Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540327 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
A régi, Indexes topicban néha elokerült a téma, de kéne kicsit rendszerezni. Néhány javasolt téma:
Ki hányasat tankol a .... típusú kocsijába, hol és miért ott?
Rossz üzemanyag tapasztalatok.
Tényleg érzodik a különbség?
(Én eddig csak olasz benzinnél éreztem, hogy jobban megy a kocsi, és kevesebbet is fogyaszt, de az se mostanában volt.)
Érdemes-e olcsóbb benzint (pl. Jet, Klubpetrol) venni.
stb.
music     

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.17 00:06:44 »
Én a 8 éves autós pályafutásom alatt kb. 2x tankoltam 98-as benzint a kocsiba :) V-powert soha. Meg vagyok elégedve a 95-sel. Sztem annyival nem lehet jobb a 98-as, de ez csak saját vélemény. SOkáig MOL-nál tankoltam, mondván, hogy az összes benzinkút Tőle veszi az olajat, így nem lehet rossz. Sokat tankolok OMW-nél és mostanában már Shellnél is. Igazából nekem még az fontos, hogy mennyire svindliznek a kútnál. Nem egy sztroit hallottam már, sőt velem is estek meg érdekes dolgok, de ez már nem a benya minőségéhez tartozik.
Mostanában pedig Castrol kútra járok. Már több barátom, és ismerősöm tankolt ott. Ez egy egyszerű 2 kutas 8-tól 22-ig nyitvatartó kút, ahol kb. 6 Ft-tal olcsóbb a benzin. Eddig ezzel sincs rossz tapasztalatom.
MOst nyílt Itt soroksáron az AUchan-nak és a TESCO-nak is benzinkútja. Nagyon kíávncsi vagyok, hogy mennyivel gyengébb minőségi a benzinje? ha jól láttam a 95-ös 224 Ft... hát... ez azért nem rossz...
Szóval, 95-ös rulez :)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #2 Dátum: 2004.03.17 06:02:58 »
Én mindig 95-öst tankolok és általában a Molnál. Ha tehetem, akkor ugyanazoknál a kutaknál.
OMV-t talán kétszer próbáltam, de egyszer a Yaris nagyon sokat evett hirtelen tankolás után. Azóta hanyagolom.
Shellhez néha betértem, háromszor svindliztek, de lebuktak  :wink:  Mióta nem fogadják el a VisaElectront, hanyagolom őket.
 :idea: Külföldi benzinhez: biztosan jobb/erősebb külföldön a benya, mert az egyik távoli ország az 1.8-as Corollához 91-es naftát ajánl :!:  :!:
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3 Dátum: 2004.03.17 07:36:39 »
Egyszer próbáltam a 99-es MOL-t, mert "akció" volt. Ingyen lemosták a kocsit. Beálltam a mosóba és kezdtem letekerni az antennát. Azt mondja a kutas, hogy felesleges, mert ő a nagynyomásúval fogja lemosni. Az az ingyenes. Kisebb győzködés után (elmondtam a verziómat a kötelezően eladott 99-es benzinről) azért berakott egy 6-os kártyát és rendesen ment a mosás. A kocsin SEMMI változást nem vettem észre. Nem ment se jobban, se rosszabbul.
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4 Dátum: 2004.03.17 07:45:40 »
Én egy kollégám rábeszélésére Shell Vpower95-öt tankolok már 5 tank óta. Változást nem érzek még, állítólag picit javulhat a fogyasztás, de nekem megér annyit ez a plussz kiadás,hogyha valamelyest kimélem a motort. Bár lehet, ez is sima 95-ös.. passz.  :?

kuf

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5 Dátum: 2004.03.17 08:38:08 »
Üdv urak!

Nem akarok nagyon belefolyni, de a mai modernautók esetében a vezérlés módosítása és a keverékképzés állítása nélkül felesleges pénzkidobás az ilyen levek tankolása. 99-es oktánszámú benzinbol adódó teljesítménytöbblet nem érezheto.

A magasabb oktánszámú üzemanyagok forgalmazása egyértelmuen marketing fogás.  :?
dv.: atiseje

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6 Dátum: 2004.03.17 08:46:55 »
Az esetek nagy részében MOL-nál tankolok, mivel az van hozzánk a legközelebb :) Illetva ha Ausztriába átruccanok, akkor ott egy Avanti kútnál szoktam tankolni (mivel ott a legkedvezőbb az ár a környéken lévő kutakhoz képest). A különbséget a Toyotánál nem veszem észre, de a régi Fiat 127-nél jóval kellemesebb lett a fogyasztás.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7 Dátum: 2004.03.17 09:01:28 »
Ahogy látom egyedül leszek a véleményemmel :)
Én mindig (90%) 95-ös VPowert tankolok, mert szerintem jobb. Még olyat is próbáltam (igaz még a Yarisnál) hogy a szlovákoknál 99-es Racing-ot tankoltam és érezhető volt (igaz kb. 50km után)
Egyébként ha nem a Shell-nél töltök akkor 98-as megy bele.  

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8 Dátum: 2004.03.17 09:01:37 »
A régi karburátoros, illetve hagyományos gyújtásállítású kocsiknál, ha beletettem a 98-ast, és utánaállítottam a gyújtást, akkor kicsit jobban ment, és akár 0,5l-erl kevesebbet evett, így megérte a kicsit drágábbat tankolni. A mai gépeknél csak akkor lenne értelme, ha a vezérlésen lenne egy oktánszám állító kapcsoló! hogy a nagyobb oktánszám adta többletet ki is lehessen használni :!:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9 Dátum: 2004.03.17 09:03:49 »
Most ugyanez van csak a computer állítja a gyújtást, ezért kell pár 10km mire érezhető.(kopogásérzékelő rulez)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzinkutak
« Válasz #10 Dátum: 2004.03.17 15:09:26 »
Én a magam részéról schwechati benyával járok, és egy kis magánkútnál tankolok a XVII. kerületben. Garantáltan osztrák benya, meg gázolaj van ott, nem vernek át, még a plombák is mindenhol VALÓBAN rajta vannak a fejeken. Az indexen már 1x leírtam, hogy hogyan is kerül oda a schwechati anyag, uszályon jön a szabadkikötőbe. Mellesleg 8  HUF-al olcsóbb mint máshol. Gyakorlatilag csak a beavatott törzsközönség jár oda, mert egy régi TSZ udvarban áll a teljesen felújított kút, vadiújonnan telepített tartályokkal. (A 95-öst két hete adták át)

Amíg a 95-öst hanyagolnom kellett, addig 98-asal jártam, érezhető különbséget nem vetem észre, talán csak annyit, hogy egy kicsit mintha finomabban járt volna a motor, de lehet, hogy ez csak useri téveszme volt... :-) Persze 150LE-nél nem lehet észreveni, hogy rosszabbul megy, vagy nem...

A Galatommal 1x betankoltam valami borzasztó diselolajat anno egyik JET kútnál, köpködött tüszkölt, alig vártam, hogy kifogyjon, és hogy ne verje szét az adagolót, porlasztócsúcsokat, miegyebet. :x  

A Shellnél többször át akartak b@xni, így hanyagolom őket, csak akkor szoktam ott tankolni, ha kölcsönkocsi van alattam és viszem vissza, mivel a kút a sarkon van. :twisted:

MOL-nál a fűrészgépbe szoktam kenőolajat vásárolni, és a vállalati kocsikat tankolom ott, mennyiségi kártyára.  :)

Avanti, ESSO, és a többi: nem tankoltam náluk 1000 éve már.

Klubpetrol: Carinát náluk tankoltam, aztán lejárt a matricám és felfedeztem a TSZ kutat.

TESCO-AUCHAN: Valóban olcsóbb az üza, ha 8.000.- HUF-ért vásárolsz a boltban. Egyébként ugyananyi..... Legalábbis ezt mondták a rádióreklámban. :wink:


Hát hirtelen ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11 Dátum: 2004.03.17 17:46:22 »
Nekünk bejött a Jet kút, nem ugrik rád 1000 segítő kéz, hogy tankoljon helyetted, és a benzin minősége se rossz.
A Shellnél egyszerre 1000-en ugranak oda, majd "TELE" tankolják, ami 80%-ot jelent, és 10000 féle kenőanyagot tukmálnak rád.
Ez valahogy nem jön be.  :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Benzinkutak
« Válasz #12 Dátum: 2004.03.17 17:47:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én a magam részéról schwechati benyával járok, és egy kis magánkútnál tankolok a XVII. kerületben. Garantáltan osztrák benya, meg gázolaj van ott, nem vernek át, még a plombák is mindenhol VALÓBAN rajta vannak a fejeken. Az indexen már 1x leírtam, hogy hogyan is kerül oda a schwechati anyag, uszályon jön a szabadkikötőbe. Mellesleg 8  HUF-al olcsóbb mint máshol. Gyakorlatilag csak a beavatott törzsközönség jár oda, mert egy régi TSZ udvarban áll a teljesen felújított kút, vadiújonnan telepített tartályokkal. (A 95-öst két hete adták át) ...


Ez a TSZ nem véletlenül a Pesti út, illetve a Tápióbicske sarkon van, csak az átellenes oldalon?
Laco 73 :D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #13 Dátum: 2004.03.17 18:35:52 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekünk bejött a Jet kút, nem ugrik rád 1000 segítő kéz, hogy tankoljon helyetted, és a benzin minősége se rossz.
A Shellnél egyszerre 1000-en ugranak oda, majd "TELE" tankolják, ami 80%-ot jelent, és 10000 féle kenőanyagot tukmálnak rád.
Ez valahogy nem jön be.  :D


Én már előre mondom, hogy "Köszönöm, megcsinálom." és már fordulnak is vissza :)

rezol

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #14 Dátum: 2004.03.17 19:25:17 »
98-ast szoktam tankolni MOL-nál,lehetőleg a Róbert Károly körúti felüljáró alatt vagy az Egressy-Hungária sarkon.
Az Esso is bejött amikor a Váci úton raktam bele,viszont a Könyves K-Kőbányi sarkon levőnél valami szutykot raktak bele,örültem mire elfogyott.
Más társaság nem játszik.
A Tesco/Auchanos kutakról azt hallottam,hogy 20 Ft-tal olcsóbbak,viszont Trotter hozzászólására építve csak üres tankos nagybevásárlás esetén kifizetődő.