Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1630293 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3480 Dátum: 2007.01.11 19:33:15 »
Idézetet írta: "murray"
hát kissé megijesztettetek a supratrend sztorival , ugyanis ott akartam megcsináltatni a vezérmüszij cserémet vmikor... :elkeseredett:
de ha lefossák az öreg kocsikat, akkor nyazsgem nekik :crazy:

Szvsz, ha csak cserét akarsz, és nem kell rejtett hiba után menni, akkor nem rossz választés ez a cég :hmm:
De, ha van megszokott szerelõd, ne cseréld le :wink:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3481 Dátum: 2007.01.11 20:51:21 »
Idézetet írta: "murray"
a vidéki mol kútaknál sztem fos a benzin tavaly tankoltam a bfüredi kútnál úgy csörgött a kocsi h ihaj meg leállt alapjáraton, pesten azonnal nyomtam bele az esso kútamból! vigyázat!


"A vidéki MOL kutaknál" ? Tudod , ez mekkora számot jelent ? Ennyire ne általánosítsunk már ... Pécsett öt MOL kút van , mindegyiken tankolok idõnként , de még sosem volt semmi rossz tapasztalatom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3482 Dátum: 2007.01.11 21:53:24 »
Bogarásztam az ajánlott adalékok között, ki is néztem egy Liqui Moly Benzinadalékot, amire külön írják is, hogy karburátor tisztító hatása van, stb, stb... Van is egy link az oldalukon, ahol online lehet rendelni. A gond az, hogy ott már nem találtam meg ezt, csak valami Speed Benzinadalékot, ami már nem kifejezetten karburátoros motorokhoz való. Nem tudjátok véletlenül, hogy ezekhez hol lehet még hozzájutni? Budapesten bármilyen cím jó lenne.

Köszönö a segítõ hozzászólásokat!
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3483 Dátum: 2007.01.12 07:56:32 »
Idézetet írta: "CindR"
Bogarásztam az ajánlott adalékok között, ki is néztem egy Liqui Moly Benzinadalékot, amire külön írják is, hogy karburátor tisztító hatása van, stb, stb... Van is egy link az oldalukon, ahol online lehet rendelni. A gond az, hogy ott már nem találtam meg ezt, csak valami Speed Benzinadalékot, ami már nem kifejezetten karburátoros motorokhoz való. Nem tudjátok véletlenül, hogy ezekhez hol lehet még hozzájutni? Budapesten bármilyen cím jó lenne.Köszönö a segítõ hozzászólásokat!
Javaslom, hogy hívd fel az anyacéget Siófokon, segíteni fognak, hogy hol keresd Pesten az adalékot!
Elérhetõségeik:
LIQUI MOLY HUNGARY
8600 Siófok
Honvéd u. 091/12
Tel: 84/519 212
Mobil: 30/9366 077
Mobil: 30/3517 877
Fax: 84/519-211
E-mail: info@liqui-moly.hu
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3484 Dátum: 2007.01.12 08:26:05 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Spuri !!! - mármint az adalék http://spuri-adalek.hu/

tavaly, vagy tavaly elõtt :hmm:
az m1-esen pest felé jövet megelõzött egy iszinyatosan füstölõ dobozos-puttonyos (talán opel combo...) kisautó...(elég lelakott állapotban volt)
aztán 10 km után utolértem...õ a leállósávban állt.
Spuri-s matrica volt rajta :rohog:

jót vidultam :nagymosoly:

A Csaszi

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3485 Dátum: 2007.01.12 08:38:45 »
Idézetet írta: "CindR"
Bogarásztam az ajánlott adalékok között, ki is néztem egy Liqui Moly Benzinadalékot, amire külön írják is, hogy karburátor tisztító hatása van, stb, stb...  Nem tudjátok véletlenül, hogy ezekhez hol lehet még hozzájutni? Budapesten bármilyen cím jó lenne.

Köszönö a segítõ hozzászólásokat!


Csak azért ajánlom õket, mert én is itt vettem :-)
http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/adalek/injektortisztito/0_3l

Itt most 1.638Ft egy ilyen remek LM Injektortisztító

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3486 Dátum: 2007.01.12 08:52:40 »
ha kielégitõ módon müködik a karbid addig ne rakj bele semmi csodaszert.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

leszilaci

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3487 Dátum: 2007.01.12 12:34:26 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ugyanannyit megyek el a sima natúr 98assal, mint a 100assal, pedig a 100as benyánál még tán jobban is nyomtan neki, na ezt magyarázza meg valaki... :|  :roll:  :figyellek:  :?:

Vagy ez is mentális dolog lenne... :wink:

de mennyit mész ezzel, és mennyit amazzal?
 :figyellek:

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3488 Dátum: 2007.01.12 14:47:31 »
Idézetet írta: "murray"
ha kielégitõ módon müködik a karbid addig ne rakj bele semmi csodaszert.


Pont az a bajom, hogy nem mûködik túl kielégítõ módon. Mikor a supráéknál megemlítettem, hogy a motor leállításakor még remeg egyet-kettõt. sõt volt hogy 4-5 másodpercig csinálta, egyértelmüen mondták, hogy ez azért van, mert túl sok benzint nyom a karburátor, és ezt be kell állítani, de elötte csináljak egy ilyen "tisztító kúrát". Ha gondolod folytathatjuk más topikban, mert ez már nem ide tartozik.

Más. Sajnos a másik linken sem volt ez a kifejezetten karburátor tisztító adalék, de felhívtam õket, és azt mondták, hogy akár meg is rendelhetem náluk, és másnapra itt van. Korrekt!
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3489 Dátum: 2007.01.12 15:03:43 »
Idézetet írta: "murray"
ha kielégitõ módon müködik a karbid addig ne rakj bele semmi csodaszert.


Ezek nem "csodaszerek" , ezeknek valóban van tisztító hatásuk . Ennél nem is ígérnek többet , de ezt tartják is . És célszerû õket normálisan mûködõ , hibátlan autóban is alkalmazni idõnként - karbantartási , preventív céllal . Ahogy írtam , én is szoktam idõnként .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3490 Dátum: 2007.01.12 15:06:29 »
Idézetet írta: "CindR"
Idézetet írta: "murray"
ha kielégitõ módon müködik a karbid addig ne rakj bele semmi csodaszert.


Pont az a bajom, hogy nem mûködik túl kielégítõ módon. Mikor a supráéknál megemlítettem, hogy a motor leállításakor még remeg egyet-kettõt. sõt volt hogy 4-5 másodpercig csinálta, egyértelmüen mondták, hogy ez azért van, mert túl sok benzint nyom a karburátor, és ezt be kell állítani, de elötte csináljak egy ilyen "tisztító kúrát". Ha gondolod folytathatjuk más topikban, mert ez már nem ide tartozik.

Más. Sajnos a másik linken sem volt ez a kifejezetten karburátor tisztító adalék, de felhívtam õket, és azt mondták, hogy akár meg is rendelhetem náluk, és másnapra itt van. Korrekt!


Mondjuk , amit leírsz , tehát hogy a motor a gyújtás levétele után is jár még néhány ütemet , nekem utángyújtásnak hangzik , ami véleményem szerint inkább gyújtás- , mintsem karburátor-probléma . Könnyen lehet , hogy csak be kéne állítani a gyújtásodat . Más hibajelenség is van , vagy csak ez ?

Ettõl függetlenül , a tisztító adalék használatát mindenképpen ajánlom én is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3491 Dátum: 2007.01.12 15:22:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Mondjuk , amit leírsz , tehát hogy a motor a gyújtás levétele után is jár még néhány ütemet , nekem utángyújtásnak hangzik , ami véleményem szerint inkább gyújtás- , mintsem karburátor-probléma . Könnyen lehet , hogy csak be kéne állítani a gyújtásodat . Más hibajelenség is van , vagy csak ez ?

Ettõl függetlenül , a tisztító adalék használatát mindenképpen ajánlom én is .


Csak ez a jelenség, és egy ismerõsöm is azt mondta, hogy a gyújtást kéne megnézni, csak mivel utána az szervizben mást mondtak, annak hittem. Sõt, az olajom is igencsak fekete, pedig nincs benne sok km, ezt is azzal magyarázták, hogy égés után még mindig van benzin a hengerekben, és az kormolja össze, mikor még berobban.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3492 Dátum: 2007.01.12 19:04:27 »
Idézetet írta: "CindR"
Idézetet írta: "Palaczk"

Mondjuk , amit leírsz , tehát hogy a motor a gyújtás levétele után is jár még néhány ütemet , nekem utángyújtásnak hangzik , ami véleményem szerint inkább gyújtás- , mintsem karburátor-probléma . Könnyen lehet , hogy csak be kéne állítani a gyújtásodat . Más hibajelenség is van , vagy csak ez ?

Ettõl függetlenül , a tisztító adalék használatát mindenképpen ajánlom én is .


Csak ez a jelenség, és egy ismerõsöm is azt mondta, hogy a gyújtást kéne megnézni, csak mivel utána az szervizben mást mondtak, annak hittem. Sõt, az olajom is igencsak fekete, pedig nincs benne sok km, ezt is azzal magyarázták, hogy égés után még mindig van benzin a hengerekben, és az kormolja össze, mikor még berobban.

Nekem van strobim a gyújtásho, ha gondolod XIX. ker. köki környékén, vagy a Honvéd KH környékén megnézhetjük, a karbihoz nem értek :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3493 Dátum: 2007.01.12 19:08:45 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "CindR"
Idézetet írta: "Palaczk"

Mondjuk , amit leírsz , tehát hogy a motor a gyújtás levétele után is jár még néhány ütemet , nekem utángyújtásnak hangzik , ami véleményem szerint inkább gyújtás- , mintsem karburátor-probléma . Könnyen lehet , hogy csak be kéne állítani a gyújtásodat . Más hibajelenség is van , vagy csak ez ?

Ettõl függetlenül , a tisztító adalék használatát mindenképpen ajánlom én is .


Csak ez a jelenség, és egy ismerõsöm is azt mondta, hogy a gyújtást kéne megnézni, csak mivel utána az szervizben mást mondtak, annak hittem. Sõt, az olajom is igencsak fekete, pedig nincs benne sok km, ezt is azzal magyarázták, hogy égés után még mindig van benzin a hengerekben, és az kormolja össze, mikor még berobban.

Nekem van strobim a gyújtásho, ha gondolod XIX. ker. köki környékén, vagy a Honvéd KH környékén megnézhetjük, a karbihoz nem értek :kacsint:

Hö, a KKK környéke nyerõ, mer akkó én is átsétálnék. úccse találkotam mán régen a dokival... Szonár esetleg, vagy Tamás69???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #3494 Dátum: 2007.01.12 20:05:54 »
Idézetet írta: "schillerasz"

Nekem van strobim a gyújtásho, ha gondolod XIX. ker. köki környékén, vagy a Honvéd KH környékén megnézhetjük, a karbihoz nem értek :kacsint:


Egy ilyen gyorszervizt nagyon nagyon megköszönnék, ha tényleg megoldható. Jövõ héten esetleg? Amúgy ezt a dolgot szabad ég alatt meg lehet csinálni? Nem tudom hogy megy ez... :oops:
Én onnan nagyon messze lakom, úgyhogy teljesen mindegy, hogy hol.  :D  Igazodok mindenkihez.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi