Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540213 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #15 Dátum: 2004.03.17 21:07:10 »
Csepelen járok egy eldugott Klubpetrol kúthoz, 10 ft-tal olcsóbb a 95-ös mint máshol. Ja nincs shop. Na bumm.
Egyébként itt is kell venni matricát, de 3 tele tank után megtérül.
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #16 Dátum: 2004.03.17 21:29:10 »
Nekem csak '85 ös Starlettel vannak tapasztalataim, szerintem az ilyen régi autókon érződnek igazán a különbségek. Általában Shell-t vagy Aralt tankoltam bele, más esetek:
-ha csontig kiürítettem a tankot és éppen elértem a kútig, akkor olyat amilyen vót...  :wink:
-egy balatoni túra előtt 20 liter V-Power Racing, autópályán az 1.3-as Starlet tartós 170 -et ment!! :!:  8) (máskor nem)
-egyszer (matrica nélkül) Klub Petrol, másnap reggel (hideg vót) nem indult, és egész nap köhögött, amíg nem kapott vmi rendeset :?

Szerintem a különbségek csak akkor érezhetőek, ha (majdnem) üres tankba tankolsz valami mást, és az is inkább a régi kocsiknál.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #17 Dátum: 2004.03.17 21:39:19 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A régi karburátoros, illetve hagyományos gyújtásállítású kocsiknál, ha beletettem a 98-ast, és utánaállítottam a gyújtást, akkor kicsit jobban ment, és akár 0,5l-erl kevesebbet evett, így megérte a kicsit drágábbat tankolni. A mai gépeknél csak akkor lenne értelme, ha a vezérlésen lenne egy oktánszám állító kapcsoló! hogy a nagyobb oktánszám adta többletet ki is lehessen használni :!:


Az OFF 1.4 SE Astránkon ON volt ilyen (95/98) kapcsoló.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #18 Dátum: 2004.03.17 23:08:37 »
Én regebben -lévén chipkártyám - Aralhoz jártam, külföldi jó tapasztalatok miatt is. Az még az OFF  Opel-korszak ON volt. Most lettem egy kicsit gondban, hogy az OMV megvette az Aralt. Végül is maradtam az OMV-nél, mert közel van, és van Supershop kártyám is - bár csak literenként 1 Ft-ot jelent -  no meg különösebb problémám nem volt velük.
Viszont szintén a közelben van Jet kút is, ahol 5 Ft-tal olcsóbb a nafta. Próbálta már valaki öket?
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #19 Dátum: 2004.03.18 08:12:32 »
Idézetet írta: "music"
Viszont szintén a közelben van Jet kút is, ahol 5 Ft-tal olcsóbb a nafta. Próbálta már valaki öket?


Rendszeresen JET vagy PETROLAND kutaknál tankolok (Gyömrői út, vagy Száva u. mindkettő a X. ker) nem volt velük baj, fogyasztás, menetteljesítmény nem változik.

Az OFF OPEL ON majdnem mindegyik kocsijában van egy állító 95/91 oktánm, de fölfele nem megy!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #20 Dátum: 2004.03.18 11:12:40 »
egy érdekes cikk:


kuf

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #21 Dátum: 2004.03.18 11:25:59 »
Ezt ma vagy 20 helyről megkaptam ma :)

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #22 Dátum: 2004.03.18 13:30:52 »
Jó, hogy nem fújta fel a média a MOL-os pert, mert a MOL mindenkit!!! "támogat" akinek befolyása lehet a lakosságra, ezért kussolnak az R** klubnál meg a T*2-nél meg mindenhol. Nem akarják elveszíteni a MOL többszáz milliós sponzorálását. Gyakorlatilag azt csinál a MOL amit akar.
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #23 Dátum: 2004.03.18 13:55:41 »
Az általam TSZ kútnak titulált hely a volt Rákosmezeje Tsz  területén van, a XVI. ker. Pesti útról nyílik kifele menet jobb fele, ahol egy enyhe ívű balosban törik meg az út. A sarkon ki van írva ezer cégtábla, talán a Salamon bútor a legnagyobb, de a Librotrade központja is ott van. Hogy Tábióbicske utca lenne a túlfelén? Meglehet.

Friss info a Tesco kútról: 8.000.- HUF-ért kell vásárolni az áruházban, akkor 8 HUF-fal kevesebbet kell fizetni literenként a benyáért. Forrás: Juventus rádió, reggeli műsor reklámja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezol

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #24 Dátum: 2004.03.18 18:47:32 »
"Szerintem a különbségek csak akkor érezhetőek, ha (majdnem) üres tankba tankolsz valami mást, és az is inkább a régi kocsiknál."

Igen,ez is.
Meg az is,hogy a kútra mikor hoztak szállítmányt.
Ha épp akkor,akkor felkavarták a szutykot,kondenzvizet az aljáról.
Ha már majdnem üres,akkor azért szív szutykot,kondenzvizet.
Tehát közép időben kell menni. :idea:

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #25 Dátum: 2004.03.19 00:59:28 »
voltam tescoban. Ha 8000 Ft felett vásárolsz a blokk ellenében tankolhatsz kedvezményesen a kútnál. A blokk 30 napig érvényes. A kút díjszabásait nem tudom... még nem tankoltam ott :)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #26 Dátum: 2004.03.19 01:27:04 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
voltam tescoban. Ha 8000 Ft felett vásárolsz a blokk ellenében tankolhatsz kedvezményesen a kútnál. A blokk 30 napig érvényes. A kút díjszabásait nem tudom... még nem tankoltam ott :)



Melyik áruházra érvényes? Vagy bármelyik Tescoban vásárolt 8001 Ft okán bármelyik Trsco-kútnál tankolhatok? (és hol van egyáltalán ilyen?)

(Egyébként a Cora-kutat fénykorában még total-nak hívták...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #27 Dátum: 2004.03.19 01:28:57 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Viszont szintén a közelben van Jet kút is, ahol 5 Ft-tal olcsóbb a nafta. Próbálta már valaki öket?


Rendszeresen JET vagy PETROLAND kutaknál tankolok (Gyömr?i út, vagy Száva u. mindkett? a X. ker) nem volt velük baj, fogyasztás, menetteljesítmény nem változik.
Az OFF OPEL ON majdnem mindegyik kocsijában van egy állító 95/91 oktánm, de fölfele nem megy!


A szüleimé OFF '94-es Astra, és 95/98 kapcsolója van! ON
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #28 Dátum: 2004.03.19 10:04:08 »
Idézet

Melyik áruházra érvényes? Vagy bármelyik Tescoban vásárolt 8001 Ft okán bármelyik Trsco-kútnál tankolhatok? (és hol van egyáltalán ilyen?)

(Egyébként a Cora-kutat fénykorában még total-nak hívták...


Ez a Soroksári TEsco. Építettek mellé egy TESCO benzinkutat. Sőt a Soroksári (M5 kivezető) Auchanhoz is építettek kutat. Ott is gondolom hasonlóan működik a dolog. Vásárolj sokat, és tankolhatsz olcsóbban..
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #29 Dátum: 2004.03.19 17:06:33 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Viszont szintén a közelben van Jet kút is, ahol 5 Ft-tal olcsóbb a nafta. Próbálta már valaki öket?


Rendszeresen JET vagy PETROLAND kutaknál tankolok (Gyömr?i út, vagy Száva u. mindkett? a X. ker) nem volt velük baj, fogyasztás, menetteljesítmény nem változik.
Az OFF OPEL ON majdnem mindegyik kocsijában van egy állító 95/91 oktánm, de fölfele nem megy!


A szüleimé OFF '94-es Astra, és 95/98 kapcsolója van! ON


 :shock: Érdekes! nekem a vectrán, és az astrán is 95/91 állítás volt :roll:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!