Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1625512 alkalommal)

1 tag és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3795 Dátum: 2007.11.13 08:25:15 »
Idézetet írta: "Machado"
Ezek az üzemanyagárak 3-4 éven belül megölnek minden hobbi autós tevékenységet, gondolok itt otthoni sufni felújításokra, márkaklubokra, amatõrversenyekre, stb. :(
Nekem is tervben volt egy Volvo 66 felújítása már évek óta, de már kezdek lemondani róla, elsõsorban a benzinárak miatt, nincs már jövõje az egésznek...


aki hobbiból újat fel autót/veteránozik annak nem a benzináron fog múlni . hidd el.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3796 Dátum: 2007.11.13 21:45:56 »
Idézetet írta: "music"
Viszont másutt meg azt lehet hallani, hogy a kukorica alapú bioüzemanyagok rendesen felviszik a kukorica árát, közvetve inflációt okozva ezzel a mezõgazdaságban és az élelmiszeriparban, és sokkal többe kerül, mint amennyit igazán hoz, mert az a pár százalék, amit a kvóta elõír, nem oszt nem szoroz. :roll:
És egy csomóan éhenhalhatnak a szegényebb országokban az emelkedõ világpiaci árak miatt... Nagy fehér ember elvenni mexikói utcagyerek kukoricáját és beletölti nagy SUV-jába, hogy elmenjen vele plázázni...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3797 Dátum: 2007.11.23 19:10:58 »
Ha nem is mézeskalács-házikó, de majdnem... cikk
music     

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3798 Dátum: 2007.11.25 21:19:57 »
A minap olvastam valahol egy tesztet, melyben a különbözõ országok benzinjeit hasonlították össze. Érdekes eredmény született:

Teszt alany: 1,5-ös Kangoo volt, 45 L-es tankkal.

Magyar benzin hatótávja: 650 km, még a német benziné 800 km !!!

Hogy milyen kúttól vették a benyát azt nem írták, de állítólag megkereséükre a MOL az állábít válaszolta:

"MOL ezt elismeri és azzal indokolja, hogy az itthoni finomítási technológia miatt van ez a különbség!"

Van valakinek olyan megfigyelésen alapuló tapasztalta, hogy itthon melyik benzinnel lehet a legmesszebbre eljutni? Vagy ennek eredményeknét is tekinthetek a topic elején lévõ kis szavazási eredményre?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3799 Dátum: 2007.11.25 21:34:56 »
Idézetet írta: "cujethu"
A minap olvastam valahol egy tesztet, melyben a különbözõ országok benzinjeit hasonlították össze. Érdekes eredmény született:

Teszt alany: 1,5-ös Kangoo volt, 45 L-es tankkal.

Magyar benzin hatótávja: 650 km, még a német benziné 800 km !!!

Hogy milyen kúttól vették a benyát azt nem írták, de állítólag megkereséükre a MOL az állábít válaszolta:

"MOL ezt elismeri és azzal indokolja, hogy az itthoni finomítási technológia miatt van ez a különbség!"

Van valakinek olyan megfigyelésen alapuló tapasztalta, hogy itthon melyik benzinnel lehet a legmesszebbre eljutni? Vagy ennek eredményeknét is tekinthetek a topic elején lévõ kis szavazási eredményre?

Benzinbõl anno 98-as MOLlal, most pedig síma OMV dízellel van a legjobb tapasztalatom.
Gabe 254.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3800 Dátum: 2007.11.26 08:01:21 »
Idézetet írta: "cujethu"
...Magyar benzin hatótávja: 650 km, még a német benziné 800 km !!!...itthon melyik benzinnel lehet a legmesszebbre eljutni?...


Ez igy van, nyugaton jobb a benzin, én már rengetegszer megfigyeltem. Itthon nekem az OMV carrera 95-je jön be, csak 5 forinttal drágább, de fél literrel kevesebb kell belõle 100kmenként.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3801 Dátum: 2007.11.26 12:01:57 »
Idézetet írta: "cujethu"
A minap olvastam valahol egy tesztet, melyben a különbözõ országok benzinjeit hasonlították össze. Érdekes eredmény született:
Teszt alany: 1,5-ös Kangoo volt, 45 L-es tankkal. Magyar benzin hatótávja: 650 km, még a német benziné 800 km !!! Hogy milyen kúttól vették a benyát azt nem írták, de állítólag megkereséükre a MOL az állábít válaszolta:
"MOL ezt elismeri és azzal indokolja, hogy az itthoni finomítási technológia miatt van ez a különbség!"

Van valakinek olyan megfigyelésen alapuló tapasztalta, hogy itthon melyik benzinnel lehet a legmesszebbre eljutni? Vagy ennek eredményeknét is tekinthetek a topic elején lévõ kis szavazási eredményre?


Errõl nincsen, de valami hasonlóról van: szoktam figyelni, hogy a fedcomp mennyit téved a tényleges fogyasztáshoz képest. Az általam gyakrabban használt Jet és Auchan kutaknál 0,2 ill. 0,1 alatti az eltérés, viszont volt már fél literes különbség is (B.keszi Shell).

Külföldi útjaim alatt viszont - azonos vezetési stílus mellett - soha nem tapasztaltam jelentõsebb fogyasztásbeli eltérést az itthonitól. A rendszerváltás elõtt volt ilyesmire példa, de amióta magam is eljutok autóval külfödre, nem tapasztaltam ilyesmit.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3802 Dátum: 2007.11.26 19:16:33 »
Idézetet írta: "cujethu"
A minap olvastam valahol egy tesztet, melyben a különbözõ országok benzinjeit hasonlították össze. Érdekes eredmény született:

Teszt alany: 1,5-ös Kangoo volt, 45 L-es tankkal.

Magyar benzin hatótávja: 650 km, még a német benziné 800 km !!!

Hogy milyen kúttól vették a benyát azt nem írták, de állítólag megkereséükre a MOL az állábít válaszolta:

"MOL ezt elismeri és azzal indokolja, hogy az itthoni finomítási technológia miatt van ez a különbség!"

Van valakinek olyan megfigyelésen alapuló tapasztalta, hogy itthon melyik benzinnel lehet a legmesszebbre eljutni? Vagy ennek eredményeknét is tekinthetek a topic elején lévõ kis szavazási eredményre?


Miiii :shock:  :shock:  :shock: ? Ez agyrém :mivan: ... 800 helyett 650 :?: És a MOL ezt elismeri :hmm: ? Figyi, nemtom hol olvastad ezt, de tutira hülyeség. Ilyen nincs. Ne vicceljetek már, ez annyit jelent hogy a magyar benzinnel 6.9-et evett a kocsi, a némettel meg 5.6-ot, és ez normális dolog kellene, hogy legyen? Ez ki van zárva :nemnem:

Én elég sokat autóztam már külföldön, nyugatabbra is és keletebbre is, és meg tudom erõsíteni music tapasztalatait: soha nem vettem észre fogyasztás-eltérést. Nemhogy ilyen tetemeset, de még egy-két decis nagyságrendût sem. Nem is lehet, hisz az üzemanyagoknak Európában azonos elõírásoknak kell megfelelniük. Gondoljatok csak bele, mekkora káoszt és milyen problémákat okozna az, ha valóban akkora különbségek lehetnének, mint amit ez az említett teszt sugall :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3803 Dátum: 2007.11.26 20:03:07 »
Idézetet írta: "Peter"
Ez igy van, nyugaton jobb a benzin, én már rengetegszer megfigyeltem. Itthon nekem az OMV carrera 95-je jön be, csak 5 forinttal drágább, de fél literrel kevesebb kell belõle 100kmenként.
Nekem csak 2-3 decit jelentett, de nincs átlagsebesség mérõm, szal lehet, hogy lassabban mentem kicsit, vagy kevesebb dugó volt, esetleg a hõmérséklet se volt 1forma, szal emiatt nem veszek folyamatosan. Az alsó fordulaton ébredõ + erõ pedig 99%-ban képzelt. Utánna Jet kúton tankoltam, ahol szoktam, és semmi különbséget nem éreztem. Mikor elkezdtem használni akkor bemeséltem magamnak,hogy milyen frankó a carrera, de a Jet tankolás ráébresztett, hogy 2-3%eltérés lehet a két benya között.
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3804 Dátum: 2007.11.27 15:56:15 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekem csak 2-3 decit jelentett, de nincs átlagsebesség mérõm, szal lehet, hogy lassabban mentem kicsit, vagy kevesebb dugó volt, esetleg a hõmérséklet se volt 1forma, szal emiatt nem veszek folyamatosan. Az alsó fordulaton ébredõ + erõ pedig 99%-ban képzelt. ...


Én általában Maglódon tankolok reggel, aztán megyek Budaörsre. Oké, nem laborkörülmények között, de kb ugyanolyan tempoban, ugyanugy vezetek. Ez az út kb 50km, kb 45 perc. Sima 95-ös 6.5-6.6 szokott lenni amikor megállok a parkolóban, a Carrera  6.0-6.1.  Plusz erõt én sem érzek, egyedül a fogyasztás ami kevesebb.

Külföldön is hasonlót tapasztalok, itthon tankolok, ráállok az M1-re 140-150 körül megyek, fogyim terheléstõl függõen 8.5-9. Majd Bécs után tankolok, megyek tovább, szintén autópálya végig amig ismét el nem fogy a benzinem, a végén 8-8.5 a fogyi. És ugy érzem hogy jobban megy az autó, könnyedébben tartja a sebességet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3805 Dátum: 2007.11.27 18:44:43 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "KLaco"
Nekem csak 2-3 decit jelentett, de nincs átlagsebesség mérõm, szal lehet, hogy lassabban mentem kicsit, vagy kevesebb dugó volt, esetleg a hõmérséklet se volt 1forma, szal emiatt nem veszek folyamatosan. Az alsó fordulaton ébredõ + erõ pedig 99%-ban képzelt. ...


Én általában Maglódon tankolok reggel, aztán megyek Budaörsre. Oké, nem laborkörülmények között, de kb ugyanolyan tempoban, ugyanugy vezetek. Ez az út kb 50km, kb 45 perc. Sima 95-ös 6.5-6.6 szokott lenni amikor megállok a parkolóban, a Carrera  6.0-6.1.  Plusz erõt én sem érzek, egyedül a fogyasztás ami kevesebb.

Külföldön is hasonlót tapasztalok, itthon tankolok, ráállok az M1-re 140-150 körül megyek, fogyim terheléstõl függõen 8.5-9. Majd Bécs után tankolok, megyek tovább, szintén autópálya végig amig ismét el nem fogy a benzinem, a végén 8-8.5 a fogyi. És ugy érzem hogy jobban megy az autó, könnyedébben tartja a sebességet.

Csak nem a maglódi ÖMV-nál tankolsz? Sztem baromi drága. :rolleyes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3806 Dátum: 2007.11.27 19:24:35 »
Idézetet írta: "Peter"

Plusz erõt én sem érzek, egyedül a fogyasztás ami kevesebb.


Ezt én is aláírom...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3807 Dátum: 2007.11.27 19:47:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Csak nem a maglódi ÖMV-nál tankolsz? Sztem baromi drága. :rolleyes:


Sajna a többi utamba esõ vagy még drágább, vagy már át akartak baxni...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3808 Dátum: 2007.11.28 10:35:11 »
tegnap tankoltam görbeházán a pályán 300 ért :turelmetlen:
fájdalmas volt :ordog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Attila 31
  - Avensis
- Prius