Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540136 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #90 Dátum: 2004.04.02 22:32:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem kell. Két hónapja, mióta a létezésérol tudok, járok a pécsi Klubpetrolhoz tankolni. Bárkinek ennyiért adják a benzint, aki odamegy A siófoki Klubpetrolra is ugyanez érvényes, ott is jópárszor tankoltam az utóbbi fél évben. A többinél még nem jártam...


Úgy látszik, nem sokan vették a klubtagok közül. :twisted:
No, és mik a tapasztalatok, érzel bármi különbséget?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #91 Dátum: 2004.04.03 12:38:38 »
Idézetet írta: "music"

Úgy látszik, nem sokan vették a klubtagok közül. :twisted:
No, és mik a tapasztalatok, érzel bármi különbséget?


Igen , alighanem rájöttek , hogy pusztán a klubtagokból nem fognak megélni  :)  ...

Különbséget egyáltalán nem érzek . De tudod , ahogy megbeszéltük már , én amúgy sem hiszek az ilyesmiben  :wink:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #92 Dátum: 2004.04.03 18:30:46 »
Na, akkor itt az ideje kipróbálni! Úgy is ilyenkor húsvét táján muszáj rokont látogatni, ami jónéhány km.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #93 Dátum: 2004.04.09 08:04:31 »
Tegnap 0.888 €-ért tankoltam 95-ös benyát a sógoréknál egy Avanti kúton. Ez a mostani 250Ft-os Euro áron 222 Ft. Itt mennyi is a MOL-nál 241 Ft? Ki lehet számolni a különbséget egy tank benzinnél...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #94 Dátum: 2004.04.09 12:05:37 »
Idézetet írta: "squiddy"
Tegnap 0.888 €-ért tankoltam 95-ös benyát a sógoréknál egy Avanti kúton. Ez a mostani 250Ft-os Euro áron 222 Ft. Itt mennyi is a MOL-nál 241 Ft? Ki lehet számolni a különbséget egy tank benzinnél...


És ez még csak nem is a legolcsóbb volt ! Akad kút Ausztriában (kis helyeken , és a határtól valamivel beljebb) ahol csak 0.83-0.84 a 95-ös literje ! A cseheknél átszámítva valami 190 Ft egy liter ! A szlovénoknál kb. 195 ! Azért tényleg botrányos , hogy lassan közel egy euro lesz nálunk egy liter szaros benzin  :evil:  ...

Hétfőn megyek Némethonba : csak annyit fogok idehaza tankolni (a Klubpetrolnál) amivel éppen elvergődök a határig . Röhej  :(
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #95 Dátum: 2004.04.09 12:57:09 »
Tudom, hogy vannok olcsóbb kutak és is tankoltam tavaly 0,836-ért egy picivel odébb. Az előbb említett kút Oberwart bevezető részénél az Interspar aruházzal szemben van. Oda-vissza, háztól-házig 66km az út, ami ha úgy számoljuk ingyen van egy teletank után, a benzin árfolyama közti különbség miatt....és akkor ne is mondjam, hogy ottani áron 2750Ft-ért vettem a Jagermeistert, ami itt a Tescoba jócsak 5000 felett van.

Azt hallottam, hogy a szlovén benyával csínján kell bánni, mert sokan megjárták már a silány minőségű 95-össel.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #96 Dátum: 2004.04.09 13:15:03 »
Idézetet írta: "squiddy"
Tudom, hogy vannok olcsóbb kutak és is tankoltam tavaly 0,836-ért egy picivel odébb. Az előbb említett kút Oberwart bevezető részénél az Interspar aruházzal szemben van. Oda-vissza, háztól-házig 66km az út, ami ha úgy számoljuk ingyen van egy teletank után, a benzin árfolyama közti különbség miatt....és akkor ne is mondjam, hogy ottani áron 2750Ft-ért vettem a Jagermeistert, ami itt a Tescoba jócsak 5000 felett van.

Azt hallottam, hogy a szlovén benyával csínján kell bánni, mert sokan megjárták már a silány minőségű 95-össel.


Nemtom ... Én most voltam Szlovéniában síelni , a fantáziadúsan PETROL névre hallgató kutakon tankoltam (gondolom , ez az állami olajcég ... érdekes módon mást nem is nagyon láttam) , és nem volt semmi gondom . A szlovénok úgy an block tisztességes társaságnak tűnik , valahogy nehezen tudom elképzelni , hogy szar lenne a benzinjük . Persze lehet , hogy a határmenti kútjaik személyzete magánakciókat folytat  :?  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #97 Dátum: 2004.04.09 23:34:48 »
Már a Klubpetrol is 231.9-ért adja a 95-t.
Ma kipróbáltam a Jet benzint, 237.9-ér adták, tehát 4-gyel olcsóbban, mint a többi. Érzetre nem volt különbség, egy kicsit csörgöt a motor gyorsításnál - olyan volt, mint amikor a szakik azt mondták, hogy "túl nagy az elögyújtás"; lehet, hogy ez most is igaz - a fogyi is rendben volt 535 km-re ment el 31 liter (5.8 átlag), ebból 300 km ótópálya 120-140-nel, a többi ótóút 110-zel. (Természetesen óra szerint).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #98 Dátum: 2004.04.09 23:38:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És ez még csak nem is a legolcsóbb volt! Akad kút Ausztriában (kis helyeken, és a határtól valamivel beljebb) ahol csak 0.83-0.84 a 95-ös literje! :evil:  :(


Hát, eléggé beljebb lehet a határtól, mert ma a legolcsóbb, amit láttam 0.904 Euró volt... Igaz, direkt nem kerestem kutat, mert mértem a fogyit, és muszáj volt itthon tölteni, mert összesen csak bö 500 km-t mentünk.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #99 Dátum: 2004.04.10 02:07:00 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "squiddy"
-

És ez még csak nem is a legolcsóbb volt ! Akad kút Ausztriában (kis helyeken , és a határtól valamivel beljebb) ahol csak 0.83-0.84 a 95-ös literje ! :evil:  :(


Hát, eléggé beljebb lehet a határtól, mert ma a legolcsóbb, amit láttam 0.904 Euró volt... Igaz, direkt nem kerestem kutat, mert mértem a fogyit, és muszáj volt itthon tölteni, mert összesen csak bö 500 km-t mentünk.


Ja , most kicsit följebb ment ott is . A témában ajánlom megtekintésre ezt !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #100 Dátum: 2004.04.10 17:47:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , most kicsit följebb ment ott is . A témában ajánlom megtekintésre ezt !


Följebb ment? Hát akkor szentté avathatjuk a MOLt, hogy nálunk már 1 hónapja nem emelt :mrgreen:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #101 Dátum: 2004.04.10 17:52:50 »
Ja, azt nem mondtam, hogy tegnap a Jet kútnál 7377 Ft volt a vége. Én 10400at fizettem, mire a kutas visszaadott 3000-et. A 23 eszébe se jutott. Ezentúl csak kerek összegért fogok tankolni... :evil:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #102 Dátum: 2004.04.10 22:13:16 »
Idézetet írta: "music"
Ja, azt nem mondtam, hogy tegnap a Jet kútnál 7377 Ft volt a vége. Én 10400at fizettem, mire a kutas visszaadott 3000-et. A 23 eszébe se jutott. Ezentúl csak kerek összegért fogok tankolni... :evil:


Ó igen , ez roppant kedvelt benzinkutas poén  :x  ... Ha 100 ft-on belüli apró lenne a visszajáró , először direkt "elfelejtik" , hogy kénytelen legyél kifejezetten visszakérni - és akkor meg úgy néznek rád , mint az utolsó surmóra , aki még ilyen kis borravalót is sajnál  :evil:  ... Nekem is sok ilyen szitum volt - közülük egyértelműen azt nevezném csúcs-esetnek , mikor a kutas ezen szavakkal dobta vissza elém -kérésemre- a harmincvalahány ft visszajárót , hogy "Tessék , ennél még a koldusnak is többet adunk !"  :evil:  :evil:  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #103 Dátum: 2004.04.11 00:36:25 »
Hát igen, én nem is szoktam adni, egyáltalán senkinek, borravalót is csak étteremben. Egyébként a visszajárónak a neve is mutatja, hogy az jár...  :evil:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #104 Dátum: 2004.04.11 13:42:53 »
A benzinkutakra tényleg sajna az a jellemző, hogy le akarják nyúlni az embert. Sajna azt nem veszik észre, hogy ilyen piti összegekért, amit "elfelejtenek" százig visszaadni, felesleges lejáratni magukat meg a kutat.
Az utóbbi két kutas esetben viszont majdnem magukat csapták be a kutasok, de jófej voltam, és visszaadtam, ami nem járt. Vettem matricát 970-ért, meg kértem ötszázért százasokat a mosóhoz. Adtam kétezret. mire a csaj odaadta a matricát, öt darab százast, egy huszast meg egy tizest, meg még két ötszázast. Meglepődött, amikor az egyik ötöst visszatoltam.  :wink:  ÍSzerintem sumákolni akart, csak belebonyolódott  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety