Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540111 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11145 Dátum: 2022.12.06 14:52:42 »
Tegnap óta elérhetetlen a holtankoljak.hu oldala - legalábbis nekem - lehet ezzel szimbolizálják az országban rendelkezésre álló üzemanyagot, ami szintén elérhetetlen?  :D :hmmmm:

Tudja valaki holnaptól milyen változás várható az árakat tekintve?
Mert azért elég sokan nem tankolnak sapkás áron, fontos infó lehet az ilyen.  :yes: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11146 Dátum: 2022.12.06 15:13:37 »
Nekem bejön, bár nagyon lassan. Azt mondja:
2022-12-06 | Üzemanyagár-változás 2022.12.07-től
A piaci árak benzin és gázolaj esetében várhatóan nem változnak szerdán, miután a beszerzési árakban nem történt árváltozás.
« Utoljára szerkesztve: 2022.12.06 15:26:05 írta xpet »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11147 Dátum: 2022.12.06 19:05:27 »
98ast kellett ma tankolni, mert 95 nem volt sehol.
Sztem most negatív lesz a fogyasztásom :D
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11148 Dátum: 2022.12.06 21:45:03 »
Nekem bejön, bár nagyon lassan. Azt mondja:
2022-12-06 | Üzemanyagár-változás 2022.12.07-től
A piaci árak benzin és gázolaj esetében várhatóan nem változnak szerdán, miután a beszerzési árakban nem történt árváltozás.

Közben nagyon lassan most este bejött nekem is.
Gondolom ilyen hiány mellett nem nagyon fogják csökkenteni az árakat, de holnap majd kiderül.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11149 Dátum: 2022.12.06 22:41:36 »
Én vasárnap tudtam tankolni ugyanitt. Az OMV-n azt mondta a kutas, hogy, ha nem pánikolnának az emberek, nem fogyna ki szállítás előtt az üzemanyag. Vasárnap délelőtt az egész városban ezen az egy kúton volt hatósági áras üa, de a 6 kútoszlopon folyamatosan várakozó 4 (azaz, összesen kb 24-25db!) autó miatt délutánra kifogyott. Másnap érkezett szállítmány a városi MOL kutakra.

By the way: kíváncsi vagyok, mi folyik a MOL berkein belül, mert minimum fura, hogy rekord összegű nyeresége van a cégnek úgy, hogy olcsó orosz olajat finomít, Horvátországban és Lengyelországban is van finomítója és az orosz olaj piaci ára 20%-kal alacsonyabb jelenleg, mint az "háború" előtt volt.
Hogyan lehet többet tankolni, mint ami elfogyott a tankból?  :hmmmm:
Azt értem, hogy többen állnak a sorban, de nem tudnak többet tankolni  :surrender:

A "pánikolásnak" oka van: az üres a tartályok, nem szállít a MOL  :whistling: .
Előbb volt ez az állapot, mint hogy az emberek sorban álltak volna azokon a kutakon, ahol még van üzmanyag.
Az is tény, hogy sokkal több üzemanyag fogy, mint a megelőző év azonos időszakában. Lényegesen több.
Mert az emberek nem spórólnak (miért is tennék, olcsó).
Mert a fizetésekhez képest nagyon olcsó az üzemanyag. Az infláció miatt erősen emelkedtek a fizetések, de a benya ára maradt annyi.

Tehát az, hogy ma, kedd este 11-től megszünik az ársapka az üzemanyagokon, nem meglepő.
Majd meg lehet nézni, hogy mennyivel csöken a felhasználás.
« Utoljára szerkesztve: 2022.12.06 22:56:52 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11151 Dátum: 2022.12.07 01:40:26 »
No, kedd este 11-től hivatalosan is vége lett ennek a nonszensz benzinársapkának.
Mostantól 641 Forint lesz a benzin, míg 699 Forint a dízel ára.

De hogy még a Hernádi is a szankciókra keni az ársapka befejezését, azért ehhez már pofa kell...  :censored: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11152 Dátum: 2022.12.07 06:40:39 »
Hogyan lehet többet tankolni, mint ami elfogyott a tankból?  :hmmmm:
Azt értem, hogy többen állnak a sorban, de nem tudnak többet tankolni  :surrender:

A "pánikolásnak" oka van: az üres a tartályok, nem szállít a MOL  :whistling: .
Előbb volt ez az állapot, mint hogy az emberek sorban álltak volna azokon a kutakon, ahol még van üzmanyag.
Az is tény, hogy sokkal több üzemanyag fogy, mint a megelőző év azonos időszakában. Lényegesen több.
Mert az emberek nem spórólnak (miért is tennék, olcsó).
Mert a fizetésekhez képest nagyon olcsó az üzemanyag. Az infláció miatt erősen emelkedtek a fizetések, de a benya ára maradt annyi.

Tehát az, hogy ma, kedd este 11-től megszünik az ársapka az üzemanyagokon, nem meglepő.
Majd meg lehet nézni, hogy mennyivel csöken a felhasználás.
Semennyivel. Akinek szüksége van az autóra mai szinten, ugyanannyit fog vele menni és tankolni is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11153 Dátum: 2022.12.07 07:39:45 »
(...)

Tehát az, hogy ma, kedd este 11-től megszünik az ársapka az üzemanyagokon, nem meglepő.
Majd meg lehet nézni, hogy mennyivel csöken a felhasználás.
Csökkenni fog, ha eddig igazat írtak, vagyis azt, hogy a normális viszonyokhoz képest 20%-kal nőtt az üzemanyagfogyasztás a 480 ft miatt. Szerintem most rögtön nekiáll spórolni meg nem tankolni, amíg csak lehet mindaz, akinek ez lehetséges(és eddig is az lett volna neki, de minek takarékoskodni ha 480).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11154 Dátum: 2022.12.07 08:10:31 »
Semennyivel. Akinek szüksége van az autóra napi szinten, ugyanannyit fog vele menni és tankolni is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11155 Dátum: 2022.12.07 08:13:42 »
Csökkenni fog, ha eddig igazat írtak, vagyis azt, hogy a normális viszonyokhoz képest 20%-kal nőtt az üzemanyagfogyasztás a 480 ft miatt. Szerintem most rögtön nekiáll spórolni meg nem tankolni, amíg csak lehet mindaz, akinek ez lehetséges(és eddig is az lett volna neki, de minek takarékoskodni ha 480).
Ez is olyan, mint a dohánytermékek: nagyjából 2000Ft egy doboz gagyi cigi. Pár évvel ezelőtt 5-600Ft volt. Azóta semmit nem csökkent a dohányzók aránya. Első kézből tapasztaljuk. Az üzemanyag is ilyen. Azt hinnéd, hogy "na, most aztán csökkenni fog a tankolások száma...", nem fog. Mert eddig is legnagyobbrészt annyit mentek autóval az emberek, amennyit kellett nekik. Legfeljebb tényleg pár százan, akik eddig valóban többet mentek a szükségesnél, fogják majd vissza talán magukat, de szerintem, amíg a havi büdzséjük pluszban zár, addig inkább költenek többet üzemanyagra (és dohányra is!), mint kiflire, kenyérre. Sajnos ilyen az ember.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11156 Dátum: 2022.12.07 08:33:04 »
Semennyivel. Akinek szüksége van az autóra mai szinten, ugyanannyit fog vele menni és tankolni is.
Azok igen.
Aki meg eddig kényelmi okból használta, az leteszi.
Akinek nem létkérdés és van - kicsit kellemetlenebb - alternatíva, az leteszi.
Akinek az ár már veri az inger küszöböt az ár, az leteszi.

Statisztika: egyértelműen magasabb volt az üzemanyag felhasználás az utóbbi időkben, mint az előző évek hasonló időszakában. És nem 2%-kal  ;)  2015-höz képest 70%-kal. Annyit nem nőtt a gépjárműállomány.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11157 Dátum: 2022.12.07 08:48:14 »
Azok igen.
Aki meg eddig kényelmi okból használta, az leteszi.
Akinek nem létkérdés és van - kicsit kellemetlenebb - alternatíva, az leteszi.
Akinek az ár már veri az inger küszöböt az ár, az leteszi.

Statisztika: egyértelműen magasabb volt az üzemanyag felhasználás az utóbbi időkben, mint az előző évek hasonló időszakában. És nem 2%-kal  ;)  2015-höz képest 70%-kal. Annyit nem nőtt a gépjárműállomány.
Aki eddig kényelmi okokból használta, az ezután is ugyanemiatt fogja használni. Az emberek egy tetemes része kib*szott lusta, elkényelmesedett, elhízott disznó. ;-)
Akinek az ár már már veri az ingerküszöbét, de a napi munkvégzéséhez szükséges, az továbbra is anyázni fog, de meg fogja venni az üzemanyagot.
Statisztika: A az üzemanyagfelhasználás azért volt magasabb, mert folyamatosan több és több autó van az utakon. A 480Ft-os üzemanyag sem volt olcsó, csak olcsóbb. Konkréten nem ismerek olyat körülöttem, aki hétvégente csakúgy elment autóval kirándulni, mondván, olcsó az üzemanyag.

A dohánytermékes hasonlatom fog itt is működni: néhányan - szerintem nem jelentős mennyiségben - kevesebbet fogják használni az autójukat, ezáltal kevesebb üzemanyagot fognak tankolni, de az autósok túlnyomó része ugyanannyit fog autózni egészen addig, amíg a havi büdzséje +ban zár. Kevesebb pénze marad hó végén, ez igaz, de amíg nem fordul -ba, addig a legtöbbjük nem fogja kevesebbet használni az autóját. Csakúgy, mint, ahogy a dohányos sem fog leszokni a cigiről a 2000Ft-os árak ellenére sem, viszont pulykasonka helyett "olcsó" párizsit fog venni, máson fog spórolni. Addig, amíg a hó végén le nem 0-ázódik a kasszája. Csak ekkor fogja átgondolni a továbbiakat.

Idehozom a saját példámat: A Primera most a városban és a téli hidegben átlagban 9,5 litert fogyaszt. Nem tudom lejjebb vinni, mert az útvonalaim optimalizáltak, a tempóm a lehetőségekhez mérten egyenletes, figyelem a fedcompot, az autó jó állapotban van, nem tudok vele jelen körülmények között kevesebbet etetni. Viszont, a gyerekeket vinnem kell reggel suliba, magamat munkába, délután őket edzésre és mindnyájunkat haza. Pont. Alternatíva lehetne a közösségi közlekedés, de jelenleg a kényelmünk miatt még nem választjuk, mert több időt lennénk otthonról távol a buszra történő várakozás miatt. Tehát, kényelmi szempont is van. A másik autót Juci csak akkor használja, ha tornára jönnek be a kicsivel. És nincs más. És ez így is fog maradni.
« Utoljára szerkesztve: 2022.12.07 08:56:42 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11158 Dátum: 2022.12.07 09:37:10 »
Semennyivel. Akinek szüksége van az autóra mai szinten, ugyanannyit fog vele menni és tankolni is.
Sajnos a dohányzásos példádban is van igazság. Viszont korábban a magyarországi üzemanyagellátás 30%-a import volt, ami az ársapkával megszűnt, a MOL pedig látható módon nem tudta pótolni. Elvileg az ársapka kivezetésével van rá esély, hogy ismét jöjjön import üzemanyag, ami csökkentheti a hiányt. És persze mostanra úgy néz ki, hogy épp megoldódott minden a MOL finomítójában is...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11159 Dátum: 2022.12.07 10:49:51 »
Sajnos a dohányzásos példádban is van igazság. Viszont korábban a magyarországi üzemanyagellátás 30%-a import volt, ami az ársapkával megszűnt, a MOL pedig látható módon nem tudta pótolni. Elvileg az ársapka kivezetésével van rá esély, hogy ismét jöjjön import üzemanyag, ami csökkentheti a hiányt. És persze mostanra úgy néz ki, hogy épp megoldódott minden a MOL finomítójában is...
Igen. Az import helyreállásával (1-1,5-2 hónap) az ellátás stabilizálódni fog. Viszont az árak így teljesen ki lesznek szolgáltatva a piac és a tőzsde alakulásának. Februártól várhatóan érezhetően tovább fog emelkedni a piaci ár, ezzel nemcsak az autózásért, hanem a szállítási költségek miatt a termékekért is még többet kell majd fizetni. Az ársapka ezt a drágulási folyamatot lassította.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i