás valódi mozgásterét. Ezen tényezők azonban nem az állam részei, nem rendelkeznek az erőszak legitim alkalmazásának monopóliumával, azaz akaratuk nem kikényszeríthető az alkotmányjog világában (http://jesz.ajk.elte.hu/cservak9.html).

Az, hogy néhány médiafelületnek sikerült a fősodorból kimaradni, sőt "békén lett hagyva" és képes nem ugyanazt a szócsövet fújni, azért nem hogy méltányolható, hanem még szép! Az persze másik dolog, hogy az úthengerrel szemben vajmi esélyük van, de legalább akit érdekel az is, hogy mások, akik nincsenek mindig egy véleménybuborékban, hogy látják a világ dolgait (a szennygerjesztő közösségi médián túl, persze), az is kaphat némi levegőt. Sőt. Aki szeretne egy kicsit jobban látni, az mindig megnézi az "ellenfél" állapotát is - a stratégia egyik legfontosabb eleme...

Szerintem nem ildomos ezeket a levegővételeket minden eseteben elnyomni, leszidni, "jelezni" hogy (mondvacsináltan) "fórumszabályzatba ütközik". Adott esetben még öngól is lehet...
Különösen úgy, hogy az előbb belinkelt cikk tényleg semmi politikai tartalommal nem bírt, még csak hangulatkeltést sem tartalmazott. Egyszerűen listázza a KSH statisztikáját, és leírja hogy fekete/fehér számok mit mutatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2023.01.06 14:13:34 írta robi (Robi) »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11216 Dátum: 2023.01.06 15:16:49 »
(...)
A cikkben amúgy semmiféle politikai utalás nincsen, nyugodtan elolvashatod, nem leszel tőle idegesebb. :ph34r:
:yes: :flowers:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11217 Dátum: 2023.01.06 16:25:22 »
Kezd bedurvulni a benzinár. Nekem még letenyei 480as benzin van a kocsiban tavaly nov5ből.. áll az autó.  Tavaly nyáron csináltam pár kannát hogy vittem a horvát utakra a 480as benzint most meg minden fordítva..  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

brazil80

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11218 Dátum: 2023.01.06 16:35:52 »
Mi a véleményetek az Auchan és az egyéb önkiszolgáló benzinkutaknál kapható dizel és benzinről?
Minőségileg mennyire jó? Még nem tankoltam ott, de ezekben az árakban most jelentősen kedvezőbben adják mint a normál kutak.
De vajon jó is? Prémium nem is tudom van e ott, vagy csak sima. Fogyasztásban, motorilag egy prémium érződik, hogy jobb, de ott ki tudja vajon mi van benne és honnan szerzik be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11219 Dátum: 2023.01.06 17:24:37 »
Mi a véleményetek az Auchan és az egyéb önkiszolgáló benzinkutaknál kapható dizel és benzinről?
Minőségileg mennyire jó? Még nem tankoltam ott, de ezekben az árakban most jelentősen kedvezőbben adják mint a normál kutak.
De vajon jó is? Prémium nem is tudom van e ott, vagy csak sima. Fogyasztásban, motorilag egy prémium érződik, hogy jobb, de ott ki tudja vajon mi van benne és honnan szerzik be.
Én két helyen szoktam tankolni (mert az esik útba): Auchan meg OMV. Semmi, de semmi különbséget soha nem éreztem az alap 95-ös benzinek között, sem a Verso-val, sem anno a Kia Cee'd-el.
Azt hogy honnan szerzik be arra nincs túl sok lehetőségük: mindenki többnyire Százhalombattai MOL finomító, nyugati országrészen esetleg pozsonyi MOL finomító vagy autsztriai OMV finomító. Auchan szerintem simán csak MOL.