Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1539924 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #60 Dátum: 2004.03.30 01:22:11 »
Erre a válaszra számítottam.  
Én azért nem vagyok ilyen rendees a benzinórával, és nem bízom meg benne ennyire... Egy-két liternyi tévedés azért nem sok, az még a mutató hibahatárába belefér :wink:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #61 Dátum: 2004.03.30 08:13:43 »
Palack, ezt sikerült összevakarni. Amúgy szerintem ausztráliai adatok. Figyelembe kell venni, hogy szigetországként viszonylag egységes lehet a benzinkínálat és minőség. Ugyanakkor az európai piacnál, mivel nincsenek fizikai határok, bele kell, hogy kalkulálják a 'balkáni' benzint és az oroszt is. Szerintem ezért inkább a 95 a mérvadó.

Transmission description Five speed manual
- Transmission code C52
Gear Ratios - 1st 3.166:1
 - 2nd Gear 1.904:1
 - 3rd Gear 1.310:1
 - 4th Gear 0.969:1
 - 5th Gear 0.815:1
 - Reverse Gear 3.250:1
Differential ratio 4.312:1
 
 ENGINE - TOYOTA COROLLA ASCENT 4D Hatchback - 5 man  
Engine Code/Name 1ZZ-FE
Engine capacity (cc) 1794
Engine type Petrol
Engine description 4cyl/DOHC/4v
Maximum Power 100kW @ 6000rpm
Maximum Torque 171Nm @ 4200rpm
Number of cylinders 4cyl
Configuration In-line
Valvetrain DOHC
Number of valves per cylinder 4v
- Variable valve timing Timing only
Fuel system EFI
- Fuel type 91 RON ULP
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #62 Dátum: 2004.03.30 08:24:24 »
Akit érdekel a Toyoták befecskendezőrendszerének működése, annak ajánlom ezt a linket:
http://www.autoshop101.com/forms/h43.pdf
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #63 Dátum: 2004.03.30 08:26:38 »
Sőt, a főoldalon további érdekes irományok találhatók a 'Technical articles' link alatt.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #64 Dátum: 2004.03.30 08:35:13 »
Idézetet írta: "whis"
Engine Code/Name 1ZZ-FE
Engine capacity (cc) 1794
Fuel system EFI
- Fuel type 91 RON ULP


Wow. Ilyen motor van a Versombam :) Tegyek bele 91-est???  :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #65 Dátum: 2004.03.30 10:08:17 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Wow. Ilyen motor van a Versombam :) Tegyek bele 91-est???  :D


Ha egyszer jársz a kenguruk földjén vagy esetleg a japóknál, akkor tegyél.  :D  Itthon inkább ne próbáld ki  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #66 Dátum: 2004.03.30 15:43:07 »
Idézetet írta: "music"
Erre a válaszra számítottam.  
Én azért nem vagyok ilyen rendees a benzinórával, és nem bízom meg benne ennyire... Egy-két liternyi tévedés azért nem sok, az még a mutató hibahatárába belefér :wink:


Elvben igen , elvben belefér egy-két liter tévedés . Csakhogy én fogyasztás-mániákus vagyok , aki fölír minden tankolást és a hozzá tartozó km-számláló állást , és majdnem annyit nézi a benzinszintmérőt , mint a sebességmérőt  :D  ! Ebből az alapállásból kiindulva pedig elhiheted , hogy azalatt a több , mint 120 ezer km alatt , amit eddig közösen megtettünk a járgánnyal , volt alkalmam NAGYON pontosan megfigyelni , hogy milyen óraállás mekkora benzin-mennyiséget jelent  :)  . Egyliteres pontossággal bármikor megmondom neked , hogy még mennyi benzin van a kocsimban . Azt pedig nagyon is észreveszem , hogy az autó ugyanazon a 350 kilométeres szakaszon odafelé bő öt literrel többet nyel be , mint (azonos sebességgel haladva) visszafelé .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #67 Dátum: 2004.03.30 16:09:00 »
Idézetet írta: "whis"
Palack, ezt sikerült összevakarni. Amúgy szerintem ausztráliai adatok. Figyelembe kell venni, hogy szigetországként viszonylag egységes lehet a benzinkínálat és minőség. Ugyanakkor az európai piacnál, mivel nincsenek fizikai határok, bele kell, hogy kalkulálják a 'balkáni' benzint és az oroszt is. Szerintem ezért inkább a 95 a mérvadó.


Továbbra is biztos vagyok benne , hogy az ottani kivitel eltér az ittenitől . Tehát az autóban van a különbség , és nem a benzinben . Kizártnak tartom , hogy az ausztrál 91-es jobb lenne , mint , teszem azt , a német . Ezen fölül semmibe nem kerülne a Toyotának , teszem azt , az orosz piacon forgalmazott autóiba 98-as benzint előírni , míg a németeknél 95-öst vagy akár 91-est .

VAGY PEDIG :

Egy másik kézenfekvő magyarázat lehetne , hogy az EU-ban kihalófélben van a normál (91-es) benzin . Ha jól tudom , pl. pont Németországban már nem is forgalmazzák , és máshol is így van ez . Ez látszólag tökéletesen megmagyarázná , hogy miért minimum 95-öst írnak elő Európában mindenhol . Most néztem meg a 2004-es AutoKatalogban a különféle Toyota modellek adatait , és szembeötlő , hogy míg Európában szupert (95-öst) írnak az összes modellhez , addig más piacokon (Japán , Ausztrália , sőt Dél-Afrika) gyakran ugyanazokhoz a modellekhez normált (azaz 91-est) .

------------------------------

Ugyanakkor szerintem ez mégsem azt jelenti , hogy az európai Toyoták is vígan elketyegnének a 91-essel , csak azért ír a gyár 95-öst , mert 91-est nem lehet kapni . Ez azért elég gügye dolog lenne . Valószínűbbnek tartom , hogy az itteni modellek motorvezérlő-elektronikája valóban a 95-ös benzinre van beállítva . Alátámasztja ezt az is , hogy gyakran fedezhetők fel apró (sőt néha nem is annyira apró) különbségek a teljesítmény-adatokban . Vegyük pl. a Camryt ! Az európában forgalmazott Camry 2.4-es változata , amihez 95-ös az előírás , ugyanúgy 152 lóerőt ad le 5200-nál , mint a 91-es benzinre előírt ausztrál . A nyomatékuk is azonos : 218 Nm ; viszont az európai 3800-as , az ausztrál pedig 4000-es fordulaton adja ezt le ! A 3.0 motornál már nagyobb a különbség : a 95-ösre hangolt európai 186 lovas 5300-nál és 273 a nyomatéka 4300-nál , míg a 91-esre "belőtt" ausztrál érdekes módon erősebb : 197 LE 5200-nál és 284 Nm 4400-nál . Továbbá megjegyezném , hogy az európai Corolla 1.8 1 KW-al kisebb teljesítménnyel , és 1 Nm-rel alacsonyabb nyomatékkal rendelkezik , mint az ausztrál !

Szerintem ezek a látszólag apró , "elhanyagolható" különbségek bőven jelzik , hogy korántsem azonos kivitelekről van itt szó  - messze nem arról , hogy Ausztráliában "elég bele" a 91-es is , mert az ott olyan tuti , nálunk pedig "a biztonság kedvéért" 95-ös kell  :idea:  !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #68 Dátum: 2004.03.30 16:10:42 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "whis"
Engine Code/Name 1ZZ-FE
Engine capacity (cc) 1794
Fuel system EFI
- Fuel type 91 RON ULP


Wow. Ilyen motor van a Versombam :) Tegyek bele 91-est???  :D


;) ... Ne tegyél , mert a gyár nem valamiféle ráhagyásból ír a tiédbe 95-öst - hanem azért , mert az való bele  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #69 Dátum: 2004.03.30 22:18:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"


Elvben igen , elvben belefér egy-két liter tévedés . Csakhogy én fogyasztás-mániákus vagyok , aki fölír minden tankolást és a hozzá tartozó km-számláló állást , és majdnem annyit nézi a benzinszintmérot , mint a sebességmérot  :D  ! Ebbol az alapállásból kiindulva pedig elhiheted , hogy azalatt a több , mint 120 ezer km alatt , amit eddig közösen megtettünk a járgánnyal , volt alkalmam NAGYON pontosan megfigyelni , hogy milyen óraállás mekkora benzin-mennyiséget jelent  :)  . .

Értem-értem, én is ilyen típus vagyok, mindig nézem, hogy hány km alatt éri el az egyes vonalakat. No de nem ez a lényeg. Oda akarnék kilyukadni, hogy a benzinóra sem mindig mutat egyformán, az idö elörehaladtával számos dolog okozhatja ezt: szennyezödések a tankban, a tank deformációja. De ezek szerint nálad ilyesmi nincsen.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #70 Dátum: 2004.03.31 07:34:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezen fölül semmibe nem kerülne a Toyotának , teszem azt , az orosz piacon forgalmazott autóiba 98-as benzint előírni , míg a németeknél 95-öst vagy akár 91-est .


Gondolkodj egy mezei júzer fejével: ha az lenne a kézikönyven az üzemanyagtípusoknál, hogy:
- ha Németországban, vagy a Lajtától nyugatra tankol 91
- Magyarország, ... 95
- Ukrajna, Románia Albánia ... 98.
Lenne egy pár felháborodott ember/politikus stb.  :wink:

Amúgy a jenkiknél még 90 alatti oktánszámú benzin is van, és azok a nagy batárok vígan mennek vele. Persze ottani rokonaim mondták, hogy bizonyos kutaknál csak Premiumot szabad veni, míg más kutakon elég a Regular is.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #71 Dátum: 2004.03.31 07:41:39 »
Benzinóra: bizonyos esetekben elég nagy késéssel dolgozik időnként. Nekem pl ha tele van, akkor a legfölső csík fölé mutat. Megtettem 120 km-t, mire elkezdett lefelé indulni. Majd a következő 100 km-en hirtelen esett két vonásnyit.
De nagyjából úgy lehet kalkulálni, hogy normál üzemi körülmények (nincs benne 140-170) között elmegy 90-100 km-t egy osztásnyi benyával. Városban ugyanennyire csak 70-80-at lehet számolni.
Aztán ott van még, hogy beindításkor nem annyit mutat, mint amikor utoljára leállítottam  :cry:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #72 Dátum: 2004.03.31 11:21:23 »
Ajánlom figyelmébe mindenkinek ezt a cikket. A benzinkutak aljasságairól van szó, amit szerintem szinte mindenki tud, de hátha nem...

http://www.origo.hu/itthon/20040330gagyiztatnak.html

Legyetek ti is résen..
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #73 Dátum: 2004.03.31 14:02:35 »
Idézetet írta: "whis"


Amúgy a jenkiknél még 90 alatti oktánszámú benzin is van, és azok a nagy batárok vígan mennek vele. Persze ottani rokonaim mondták, hogy bizonyos kutaknál csak Premiumot szabad veni, míg más kutakon elég a Regular is.  :roll:


Ühüm ... És ha ez köztudott , hogy ott is ingadozik a benzin minősége , akkor miért nem ír elő ott is legalább 95-öst a biztonság kedvéért a Toyota ? ;) ... Mert , ugye , azt akarod mondani , hogy Európában azért van 95-ös előírva , hogy biztos megkapja a motor , ami jár neki . Nos , ha máshol is akad szar benzin , akkor miért nem követik ott is ezt a gyakorlatot ?  :wink:  :wink:  :wink:

Szerintem egyébként a tegnap általam említett különbségek a teljesítmény-adatokban jól mutatják , hogy eltérő kivitelű motorokat forgalmaznak a különböző piacokon , és ezért kell beléjük eltérő üzemanyag is .

(Egyébként ez vicces : Romániában is Premium a szuperbenzin neve , és Regular a normál ... Eddig nem is tudtam , hogy ezt az amikról koppintották  :D )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #74 Dátum: 2004.03.31 14:12:36 »
Benzinóra : természetesen a Camryé sem működik pontosan abban az értelemben véve , hogy a 3/4 jelzés nem 3/4 tankot jelent , az 1/4 nem 1/4-et és így tovább . Abban az értelemben véve viszont pontos , hogy egy bizonyos óraállás mindig egy bizonyos mennyiséget jelent - és az évek/kilométerek során kitanultam , hogy mi mennyinek felel meg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )