Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1561763 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9165 Dátum: 2016.09.06 21:58:37 »
Ne má FUBA! A bioetanol szövetség sem aggódik, akkor a kedves felhasználó se kergesse pánikba magamagát.
Nem szvsz, az ENI tulajdon és működési kör (gjű. hajtóanyag kis-és nagykereskedelem)  átruházását követően is mehet az a "tisztázás", legfeljebb kevesebb helyen lehet (pl.; Auchan és Avia/elvétve/,MobilPetrol, és a Magán kutak ~ jelenleg még 242 kút) hozzáférni az áhított nedűhöz. Ráadásul az ENI készletkisöprő áron önti az érdeklődők után.
Ja, azt nem mondtam, hogy nem most álltam le vele, a kétszeri jövedéki adó emelés után még használtam egy ideig, de egy jó ideje nem éri meg használni mióta olcsóbb lett a benzin, mert  többletfogyasztással jár, ami az alacsonyabb fűtőérték miatt 10-20 százalék (inkább 25-30% tapasztalatom szerint, egyébként érdemes AFR (air/fuel ratio) műszert beépíteni az átépített autóba ami a hozzávaló (nem gyári) széles-sávú lamdaszondától kapja a jelet, hogy a megfelelő üzemanyag keverékkel járjunk bioetanolt tankolva is.)
Avia kúton pl. mostani árak:
E95: 335,9 Ft/l
E85: 317 Ft/l  (azért mert pár Agip kúton szeptember 30-ig akciós készletkisöprés miatt, azért nem állok vissza...)
Literenként kb. 50 forint bukó most bioetanolt tankolni szerintem az E95-höz képest. Persze akinek tuning turbós autója van annak a kedvező tulajdonságok miatt még mindig megérheti, meg a prémium benyákhoz hasonlítva is más a helyzet, de nekem már nem éri meg egyáltalán...

Idézet
A bioetanol szövetség sem aggódik, akkor a kedves felhasználó se kergesse pánikba magamagát.
Én nem ezt tapasztalom, pedig követem őket a facebook-on is.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.06 22:13:36 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9166 Dátum: 2016.09.07 08:58:23 »
Ja, azt nem mondtam, hogy nem most álltam le vele, a kétszeri jövedéki adó emelés után még használtam egy ideig, de egy jó ideje nem éri meg használni mióta olcsóbb lett a benzin, mert  többletfogyasztással jár, ami az alacsonyabb fűtőérték miatt 10-20 százalék (inkább 25-30% tapasztalatom szerint, egyébként érdemes AFR (air/fuel ratio) műszert beépíteni az átépített autóba ami a hozzávaló (nem gyári) széles-sávú lamdaszondától kapja a jelet, hogy a megfelelő üzemanyag keverékkel járjunk bioetanolt tankolva is.)
Avia kúton pl. mostani árak:
E95: 335,9 Ft/l
E85: 317 Ft/l  (azért mert pár Agip kúton szeptember 30-ig akciós készletkisöprés miatt, azért nem állok vissza...)
Literenként kb. 50 forint bukó most bioetanolt tankolni szerintem az E95-höz képest. Persze akinek tuning turbós autója van annak a kedvező tulajdonságok miatt még mindig megérheti, meg a prémium benyákhoz hasonlítva is más a helyzet, de nekem már nem éri meg egyáltalán...
Én nem ezt tapasztalom, pedig követem őket a facebook-on is.

Amikor a téma után mentem, nem találtam a honlapjukon aggódó híreket a bioetanol hazai forgalmazásának MEGSZŰNÉSÉRŐL. Furi a megszűnésről szóló hírben szereplő 2016.09.30 dátum egybeesése az ENI kúthálózat és tüzelőanyag kereskedelmi jogok MOL-nak történő átadása 2016.09.30 határidejével. Az valóban igaz, hogy a bioetanol forgalmazásának "kontrája" a MOL, amiből nem nehéz átkötni arra gondolatkísérletre, hogy miért emelték meg oly mértékben az E85-ös  jövedéki adó mértékét.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9167 Dátum: 2016.09.07 12:51:04 »
Mindenesetre péntektől nincs változás az üzemanyagárakban.
music     

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9168 Dátum: 2016.09.07 22:45:44 »
...
 Az valóban igaz, hogy a bioetanol forgalmazásának "kontrája" a MOL, amiből nem nehéz átkötni arra gondolatkísérletre, hogy miért emelték meg oly mértékben az E85-ös  jövedéki adó mértékét.
Bezony én is ezt gondolom:
Idézet
Egyes szakértők szerint lobbiérdekek motiválták a E85-ös kiszorítását a hazai piacról. Ezt az álláspontjukat azzal támasztják alá, hogy az etanol jövedéki adójának emelését tavaly nyáron a KDNP-s Aradszki András javasolta, akit a Mol Nyrt. egyik jogi tanácsadójaként emlegetett a sajtó. Piaci elemzők egyébként azt is furcsának találják, hogy a Mol Szlovákiából szerzi be azt az etanol mennyiséget, amelyet kötelező jelleggel a benzinbe kell kevernie.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9169 Dátum: 2016.09.12 16:58:49 »
Szerdától bruttó 3 forinttal emelkedik a benzin ára. A gázolaj ára változatlan marad.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9170 Dátum: 2016.09.12 22:23:57 »
Pedig azt prognosztizálták, hogy nem lesz változás... :censored:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9171 Dátum: 2016.09.14 14:04:14 »
Péntektől a benzin ára újabb 2 forinttal emelkedik, a gázolajé nem változik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9172 Dátum: 2016.09.14 14:04:46 »
Szerdától bruttó 3 forinttal emelkedik a benzin ára. A gázolaj ára változatlan marad.
Péntektől még 2-vel emelik, és megint csak a benyát.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9173 Dátum: 2016.09.18 23:11:56 »
A heti átlagos piaci ár- és árfolyam-változások alapján szeptember 21-én, szerdán, a benzin ára 2 forint körüli mértékben emelkedhet meg, de ez el is maradhat. A gázolaj ára várhatóan nem változik, esetleg kis, 2 forintos csökkenés is bekövetkezhet.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9174 Dátum: 2016.09.19 12:16:45 »
Nincs változás szerdától.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9176 Dátum: 2016.09.20 10:10:14 »
majd lesz okt1töl...


http://index.hu/gazdasag/energia/2016/09/20/adoemeles_jon_az_autosoknak/

Az egyik (lehúzott) bőr elvékonyodott... így a vastagbőrűek lehúznak rólunk egy újabb bőrt :S
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9177 Dátum: 2016.09.20 10:24:22 »
De jó is lenne, ha az autósok által a "közösbe bedobott" forintokat egyszer végre az utakra fordítanák...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9178 Dátum: 2016.09.20 13:35:25 »
Arra fordítják: tudnád, közpénzből hány "fontos" ember házáig/birtokáig készült/újult meg út  :censored: :devil:
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9179 Dátum: 2016.09.20 20:58:49 »
De jó is lenne, ha az autósok által a "közösbe bedobott" forintokat egyszer végre az utakra fordítanák...  :hmmmm:
Ha tudnád hány politikus házához sikerült leaszfaltozni az utat belőle az évek során...
Aranyos sztori, hogy Sümegen 2010-ben rommá bírságoltak egy vállalkozót, mert megunta az önkormányzat éveken át tartó ígérgetését és leaszfaltoztatott 3 utcát. Az önkormányzat a munkálatok előtt rábólintott, aztán mikor kész lett, közölték, hogy ez így anarchia. Szerintem ha az adónkat piaci áron útfelújításra költenék, 10 év alatt német minőségű utak lehetnének mindenhol az országban.