Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540114 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #165 Dátum: 2004.04.22 10:21:13 »
Hát igen, a benzinkutasok nagy genyók... mindegyik.
Nekem is van egy jó sztorim. OMV, nagykörösi út. Teletankoltam a kocsit, és 5 ezer lett volna a visszajáró. Bemegyek, fizetek, áfás számla, tökölés a pultnál, számlát odaadja, beülök a kocsiba. Anyám sztoriba kezd: "képzeld el hogy járt az egyik ismerősöm, nem adtak neki vissza a kútnál a visszajárót..." FÉK! NA B...meg, nekem se. Megyek vissza, "hahó, nem kaptam visszajárót" AZ nem lehet, ő lerakta a pultra a következő biztos elvitte a pénzt..." Szerintem nem" De-de, ő biztos benne" eljöttem.. rájöttem, hogy a számlát a kezembe kaptam, és nem a pultra. Visszamentem, szeretném megnézni a kamerát, hogy átadta e pénzt... azt csak az üzletvezetővel együtt lehet, jó, mikor van bent? Holnap. OK. Másnap bementem, mondtam mi a gondom, egyből odaadta az ötezrest...
Shellnél már nem tankolok, drága is, meg genya is. A szokásos "60 literes tankba belefér a 63 is" jelenség...
Mostanában a TESCO kúthoz járok, mert az szigorúan önkiszolgáló, olcsób is (nem vetem észre érdemi különbséget, hogy jobb v rosszabb a kocsi), és talán ott még annyira nem dörszöltek a pénztárosok, de lehet h. nem kell alábecsülni őket sem :)
a jelmondat még mindig az: "Tankolásnál légy résen"
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #166 Dátum: 2004.04.22 10:33:38 »
Az a gond, hogy a kútvezető is tudja hogy sáros. lásd meg sem nézik hogy kinek van igaza, egyből adja vissza a pénzt. Ezek inkább adnak, csak nehogy APEH-hez vagy a társasághoz fordulj panasszal, mert abból nagyobb bukta van számára.
Viszont engem nem érdekelne. Én szó nélkül tennék panaszt, még ha vissza is adja a pénzt. Viszont ezt másnap nem lehet megcsinálni mert nem jelentkezik a többlet a kasszában.
Ha nem ad jól vissza és szívózik, akkor azonnal hívni a kútvezetőt, kassza zárás, jegyzőkönyv (tanukkal akik sajátok nem pedik a kút dolgozói !!!) kamera felvételről szintén legyzőkönyv + panasz minden felettes szervnél, beleértve a céget is!
Engem ne szopassanak holmi agyonszolizott, IQ bajnok műkörmös picsák.
Rohadjon meg az összes csaló kutas.

Bocs ha kicsit erős voltam.
A lényeg az előttem elhangzott jelmondat mellé, hogy AZONNAL CSELEKEDNI!!! Nem elhinni semmi "kifogyott a szallag, már kidobtam mert nem vette el, nem működik a gép" stb szövegeket
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #167 Dátum: 2004.04.22 10:38:56 »
Idézetet írta: "music"

Vezetni nem vezettem, csak ültem fekvölámpásban. Sosem értettem ADDIG, miért fut belölük annyi taxi. Aztán ültem, - vagy talán helyesebb lenne úgy fogalmazni - elterültem benne, pedig a sors elég hosszú lábakkal áldott meg, mégis elvesztek benne. Egyébként én egy 190-es Mercinek nem volnék ellensége, de a feleségem szerint túl szögletes. Így "kénytelen" leszek egy korszerü, jó, szép, és megbízható Toyotával beérni :lol:


Hát igen , egyrészt bazinagy a hely is a W123-asban (fekvőlámpás) - de nem is ezért kedvelt annyira taxiként , hanem inkább a bődületes strapabírása és a hihetetlen élettartama miatt . Ezeknél az autóknál a 7-800 ezer km-es (felújítás nélküli!) futásteljesítmény az ÁTLAG , nem a kivétel  :D

190-es : nekünk 2001 őszén , amikor esedékessé vált apámnál a kocsicsere , a 190-es és a Carina került be a döntőbe . Elég sokáig vacilláltunk , hogy melyik legyen a kettő közül . A legfőbb kritériumot (megbízhatóság) , ugye , mindkettő teljesíti . 190-esből persze csak három-négy évvel öregebbet vehettünk volna ugyanazért a pénzért - dehát ez egy Mercedesnél nem szempont . Végül két okból választottuk a Carinát : egyrészt a helykínálat miatt (a 190-es hátul meglehetősen szűk) , másrészt mert dízelt nem akartunk , márpedig a benzines 190-esek lényegesen többet fogyasztanak , mint a benzines Carinák .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #168 Dátum: 2004.04.22 10:48:25 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem itt is jó, végül is belefér a 'Benzin-dízel' témakörbe.
 :wink:
Katonásan bevallom, hogy csak azokat a topikokat szoktam nézni, ahol mozgás van, többre nincs időm... :(


Ami azt illeti , én is csak azokat a topikokat szoktam nézni , amelyek érintenek (Carina stb) - túl sok topik van , időm meg túl kevés ahhoz , hogy mindet figyelemmel kövessem :(

Benzinkutas-trükkös topik van az Origón és az Indexen is , ugyanezeket a sztorikat lehet olvasni mindenütt ... Bár ez újdonság , hogy nem stimmel az összeg/mennyiség arány  :?  ... Mondjuk , nálam aztán próbálkozhatnának ezzel - tekintve , hogy mindig kerek ezresekért tankolok , így pontosan tudom , mekkora összegért mekkora mennyiség jár  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #169 Dátum: 2004.04.22 10:49:29 »
Megerősítem Palaczk kolléga állítását miszerint a 190-esben hátul kicsi a helykínálat.
Amúgy nekünk 8 évig volt egy 190-es diesel mercink, maximálisan meg voltunk vele elégedve. Igaz ez sima szívódiesel volt ezért kicsit lomha, és ráadásul autómata váltós volt. Ez alatt az idő alatt a kötelező cserélnivalókon kívűl semmi baja nem volt. Vagyis egyszer a váltó bedarálta a nem tudom milyen gyűrűt, és csak rükiben ment :-)
Ja és iszonyú fordulékony volt, annak ellenére hogy a Yarisomnál nagyobb, kisebb ívben megfordultam vele. És a kanyarban iszonyúan feküdt. Alacsony sújpontja miatt merészebben vettem be olyan kanyarokat amiket a Bora-val (abs, ebd, asr, egyéb szirszarok) félve.
Nagyon király gép. Sajnáltam mikor megváltunk tőle. Szerintem még vagy 15-20 évig elment volna.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #170 Dátum: 2004.04.22 11:19:43 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Megerősítem Palaczk kolléga állítását miszerint a 190-esben hátul kicsi a helykínálat.
Amúgy nekünk 8 évig volt egy 190-es diesel mercink, maximálisan meg voltunk vele elégedve. Igaz ez sima szívódiesel volt ezért kicsit lomha, és ráadásul autómata váltós volt. Ez alatt az idő alatt a kötelező cserélnivalókon kívűl semmi baja nem volt. Vagyis egyszer a váltó bedarálta a nem tudom milyen gyűrűt, és csak rükiben ment :-)
Ja és iszonyú fordulékony volt, annak ellenére hogy a Yarisomnál nagyobb, kisebb ívben megfordultam vele. És a kanyarban iszonyúan feküdt. Alacsony sújpontja miatt merészebben vettem be olyan kanyarokat amiket a Bora-val (abs, ebd, asr, egyéb szirszarok) félve.
Nagyon király gép. Sajnáltam mikor megváltunk tőle. Szerintem még vagy 15-20 évig elment volna.


Legjobb barátom ex-barátnőjééknek egy W124-es 250 D Mercijük van - a srác anno elég sokat vezette . Nix hightech - egy '89-es autó , mindenféle elektronika nélkül , összvissz egy ABS van benne . Széria gumiméret , széria futómű . Ezzel együtt a srác tartja a véleményét , hogy azóta sem vezetett semmilyen más autót (pedig vezetett párat , V70-es Volvot és 156-os Alfát beleértve) , amelyik olyan hihetetlen stabilitással és precizitással tartotta volna az utat és vette volna a kanyarokat . "Mintha síneken ment volna az autó" - mindig ezt mondja , ha szóba kerül :D

Fordulékonyság : a legnagyobb poén ezen a téren a 240-es meg a 740-es Volvo - barátném édesapjáéknak a batárnagy , közel öt méter hosszú 740-es Volvo kombijával egy kétsávos országúton , padkáról padkára meg lehet fordulni ipszilonozás nélkül  :!:  - TÍZ MÉTEREN BELÜL van a fordulókör-átmérője annak az autónak , gyerekek  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #171 Dátum: 2004.04.22 13:41:05 »
Ez egy 1990-es évj. volt. 13 évesen adtuk el 9 kilóért :-) összesen 166000 km volt benne ami nem sok :-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #172 Dátum: 2004.04.22 14:56:42 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Ez egy 1990-es évj. volt. 13 évesen adtuk el 9 kilóért :-) összesen 166000 km volt benne ami nem sok :-)


Jesszusom !!! 900 ezerért már lehet kapni ilyen fiatal és ilyen keveset futott 190 D-t ??? Azt hittem , sokkal többe kerül egy ilyen autó  :o

Mikor adtátok el ennyiért ? Gondolom , valamikor mostanában , mert egy-két éve ez még sokkal többet ért volna ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #173 Dátum: 2004.04.22 14:57:35 »
Ja , hülye vagyok , most látom , hogy írod , hogy 13 évesen adtátok el  :lol:  ... De ez az ár tényleg meglepett  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #174 Dátum: 2004.04.22 15:04:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , hülye vagyok , most látom , hogy írod , hogy 13 évesen adtátok el  :lol:  ... De ez az ár tényleg meglepett  :!:


Reális ár, igazából ahogy a piacot figyeltem, (csak a dieseleket automata váltóval) az 1990 előtti évjáratnál volt egy törés, azok már 6-700 ezerért is voltak. Amúgy tavaj decemberben lett eladva.
A 92-93-asok meg már olyan 1,2-1,4 MFt közt is voltak.
NAgyon szerettem, azt vezettem először :-(
A kanyarokban nagyon lehetett alázni más márkákat. CSak úgy taposták a féket mögöttem, én meg simán bele.:-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #175 Dátum: 2004.04.22 15:18:49 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , hülye vagyok , most látom , hogy írod , hogy 13 évesen adtátok el  :lol:  ... De ez az ár tényleg meglepett  :!:


Reális ár, igazából ahogy a piacot figyeltem, (csak a dieseleket automata váltóval) az 1990 előtti évjáratnál volt egy törés, azok már 6-700 ezerért is voltak. Amúgy tavaj decemberben lett eladva.
A 92-93-asok meg már olyan 1,2-1,4 MFt közt is voltak.
NAgyon szerettem, azt vezettem először :-(
A kanyarokban nagyon lehetett alázni más márkákat. CSak úgy taposták a féket mögöttem, én meg simán bele.:-)


Ja , decemberben ? Na igen , akkor reálisnak nevezhető - bár boldog ember lehet , aki megvette , ilyen kevés kilométerrel ... Basszuskulcs , egy dízel Merci , pláne ezzel a halhatatlan kétliteres szívó motorral , 166 ezer kilométerrel még gyakorlatilag új , az élettartamának a négyötöde még előtte van  :D  !  350-400 ezer simán szokott lenni ennyi idős 190 D autókban - persze anélkül , hogy a vevőnek lenne erről tudomása  :shock:  ... Szóval jól járt , aki megvette , na !

Futómű : hát ja , a Merci a W201-essel vezette be a "Raumlenkerachse" nevezetű hátsó futómű-konstrukciót , ami a gyakorlatban annyit jelent , hogy egy rakás lengőkar tartja mindenféle irányból a hátsó kerekeket ... Az eredmény : bolondbiztos futómű , amely még mai viszonylatban is tökéletesen megállja a helyét  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #176 Dátum: 2004.04.22 15:23:49 »
Ront a jellemén, hogy volt törve. Eég csúnyán, a karosszériát padon kellet kihuzatni.
Viszont javít a jellemén, hogy megmentette apám és anyám életét légzsákok, abs nélkül, kizárólag bekötött övvel egy összesen (a két kocsi sebessége összeadva) 110 km/h-s félátfedéses frontális ütközésnél. Csak az öv, a kaszni, és apán lélekjelentéte hogy a frontálisból félátfedésesig elnavigált.
Úgyhogy minden elismerésem
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #177 Dátum: 2004.04.22 19:29:50 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Ront a jellemén, hogy volt törve. Eég csúnyán, a karosszériát padon kellet kihuzatni.
Viszont javít a jellemén, hogy megmentette apám és anyám életét légzsákok, abs nélkül, kizárólag bekötött övvel egy összesen (a két kocsi sebessége összeadva) 110 km/h-s félátfedéses frontális ütközésnél. Csak az öv, a kaszni, és apán lélekjelentéte hogy a frontálisból félátfedésesig elnavigált.
Úgyhogy minden elismerésem


A többiek gyanúsan hallgatnak , miközben mi itt zengjük a Mercedes dicshimnuszát  :wink:  :wink:  :wink:  ...

Node ami igaz , az igaz ! A Baby-Benz újkorában a kategória legbiztonságosabb autója volt , és közel egy évtized kellett hozzá a konkurrenciának , míg elérte ezt a színvonalat - a BMW-nél csak az E36-os 3-as , az Audinál az A4-es , a Volvonál az S40-es említhető vele egy lapon . Ez a kocsi tud valamit - meglátszik , hogy a Mercedes alkalmazta először a magyar Barényi Béla találmányát , az energia-elnyelő kocsiszekrényt ! És törésteszteket is ők csináltak először , stb stb  :)  ...

Egyébként annyit tennék hozzá , hogy a full-frontális ütközés esetén JOBBAK az utasok esélyei a túlélésre - ugyanis ebben az esetben nagyobb felületen nyeli el az autó az ütközés energiáját , mint a félátfedésesnél , ahol gyakorlatilag a kocsi egyik oldalára zúdul a teljes energia . Épp ezért tértek át a különböző független töréstesztek (pl. az Euro NCAP) is már egy jó ideje a full-frontálisról a fél-átfedéses tesztelési protokollra - ez ugyanis nagyobb igénybevétel az autó biztonsági struktúrája számára  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #178 Dátum: 2004.04.22 19:38:47 »
Csak ki ne derüljön, hogy MErcedes-fanok vagyunk és itt kémkedünk :-D

Erre nem is gondoltam, hogy a frontális jobb. Na legközelebb majd a KAMAZ szeme közé :-)
Azt az autót meg kellett volna vennem fateromtól, mert a sok csúcsforgalmi városi mászkáláshoz ideális lett volna. Fogyasztás terén is és kényelem terén is. Araszoláshoz nem kell lelépni a fékről. Egyedül a klíma hiányozna belőle.
Palaczk te bölcs ember vagy. De komolyan. Sok mindent tudsz, legalább is a kocsikról biztosan. :-)

(Akkor a megadott számlaszámra utald a pénzt, és megjegyzésként kérlek írd oda, hogy "fényezés", mert annyi dolgom van hogy nem tudom számon tartani :-D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #179 Dátum: 2004.04.22 19:40:36 »
Érdekel róla egy kép? Még megvan amit felrakta a netre eladáskor. Persze normális méretű kép.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS