Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1626859 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3705 Dátum: 2007.08.07 23:38:38 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Minek számolni, mikor lassan úgyis eltûnik a 98-as?  :szomoru:  :szemforgat:


Nem tûnhet el! Hisz nem is volt soha! :nagymosoly:

Ömv 95 kárerra, ennyi... :wink:
A "felvágósabbak" pedig ugyanúgy 98asként fogják árulni, mint eddig... :|

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3706 Dátum: 2007.08.07 23:42:36 »
Idézetet írta: "FLInt"

Peti500: Gondoltam már rá én is, h kizárólag 98-assal fogok járni, mert így talán a moci folyamatosan megkapja a 95 oktánt.


Pontosan!
Az ömv-nél 4-5 forint a difi, sztem nem kérdés... :roll:
Egy telitanknál kb. 250huf, nincs egy liternyi az eltérés, annyit meg simán behoz fogyasztásba, sõt...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3707 Dátum: 2007.08.08 00:15:04 »
Hát nem tudom, a kispolszkit kivéve egyik kocsinkba se tettünk 98-ast, mégis jól mennek. Sztem nincs szükség arra a + lóerõre, ami így kijön a kocsiból. 1kezemen meg tudom számolni, hogy az általam levetetett kmek közül hányszor forgattam el a motort 5500 fölé. 1500nál meg mind1 sztem mi van benne, csak ne víz legyen  :nagymosoly: Persze az is számít, hogy olyan kútnál tankolok, ahol ismerem, hogy jó minõségû az anyag.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3708 Dátum: 2007.08.08 09:54:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát nem tudom, a kispolszkit kivéve egyik kocsinkba se tettünk 98-ast, mégis jól mennek. Sztem nincs szükség arra a + lóerõre, ami így kijön a kocsiból. 1kezemen meg tudom számolni, hogy az általam levetetett kmek közül hányszor forgattam el a motort 5500 fölé. 1500nál meg mind1 sztem mi van benne, csak ne víz legyen  :nagymosoly: Persze az is számít, hogy olyan kútnál tankolok, ahol ismerem, hogy jó minõségû az anyag.


Kicsit elbeszélünk egymás mellett!
Nem 98asra van szûkség hanem a normál, valós 95-ösre!
Ezt itthon 98-as fedõnév alatt árulják, jobb esetbe. :?

Az elõbbi hsz-omban leírtam, hogy simán megéri azt tankolni, nem kell non-stop 5500fölé pörgetni, egyszer tankold tele az autód "8assal", ide a bökõst, hogy fog annyival jobban fogyasztani, hogy megérje, és akkor mirõl beszélünk :arrow:  legalább elõírás szerint 95-össel locsolod a motort...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3709 Dátum: 2007.08.08 12:36:17 »
Nézd, 2szer egymás után nem tudok ugyanazon az úton ugyanúgy fogyasztatni a kocsival, szal nem értem, hogy azt a 2 deci különbséget mivel lehetne kimutatni. Esetleg fékpadon, akkor elhiszem. Ha Zénóka esetleg azt mondaná, hogy tényleg, akkor elhiszem, mert õ tényleg tud olyan stílusban vezetni. Olaszban asszem nincs is 98, mondjuk annyi pénzért már lehet, hogy rendes 95-öt adnak. Mindenesetre, ahányszor külföldön tankoltunk, nem lett alacsonyabb a fogyi, és a kocsi se gyorsult jobban. Max a tudat. 1szer kipróbálhatnád, hogy a barátnõd tankol, te nem nézel oda, és utánna meg kell mondani, hogy melyik benya volt seggre.
Amúgy meg én olyan kúton tankolok, ahol sztem megvan 95.
Laco 73 :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3710 Dátum: 2007.08.08 13:53:03 »
Van abban valami, amit Peti mond. Én is anno 98-assal gurultam, mert az volt a tapasztalat, hogy bizony nyögött alacsony fordulaton az ötössel, nem mellesleg valóban érzékelhetõ volt egy pár deci különbség. A körülmények eléggé jól kontrollálhatók voltak: pl. egy héten hatszor Szeged-Kecskemét-Szeged ugyanolyan idõben (meleg, szélcsend), ugyanolyan körülmények között (egy fõ, ugyanakkora tempó, ugyanannyi menetidõ) Én sokat szoktam számolgatni, meg figyelni a fogyit, és valóban az volt a tapasztalat, hogy a 98-as behozta az árkülönbözetet. (fõleg, hogy megvolt a helyem, ahol olcsóbban tankoltam azt, mint itthon az ötöst  :kacsint: )
Gabe 254.

leszilaci

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3711 Dátum: 2007.08.08 15:53:49 »
Idézetet írta: "KLaco"
.... 1kezemen meg tudom számolni, hogy az általam levetetett kmek közül hányszor forgattam el a motort 5500 fölé. 1500nál meg mind1 sztem mi van benne, csak ne víz legyen  :nagymosoly: Persze az is számít, hogy olyan kútnál tankolok, ahol ismerem, hogy jó minõségû az anyag.


Idézetet írta: "leszilaci"
nekem észrevenni a 98-t (ami legalább már valóban elérheti a 95-ös szintet), igaz nem a fogyasztáson; ugyanannyit fogyaszt, mint a 95-nek mondott üzemanyagból, viszont alacsonyabb fordulaton nyomatékosabb, simábban pörög fel a motor.

leszilaci

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3712 Dátum: 2007.08.08 15:59:55 »
Idézetet írta: "KLaco"
...1szer kipróbálhatnád, hogy a barátnõd tankol, te nem nézel oda, és utánna meg kell mondani, hogy melyik benya volt seggre.
...

öcsém seggre megmondta,h 98-t tankoltam az enyémbe, pedig nem szóltam neki.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3713 Dátum: 2007.08.08 18:07:55 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
...1szer kipróbálhatnád, hogy a barátnõd tankol, te nem nézel oda, és utánna meg kell mondani, hogy melyik benya volt seggre.
...

öcsém seggre megmondta,h 98-t tankoltam az enyémbe, pedig nem szóltam neki.


A Primerám lazán megmondta, hogy tecsós 98-as benya van benne, vagy schwechati 95-ös.  A sima tecsós 95-ösrõl ne is beszéljek. Mondjuk a Primcsik érzékenyek a benyára.
De a dCi is máshogy veszi a levegõt, ha nem schwechati van csak nem annyira észrevehetõ, mint a Primérával. Lehet, hogy KLaco gépe nem érzékeny annyira. Esetleg a másik versus is játszhat, de azt nem írom le, hiszen jó haver KLaco. :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3714 Dátum: 2007.08.08 21:10:06 »
Én is érzem a különbséget az nyugati országban tankolt benya és az itthoni között.
Jobban megy az autó, és kevesebbet fogyaszt.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3715 Dátum: 2007.08.08 23:21:37 »
Most jöttem rá, hogy nincs is Agip kút a közelben, pedig kipróbáltam volna a dolgot.
Persze, ha rossz minõségû kúton tankoltok direkt, akkor persze, hogy jobb a 98-as  :kacsint:
Külföldi benyával én nem sokat vezettem a kocsit, de apu nem mondta, hogy megtáltosodott volna tõle. Fogyasztás meg olyan dolog, hogy az õ lábával nehéz. Meg sík út nem is nagyon van, ahol lehetne mérni. Mindenesetre azt elhiszem, hogy a kutak 70%-án gagyi a sima 95-ös. Majd ha egyik nap azt veszem észre, hogy nem gyorsul annyira a benyától, akkor váltok. Mindenesetre a Corimat eddig mindig ugyanazon a kúton tankoltam, 1 kivétellel ugyanazon a kútfejen, így lehet ugyebár pontos átlagfogyit mérni, és még nem tapasztaltam szórást a benzin minõségében, szal vagy konstans szar, vagy rendben van. Válasszatok  :kacsint:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3716 Dátum: 2007.08.09 00:15:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
1szer kipróbálhatnád, hogy a barátnõd tankol, te nem nézel oda, és utánna meg kell mondani, hogy melyik benya volt seggre.


Állok elébe! :wink:

Hidd el nem vagyok a pénzem ellensége, sok helyen próbáltam már sima 5-öst, de nem jött be, néhány kilométer után érezni a különbséget. :?

Én meg -Veled ellentétben- szeretem tiltásig pörgetni a motort, egy nap 2-3x tuti hogy kap, sztem ott is érezni, de ahogy leszileslie is írta :arrow:  alacsony fordulaton is érezhetõ, inkább Te próbáld ki egyszer :wink:  a kispolszki után tehetnél a Coriba is 8ast, csak egyszer, lehet megváltozna a véleményed, ha meg nem akkor meghívlak a Mekibe egy kólára :drinkers: =260huf  :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3717 Dátum: 2007.08.09 00:59:22 »
Nekem az 1,6 Cori nemigen vette észre a különbséget 95-98 között, sõt rendszeresen Tesco, Auchan benzint tankoltam, -sem fogyasztáscsökenés, sem jobbanmegy effektus nem volt. Amivel gáz volt, az egy-két Jet, meg Klubpetrol.

Most a Gázolajból az OMW is igen változó minõséget produkál, -ahány kút, annyi minõség.

Viszont most 2. alkalommal tankoltam a kagylós kúton ugyanott, igenjóféle anyagot. -csak a kutasokat lehetne leszoktatni az állandó nyomulásról.



WoW ez volt a 4000. hozzászólásom :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3718 Dátum: 2007.08.09 08:25:31 »
Idézetet írta: "Tamás69"
WoW ez volt a 4000. hozzászólásom :D


GRATULA! :prayer:  :partyman:  :band:  :rock:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3719 Dátum: 2007.08.09 10:56:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
...Külföldi benyával én nem sokat vezettem a kocsit, de apu nem mondta, hogy megtáltosodott volna tõle...


Megtáltosodni nem fog, csak egy kicsit jobban menni. Én szépen érzem, akkor mikor elindulok itthonról, folyamatosan megyek 600 km-t autópályán, majd kiállok tankolni pl az osztrákoknál, vissza a pályára a megszokott tempoban, és megint lemegyek még 600 km-t. Az elsõ tankolás végén mutat pl 8.5-t a komputer, az osztrák tankolás után meg mutat 8.0-t. Az oszták benya után pedig ugy megy az autó, mintha kidobáltuk volna a csomagokat. Nem sokkal fogyaszt kevesebbet, és nem táltosodik meg, de érezni!

Na legközelebb tankolok itthon valami pluszos 95-t, megnézem mi változik.