Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540063 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10695 Dátum: 2021.11.26 19:54:16 »
1000Ft-os benzin árra most én is azt mondom, hogy kevesebb fogyna belőle, de hasonlókat mondtunk anno, amikor a benzin ára átlépte a 300Ft-os határt, valamikor 2010-ben és azt taglalták az újságcikkben, hogy vajon 500Ft-os benzinárnál tönkremennének-e a kutasok, mert hogy annyival kevesebb üzemanyag fogyna. Utóbbi nem jött be, folyamatosan növekednek az eladások! Tudod, mi változna? Az összes szállított termék fogyasztói ára. Abba építenék bele a megnövekedett üzemanyagárak miatti szállítási költség felárat. Ez, viszont mindenkit érintene, az összes embert az országban. Ezt megakadályozandó, fagyasztotta be a vezetés az üzemanyagok fogyasztói árát 3 hónap időtartamra.
Azóta a jövedelmek is nőttek, infláció is volt, az az 500 Ft már nem annyit ér ma, mint akkor. Másrészt hozzászoktunk a 4-sel kezdődő üzemanyagárakhoz, pszichológiai szempontból a 600 felelne meg az akkori 500-nak.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10697 Dátum: 2021.11.28 12:37:18 »
1000Ft-os benzin árra most én is azt mondom, hogy kevesebb fogyna belőle, de hasonlókat mondtunk anno, amikor a benzin ára átlépte a 300Ft-os határt, valamikor 2010-ben és azt taglalták az újságcikkben, hogy vajon 500Ft-os benzinárnál tönkremennének-e a kutasok, mert hogy annyival kevesebb üzemanyag fogyna. Utóbbi nem jött be, folyamatosan növekednek az eladások! Tudod, mi változna? Az összes szállított termék fogyasztói ára. Abba építenék bele a megnövekedett üzemanyagárak miatti szállítási költség felárat. Ez, viszont mindenkit érintene, az összes embert az országban. Ezt megakadályozandó, fagyasztotta be a vezetés az üzemanyagok fogyasztói árát 3 hónap időtartamra.
A pékek üzemanyag áremeléskor árat emelnek, de amikor csökken, akkor nem csökkentenek árat. Ez mindenkire igaz. A beépítés megy, a kiépítésről meg megy a lapítás.
Tavaly 370 forintokért tankoltunk, onnan drágult fel 500 forint fölé.

Innentől lehet kicsit OFF topic s úgy mindenkihez szól aki részt vett a témában.
Az euró árfolyam ~2018-as 310-ről 375-re nőtt, ami ~20% emelkedés ~3 év alatt. Egészen véletlenül ugyanekkora időtartam alatt a valós infláció mértéke is közel ugyanennyi volt, ha valaki nézi a ténylegesen megélhetésre költött pénzt.
Kis hazánkban megtörténik időnként, hogy egy komplett szektort törvényekkel kezdenek el szabályozni. Ha neked éppen 10 éves üzleti terved volt rá és kihúzzák alólad a szőnyeget, akkor elég hülyén érzed magad, mert a befektetésedet lényegében lenullázták.
Ha megkérdezel egy befektetőt miért érzi kockázatosabbnak Magyarországra hozni a pénzét, akkor ez benne lesz. Az, hogy az euró és a dollár rövid idő alatt 20%-ot romlott, kihatott az üzemanyag árkra is. Ha nem lenne ekkora pénzromlás akkor 500 helyett 400 forint lenne a benzin ára és nem kéne beavatkozni.
Tudom, hogy ez kicsit hitvita, de én abban hiszek, hogy egy felsővezetés ne akarjon megmenteni. Engedje az országot működni, ne nyúlkáljon a kasszába és hagyja a piacot üzemelni. Az embereket ösztönözze a fejlődésre, hogy piacképes tudással többet tudjanak keresni és vegye tudomásul, hogy a piacba belenyúlkálás elijeszti a befektetőket, ami miatt végül az állampolgárok tudnak kevesebb benzint megvenni ugyanannyi pénzből. Ha 400 forint helyett 500ft a benzin mert felhajtották a pénzromlást, akkor nem túl nagy kegy, hogy a választások előtt 3 hónapra(!) 20 forinttal(!!!) mérsékelve van. Ez megint ugyanaz a befektetőkre kiható tevékenység ami miatt rakétaként lő ki az infláció.

De most komolyan: Szerintem ez az egyik legszínvonalasabb autós fórum a magyar site-ok közt, tök értelmes tagokkal.
Ehhez képest azon megy a vita, hogy 20 forintot hozzánk vágtak nagy kegyesen, 3 hónapra, ami egy átlagos éves futású kocsi esetében 6.000 forint 3 hónapra vetítve. Aki home office-ban van annak jóü eséllyel ennyi megtakarítás se jön össze belőle. Ha elvisszük a gyerekeket hamburgerezni jó eséllyel többet fogunk otthagyni.
Azon kéne inkább elmélkedni, hogy ha egy család 3 évvel ezelőtt 3 millió forintot költött évente (250k/hó, mindenki számolja ki neki mennyi a személyes 20%-a), akkor most az infláció miatt 3,6 millió forintot kéne tudnia elkölteni, hogy ugyanazt az életszínvonalat fenn tudja tartani. Még egyszer: 3 éves távon volt ekkora pénzromlás.
Nem mindenki IT-s vagy bank szektoros, nem mindenkinek emelkedett ekkorát a bére, aki óvónő például vagy tanár az jól meg van lőve. Eü dolgozóknak is csak azért emelgettek intenzívebben, mert a covid kikészítette őket és a szakma fele legszívesebben elmenne bármi mást csinálni.
Vegyük már komolyan magunkat... Amikor az infláció kihúz 600.000 forintot a zsebünkből akkor ne azon menjen már oldalakon át a szöveg, hogy a 3 hónapra 6.000 forint most jó vagy nem jó. Ha eddig tudtál venni 1000 liter benzint és most csak 800 litert tudnál, akkor tényleg annyira lényeges, hogy a 6000 forintot miért adják és kinek rossz és megmentett-e vele minket tényleg a jóindulatú Állam Bácsi?
El lehet lamentálni rajta, hogy a pénzromlás ilyen szintű romlásában mennyire van benne a covid és mennyire a beavatkozásos kereszteshadjárat típusú politizálás, de sehova nem fog elvezetni. Rengeteg szempont van amit figyelembe lehet venni, onnantól kezdve, hogy volt az €/HUF kereszt 265 ft is, amikor át lett véve a staféta, meg hogy a piaci beavatkozások mennyiben hatottak a befektetői kedvre, ami most 375-re értékeli, de ez mindenkinek az egyéni ízlésén múlik. A valóság alaptulajdonsága, hogy csak úgy van és kész.
Abban szerintem ki lehet egyezni, hogy ha volt 3 év alatt 20% infláció, akkor az a benzinre is kihatott. Az is logikus szerintem, hogy ha egy család költségvetéséből 600k-t kiharapott az infláció, akkor felesleges választások előtti 6k összegen lamentálni. Imho #zsákkrumpli    Bocs ha valakink az érzéseibe gázolok vele. (20kilós zsák a mostani megemelkedett krumpliárakon, úgyhogy pre-election compatible)
Ez egy túlnyomórészt intelligens emberekből álló fórum, ne álljunk már neki a hülyeségeket négyzetre emelni. Légyszi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10698 Dátum: 2021.11.28 14:27:37 »
Nem tudom, hogy ez csak erre a hétvégére érvényes-e - gyanítom, nem -, de az Auchan kutakon a 95-ös benzin 469, az alap dízel 471 Ft-ba kerül literje. (A smart D 480.)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10699 Dátum: 2021.11.29 20:33:49 »
Én most az Envi kúton láttam a Maglódi úton 469,9.-ért a 95-öst kirakva.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10700 Dátum: 2021.11.29 20:38:48 »
Szerdától pedig csökken a benzin ára 7, a dízelé pedig 3 Ft-tal, igaz ettől még maradnak a rögzített árak.

Illetve valamelyik nap olvastam, hogy a Shell kénytelen volt a V-Power-t is a kötött áron adni, lett is belőle szép készlethiány.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10701 Dátum: 2021.11.29 20:49:35 »
Illetve valamelyik nap olvastam, hogy a Shell kénytelen volt a V-Power-t is a kötött áron adni, lett is belőle szép készlethiány.
Lásd a 4-gyel korábbi hsz.-t.  ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10702 Dátum: 2021.11.29 21:49:28 »
Véleményem szerint Te TÖK FELESLEGESEN aggódsz ezen a kérdésen. Örülj neki Te is, hogy kevesebbet kell fizess az üzemanyagért. Pont azért nem fogod kifizetni az árát ennek a döntésnek, mert ezáltal nem nőnek a szállítási költségek, így az általad megvásárlandó termékek ára sem (legalábbis a szállítási költségek miatt).  :surrender: :flowers:
Helyette sokkal komolyabb gazdasági problémákat szül. A hatósági ár pedig a legrosszabb módja, hogy csökkentsük az üzemanyag terheket.
De befejeztem, mindenki annak örül, aminek akar (cirkusz+kenyér).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10703 Dátum: 2021.12.01 13:57:57 »
Szerdától a nagykerár 11 Ft-tal csökken. Lassan okafogyottá válik a hatósági ár.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10704 Dátum: 2021.12.01 15:20:50 »
Remélem azért a prémium üzemanyagok esetében csökken is ennyivel az ár.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10705 Dátum: 2021.12.06 11:17:02 »
Szerdától a nagykerár 11 Ft-tal csökken. Lassan okafogyottá válik a hatósági ár.
Most szerdától ez további 15, illetve 10 Ft-tal fejelődik meg, így már elkezdhet látszódni a szórás.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10706 Dátum: 2021.12.08 11:38:56 »
Auchan 95-ös mától 447, dízel 453. Több kúton láttam már jóval 480 alatti árat.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10707 Dátum: 2021.12.08 22:09:55 »
Sajnos megáll a csökkenés, péntektől nem lesz változás.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10708 Dátum: 2021.12.09 21:38:23 »
A nagyker árak változásait követve - a 480 plafon bevezetése előttihez hozzáadva és elvéve, most 484 lenne a gázolaj és 475 a benzin... Ehhez képest a legtöbb kúton alatta vannak, tehát a korábbi haszonkulcsok alatt dolgoznak továbbra is!!! Békés megyében 465-470 a benzin, 472-475 a gázolaj, amerre én láttam.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10709 Dátum: 2021.12.13 11:29:48 »
Sajnos megáll a csökkenés, péntektől nem lesz változás.
Olyannyira, hogy szerdától +10, +7 Ft.
music