Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1560502 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9615 Dátum: 2017.11.06 13:22:36 »
Az előrejelzéshez képest jól jártunk, mert a gázolaj ára egyáltalán nem, a benziné is csak 3 Ft-tal emelkedik szerdától.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9616 Dátum: 2017.11.08 10:22:51 »
Pénteken még emelhetnek, hamarosan kiderül mi lesz...  :hmmmm: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9617 Dátum: 2017.11.08 14:02:46 »
Pénteken még emelhetnek, hamarosan kiderül mi lesz...  :hmmmm: :hmmmm:
Az megvan, hogy bizonyos hitelkártyák használata esetén bizonyos kutakon 3%-ot térítenek vissza 1% helyett? Manapság ez egy teletankra 500-600 ft-ot jelent  tankolásonként.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.08 14:04:22 írta Silent »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9618 Dátum: 2017.11.08 14:38:24 »
Pénteken még emelhetnek, hamarosan kiderül mi lesz...  :hmmmm: :hmmmm:
semmi jó: b+5, g+3 Ft.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9619 Dátum: 2017.11.08 14:40:27 »
Az megvan, hogy bizonyos hitelkártyák használata esetén bizonyos kutakon 3%-ot térítenek vissza 1% helyett? Manapság ez egy teletankra 500-600 ft-ot jelent  tankolásonként.
de van havi limit, 900 Ft a havi max. visszatérítés.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9620 Dátum: 2017.11.08 16:40:48 »
de van havi limit, 900 Ft a havi max. visszatérítés.
A max érték T25 1.8-as esetében évi 14-15.000 km-es futásból tud összejönni, átlagfelhasználásra bőven jó. De ha többet futsz, akkor is jobb mintha nem lenne.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9621 Dátum: 2017.11.08 19:29:15 »
De HITELKÁRTYA???
Rá nem szednének ilyen őrültségre (pedig már sokan próbálkoztak). Ennyit nem ér meg.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9622 Dátum: 2017.11.08 19:36:03 »
OFF: pontosan mi benne a rászedés? :eek: Azt értem, hogy sokan nem tudják használni, de mi benne az őrültség? Egy időben az összes Lufthansás repjegyem MKB LH hitelkártyából jött össze, évi5k kártyadíj mellett. Mióta kevesebbet repülök, azóta váltottam, azóta évi 9k költség(kártyadíj meg számlavezetés) mellett visszajön 40k+ belőle. Tényleg felkeltetted az érdeklődésemet, hogy hol-hogyan vernek át vele.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9623 Dátum: 2017.11.08 23:52:29 »
De HITELKÁRTYA???
Rá nem szednének ilyen őrültségre (pedig már sokan próbálkoztak). Ennyit nem ér meg.
Én is így gondolkoztam, de most olyan számlacsomagom van, amihez feltétel volt. Korábbi nézeteimet felülbírálva belátom, hogy nem hülyeség, csak annyira kell figyelni, hogy időben visszautald a költéseidet, akkor nem kerül semmibe - pontosabban van egy havi kétszámjegyű díj, és egy átlagos méretű éves kártyadíj, amit egy megszaladt hónap költéséből származó jóváírás fedez. Cserébe vannak bizonyos költésekre jóváírások, pl. az üzemanyagra 3% havi 30.000-ig. Az évi 10800 Ft, mostani áron durván 30 liter üzemanyagot kapsz ezért. (akár belföldön tankolsz, akár külföldön).
Természetesen az a tény, hogy aki akarja, látja, hol, mire és mennyi pénzt költesz kártyával ide is fennáll, mint bármilyen kártyahasználatra, de ez nem a hitelkártya sajátja, hanem minden elektronikus fizetőeszközé.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9624 Dátum: 2017.11.09 09:03:59 »
Nem a kártya szó zavar, hanem előtte a hitel. Sokat agyaltam, hogy mire lenne jó nekem, de nagyon kevés okot találtam erre.
Életemben -szerencsére - csak egyszer vettem fel hitelt (akkor sem a pénzhiány miatt). Egyszerűen van egy ilyen agylövésem, hogy abból élek, amim van és eddig nem kényszerültem ezt felülírni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9625 Dátum: 2017.11.09 13:07:49 »
Nem a kártya szó zavar, hanem előtte a hitel. Sokat agyaltam, hogy mire lenne jó nekem, de nagyon kevés okot találtam erre.
Életemben -szerencsére - csak egyszer vettem fel hitelt (akkor sem a pénzhiány miatt). Egyszerűen van egy ilyen agylövésem, hogy abból élek, amim van és eddig nem kényszerültem ezt felülírni.
Ezzel én sem vagyok másként. De amíg a havi költéseimet hó végén azonnal ráteszem és sokkal többet kapok vissza belőle mint amennyit ráköltök, addig őrültségnek látom nem kihasználni. Ez egy ugyanolyan kártya mint a normál debit, de járnak hozzá extra előnyök (biztosítás, visszatérítés, rendelési szolgáltatások, stb.). Nyilván azért, hogy az emberek kiterheljék és fizessék a 40%-os THM-et, de ebbe nem kötelező belecsúszni, simán lehet úgy használni tudatosan mintha debit kártya lenne. Akár előre rá lehet tölteni azt amit az adott hónapban el fogsz költeni. Aki képes belecsúszni a hitelkeretbe, az szvsz a napi pénzügyeit sem tartja annyira kézben amennyire tudná, vagy amennyire kellene. Amikor év végén visszajön jóváírásként  félhavi kajaköltséged, vagy 2-3 tankolás, az kifejezetten nem rossz szerintem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9626 Dátum: 2017.11.09 18:05:37 »
Lukoil új prémium gázolaját próbálta már valaki? Reklámban hallottam, és elvileg a normál gázolaj árán adják dec 31.-ig. Lehet rápróbálok holnap.  :otlet:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9627 Dátum: 2017.11.09 18:40:50 »
Ezzel én sem vagyok másként. De amíg a havi költéseimet hó végén azonnal ráteszem és sokkal többet kapok vissza belőle mint amennyit ráköltök, addig őrültségnek látom nem kihasználni. Ez egy ugyanolyan kártya mint a normál debit, de járnak hozzá extra előnyök (biztosítás, visszatérítés, rendelési szolgáltatások, stb.). Nyilván azért, hogy az emberek kiterheljék és fizessék a 40%-os THM-et, de ebbe nem kötelező belecsúszni, simán lehet úgy használni tudatosan mintha debit kártya lenne. Akár előre rá lehet tölteni azt amit az adott hónapban el fogsz költeni. Aki képes belecsúszni a hitelkeretbe, az szvsz a napi pénzügyeit sem tartja annyira kézben amennyire tudná, vagy amennyire kellene. Amikor év végén visszajön jóváírásként  félhavi kajaköltséged, vagy 2-3 tankolás, az kifejezetten nem rossz szerintem.
Jónak tűnik ez a része. Én azért nem kértem belőle, mert nem vagyok hajlandó figyelgetni, hogy állók, mikor kell feltöltenem, utalni rá. Untig elég a folyószámlával törödni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9628 Dátum: 2017.11.09 19:46:43 »
Jónak tűnik ez a része. Én azért nem kértem belőle, mert nem vagyok hajlandó figyelgetni, hogy állók, mikor kell feltöltenem, utalni rá. Untig elég a folyószámlával törödni.
Zárásnál kapsz egy sms-t. Azt befizeted 2 héten belül és ennyi. Egyszerűbb mint a kocsit megtankolni a sárga lámpa felvillanásakor.