Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1626860 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3735 Dátum: 2007.08.12 22:47:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "squiddy"
Egyik nap tankoltam itt kint Svajcban es atszamitva 262 Ft-ert sikerult literet beszerezni. Pedig aztan soxorosan jobban elnek, mint mi. Most mar ertem miert van itt ennyi Subaru, Mini Cooper S, V6-os Bora stb.
Az nagyon olcsó. Nem is gondoltam volna. Na ezért nem lehet ott autóversenyt rendezni  :kacsint: Gondolom már szereled az 500 literes tankot a csomitérbe  :nagymosoly:


-dehogy, most szigeteli a csomagteret, hogy ne csöpögjön, ha teletölti :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3736 Dátum: 2007.08.13 00:18:14 »
Hát nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de én még soha nem érzékeltem különbséget az egyes üzemanyagok minõsége közt, és az utóbbi 10-15 évben - gyakorlatilag amióta saját autóm van - fogyasztásbelit se nagyon.  Régen - még '90 elõtt - valóban volt olyan, hogy az osztrák, vagy éppen olasz benzinnel jobban ment az autó és jelentõsen kevesebbet fogyasztott, de amióta nem csak Shell és Áfor kutak vannak, azóta ez is megszûnt. 2-3 évente egyszer megesik, hogy valami disznóság volt a tankolással, de az, hogy érezhetõen többet fogyasszon, (értsd legalább fél liter különbség), az 1x fordult velem elõ, pár hete egy zalaegerszegi Mol-kút esetében. De csak az Avensissel tankoltam már Shellnél, Jetnél, Essonál, OMV-nél, Lukoilnál, Metronál és nagyon kicsi a szórás - gyakorlatilag az országút arányán múlik...
music     

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3737 Dátum: 2007.08.13 12:39:16 »
Idézetet írta: "music"
Hát nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de én még soha nem érzékeltem különbséget az egyes üzemanyagok minõsége közt...

Te ezek szerint szerencsés vagy, mert itt a keleti végeken sajnos elég gyakran fordul elõ az általad említett disznóság a kutakon. Olyannyira, hogy néha rá kellett tankolnom egy másik kúton a benzinnek árult löttyre a 98-asból, hogy menjen valahogy a verda, mert még a beindítása is gondot okozott. Mihelyt megkapta a minõségibb naftát a motor, rögtön elmúlt a probléma is. :robbanfej:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3738 Dátum: 2007.08.14 20:38:40 »
Holnaptól a benya ismét 5 Ft-tal lesz olcsóbb.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

qkta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3739 Dátum: 2007.08.14 21:21:21 »
Ma, a tankolás után, véletlenül észrevettem a számlán:"...min 4,4%bioetanol" Mikortól van ez? Szereti ezt az autó?
qkta (1.6 Corolla)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3740 Dátum: 2007.08.14 21:25:26 »
Idézetet írta: "qkta"
Ma, a tankolás után, véletlenül észrevettem a számlán:"...min 4,4%bioetanol" Mikortól van ez? Szereti ezt az autó?


A csokikon is rajta van, hogy nyomokban tartalmazhat födimogyorót, meg mittoménmit. Na ez is olyan, elvileg lehet benne. A szabvány szerinti küszöbértéket adták meg, most már írásban is. Valami EU-s környzetvédelmi szabály.
Hogy szereti-e az senkit sem érdekel, illetve az usereket igen, de azok meg le vannak..... :roll:  :roll:

Úgy godolom, hogy különösebben nem árt ilyen %-os arány a motornak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3741 Dátum: 2007.08.14 21:30:39 »
Idézetet írta: "Trotter66"

A csokikon is rajta van, hogy nyomokban tartalmazhat födimogyorót, meg mittoménmit. Na ez is olyan...


 :nagymosoly:  :nagymosoly:

Jó hasonlat Trotter kartárs!
A mogyi jól esne de még soha nem találkoztam vele, ellenben valami E betûs szarból biztos van benne bõven... :rohog:

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3742 Dátum: 2007.08.14 22:43:54 »
Idézetet írta: "FLInt"
Idézetet írta: "music"
Hát nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de én még soha nem érzékeltem különbséget az egyes üzemanyagok minõsége közt...

Te ezek szerint szerencsés vagy, mert itt a keleti végeken sajnos elég gyakran fordul elõ az általad említett disznóság a kutakon. Olyannyira, hogy néha rá kellett tankolnom egy másik kúton a benzinnek árult löttyre a 98-asból, hogy menjen valahogy a verda, mert még a beindítása is gondot okozott. Mihelyt megkapta a minõségibb naftát a motor, rögtön elmúlt a probléma is. :robbanfej:

Alátámasztom a különbséget én is itt a "keleti végen", bár a különbség forrása egy még keletebbre lévõ ország naftája - ott, ahol a 98-as csak 162 ft körül van...
Ha abból kap a kisebbik Ave, akkor a fogyi képes több, mint fél literrel is kevesebb lenni  :nagymosoly:
Elõször nem hittem, de már sokadjára is lassabban fogy a tankból a külföldi tütüke.
Aki teheti, annak egy próbát megérhet ... hátha van a dologban valami, és nem csak én érzem "jobbnak"

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3743 Dátum: 2007.08.15 11:07:11 »
Idézetet írta: "whis"
Holnaptól a benya ismét 5 Ft-tal lesz olcsóbb.

Én meg hétfõn szépen megtankoltam, igaz, 270,8-ért...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3744 Dátum: 2007.08.24 09:47:02 »
Átvettem az elsõ helyet a Spritmonitor a 71kW-os Toyota categ=riában. :-) (Bár nem hajtottam a címre, de megnéztem mennyit kéne fogyasztania. Persze nekem nincs nagyon autópálya, ami a németekre nem jellemzõ.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3745 Dátum: 2007.08.24 10:02:29 »
Idézetet írta: "afekete"
Átvettem az elsõ helyet a Spritmonitor a 71kW-os Toyota categ=riában. :-) (Bár nem hajtottam a címre, de megnéztem mennyit kéne fogyasztania. Persze nekem nincs nagyon autópálya, ami a németekre nem jellemzõ.)

Hát, ha anno vezettem volna itt a fogyikat, akkor rádvertem volna :kacsint: Igen ritkán volt 6,4 fölött, de az utolsó idõkben inkább 5,5 körül... Igaz, 98-as anyagból.
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3746 Dátum: 2007.08.24 13:38:09 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát, ha anno vezettem volna itt a fogyikat, akkor rádvertem volna :kacsint: Igen ritkán volt 6,4 fölött, de az utolsó idõkben inkább 5,5 körül... Igaz, 98-as anyagból.

Bebuktad.  :nagymosoly:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3747 Dátum: 2007.08.24 19:43:12 »
Új ömv kút nyílt a Fogarasin, teszkó/obi sarkába, az elmúlt két tankolásom után rendre 8liter feletti (de inkább a 9felé kacsintó :shock: ) fogyasztás jött ki... :?

A vezetési stílus és a körülmények nagyjából ugyanazok így most tankolok egyet a régi jól bevált kutamnál, kíváncsi leszek... :hmm:

Jah, ráadásul a benya ott kereken 5Ft-tal olcsóbb, tehát elméletileg olyan 2-3litert még nyerek is a régi kutamhoz képest... :hmm:  :hmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3748 Dátum: 2007.08.27 20:26:38 »
Idézetet írta: "afekete"
Átvettem az elsõ helyet a Spritmonitor a 71kW-os Toyota categ=riában. :-) (Bár nem hajtottam a címre, de megnéztem mennyit kéne fogyasztania. Persze nekem nincs nagyon autópálya, ami a németekre nem jellemzõ.)

Na, ahogy nézem, ezüstérmes lennék a 2.0 benzinesek közt. Nosza, regisztrálok. Csak a tankolásaimat még nem tudom fejbõl, az holnapra marad...
music     

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3749 Dátum: 2007.08.27 20:31:16 »
Szerdától
Benya +3
Gázolaj +2
ha jól hallottam....
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154