Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1539917 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #75 Dátum: 2004.03.31 14:17:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ühüm ... És ha ez köztudott , hogy ott is ingadozik a benzin minősége , akkor miért nem ír elő ott is legalább 95-öst a biztonság kedvéért a Toyota ? ;) ... Mert , ugye , azt akarod mondani , hogy Európában azért van 95-ös előírva , hogy biztos megkapja a motor , ami jár neki . Nos , ha máshol is akad szar benzin , akkor miért nem követik ott is ezt a gyakorlatot ?

Azért, ha belegondolsz, ott is át lehet ruccanni a déli részeken Mexikó felé  :wink: Mondjuk kint a nevesebb kutakon jó benyát mérnek, de vannak a név nélküli magánkutak, főleg a középső részen, de máshol is.

Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem egyébként a tegnap általam említett különbségek a teljesítmény-adatokban jól mutatják , hogy eltérő kivitelű motorokat forgalmaznak a különböző piacokon , és ezért kell beléjük eltérő üzemanyag is .

Amit bekopiztam, azon látszik, hogy milyen teljesítményű és nyomatékú a motor, szerintem nálunk is ugyanez van. Vagyis nincs, mert Corollába nem lehet rendelni 1.8-as 'normált'  :?  Bár  Mickey-é hasonló :wink:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #76 Dátum: 2004.03.31 14:41:29 »
Idézetet írta: "whis"
Amit bekopiztam, azon látszik, hogy milyen teljesítményű és nyomatékú a motor, szerintem nálunk is ugyanez van. Vagyis nincs, mert Corollába nem lehet rendelni 1.8-as 'normált'  :?  Bár  Mickey-é hasonló :wink:
 8)


Nem-nem  :)  ... Írtam , hogy 1 kW-al kisebb a teljesítménye , és 1 Nm-rel alacsonyabb a nyomatéka az európai verzónak . Ilyen apró különbségek vannak általában a többi motorizáció esetében is , de ezek épp eléggé jelzik , hogy eltérő a két motor "hangolása" . Ott elterjedt a 91-es , a motor erre is beállítható , ezért erre lövik be . Nálunk kihalófélben van , ezért itt 95-ösre állítják be a motorvezérlést .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #77 Dátum: 2004.03.31 14:46:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem-nem  :)  ... Írtam , hogy 1 kW-al kisebb a teljesítménye , és 1 Nm-rel alacsonyabb a nyomatéka az európai verzónak


Ezer bocs, ez a mondat elkerülte a figyelmem!  :oops:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #78 Dátum: 2004.03.31 18:26:33 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem-nem  :)  ... Írtam , hogy 1 kW-al kisebb a teljesítménye , és 1 Nm-rel alacsonyabb a nyomatéka az európai verzónak


Ezer bocs, ez a mondat elkerülte a figyelmem!  :oops:


Én olyankor tanultam meg figyelni az ilyen nüanszokra , amikor a szerelőnél derült ki , hogy a jó pénzért vett alkatrész nem passzol az x autóba , mert a típus y évjárata z hónapjától kezdve 0.1 mm-rel nagyobb lett valamelyik mérete az illető cuccnak  :?  Hujj , mennyit szívtam ilyesmik miatt ! Lévén én vagyok a család/baráti kör autóinak "pótpapája" , többnyire én hordom őket szerelőhöz , én rendelem/veszem meg hozzájuk az alkatrészt stb ... Úgyhogy az ilyesmivel is én szembesülök ... "Jaaa , hát azt nem mondta , hogy '91 augusztusi a Volvo , így nem volt honnan tudjuk , hogy nem a vékony , hanem a vastag gumipuffer kell a hátsó rugóhoz !" ... Aha  , vagy úgy  :shock:  ! Nem mondtam , mert nem kérdezték , és ezért nem gondoltam , hogy jelentősége van  :evil:  !!!

Nos , az n-edik hasonló affér után szabályosan a mániámmá vált észrevenni és megjegyezni az ilyen kis genyó , sok esetben látszólag l'art-pour-l'art különbségeket  :D ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #79 Dátum: 2004.03.31 19:20:35 »
Igen, ezek fontos dolgok; én annak idején így tudtam meg, hogy az OFF Fiat Regatám nem '86-os, hanem '83-as évjáratú: egyszerüen nem stimmelt az alkatrészek cikkszáma. Egyébként egy ügyes vonal volt a forgalmiban, és a 3-ból 6 lett...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #80 Dátum: 2004.03.31 21:07:29 »
Idézetet írta: "music"
Igen, ezek fontos dolgok; én annak idején így tudtam meg, hogy az OFF Fiat Regatám nem '86-os, hanem '83-as évjáratú: egyszerüen nem stimmelt az alkatrészek cikkszáma. Egyébként egy ügyes vonal volt a forgalmiban, és a 3-ból 6 lett...


Ó , hát ez régen sajnos bevett gyakorlat volt , hogy a behozatalkor "megfiatalították" az autókat . Fizetett az importáló nepper erre-arra ezt-azt , és már meg is volt a kívánság szerinti évjárat ... Mellékállásban autónepperkedő exkollégámnak volt egy papíron 87-es évjáratú , első generációs (gyártva 83-ig !!!) , valójában 81-es VW Jettája , barátnőméknek pedig van egy papíron 91-es évjáratú , modellfrissítés , tehát 89 előtti kivitelű , valójában 88-as 740-es Volvoja ... Utóbbit nem átallotta a székesfehérvári Volvo Ivanics MÁRKAKÉPVISELET 91-esként eladni !!!  :x

Nekem a forgalmimban a valódi , 83-as gyártási év szerepel , de azt már , vicces módon , egy északnémet kisváros Bosch-szervízének lelkes és ráérő alkalmazottja derítette ki (pedig csak egy olajszűrőt akartam venni!) némi számítógépben turkálás révén , hogy a kocsim egész pontosan 83 februári gyártású modell  :)  ... Mondjuk , a sok nullával kezdődő alvázszámból sejtettem , hogy igen korai darab lehet a típuson belül .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #81 Dátum: 2004.04.01 23:49:51 »
Ha valaki véletlenül tankol a soroksári Tesco, vagy Auchan kútnál, eresszen meg egy üzit, hogy bevált-e!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #82 Dátum: 2004.04.02 07:36:03 »
Számolgattam ezt a Tesco-s kutat: ugye el kell menni oda, be kell vásárolni 8000+ froncskóért, majd ezek után kapsz 5 Ft-ot literenként. Ha tankolsz 40 litert, akkor nyertél 200 pénzt. Ez 0.8 liter benya ára, nekem ennél több fogyna el, ha elmennék oda meg vissza. :roll:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #83 Dátum: 2004.04.02 19:54:32 »
A helyzet ennél bonyolultabb, ugyanis a benzint eleve olcsóbban adják - a 95-et 225-ért - míg máshol (nem Jet kútnál) 240-töl fölfelé. A listaár egyébként 239,5. Tehát literenként eleve van kb. 15 Ft. Csak a minöség a kérdés, mert állítólag - a vezess.hu szerint -  Mabanaft márkájú, német benzint adnak. Nem igazán ütös márka, de ettöl még akár jó is lehet(ne).


Ez a 200. hozzászólásom :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #84 Dátum: 2004.04.02 21:22:26 »
Idézetet írta: "music"
A helyzet ennél bonyolultabb, ugyanis a benzint eleve olcsóbban adják - a 95-et 225-ért - míg máshol (nem Jet kútnál) 240-töl fölfelé. A listaár egyébként 239,5. Tehát literenként eleve van kb. 15 Ft. Csak a minöség a kérdés, mert állítólag - a vezess.hu szerint -  Mabanaft márkájú, német benzint adnak. Nem igazán ütös márka, de ettöl még akár jó is lehet(ne).


Ez a 200. hozzászólásom :wink:


Ne feledkezzünk meg a Klubpetrolról - az most , ha jól tudom , 228-ért adja a 95-öst .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Jet
« Válasz #85 Dátum: 2004.04.02 21:38:04 »
Fogyasztásról nincs összehasonlítási alapom, mert 99% -ban ugyanannál a JET kútnál tankolok. A tankolást és a km óra állását mindig feljegyzem. (És a biztonság kedvéért ÁFÁ-s számlát kérek.) Eddig még nem volt semmi problémám. A 95 és a 98 között nem találtam külömbséget sem fogyasztásban, sem teljesítményben. Néha Veszprémben tankoltam a Total kútnál (95-öst?), ettől kicsit  csörgött a motor.-(

A benzinszűrőt kb. mennyi időnként szokták cserélni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #86 Dátum: 2004.04.02 21:41:25 »
Na igen, csak ahhoz klubtagnak is kell lenned. Évi 5000, vagy mennyi. Ha keveset mész, nem éri meg.
music     

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #87 Dátum: 2004.04.02 21:57:32 »
Barátném a Jet-nél dolgozik egy pécsi kúton,oda is vagy a MOL kocsi szállít,vagy Centunio-s kocsi az üzemanyagot a pécsi Mol telepen veszik fel.Mondjuk ólcsobb a benzin a kúton,szinte mindig ott tankolok már 5 éve hivatalból :) ,de egyszer sem volt problémám a kocsival.A Noname kutaktól meg tartok,nem azért,mert milyen az anyag.Valószínű ők is olyan anyagok kapnak.A Jet rendszere,azt tudom kiír minden adatot a tartályról,üzemanyagról,nedvesség ,pára, fok stb.Nincs vizezés.. :)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #88 Dátum: 2004.04.02 22:10:11 »
Idézetet írta: "music"
Na igen, csak ahhoz klubtagnak is kell lenned. Évi 5000, vagy mennyi. Ha keveset mész, nem éri meg.


Nem kell . Két hónapja , mióta a létezéséről tudok , járok a pécsi Klubpetrolhoz tankolni . Bárkinek ennyiért adják a benzint , aki odamegy . A siófoki Klubpetrolra is ugyanez érvényes , ott is jópárszor tankoltam az utóbbi fél évben . A többinél még nem jártam ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Jet
« Válasz #89 Dátum: 2004.04.02 22:12:50 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Fogyasztásról nincs összehasonlítási alapom, mert 99% -ban ugyanannál a JET kútnál tankolok. A tankolást és a km óra állását mindig feljegyzem. (És a biztonság kedvéért ÁFÁ-s számlát kérek.) Eddig még nem volt semmi problémám. A 95 és a 98 között nem találtam külömbséget sem fogyasztásban, sem teljesítményben. Néha Veszprémben tankoltam a Total kútnál (95-öst?), ettől kicsit  csörgött a motor.-(

A benzinszűrőt kb. mennyi időnként szokták cserélni?


Annyit tudok , hogy a Carina E-nél a gyár 80 ezer km-enként írja elő a benzinszűrő cseréjét . A Camrym esetében a szerelési kézikönyv (nem gyári kiadás) 60 ezrenként javasolja . Szóval valami ilyesmi  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )