Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540660 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10665 Dátum: 2021.11.21 09:59:37 »
Én igazából azt furcsállom hogy most nem éri meg diszkont kúthoz menni. Ósan 477.
megyek a shellhez. égetni a dugóban inkább ezt akkor.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10666 Dátum: 2021.11.21 10:21:52 »
Azért nagyon ráfizetni ők sem akarnak. A nagyker. árat szerdán tovább emelték, a forint árfolyama a dollárral szemben tovább gyengült, a helyzet egyre rosszabb nekik. Gondolom, februárban a fix árat állam bácsi meghosszabbítja majd újabb 3 hónappal - esetleg ha addigra nagyon elszaladnának az előbb leírtak, akkor egy magasabb szinten, mondjuk 499 Ft-on, a kicsi kutak addigra becsődölnek.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10667 Dátum: 2021.11.21 13:45:37 »
Azért nagyon ráfizetni ők sem akarnak. A nagyker. árat szerdán tovább emelték, a forint árfolyama a dollárral szemben tovább gyengült, a helyzet egyre rosszabb nekik. Gondolom, februárban a fix árat állam bácsi meghosszabbítja majd újabb 3 hónappal - esetleg ha addigra nagyon elszaladnának az előbb leírtak, akkor egy magasabb szinten, mondjuk 499 Ft-on, a kicsi kutak addigra becsődölnek.
Ha megvizsgáljuk azt, hogy melyik oldalon érint több nehézséget, áremelkedést, akkor láthatjuk, hogy a kutak üzemeltetői több nagyságrenddel kisebb veszteség, ha esetleg közülük 1-1 bezár. Ha az árakat hagynák továbbra is emelkedni a piaci körülmények függvényében, az egy sokkal nagyobb embertömeg számára lenne káros: a kisfogyasztók, szállítmányozók, a gazdaság gyakorlatilag minden szegmense, ahol bármiféle üzemanyag igény felmerülhet. Ez fogyasztás csökkenéshez vezetne, ami jövedéki adó kiesést okozna az államnak. Rögzített árak mellett a fogyasztás fixen maradna, ezzel a bevételek is. A kutak, pedig nem fognak tönkremenni, mindössze kisebb ez idő alatt a profitjuk.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10668 Dátum: 2021.11.21 14:18:26 »
A kutak, pedig nem fognak tönkremenni, mindössze kisebb ez idő alatt a profitjuk.
Azért erre ne vegyél mérget!
Az olajtársaságok jellemzően nem kútüzemeltetésből, vagy ennek bérbeadásából élnek, hanem a vegyipari tevékenységükből. Az a konkrét vállalkozó, aki a kutat üzemelteti, az viszont csak abból. Arra nem apellálhat, hogy az emberek százával fognak nála élelmiszert venni ahhoz képest dupla-tripla áron, mintha a közeli boltba mennének, a húzó eladás az üzemanyag, abból is általában az alap 95, és az alap dízel, bár az utóbbi esetében kisebb a hányad. Nyilván az autópálya mellettiség eleve plusz 10% az árban, meg vannak olyan környékek, ahol jól megy a prémium üzemanyagok forgalma is, de nem is itt várható, hogy becsődölnek a kicsik.
Nem tudom, hogy a covid elmúlt lassan már két éve mennyire érintette a benzinkutak forgalmát - nem arra gondolok, hogy összességében mennyi üzemanyag fogyott, mert arról tudjuk, hogy a tavaly tavaszi megtorpanás után gyakorlatilag még a covid előtti szinthez képest is nőtt a fogyasztás, - azt lenne izgalmas tudni, hogy belső átstrukturálódások voltak-e, vagy mindenki továbbra is ugyanott ugyanolyan üzemanyagot vásárol, mint korábban.
(Gyakran megyek a 8-as úton, az elmúlt 2-3 évben legalább 2 kút egyszercsak megszűnt és ott áll elhagyottan, üresen. Természetesen nem a Veszprém - Fehérvár közti részen...)
« Utoljára szerkesztve: 2021.11.21 14:21:20 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10669 Dátum: 2021.11.21 14:23:27 »
Ha megvizsgáljuk azt, hogy melyik oldalon érint több nehézséget, áremelkedést, akkor láthatjuk, hogy a kutak üzemeltetői több nagyságrenddel kisebb veszteség, ha esetleg közülük 1-1 bezár. Ha az árakat hagynák továbbra is emelkedni a piaci körülmények függvényében, az egy sokkal nagyobb embertömeg számára lenne káros: a kisfogyasztók, szállítmányozók, a gazdaság gyakorlatilag minden szegmense, ahol bármiféle üzemanyag igény felmerülhet. Ez fogyasztás csökkenéshez vezetne, ami jövedéki adó kiesést okozna az államnak. Rögzített árak mellett a fogyasztás fixen maradna, ezzel a bevételek is.
Ez világos, de az alapkérdés az volt, hogy miért nem adja még ennél is olcsóbban az Auchan?  ;)
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10670 Dátum: 2021.11.22 08:34:18 »
Ha megvizsgáljuk azt, hogy melyik oldalon érint több nehézséget, áremelkedést, akkor láthatjuk, hogy a kutak üzemeltetői több nagyságrenddel kisebb veszteség, ha esetleg közülük 1-1 bezár. Ha az árakat hagynák továbbra is emelkedni a piaci körülmények függvényében, az egy sokkal nagyobb embertömeg számára lenne káros: a kisfogyasztók, szállítmányozók, a gazdaság gyakorlatilag minden szegmense, ahol bármiféle üzemanyag igény felmerülhet. Ez fogyasztás csökkenéshez vezetne, ami jövedéki adó kiesést okozna az államnak. Rögzített árak mellett a fogyasztás fixen maradna, ezzel a bevételek is. A kutak, pedig nem fognak tönkremenni, mindössze kisebb ez idő alatt a profitjuk.
Tehát ja jól értem az állam a kiskererskedőktől levágja a bevétel egy részét, hogy ne legyen jövedéki adó kiesése az államnak.  :hmmmm:
Lefordítva: extra adőt vetett ki az üzemanyag kutak üzemeltetőire.
De miért a kiskereskedőt sarcolják meg, miért nem a nagyker forgalmazót? Neki "picit" nagyobb anyagi tartaléka van.  ;)

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10671 Dátum: 2021.11.22 11:09:29 »

De miért a kiskereskedőt sarcolják meg, miért nem a nagyker forgalmazót? Neki "picit" nagyobb anyagi tartaléka van.  ;)
[/quote]
Ha legközelebb mész tankolni, adjál borravalót a kiskereskedőnek, nehogy tönkremenjen szegény...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10672 Dátum: 2021.11.22 14:24:37 »
De miért a kiskereskedőt sarcolják meg, miért nem a nagyker forgalmazót? Neki "picit" nagyobb anyagi tartaléka van.  ;)

Ha legközelebb mész tankolni, adjál borravalót a kiskereskedőnek, nehogy tönkremenjen szegény...
Jó poén volt.  [rohog]
Gyüjtést rendezek a MOL-nak. Beszállsz? Még a végén 2%-kal kevesebb lesz idén az osztalék.

Más zsebéből jófejeskedni szerintem nem etikus.


Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10673 Dátum: 2021.11.22 16:05:45 »
Jó poén volt.  [rohog]
Gyüjtést rendezek a MOL-nak. Beszállsz? Még a végén 2%-kal kevesebb lesz idén az osztalék.

Más zsebéből jófejeskedni szerintem nem etikus.
A MOL-nál csak mosatom az autót, kénytelen vagyok prémiumot tankolni az OMV-nél...
Szerintem meg a kapitalizmusban etikára hivatkozni simán demagógia...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10674 Dátum: 2021.11.22 23:58:49 »
Szerdától a dízelt a kutasok 3 Ft-tal olcsóbban vásárolhatják majd, a benzin ára nem változik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10675 Dátum: 2021.11.23 01:14:52 »
Kíváncsi vagyok, meddig. A dollár épp most súrolja a 330 Ft-ot...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10676 Dátum: 2021.11.23 01:18:09 »
Szerintem meg a kapitalizmusban etikára hivatkozni simán demagógia...
Általában aki ezt mondja, addig van ezen a véleményen, amíg nem rajta csattan az ostor. Amikor ez bekövetkezik, hirtelen felfedezi magában az empátiát. ;)
music     

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10677 Dátum: 2021.11.23 09:02:35 »
Általában aki ezt mondja, addig van ezen a véleményen, amíg nem rajta csattan az ostor. Amikor ez bekövetkezik, hirtelen felfedezi magában az empátiát. ;)
Van a családban benzinkutas??

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10678 Dátum: 2021.11.23 09:24:17 »
A MOL-nál csak mosatom az autót, kénytelen vagyok prémiumot tankolni az OMV-nél...
Szerintem meg a kapitalizmusban etikára hivatkozni simán demagógia...
Elvileg demokratikus rendszer van a XXI. században. Ha ebben semmi etika nincs, akkor baj van.
Pont a kapitalizmussal nem összeegyeztethető fogalom a hatósági ár (nincs háború perpé) - szerintem.

30 éve saját cégeket viszek. Nagyon is értem milyen az, ha az egyik napról a másikra azt mondják neked, hogy ennyiért adod és kész. A beszállítási ártól függetlenül. Ha nem megy, add oda az üzletedet. A hatósági ár bevezetése egy országban maga után vonja az ország valutájának romlását, az ország gazdaságának leminősítését, rosszabb megítélését.

Az EUR máris 370. Az infláció 6% feletti. Az államháztartási hiány meredeken nő. És emellett mindenkinek jótékonyan adományozunk százmilliárdokat.
Ezt ekellene rendbe rakni és nem egyszerűen azt mondani, hogy ennyi a benzin, mert azt majd én mondom meg. Minden gazdasági elmélettel szembe megy.

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10679 Dátum: 2021.11.23 09:46:56 »
Elvileg demokratikus rendszer van a XXI. században. Ha ebben semmi etika nincs, akkor baj van.
Pont a kapitalizmussal nem összeegyeztethető fogalom a hatósági ár (nincs háború perpé) - szerintem.

30 éve saját cégeket viszek. Nagyon is értem milyen az, ha az egyik napról a másikra azt mondják neked, hogy ennyiért adod és kész. A beszállítási ártól függetlenül. Ha nem megy, add oda az üzletedet. A hatósági ár bevezetése egy országban maga után vonja az ország valutájának romlását, az ország gazdaságának leminősítését, rosszabb megítélését.

Az EUR máris 370. Az infláció 6% feletti. Az államháztartási hiány meredeken nő. És emellett mindenkinek jótékonyan adományozunk százmilliárdokat.
Ezt ekellene rendbe rakni és nem egyszerűen azt mondani, hogy ennyi a benzin, mert azt majd én mondom meg. Minden gazdasági elmélettel szembe megy.
2010 óta ez megy, hogy a Fidesz gazdaságpolitikája nem fenntartható, stb. stb
Én azt nem értem a hozzászólásotokban, hogy ez a fórum az üzemanyag végfelhasználói oldaláról szól, ergo minél olcsóbb az üzemanyag annál boldogabbak a fórumozók, de elkezdtek politizálni, hogy ez miért nem jó, az meg miért nem jó és nyomod a bullshitet, hogy a fix üzemanyagár miatt rossz a forint és nő az infláció meg az államháztartási hiány..