Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1628106 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3615 Dátum: 2007.04.27 10:01:07 »
Idézetet írta: "leszilaci"
öcsém is 98-cal jár(t), és panaszkodott, hogy utolsó tankolásra kipróbálta a sima shell95-t, és az autó rángat alacsony fordulaton és nem megy úgy...
kezdi magát átállítani, és rászoktatni a 95-re mert evobizbaxt nem fog venni aranyér' :evil:
ömvrõl átszokott molra...most kipróbálta ashellt, én asszem maradok az ócsó ósankútnál, ami útba is esik, magam tankolok, és kártyával fizethetek.


Na ez a baj, hogy 3xxakárhányért én se fogok prémiumbenyát tankolni, viszont ezzel a 87-es tré benzinnel se fogok járni...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3616 Dátum: 2007.04.27 10:10:11 »
Én Shell-nél tankolok csak, és eddig nem tapasztaltam, hogy rossz lenne a 95-ös benzin.
Sõt, ha a 2.4-es, ami közvetlen benzinbefecskendezéses, se panaszkodik, akkor azért annyira nem lehet tré minõség.
Igaz igyekszem mindig ugyanott tankolni, így kb 2-3 kút van, ahol megfordulok Pesten.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

leszilaci

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3617 Dátum: 2007.04.27 10:17:55 »
Idézetet írta: "Peti500"

Na ez a baj, hogy 3xxakárhányért én se fogok prémiumbenyát tankolni, viszont ezzel a 87-es tré benzinnel se fogok járni...

akkor milyen alternatíva van még?

egyébként a mol98-cal finomabban, rángatásmentesebben tudtam autózni, mint a diszkont 95-tel ...legalábbis én ezt tapasztaltam.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3618 Dátum: 2007.04.27 10:40:10 »
Hát ez az, hozzászoktattátok a kicsikét a 98-hoz, aztán elvonási tünetei vannak. Majd beáll az. Én éltemben nem tankoltam 98-ast a Polszkit kivéve, de az 100-assal se ment rendesen  :kacsint: Skoda, Warjú, Lada, Opel, Carina, Yaris, és Corolla is tökéletesen üzemel 95-össel. Régi kocsikba kell 98, amiknek nagy a kompressziója. Kollegám Pug 205-öse se szereti a 95-öt.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3619 Dátum: 2007.04.27 10:41:50 »
Idézetet írta: "leszilaci"
akkor milyen alternatíva van még?
Vannak ilyen oktánszámnövelõk 3-5ezer forint, azt kell 1-2 tankhoz hozzáteenni  :szomoru:
Amúgy félre ne értsetek, én is hiányolom a 98-ast, mert együttérzek veletek.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3620 Dátum: 2007.04.27 10:53:56 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Én Shell-nél tankolok csak, és eddig nem tapasztaltam, hogy rossz lenne a 95-ös benzin.
Sõt, ha a 2.4-es, ami közvetlen benzinbefecskendezéses, se panaszkodik, akkor azért annyira nem lehet tré minõség.
Igaz igyekszem mindig ugyanott tankolni, így kb 2-3 kút van, ahol megfordulok Pesten.


Nem azt mondom, hogy nincs alapjárat és bedurrog a motor :wink:  csak érezni a rosszabb minõséget, a jót meg ugye könnyû megszokni, amúgy én nem a 98ast hiányolom hanem hogy nincs normál 95-ös :roll:  elvégre eddig is 95-öst tankoltam csak 98as álnéven... :twisted:

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3621 Dátum: 2007.04.27 10:55:53 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Peti500"

Na ez a baj, hogy 3xxakárhányért én se fogok prémiumbenyát tankolni, viszont ezzel a 87-es tré benzinnel se fogok járni...

akkor milyen alternatíva van még?

egyébként a mol98-cal finomabban, rángatásmentesebben tudtam autózni, mint a diszkont 95-tel ...legalábbis én ezt tapasztaltam.


A 95carrera az ömv-nek, ha jól tudom a Laco által is emlegetett oktánszámnövelõ-féleséget tartalmaz, talán... :|

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3622 Dátum: 2007.04.27 10:58:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát ez az, hozzászoktattátok a kicsikét a 98-hoz, aztán elvonási tünetei vannak. Majd beáll az. Én éltemben nem tankoltam 98-ast a Polszkit kivéve, de az 100-assal se ment rendesen  :kacsint: Skoda, Warjú, Lada, Opel, Carina, Yaris, és Corolla is tökéletesen üzemel 95-össel. Régi kocsikba kell 98, amiknek nagy a kompressziója. Kollegám Pug 205-öse se szereti a 95-öt.


Ahogy írtam is: nem a 98at hiányolom, hanem a normál 95-öst... :?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3623 Dátum: 2007.04.27 11:04:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "KLaco"
Hát ez az, hozzászoktattátok a kicsikét a 98-hoz, aztán elvonási tünetei vannak. Majd beáll az. Én éltemben nem tankoltam 98-ast a Polszkit kivéve, de az 100-assal se ment rendesen  :kacsint: Skoda, Warjú, Lada, Opel, Carina, Yaris, és Corolla is tökéletesen üzemel 95-össel. Régi kocsikba kell 98, amiknek nagy a kompressziója. Kollegám Pug 205-öse se szereti a 95-öt.


Ahogy írtam is: nem a 98at hiányolom, hanem a normál 95-öst... :?
Külföldi 95-öst tankoltál már? Mert mi már jártunk Yarissal Horvátországban, Carinával meg Ausztria, meg Olasz, és nem tapasztaltunk nagy különbséget a magyar, és az ottani között. Persze nem is szoktuk 5000 fölé kergetni a mutatót  :kacsint: Kevesebbet se fogyasztott annyival, hogy kimutatható lett volna  :kacsint: Lehet, hogy a te "1.6"-osod tényleg rosszabbul megy 95-el, de sztem megszokja majd. Nem értek hozzá, de a kompjúter állítja az elõgyújtást, vagy mit, meg a kopogásértékelõ figyeli az oktánt. Szal sztem 3-4 tank benya után beáll neked is majd jól, csak most még a 98 hoz állítva nem megy megfelelõen  :kacsint: Ha nagy hülyeséget írtam, akkor bocsi  :oops:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3624 Dátum: 2007.04.27 11:10:24 »
Idézetet írta: "KLaco"

Külföldi 95-öst tankoltál már? Mert mi már jártunk Yarissal Horvátországban, Carinával meg Ausztria, meg Olasz, és nem tapasztaltunk nagy különbséget a magyar, és az ottani között. Persze nem is szoktuk 5000 fölé kergetni a mutatót  :kacsint: Kevesebbet se fogyasztott annyival, hogy kimutatható lett volna  :kacsint: Lehet, hogy a te "1.6"-osod tényleg rosszabbul megy 95-el, de sztem megszokja majd. Nem értek hozzá, de a kompjúter állítja az elõgyújtást, vagy mit, meg a kopogásértékelõ figyeli az oktánt. Szal sztem 3-4 tank benya után beáll neked is majd jól, csak most még a 98 hoz állítva nem megy megfelelõen  :kacsint: Ha nagy hülyeséget írtam, akkor bocsi  :oops:


Nem lesz ideje megszokni, mert ezt most gyorsan kikocsikázom azt legkésõbb hétvégén tankolok, valami 8ast, kerozint vagy bármit... :nagymosoly:

Ui.: Sógorok felé orientálódva én 98as szintet éreztem az ottani 95-ösön. :roll:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3625 Dátum: 2007.04.27 14:27:18 »
Bár ebben én se vagyok otthon annyira, de biztosan a tudatalatti is mûködik rendesen ha valaki prémiumabb benzint tankolt. Pl ismerõsöm 5-ös Bömösét vezetve arról próbált meggyõzni, hogy a V Powertõl mennyire fickós lett a kocsi, én meg mint laikus, nem mindennap azt a kocsit vezetõ semmi különbséget nem éreztem a sima benzin tankolásakor érzetthez képest.  :hmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3626 Dátum: 2007.04.27 16:51:02 »
Bizonyos kocsik igénylik a prémium benyát. Ezek általában lóerõre kihegyezett, turbo, vagy kompresszoros mocik. Gyárilag ilyen van nekik elõírva.
De  :toy: -nál ilyen nincs tudtommal  :kacsint:
VW, BMW asszem a csúcskocsikba ilyet ajánl.
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10722
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3627 Dátum: 2007.04.27 17:39:57 »
Ez egy korábbi szériás 523i (amihez 95-öst ajánlott a gyártó), és a lényeg az volt, hogy a tulaj bemesélte magának, hogy jobban gyorsult és ment a kocsi a prémium benyától.
Csináltunk méréseket is, és mondom én mint a kocsit nem tulajként vezetõ semmi különbséget nem éreztem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3628 Dátum: 2007.04.27 21:36:55 »
Ilyen is van. Én is mikor beletettem az adalékot, akkor úgy éreztem, hogy hûha, most hogy fog menni, és most is ugyanúgy megy, pedig már 5000km óta nincs benne semmi a benyán kívül  :kacsint:
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3629 Dátum: 2007.04.28 13:10:23 »
Múlthéten tankoltam valami Castrol kúton, mert az volt ara, és már nagyon kellett, -szerencse, hogy csak 2000-ért mert utána alig ment a gép, és hidegen fuldoklott. utána  a soroksári madarastesco benzin szárnyakat adott a gépnek.
-ja és ez egy kisteher kemény 68 lóval :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!