Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540007 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11040 Dátum: 2022.08.01 15:47:35 »
Hát elég kevés hely volt az, ahol a cég az autó magánjellegű használatát is teljesen fedezte...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11041 Dátum: 2022.08.01 16:46:33 »
Délpesten már sehol se lehet üzemanyagot kapni. Se benzint, se dízelt. Azt mondják a kutasok, elfogyott, nincs több. 4 helyen voltam ma.
Ma az első Mol kúton tudtam tankolni kedvezményeset hála Istennek. 2/3-ig volt a tank, de fő a biztonság  :hmmmm:
Forgalmit kivették a tokból a vonalkód miatt, viszont az 50 literes limiten kívül más nem volt.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11042 Dátum: 2022.08.01 17:55:57 »
Újabb lépés a normalitás felé, remek döntés volt a szombati. Szépen lassan, fokozatosan eltörlik ezt az agyament hülyeséget. A piacgazdaság törvényeivel szembemenni hosszú távon nagyon nem egészséges. A jelenlegi nemzetközi helyzetben a stratégiai tartalék felhasználása (pazarlása) komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Ezt már a Kormány is belátta. Hamarosan teljesen megszüntetik ezt a hülyeséget... Ezt követően soha többé nem fogunk 600 Ft alatti üzemanyagárat látni a kutakon, de a 700 alatti ár is ritka lesz.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11043 Dátum: 2022.08.01 20:48:57 »
Az Avensist 100-as benzinnel etetem, rögtön találtam kutat hozzá, 730,9 volt literje.

A Citroen-nél átálltam az ársapkás benzinre (talán túl későn is  :hmmmm: ), itt az első kagylós kúton egyáltalán nem volt 95-ös (Budapest), nosza elgurultam a nem messze lévő Lukoilhoz, ott ugye max 20 litert lehet tankolni egyszerre (de legalább volt), majd elmentem egy másik kagylós kúthoz 5 km-en belül, ahol volt szerencsére 95-ös, és most tele van a 80 literes tank.
693,9 volt mindkét kútnál a kiírt 95-ös ár, és a forgalmi alapos szemrevételezése után megkaptam a kedvezményt.

Rákérdeztem a kutasnál, hogy ez a kagylós kutas dolog, hogy nincs köztük 5 km sem, és mégis az egyikben nincs nafta, a másikban meg tele van azt mondta, hogy franchise rendszerben nekik 3 kútjuk van, ott biztosított - egyelőre - az ellátás, de hogy a másik kút honnan szerez be, azt nem tudja megmondani... - de mindenesetre a szavait idézve "ha már egy budapesti kúton ellátási gond van a 95-össel, akkor ott nagyon nagy bajok vannak".  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11044 Dátum: 2022.08.02 09:14:02 »
Elszámolni csak azt lehet amiről van számla.
Ó, dehogy!
Pont az üzemanyaggal van az, hogy számla nélkül is lehet elszámolni, van a NAV-nak egy tarifarendszere, ahol adószámos magánszemélyként köbcentifüggő fogyasztási norma és km alapján adott esetben útiköltséget számolhatsz el, illetve eszerint fizetnek neked, ha hivatalos kiküldetésben voltál.
A NAV honlapján viszont kettévált az üzemanyag elszámolóár, március óta szerepel a hatósági ár is, és a piaci ár is, és a különbség, mint tapasztaljuk, elég nagy.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11045 Dátum: 2022.08.02 11:09:52 »
A hivatalos kiküldetés az egész más dolog, amiről itt most szó van, az, amikor a céges autót saját célra engedik használni, és az ezzel járó üzemanyag szükségletet nem is áll szándékában a munkáltatónak téríteni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11046 Dátum: 2022.08.02 23:14:49 »
Én két dolgot kérdeztem, az egyik, amiről írsz, a másik a magántulajdonú jármű munkára használata. Ehhez írtam az előzőt. És ez sokakat érint, mert a kata kicsinálásával az egyik lehetőség éppen a vállalkozói engedély visszaadása és a 7-es adószám kiváltása, s oda már ez vonatkozik.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11047 Dátum: 2022.08.03 11:24:38 »
Szerdától növekedés lesz a nagyker árakban, a benzin 7, a gázolaj pedig 9 Ft-tal kerül majd többe literenként.
Péntektől kvázi visszaveszik ugyanezt:
benzin -8 Ft
gázolaj -9Ft.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11048 Dátum: 2022.08.05 18:11:59 »
Azt hallom most a hírekben, hogy a MOL egy nap csak egyszer enged tankolni egy rendszámot 480-as áron.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11049 Dátum: 2022.08.05 18:47:31 »
Azt hallom most a hírekben, hogy a MOL egy nap csak egyszer enged tankolni egy rendszámot 480-as áron.
Há' milyen híreket hallgatol?? :) Ilyeneket?

Valaki innen tapasztalta is esetleg? Jó, hogy már nem robogózok  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11050 Dátum: 2022.08.05 22:05:19 »
Azt hallom most a hírekben, hogy a MOL egy nap csak egyszer enged tankolni egy rendszámot 480-as áron.
Van más kút is. :winkiss:
Nem gondolom, hogy nagy tömegek tankolnal naponta többször a lakossági kedvezményes autósok közül, tehát ezzel minimálisan csökken a felhasználás mennyisége. Ha meg a MOL a veszteségeit akarná csökkenteni ...  [rohog]  Rekord nyeresége volt megint.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11051 Dátum: 2022.08.06 11:07:35 »
Van más kút is. :winkiss:
Nem gondolom, hogy nagy tömegek tankolnal naponta többször a lakossági kedvezményes autósok közül, tehát ezzel minimálisan csökken a felhasználás mennyisége. Ha meg a MOL a veszteségeit akarná csökkenteni ...  [rohog]  Rekord nyeresége volt megint.
Igen, és várhatóan lesz is.
https://hvg.hu/cegauto/20220805_hatosagi_ar_arsapka_uzemanyag_tankolas_mol?s=hk

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11053 Dátum: 2022.08.06 21:38:52 »
1. Van más kút is. :winkiss:
2. Nem gondolom, hogy nagy tömegek tankolnal naponta többször a lakossági kedvezményes autósok közül, tehát ezzel minimálisan csökken a felhasználás mennyisége. Ha meg a MOL a veszteségeit akarná csökkenteni ...  [rohog]  Rekord nyeresége volt megint.
1.  Tudom, nagyon ritkán tankolok MOL-nál. Ezért ma kíváncsiságból kipróbáltam, hogy ellenőriznek. A forgalmit végignézte, tehát valóban nem lett volna esélyem második tankolásra. Viszont az elsőnél 49,5 liternél leállt, nem engedett többet. Úgyhogy az 50 liter sem igaz... A van másikhoz annyit, hogy a környéki OMV, Shell és MOL kúton nem kapható 480 Ft-os benzin, Solymárig el kell menni érte.
2. Az bizony van neki. És lesz is még egy ideig.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11054 Dátum: 2022.08.06 21:47:42 »
Nekem még soha nem olvasták be a forgalmi vonalkódját  :whistling:
Ránézett a forgalmira és a pénztárgépen beolvasott egy vonalkódot és az alapján fizettem (egy város széli MOL kút).

Az is érdekes, hogy mit tesz egy kutas, ha kiderült, hogy aznap az a rendszámú autó tankolt már. Nem gyakori, de azért simán összejöhet 2 tankolás egy nap még piciny országunkban is. Nekem is évente egy-két alkalommal összejön a Mosonmagyaróvár-Eger-Nyíregyháza-Szerged-Mosonmagyaróvár körút egy nap. Ez kb 1.200 km. De ha Szegedet kihagyom, az is necces lehet (sietni nem lehet, 860 km a 60 literes tankra).
Ha a cél a kevesebb ü.a. felhasználás lenne, akkor nálam nem változik semmi, mert igy ha betartom a MOL szabályait akkor 2 nap alatt teszem meg, de attól még nem lesz kevesebb a felhasznált benzin mennyisége. A munkaköröm egyik fő része, hogy el kell jutnom a partnereinkhez személyesen.