Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1539948 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #45 Dátum: 2004.03.27 19:24:49 »
A vezess.hu-n teszteltek egy OFF Megane II kombit 1.6-os motorral. A fogyit tekintve egy érdekes megjegyzés: Tesztfogyasztás 8.3liter/100km, de itthoni benzinnel egy literrel több.
No comment. :evil:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #46 Dátum: 2004.03.27 20:39:18 »
Idézetet írta: "music"
A vezess.hu-n teszteltek egy OFF Megane II kombit 1.6-os motorral. A fogyit tekintve egy érdekes megjegyzés: Tesztfogyasztás 8.3liter/100km, de itthoni benzinnel egy literrel több.
No comment. :evil:


Én ezeket a dolgokat addig egész egyszerűen nem hiszem el , amíg magam nem tapasztaltam . Félre ne értsd : ezt nem a te hozzászólásodra értem , hanem a teszt "tapasztalatára" . Csak akkor venném komolyan , ha azt írnák , hogy egy próbapályán mérték a fogyasztást , pontosan ugyanúgy és ugyanolyan körülmények között , a két különféle benzinnel .

Azért nehogy már olyan szar legyen a magyar benzin , hogy ekkora különbséget okozzon ! Ilyen nincs .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #47 Dátum: 2004.03.27 20:51:31 »
Pedig van. Sajnos. Még sok évvel ezelőtt válalkoztam egy hosszabb ausztriai (kör)utazásra Off Daciával On. Hazafelé csomaggal négy fővel Salzburgtól 5.5-es fogyasztást produkált. Addig az életben nem tudtam 8-alá vinni. Nem mondom, hogy ekkora a különbség, de van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #48 Dátum: 2004.03.27 21:11:35 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Pedig van. Sajnos. Még sok évvel ezelőtt válalkoztam egy hosszabb ausztriai (kör)utazásra Off Daciával On. Hazafelé csomaggal négy fővel Salzburgtól 5.5-es fogyasztást produkált. Addig az életben nem tudtam 8-alá vinni. Nem mondom, hogy ekkora a különbség, de van.


Hát nemtom ... Elgondolkodtató , mert tényleg rengetegen állítanak ilyesmit ... Vagy csak nekem van mázlim , hogy mindig jó benzint tankolok Magyarországon is  :wink:  ? Aztán persze lehet , hogy ezt a Camryt valahogy mindenevőre hangolták anno a japók : mint lejjebb írtam , a román falusi csiggertől kezdve a német Shell Optimaxig mindennel halál ugyanúgy megy és ugyanannyit is fogyaszt .

(De a Carinával sem tapasztaltam különbséget az osztrák , német és magyar , valamint román benzinek között . A Moszkvicsaim némelyik román benzinnel csörögtek , de fogyasztani azok is ugyannyit fogyasztottak .)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #49 Dátum: 2004.03.27 22:02:47 »
Hát pedig nekem, pontosabban az még apám volt, tehát nekünk is volt hasonló esetünk kb. 15 éve, szintén OFF Daciával, 1.3-as 54 Le-sel. On(Tehát nem most.) Egy Dél-Tirolba vezeto úton odafelé olyan 7-7.2 körül volta fogyi, visszafelé olasz benzinnel 5.9. Azóta OFF Astrával is mentem arra, és akkor viszont nem volt lényegi különbség, hacsak azt nem nevezzük annak, hogy odafelé végig ótópályán mentem 120-130-cal, visszafelé pedig megmásztunk egy 2.600 magas hágót az olasz-osztrák határon (az utolsó órában 22km/h átlagsebességgel, kettesben menve), és ennek ellenére nem volt magasabb az a fogyi, asszem 5.8-5.9 körül voltak. :?:
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #50 Dátum: 2004.03.28 19:27:35 »
Nem vitatom, hogy a külföldi (osztrák, olasz) benzinek jobb minőségűek, DE.. VAn egy olyan körülmény ami a nyugatról való hazautazás fogyasztását kedvezőbbé teheti :) Furcsán hangzik, de igazából ha Ausztriából jövünk hazafelé az egész út lejtős!!! :) köszönhetően az Alpoknak :)
Amúgy épp tegnap szembesültem a "magyar benzinek" és a magyar benzinkutak minőségével.
Az avensisnek 60 literes tankja van. Tegnap már nulla alatt volt a benzimutató. Ilyen messzire még sose mentem :) Legrosszabb esetben is akkor már tankoltam, amikor kicsit nulla felett vagy épp nullán állt. Eddig a legtöbb benya amit tankoltam kb. 57 liter volt, nevezetesen egy Shell kútnál.
TEgnap amikor már nulla alá ment, bementem a kedvenc kis Castrol kutamhoz, ahol 8 Ft-tal olcsóbb a benzin. 56 Literet tudam beletölteni...
Arra a következtetésre jutottam, (amit eddig is sejtettem) hogy egy-egy kútnál meg vannak berhelve a számlálóórák...
TEhát amikor 57 lityit tankoltam a Shellnél, még lehetett benne kb 5-7. Most meg 56 litert tankoltam és valószínűsítem, hogy csak 4 Liter volt benne...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #51 Dátum: 2004.03.28 22:35:54 »
Idézetet írta: "music"
Hát pedig nekem, pontosabban az még apám volt, tehát nekünk is volt hasonló esetünk kb. 15 éve, szintén OFF Daciával, 1.3-as 54 Le-sel. On(Tehát nem most.) Egy Dél-Tirolba vezeto úton odafelé olyan 7-7.2 körül volta fogyi, visszafelé olasz benzinnel 5.9. Azóta OFF Astrával is mentem arra, és akkor viszont nem volt lényegi különbség, hacsak azt nem nevezzük annak, hogy odafelé végig ótópályán mentem 120-130-cal, visszafelé pedig megmásztunk egy 2.600 magas hágót az olasz-osztrák határon (az utolsó órában 22km/h átlagsebességgel, kettesben menve), és ennek ellenére nem volt magasabb az a fogyi, asszem 5.8-5.9 körül voltak. :?:


Nemtom . Továbbra is nagyon-nagyon nehezen tudom elképzelni , hogy ekkora különbségek legyenek két , elvileg azonos normáknak megfelelő üzemanyag között , amelyek ilyen brutális fogyasztás-különbségeket okozzanak . Ha 1-2 deciről lenne szó , azt még talán lehetségesnek is tartanám ... Node több , mint egy liter ?

A gond ott lehet , hogy egy rakás egyéb tényező is befolyásolja ilyenkor a fogyasztást , de az emberben csak az marad meg , hogy lám , x naftával mennyivel kevesebbet evett , mint y naftával ... Szerintem ez csak akkor lenne mérvadó , ha lehetőség lenne tényleg azonos útszakaszon , azonos körülmények között egy komoly tesztet végezni .

Ha a magyar benzin ennyivel szarabb lenne , azt azért észre lehetne venni másból is - pl. sokkal szarabbul kéne vele mennie az autónak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #52 Dátum: 2004.03.28 22:43:03 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Nem vitatom, hogy a külföldi (osztrák, olasz) benzinek jobb minőségűek, DE.. VAn egy olyan körülmény ami a nyugatról való hazautazás fogyasztását kedvezőbbé teheti :) Furcsán hangzik, de igazából ha Ausztriából jövünk hazafelé az egész út lejtős!!! :) köszönhetően az Alpoknak :)


Fején találtad a szöget  :)  ! Pontosan erről van szó ! Végig itt motoszkált a fejemben egy gondolat , de amíg el nem olvastam ezt a hozzászólásodat , nem ugrott be . Ugyanis ezt én is alátámaszthatom ! Rendszeresen utazok keresztül Ausztrián kocsival , a Sopron-St. Pölten-Linz-Passau útvonalon . És odafelé mindig egy-másfél literrel többet eszik a kocsi , akkor is , ha ugyanakkora terheléssel , ugyanakkora sebességgel haladok . A Camry a 130-nál szokásos 7.5 helyett bevágja a 8.7-8.8-at , a Carina 6.8 helyett 7.8-8.0 litert ; egyéb autóknál is hasonló az arány . Visszafelé viszont prímán lehet spórolni . Na mármost , a dolog akkor is működik , ha oda-vissza magyar benzin van az autóban - volt nem egyszer , hogy csak Passauig mentünk , és ilyenkor nem kellett Ausztriában tankolni (lévén , hogy akkor még olcsóbb volt Magyarországon a benzin) - és a jelenség ilyenkor is bekövetkezett .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #53 Dátum: 2004.03.28 23:42:15 »
...arról nem is beszélve valahogy a hazaút mindig gyorsabb... :) mert lejt :)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #54 Dátum: 2004.03.29 07:55:36 »
Egy haverom ukrán gázolajjal jár általában  :wink: , ettől a Vitoja nagyon szépen, finoman jár (biztos sok benne a paraffin). Egyszer az osztrákoknál tankolt, amitől a motor hallhatóan hangosabb lett, viszont feltűnően harapósabb és takarékosabb.  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #55 Dátum: 2004.03.29 07:59:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nemtom . Továbbra is nagyon-nagyon nehezen tudom elképzelni , hogy ekkora különbségek legyenek két , elvileg azonos normáknak megfelelő üzemanyag között ... Ha a magyar benzin ennyivel szarabb lenne , azt azért észre lehetne venni másból is - pl. sokkal szarabbul kéne vele mennie az autónak.


Már korábban is említettem, de még egyszer megjegyzem halkan: egy távoli országban az 1.8-as Corollához az ajánlott üzemanyag 91-es, nálunk meg 95 v jobb. Gondolom, az ajánlás előtt tájékozódnak a gyártók is...
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #56 Dátum: 2004.03.29 18:24:01 »
Idézetet írta: "whis"
Már korábban is említettem, de még egyszer megjegyzem halkan: egy távoli országban az 1.8-as Corollához az ajánlott üzemanyag 91-es, nálunk meg 95 v jobb. Gondolom, az ajánlás előtt tájékozódnak a gyártók is...
 8)


Erre akkor nem reagáltam ? Nos , akkor megteszem most  :)  ... Sokkal valószínűbbnek tartom , hogy ott valamilyen egyéb (pl. környezetvédelmi) okból igényel más oktánszámú üzemanyagot a motor . Azt talán még elhiszem , hogy a Ruandában az út mellett üvegekben árult benzin minősége nem éri el a nemzetközi szintet  :wink:  ... De azt nem , hogy egy viszonylag fejlett európai országban (Magyarországra gondolok most!) olyan szar lenne az üzemanyag , hogy autók 10-15-20 %-al kevesebbet fogyasztanának pusztán attól , hogy külföldi üzemanyaghoz jutnak .

Egyébként melyik ez az ország , ahol 91-est ajánlanak az 1.8-as Corollába ? És az ottani Corolla pontosan ugyanazokat a teljesítményadatokat hozza (azonos lóerő , azonos nyomaték azonos fordulatszámon) , mint a máshol forgalmazott kivitelek ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #57 Dátum: 2004.03.30 00:12:38 »
Ez a lejtö dolog az én OFF Astrás esetemben aligha jogos, hiszen egy jókora hegy is bennevan. A 1,5 literes fogyi különbség 1991-es adat, tehát nem mostani, de ezt írtam is.
A másik dolog, én hazafelé jövet a határhoz közekedve egyre jobban nyomom a gázt, ez éppen nagyobb fogyit kellene, hogy eredményezzen, nem kisebbet!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #58 Dátum: 2004.03.30 00:19:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Vektorigo"


 Rendszeresen utazok keresztül Ausztrián kocsival , a Sopron-St. Pölten-Linz-Passau útvonalon . És odafelé mindig egy-másfél literrel többet eszik a kocsi , akkor is , ha ugyanakkora terheléssel , ugyanakkora sebességgel haladok  Na mármost , a dolog akkor is m?ködik , ha oda-vissza magyar benzin van az autóban - volt nem egyszer , hogy csak Passauig mentünk , és ilyenkor nem kellett Ausztriában tankolni (lévén , hogy akkor még olcsóbb volt Magyarországon a benzin) - és a jelenség ilyenkor is bekövetkezett .


Lehet, hogy túl szörszálhasogató vagyok, de ha egyszer nem tankoltál kinn, akkor honnan tudod, hogy visszafelé kevesebbet fogyasztott :?:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #59 Dátum: 2004.03.30 00:38:50 »
Idézetet írta: "music"
Lehet, hogy túl szörszálhasogató vagyok, de ha egyszer nem tankoltál kinn, akkor honnan tudod, hogy visszafelé kevesebbet fogyasztott :?:


Egyszerű a magyarázat : tudom , hogy pontosan milyen mennyiség van még a tankban a benzinszintmérő bizonyos állásainál - és a visszaúton mindig , jól érzékelhetően lassabban ment lefelé a mutató .  :idea:  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )