Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1562194 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #345 Dátum: 2004.05.08 23:19:46 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nos arról volt szó, hogy 2000-ig padlógázzal gyorsítani, aztán a köv fokozat; a sebességtartáshoz, meg a finom lassú sebességváltoztatáshoz csak rá kell lehelni a gázpedálra. A kettő szerintem nem ugyanaz. városi forgalomban 50-es tempónál is gurulok 5. ben, és kis gyorsításoknál nem teszemm viszább, de egy lámpánál való indulásnál, 2500 alatt nem szoktam váltani, inkább 2500-3000 között, és csak félgázzal gyorsítok. Lehet, hogy az optimális fogyasztáshoz el kellene váltani 2000-nél, és
padlóig nyomni, de nem szeretem erőltetni a motort, ha padlóig nyomom, akkor meg nagyon gyorsítok, és 6000 alatt nem váltom el. Ettől a szokásomtól elég nehezen tud bárki is eltéríteni. Az a néhány deci fogyasztásban nem ér annyit, hogy teljesen megfosszon a vezetés élményétől.  :evil:


Nem is akarok senkire semmit ráerőltetni :) ... Csak elmondtam ezt a módszert , aztán akinek van kedve , kipróbálja , akinek nincs , az nem . Az ebet a karóhoz kizárólag azért kötögettem ilyen kitartóan , mert itt elhangzott ellenérvként , hogy ez ártalmas lenne a motornak - márpedig ez semmiképpen nem állja meg a helyét (még csak nem is "erőlteted" ezzel-épp ellenkezőleg) , mint a lentebb mások által írt példák is bizonyítják . De ettől még természetesen mindenki úgy vezet , ahogy neki jólesik  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #346 Dátum: 2004.05.08 23:22:56 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nahát , nahát ... 1300-nál ? És még nem ment tönkre ? Pedig kicsi motor ... Nahát , nahát  :wink:  :D

de még szinte új :wink:


Épp csak be van járatva... 131.000 km  :supz:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #347 Dátum: 2004.05.08 23:29:11 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Épp csak be van járatva... 131.000 km  :supz:

Két év alatt? Ezt nevezem! :roll:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #348 Dátum: 2004.05.08 23:40:33 »
Itt van egyébként egy ezzel kapcsolatos cikk annak , akit érdekel a téma (mármint az üzemanyag-takarékos vezetés titkai) - német nyelvtudás előny ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BPeti

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #349 Dátum: 2004.05.09 00:31:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt van egyébként egy ezzel kapcsolatos cikk annak , akit érdekel a téma (mármint az üzemanyag-takarékos vezetés titkai) - német nyelvtudás előny ;)

Emberi nyelven nincs meg ugyanez? ;-)
Mivel nincs meg a szükséges plusz németből, megkérdezem tőletek: régi karbis autóval hogy is van ez az egész "fogyasszunk keveset" dolog?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #350 Dátum: 2004.05.09 00:50:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt van egyébként egy ezzel kapcsolatos cikk annak , akit érdekel a téma (mármint az üzemanyag-takarékos vezetés titkai) - német nyelvtudás el?ny ;)

Egy dolog azért nekem kicsit 2séges: nem biztos, hogy okos dolog a gumikat 0.3 barral a gyári érték felett tartani.
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #351 Dátum: 2004.05.09 01:07:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Itt van egyébként egy ezzel kapcsolatos cikk annak , akit érdekel a téma (mármint az üzemanyag-takarékos vezetés titkai) - német nyelvtudás el?ny ;)

Egy dolog azért nekem kicsit 2séges: nem biztos, hogy okos dolog a gumikat 0.3 barral a gyári érték felett tartani.


Hát a hazai utakon semmiképpen sem az.

Egyébként próbálgattam, hogy mennyivel csökken a fogyasztás, emelt guminyomás mellett... a yarisnál a gyári 2.3, 2.1 helyett 2.8 a szokásos mindennapi útvonalamon 1, max 2 dl /100km.
A fútómûvet viszont még (hazai) normális fõútvonalon is szétrázza, nagyon kemény lesz tõle a gép, minden apró kavicsot érezni a kormányon.

Próbáltam 2.5-el is, ez még nem is olyan "megrázó" élmény, viszont nem  volt (számomra) mérhetõ fogyi különbség.

Hosszas kisérletezgetés után maradtam a gyári nyomásnál és inkább odafigyelek a takarékos vezetésre. ( egyébként éppen 18 hónapos a gép )  :D


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #352 Dátum: 2004.05.09 10:41:40 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Próbáltam 2.5-el is, ez még nem is olyan "megrázó" élmény, viszont nem  volt (számomra) mérhetõ fogyi különbség. Hosszas kisérletezgetés után maradtam a gyári nyomásnál és inkább odafigyelek a takarékos vezetésre. ( egyébként éppen 18 hónapos a gép )  :D

Igen, nekem mindig gyanús, amikor valaki így am Block "lehülyézi egyszerre az összes gyártót, hogy nyugodtan fújd keményebbre a gumidat 0,3 barral. Azért az elég nagy különbség.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #353 Dátum: 2004.05.09 12:27:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Zénóka"
Próbáltam 2.5-el is, ez még nem is olyan "megrázó" élmény, viszont nem  volt (számomra) mérhetõ fogyi különbség. Hosszas kisérletezgetés után maradtam a gyári nyomásnál és inkább odafigyelek a takarékos vezetésre. ( egyébként éppen 18 hónapos a gép )  :D

Igen, nekem mindig gyanús, amikor valaki így am Block "lehülyézi egyszerre az összes gyártót, hogy nyugodtan fújd keményebbre a gumidat 0,3 barral. Azért az elég nagy különbség.


Írják elég érthetően , hogy miért annyit ajánlanak a gyártók , amennyit ajánlanak  :idea:  . Én a Camryvel a gyári 2.0 helyett 2.3 , a Carinával a gyári 2.2 helyett 2.5-el járok . A kisebb gördülési ellenállás mellett ez feszesebb , kevésbé imbolygós kanyarvételi tulajdonságokat és precízebb irányíthatóságot eredményez . Komfortban a különbség minimális . Mondjuk az is igaz , hogy ezek az értékek még belül vannak a gyár által maximális terhelés/sebesség esetén javasolt értékeken . Az AutoBild által az ezen értékek FÖLÉ 0.3 barral való guminyomás-emelést én sem tartom a mi útjainkra igazán előnyösnek - azért a német utak színvonalától igen-igen messze vagyunk . De az tény , hogy előnyösebb a gyár által előírt MINIMUM-értékekhez képest magasabb keréknyomással járni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #354 Dátum: 2004.05.09 14:27:22 »
Én általában a nagy terhelés/nagy sebességre javasolt 2,5-2,6 bar guminyomással járok, mivel elég sokat megyek pályán, meg kanyargós  vidéki utakon.

-a városba meg inkább az alufelniket védem egy kicsit, így nagyon nagyot kell bénázni, hogy parkoláskor leszedjem a lakkot róla :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #355 Dátum: 2004.05.09 15:02:34 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Én általában a nagy terhelés/nagy sebességre javasolt 2,5-2,6 bar guminyomással járok, mivel elég sokat megyek pályán, meg kanyargós  vidéki utakon.

-a városba meg inkább az alufelniket védem egy kicsit, így nagyon nagyot kell bénázni, hogy parkoláskor leszedjem a lakkot róla :)


Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre előírt nyomással járni mindig . Megvannak az előnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #356 Dátum: 2004.05.09 20:26:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre elõírt nyomással járni mindig . Megvannak az elõnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)

Ebben is követed a dajcsokat? :)
A túlfujt gumi német szokás.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #357 Dátum: 2004.05.09 20:38:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre elõírt nyomással járni mindig . Megvannak az elõnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)

Ebben is követed a dajcsokat? :)
A túlfujt gumi német szokás.


Szonár te Taxiztál? :-D
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

rezol

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #358 Dátum: 2004.05.09 21:03:11 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre elõírt nyomással járni mindig . Megvannak az elõnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)

Ebben is követed a dajcsokat? :)
A túlfujt gumi német szokás.


Szonár te Taxiztál? :-D

 :D Többek közt. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #359 Dátum: 2004.05.09 21:24:39 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre elõírt nyomással járni mindig . Megvannak az elõnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)

Ebben is követed a dajcsokat? :)
A túlfujt gumi német szokás.


Ha kapok egy (értelmesnek látszó) tippet , akkor azt kipróbálom . Ha beválik , használom . Eddig csak előnyét láttam a "túlfújt" guminak . Teljesen kézenfekvő a magyarázat , amit az újság arra írt , hogy miért annyi a gyári guminyomás , amennyi . A gyári guminyomás egy öszvér , egy "Jack of all trades-Master of none" (kábé : kicsit jó mindenben , de semmiben sem igazán) . Ezt felül lehet -ésszerű határok között- bírálni . Amúgy a németeknek elég sok jó szokásuk van az autókkal kapcsolatosan , én készséggel tanulok tőlük :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )