Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1561756 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9150 Dátum: 2016.08.31 12:23:30 »
Péntektől nem lesz változás az árakban.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61


Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9152 Dátum: 2016.09.05 10:06:04 »
Én ma láttam egy horror árat az egyik autópályán - ahol mind tudjuk, hogy drágább az üzemanyag, na de ennyivel???
Akivel együtt mentünk kénytelen volt rátankolni egy kicsit a biztonsági tartalék kedvéért, amúgy eszébe nem jutna ott tankolni.
Tehát a lajosmizsei kagylós kút, Bp felé. A 95-ös literje 382 FT!!! - és persze nem hirdeti tábla sehol.  :hmmmm:
Ehhez képest tele volt az összes oszlop, bent pedig szinte mindenki EUR-val fizetett. Azért a kutas árfolyamot megnéztem volna az ennyire pofátlan lehúzás mellett...  :hmmmm:

Horvátoknál nem volt ekkora különbség. Városban 9-9.1 kuna, pályan 9.22-9.3 kuna közözz volt a 95-ös.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9153 Dátum: 2016.09.05 11:39:01 »
Ez szerintem csak egy kirívó eset volt, mert ilyennel még nem nagyon találkoztam. Vagy éppen ráálltak a külföldiek lenyúlására, mert ahogy írtam tele volt az összes kútoszlop (volt belőle vagy 12-14), és csakis külföldi rendszámokkal álltak ott - bent a pénztárnál pedig nem lehetett magyart hallani, csak angolt és németet (mondjuk becsülendő, hogy a pénztáros lányok beszélték a nyelvet).
Pályán közlekedve (és persze ahol egyáltalán még kiírják az árakat), ha mondjuk Pesten 330 a nafta akkor ott nagy általánosságban 350-360-nál nem szokott drágább lenni.
De az a 382 eszméletlenül és pofátlanul magas ár volt - azóta az áremeléseknek hála meg már lehet lazán 390-nél is járhatnak.  :hmmmm:
Persze ha van aki kifizeti, akkor miért ne?  :szemez:

Pályán én csakis végszükség esetén tankolnék, megállni is inkább pihenőhelyeken szoktam, ha már tényleg meg kell állni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9154 Dátum: 2016.09.05 12:04:17 »
Szerdán öt-öt forinttal lesz olcsóbb a 95-ös benzin és a gázolaj a hazai kutakon.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9158 Dátum: 2016.09.05 16:12:36 »
nemtudom...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9159 Dátum: 2016.09.05 18:46:00 »
De miért???
Miért? Mert az élelmiszertermelés elől veszi el az erőforrásokat. Amiből pedig fokozottan szűkébe leszünk.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9160 Dátum: 2016.09.05 19:38:13 »
Miért? Mert az élelmiszertermelés elől veszi el az erőforrásokat. Amiből pedig fokozottan szűkébe leszünk.
Miért? Mert az élelmiszertermelés elől veszi el az erőforrásokat. Amiből pedig fokozottan szűkébe leszünk.

Akkor másként kérdezem. A linkelt fércművön, és annak ENI-re vonatkozó átkötésén kívül utal még valami deklarált szándék a forgalmazás beszüntetésére, a hangsúlyozott EU-s direktíva ellenére??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9161 Dátum: 2016.09.05 20:57:39 »
Miért? Mert az élelmiszertermelés elől veszi el az erőforrásokat. Amiből pedig fokozottan szűkébe leszünk.
Idézet
Magyarországon egy jobb évben 9 millió tonna kukorica terem, amiből a belső fogyasztás alig 4 millió tonna, és ebben már benne van a takarmány is. Jelenleg kevesebb, mint fél millió tonnát használnak el évente bioetanol gyártásra, két kiló kukoricából durván egy liter üzemanyag hozható ki.
a miértre a válasz szvsz: mert kicsinálták gazdasági érdekek miatt a kilóra megvett politikusok segítségével...
Én nagyon sajnálom, 2 évig csak tisztán E85-öt tankoltam.  :cry:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9162 Dátum: 2016.09.05 21:12:44 »
a miértre a válasz szvsz: mert kicsinálták gazdasági érdekek miatt a kilóra megvett politikusok segítségével...
Én nagyon sajnálom, 2 évig csak tisztán E85-öt tankoltam.  :cry:
Nézőpont kérdése, mert  csak 15%-a volt akohol ;)
Szerintem az egészet azért találták ki mert már az (olaj)világ végét vizionálták és ezzel ha megszokjuk, megoldható az üzemanyagprobléma. Most meg már látszik, hogy még sok (és olcsó) olaj van és az elektromos autók is ígéretesek.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9163 Dátum: 2016.09.05 22:03:38 »
Nézőpont kérdése, mert  csak 15%-a volt akohol ;)
...
fordítva van az arány:
a szabványos E85 üzemanyag keverék 85% bioetanolt és 15% benzint tartalmaz.
Azért írtam azt, hogy "tisztán" mert sokan valamilyen arányban keverték az E95-öst az E85-tel, de én átalakíttattam a 100%-os E85 használatára a kocsimat.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.05 22:11:15 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9164 Dátum: 2016.09.06 08:03:57 »
a miértre a válasz szvsz: mert kicsinálták gazdasági érdekek miatt a kilóra megvett politikusok segítségével...
Én nagyon sajnálom, 2 évig csak tisztán E85-öt tankoltam.  :cry:

Ne má FUBA! A bioetanol szövetség sem aggódik, akkor a kedves felhasználó se kergesse pánikba magamagát.
Nem szvsz, az ENI tulajdon és működési kör (gjű. hajtóanyag kis-és nagykereskedelem)  átruházását követően is mehet az a "tisztázás", legfeljebb kevesebb helyen lehet (pl.; Auchan és Avia/elvétve/,MobilPetrol, és a Magán kutak ~ jelenleg még 242 kút) hozzáférni az áhított nedűhöz. Ráadásul az ENI készletkisöprő áron önti az érdeklődők után.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu