Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1561915 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9045 Dátum: 2016.06.12 09:27:20 »
Aki ragaszkodik az extra minőségű benzinhez az nem az osonnál tankol :winkiss:
:eek:
Ezekről írjál légyszíves néhány (2-3-4) jellemzőt, majd azt is írd meg, hogy hol lehet azokat akár utólagosan is ellenőrizni, követni az írás(olvasás)tudó  felhasználók számára. :tt2: :whistling:  :yes: :yes:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9046 Dátum: 2016.06.12 09:30:39 »
Aki ragaszkodik az extra minőségű benzinhez az nem az osonnál tankol :winkiss:
azért az auchan nyálak sem xarok,ha lehet hinni a minöségvizsgálo bizonyitványnak...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9047 Dátum: 2016.06.12 09:38:12 »
azért az auchan nyálak sem xarok,ha lehet hinni a minöségvizsgálo bizonyitványnak...
Sokan meg vannak győződve, hogy a nagynevű kutaknál jobb az üzemanyag.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9048 Dátum: 2016.06.12 09:43:42 »
Sokan meg vannak győződve, hogy a nagynevű kutaknál jobb az üzemanyag.
Az autós médiában megjelent már erről némi nemű vizsgálódás. Az tény, hogy az alapüzemanyagot kevesen szállítják minden kútra (nemzeti olajtársaságunkon kívül talán még 1 vagy 2 beszállító van). Ennek az alap üzemanyagnak már meg kell felelniük az előírt normáknak. Az hogy melyik márka milyen adalékokat tesz még bele, ettől lehet jobb vagy rosszabb, illetve drágább.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9049 Dátum: 2016.06.12 10:45:15 »
Sokan meg vannak győződve, hogy a nagynevű kutaknál jobb az üzemanyag.
nem értek egyet ezzel...
ugyanakkor szerintem az ömw maxmosönei a legjobbak az országban...minden másra ott a spuri...
állitolag a spuri jó tisztitásra is...olajsáros hűtőkört is szoktak takaritani vele...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9050 Dátum: 2016.06.12 10:56:29 »
Sokan meg vannak győződve, hogy a nagynevű kutaknál jobb az üzemanyag.

Ez ismerős, de mi alapján?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9051 Dátum: 2016.06.12 11:20:01 »
Ez ismerős, de mi alapján?
Reklám, image, elegáns állomás,+ szolgáltatások....
Talán csak az ÖMV ami nem magyar üzemanygot árul. Arról én is meg vagyok győződve, hogy az osztrák gázolaj jobb. (jobban megy tőle, kevesebbet fogyaszt)
Hangsúlyozom a talán-t :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9052 Dátum: 2016.06.12 12:19:59 »
Reklám, image, elegáns állomás,+ szolgáltatások....
Talán csak az ÖMV ami nem magyar üzemanygot árul. Arról én is meg vagyok győződve, hogy az osztrák gázolaj jobb. (jobban megy tőle, kevesebbet fogyaszt)
Hangsúlyozom a talán-t :D
Az ÖMV is magyar alapüzemanyagot kap, kivéve: a hegyeshalmi ÖMV kút, Róbert Károly krt.-i, a Domussal szemben lévő ÖMV kút, valamint a Szentendrei úti ÖMV kút.  Ezen kívül a nyugati határszélen lehet még kapni schwechati nyálat.  Egy időben a akibor által emlegetett makszmosön nyálak is osztrák alapnyálból keveredtek.

Szürke kútból is tudok olyan, ami garantáltan scwechati nyálat ad.  (Régi Rákos-mezeje TSZ kút a Pesti úton a Home Center után balra be, a valamikor TSZ központ felé.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9053 Dátum: 2016.06.12 14:51:02 »
Ha mar szoba kerult a Spuri: lehet meg kapni? Ezer eve nem lattam a benzinkutakon...
Masik kerdes: tapasztalataitok alapjan melyik benzin birja az allast hosszabb ideig? Kb. 2 havonta vagyok otthon 1 hetet, teletankolva szoktam lerakni az autot, ami ezutan kb. 2 honapig garazsban all. Tobb helyen is olvastam, hogy az uzemanyag minosege a hosszu allas utan megromlik, az tulajdonsagai megvaltoznak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.12 14:57:26 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9054 Dátum: 2016.06.12 15:14:05 »
Kb. 4 hónapig nem lesz baja a benzinnek a tankolástól számítva, szóval annyit érdemes beletankolni az otthontartózkodásnál amit elautózol.  A 2 hónapos állás inkább a guminak nem lesz jó az egy helyben állás miatt. Az akksi lehet még érintett. Nekünk a fél év állás alatt merült le, 2 hónapon nem tudom mennyit merülhet.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9055 Dátum: 2016.06.12 15:54:19 »
Kb. 4 hónapig nem lesz baja a benzinnek a tankolástól számítva, szóval annyit érdemes beletankolni az otthontartózkodásnál amit elautózol.  A 2 hónapos állás inkább a guminak nem lesz jó az egy helyben állás miatt. Az akksi lehet még érintett. Nekünk a fél év állás alatt merült le, 2 hónapon nem tudom mennyit merülhet.
Motorosoknak azt tanácsolják, hogy teli tankkal állítsák le télire (ami akár 6 hónap is lehet)Van egy adalékom(Louis-os) lényegében petroleum, azt kell télire beleönteni a tankba, egy kupakkal.
Nyilván nem tanácsolnák ha baja lenne a benzinnek. Fűnyírónál se vettem észre gondot az előző évi benzinnél. OK autó érzékenyebb technika.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9056 Dátum: 2016.06.12 15:55:37 »
Kb. 4 hónapig nem lesz baja a benzinnek a tankolástól számítva, szóval annyit érdemes beletankolni az otthontartózkodásnál amit elautózol.  A 2 hónapos állás inkább a guminak nem lesz jó az egy helyben állás miatt. Az akksi lehet még érintett. Nekünk a fél év állás alatt merült le, 2 hónapon nem tudom mennyit merülhet.
Ez esetben megnyugodtam. Mondjuk alapbol csak premium benzinnel jarok, remelhetoleg ennek pozitiv hozadeka a hosszabb idotallosag is. Ha otthon vagyok, akkor az 1-1,5 het alatt 4-5 tanknyi elfogy, ugyhogy olyankor nincs ideje megromlani. Az akksi a piheno alatt csepptolton van, ugyhogy annak a tonkremeneteletol nem tartok. A gumik: nos igen, a Camrynel is a hosszu allas utan az elso par kilometeren volt nemi vibracio. Berelt a garazsom, de, ha egyszer lesz sajat, oda lehet, hogy beallitok egy csapos emelot, hogy a gumikat is kimeljem. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9057 Dátum: 2016.06.12 15:56:38 »
Motorosoknak azt tanácsolják, hogy teli tankkal állítsák le télire (ami akár 6 hónap is lehet)Van egy adalékom(Louis-os) lényegében petroleum, azt kell télire beleönteni a tankba, egy kupakkal.
Nyilván nem tanácsolnák ha baja lenne a benzinnek. Fűnyírónál se vettem észre gondot az előző évi benzinnél. OK autó érzékenyebb technika.
Motort is teli tankkal szoktam lerakni, viszont errol az adalekrol meg nem hallottam. Azt hiszem ideje lesz abbol is beszerezni egy flakonnal.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9058 Dátum: 2016.06.12 16:29:50 »
Motort is teli tankkal szoktam lerakni, viszont errol az adalekrol meg nem hallottam. Azt hiszem ideje lesz abbol is beszerezni egy flakonnal.
Ilyen:
https://www.louis.de/artikel/castrol-fuel-protect-250ml/10038247?list=190335943&filter_article_number=10038247

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #9059 Dátum: 2016.06.12 17:19:11 »
Ez esetben megnyugodtam. Mondjuk alapbol csak premium benzinnel jarok, remelhetoleg ennek pozitiv hozadeka a hosszabb idotallosag is. Ha otthon vagyok, akkor az 1-1,5 het alatt 4-5 tanknyi elfogy, ugyhogy olyankor nincs ideje megromlani. Az akksi a piheno alatt csepptolton van, ugyhogy annak a tonkremeneteletol nem tartok. A gumik: nos igen, a Camrynel is a hosszu allas utan az elso par kilometeren volt nemi vibracio. Berelt a garazsom, de, ha egyszer lesz sajat, oda lehet, hogy beallitok egy csapos emelot, hogy a gumikat is kimeljem. :D

Elég egy alap krokodilemelő és négy darab bak.  Kb 10 pec alatt fel lehet emelni a verdát, ugyanannyi vissza és a rugók, lengéscsillapítók, gumik nem kapnak terhelést.  Annó, amikor bevonultam a sorkatonai szolgálatra, akkor a Trabimat is felbakoltam, igaz, akkor még farönkökre, a saját emelőjével, akkor az volt kéznél. :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.