Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540538 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #135 Dátum: 2004.04.20 13:53:59 »
Nem feltétlen dízel kell a gazdaságos fogyasztáshoz! Mit mond nektek az, hogy Toyota Prius?!
Én tini korom óta a csillagos márka hívei közé tartozom Palaczkkal együtt, de nekem egy S600 az álmom :) :) Bár mióta japán vér folyik az ereimben -ha lehetőségem lenne választani egy LS Lexus és egy S Merga között, akkor 101%, hogy a Lexust választanám.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #136 Dátum: 2004.04.20 14:36:56 »
Idézetet írta: "squiddy"
Mit mond nektek az, hogy Toyota Prius?!


A Prius nekem nagyon bejön, ki is néztem következő autónak, de ki tudja ?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #137 Dátum: 2004.04.20 14:48:18 »
Én a földön járok. Toyota Avensis kombi dieselmotorral, vagy 2.0 literes benzines. Ennyi. Esetleg Honda Accord combi hasonló kvalitással.

Slussz-passz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #138 Dátum: 2004.04.20 15:48:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én a földön járok. Toyota Avensis kombi dieselmotorral, vagy 2.0 literes benzines. Ennyi. Esetleg Honda Accord combi hasonló kvalitással.

Slussz-passz.


Akkor is , ha nem számítana a pénz ? Ha , mondjuk , minden további nélkül vehetnél húszmilliós kocsit ? Hááát ...  :wink:  :wink:  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #139 Dátum: 2004.04.20 15:55:01 »
Idézetet írta: "squiddy"
Nem feltétlen dízel kell a gazdaságos fogyasztáshoz! Mit mond nektek az, hogy Toyota Prius?!
Én tini korom óta a csillagos márka hívei közé tartozom Palaczkkal együtt, de nekem egy S600 az álmom :) :) Bár mióta japán vér folyik az ereimben -ha lehetőségem lenne választani egy LS Lexus és egy S Merga között, akkor 101%, hogy a Lexust választanám.


A Prius nekem túl különleges .

Ja , és még valami : az igazán jó menetteljesítmények ÉS gazdaságos fogyasztás összeházasításához igenis kell a dízel . Benzinessel össze nem hozol 8 mp körüli gyorsulást , fenomenális rugalmasságot , 240-250 kmh végsebességet és hozzá 10 liter alatti átlagfogyasztást ... ez benzinessel egész egyszerűen lehetetlen !

Persze föl lehetne tenni a kérdést , hogy mit izgatja a fogyasztás azt , aki meg tud venni egy húszmillió körüli , vagy még drágább autót ;) ... Nos , akár hiszitek , akár nem , engem pl. izgatna . Ha másért nem , hát környezetvédelmi aspektusból  :idea:  ... Egy igazán nagy teljesítményű (250-300 LE körüli) benzines végsebességgel vagy ahhoz közel autózva iszonyatos (30-40 literes) fogyasztásokat produkál . Ez a gondolat engem zavarna , függetlenül attól , hogy anyagilag megengedhetném magamnak !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #140 Dátum: 2004.04.20 16:08:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Én tini korom óta a csillagos márka hívei közé tartozom Palaczkkal együtt, de nekem egy S600 az álmom :) :) Bár mióta japán vér folyik az ereimben -ha lehetőségem lenne választani egy LS Lexus és egy S Merga között, akkor 101%, hogy a Lexust választanám.


Gyönyörű a mostani S-Klasse , talán szerintem a jelenleg gyártott legszebb autó a világon , és kétségtelenül az egyik legjobb is , ha nem A legjobb  :)  ... De van vele egy nagy gond : nincs belőle kombi változat ! Márpedig az én álomautóm így néz ki : nagy , erős , kombi , dízel , automata váltós és négykerék-hajtású , de SUV-ok kizárva . Ergo marad az E 400 CDI T-Modell 4Matic  ;)

A Lexusok csodálatos gépek , csúcstechnika hiper-minőséggel - de hiányolom kicsit a designjukból az önállóságot . Az IS úgy néz ki , mint a korábbi (W202-es) C-Merci sportosabb kivitelben (ezzel együtt nagyon jól mutat) , az új GS oldalról kiköpött BMW , az LS pedig mintha a "bálna" Merci S-Klasse (W140) klónja lenne . Csak a kabrió és az RX mutat föl önálló formatervet - igaz , utóbbi vadítóan jól is néz ki  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #141 Dátum: 2004.04.20 20:52:24 »
Nekem egy bajom van a diesel-lel: ha az ember nem megy sokat az autóval, akkor nagzon lassan jön vissza az ára. Én is ezért választottam a benzinest.
Na meg azért, mert a D-4D-hez nem volt Sol felszerltség.
Nem tudom, hogy ez csak magyarországon van-e így, de mintha a diesel tulajdonosnak nem lehetnének "luxus" igényei.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #142 Dátum: 2004.04.20 21:59:45 »
Yarisban én sem vennék dízelt: az 1000-es képest ugye eggyel nagyobb biztosítási kategória, egy picivel nagyobb súly, és a fogyasztáskülönbség nem annyira számottevő, és közel egy millával drágább. De egy Avensisben, ahol nem ugrasz biztosítási kategóriát, és ugye a fogyasztáskülönbség igencsak számottevő (legalább 2-3 liter, de inkább több), és még az ára sem annyival több... És innentől számítva nem kérdéses számomra a választás. Ezzel nem mondom azt, hogy a benzines rossz. Mert nem az, sőt, szívem szerint én is azt vennék, de az embernek néznie kell a fenntartási költségeket is, nem Ámerikában vagyunk  :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #143 Dátum: 2004.04.20 22:30:05 »
Na , fontos tisztázni valamit , úgy érzem : ha én új autót vennék , és dízelt vennék , akkor nem lenne szempont , hogy megtérül-e vagy sem . Az lenne a szempont , hogy élvezettel konstatálhatnám minden egyes tankolásnál , hogy milyen keveset kajált az autó - még ha ez abszolút értelemben nem is eredményezne megtakarítást , mégis igen jó érzés lenne  :wink:  ... És ami talán még fontosabb : a nyomaték ! A rugalmasság ! Én nem szeretek váltani , és nem szeretem pörgetni az autót . Azt viszont szeretem , ha megy  :)  ... És pontosan erre jók a dízelek : 1500-1800-as fordulatról úgy húznak fölfelé (anélkül , hogy vissza kéne kapcsolni) mint az állat - na , ez való nekem  :D  !

Ja , ha viszont mégis nézzük a megtérülést is : a dízelt használtan is többért lehet eladni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #144 Dátum: 2004.04.20 23:49:44 »
A vezess.hu fórumán van egy topic: milyen autót vennél, ha a pénz nem számítana. Én azt írtam, - amit most is tartok - hogy elözö generációs Avensist 1.8-as motorral. Ha lenne 5 milliárdom, akkor is.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #145 Dátum: 2004.04.21 09:07:11 »
Palaczk:
El kell ismerni, hogy a jelenlegi Lexusok külsejében igencsak fel lehet ismerni a német fomákat, de számít ez igazán?!  Formára szerintem is piszokul el vannak találva a Mercik, de autóvásárlás esetén nálam a döntés a belbecs alapján megy. A kasztni "csak" rá van húzva egy vázra, nem attól jó egy autó, maximum annak kinézete az ember lelkére van hatással és így könnyebben ki tudja csengetni a sok-sok pénzt. (Pfuj marketing!)
Én ennyit feláldoznék az elektronikai rendszer megbízhatósága, a lopási statisztika előkelősége és a "nem jön velem szembe minden utca sarkán feeling" oltárán.
Nemrég olvastam (wapon), hogy a Merci milyen presztízsveszetséget könyvelhet magáénak az SLK fos elektronikája miatt :) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy sz*r a MB (távol álljon tőlem!), csak rá akarok világítani az objektív tényekre.
Elég hosszan lehetne értekezni az S Klasse vs. LS Lexusról, de szerintem -ebben a topikban főleg-  nem kellene, meg nem is akarok mert nem értek hozzájuk :) csak mindekettőt tisztelem.

(Emléxel, mielőtt a Carinát vettem akkor B vectrákat is nézegettem, mert igen tetszett, de az észérvek azt mondatták velem, hogy mégis japán autóm legyen. Na valahogy így vagyok a Merces és a Lexussal is :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #146 Dátum: 2004.04.21 09:16:32 »
Akkor már Offolok egy kicsit én is, most olvastam, hogy a 3-as bömikkel is baj van, s a gyár inkább 1enként kijavítja az adódó hibákat, de nem akar visszahívást, hogy ne rontsa a presztizsét :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #147 Dátum: 2004.04.21 10:46:43 »
Idézetet írta: "squiddy"
Palaczk:
El kell ismerni, hogy a jelenlegi Lexusok külsejében igencsak fel lehet ismerni a német fomákat, de számít ez igazán?!  Formára szerintem is piszokul el vannak találva a Mercik, de autóvásárlás esetén nálam a döntés a belbecs alapján megy. A kasztni "csak" rá van húzva egy vázra, nem attól jó egy autó, maximum annak kinézete az ember lelkére van hatással és így könnyebben ki tudja csengetni a sok-sok pénzt. (Pfuj marketing!)
Én ennyit feláldoznék az elektronikai rendszer megbízhatósága, a lopási statisztika előkelősége és a "nem jön velem szembe minden utca sarkán feeling" oltárán.
Nemrég olvastam (wapon), hogy a Merci milyen presztízsveszetséget könyvelhet magáénak az SLK fos elektronikája miatt :) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy sz*r a MB (távol álljon tőlem!), csak rá akarok világítani az objektív tényekre.
Elég hosszan lehetne értekezni az S Klasse vs. LS Lexusról, de szerintem -ebben a topikban főleg-  nem kellene, meg nem is akarok mert nem értek hozzájuk :) csak mindekettőt tisztelem.

(Emléxel, mielőtt a Carinát vettem akkor B vectrákat is nézegettem, mert igen tetszett, de az észérvek azt mondatták velem, hogy mégis japán autóm legyen. Na valahogy így vagyok a Merces és a Lexussal is :)


Jó , akkor tényleg lezárhatjuk annyival , hogy ha a pénz nem számítana , akkor én NEM észérvek alapján vennék autót  8)  ...

A helyzet az , hogy eddig közel négyszáz autót vezettem életemben , vagy kétszázötven különféle típusból (valahol van is egy listám , hogy miket) . Köztük két Mercedes volt , egyik sem egy nagy wasistdas : egy (akkor) közel tíz éves 190 D , és egy régi , állólámpás 200-as benzines . És mégis ... Az a csillag ott elöl ... Meg az egész feeling ... Na mindegy , ezt nem lehet megmagyarázni , abba is hagyom , mielőtt lelőnek a többiek  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #148 Dátum: 2004.04.21 10:52:13 »
Idézetet írta: "music"
Akkor már Offolok egy kicsit én is, most olvastam, hogy a 3-as bömikkel is baj van, s a gyár inkább 1enként kijavítja az adódó hibákat, de nem akar visszahívást, hogy ne rontsa a presztizsét :!:


Ami azt illeti , az összes német autómárka minőségi problémákkal küzd az utóbbi években (az Opel valamivel kevésbé) - kivéve a Fordot , amely nagyon sokat javult . Hja , náluk már érezhető a Mazda hatása  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #149 Dátum: 2004.04.21 10:54:44 »
Idézetet írta: "music"
A vezess.hu fórumán van egy topic: milyen autót vennél, ha a pénz nem számítana. Én azt írtam, - amit most is tartok - hogy elözö generációs Avensist 1.8-as motorral. Ha lenne 5 milliárdom, akkor is.


Hát én is vennék minimum egy használt autót (is) , ha lenne 5 milliárdom - csakhogy az én esetemben ez egy ötvenes évek végi amerikai cirkáló lenne (mondjuk egy Plymouth Fury vagy egy Dodge Lancer) , jóóó nagy uszonyokkal , 120 kiló krómmal , irdatlan nyolchengeres motorral és legalább hatszor két méteres karosszériával  :D  :D  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )