Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1562223 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #330 Dátum: 2004.05.08 01:05:58 »
Idézetet írta: "kavarc"
Szal nembiztos, hogy addig jó a fordulatszám, amíg a motor/autó nem rángat. A mai modern autónál azért már elég komoly kiegyensúlyozó megoldásokat csinálnak, továbbá a 4 henger "majdnem" tökéletes... Szal lehet, hogy 1500on még nem rángat, de a kezem száradjon le, ha 4-ben vagy 5-ben 2000es fordulat alól akarnék gyorsítani v csak simán közlekedni.


De , biztos , hogy addig jó .

Érdekelne , hogy ha négyesben-ötösben nem mész 2000 alá , akkor városban hogyan közlekedsz ? Hármasban ?

Egyébként az ilyesminek köze van ám az olajfogyasztáshoz .

Kihasználatlanul hagysz egy olyan fordulatszám-tartományt pont a két (időben) legtöbbet használt sebességfokozatban , amely a leginkább kíméli , a legkevésbé koptatja , a legkisebb mértékben veszi igénybe a motort .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #331 Dátum: 2004.05.08 07:56:37 »
Idézetet írta: "hillar"
Én úgy tapasztaltam, hogy a VVT-i motorok jobban fogyasztanak, ha nem 2000 alatti fordulatszámon tartom. Sok autóban próbáltam, de mindegyiknél ez volt a fontos - "takarékosan"  :weedman:  akkor tudtam haladni, ha 2200 fölöt tartottam a fordulatot.  :wink:


Érdekes, mert a Toyota Corolla Verso M-MT váltója, mint tudjuk [smilie=sm35.gif] , büszkén tartja 1700 körül a fordulatot városi forgalomban, pedig semeddig nem tartana visszaváltania 50-nél ötösből négyesbe.  [smilie=sm29.gif]

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #332 Dátum: 2004.05.08 09:29:35 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "hillar"
Én úgy tapasztaltam, hogy a VVT-i motorok jobban fogyasztanak, ha nem 2000 alatti fordulatszámon tartom. Sok autóban próbáltam, de mindegyiknél ez volt a fontos - "takarékosan"  :weedman:  akkor tudtam haladni, ha 2200 fölöt tartottam a fordulatot.  :wink:


Érdekes, mert a Toyota Corolla Verso M-MT váltója, mint tudjuk [smilie=sm35.gif] , büszkén tartja 1700 körül a fordulatot városi forgalomban, pedig semeddig nem tartana visszaváltania 50-nél ötösből négyesbe.  [smilie=sm29.gif]


Ez bizony igaz!  :shock:  És nézted a pillanatnyi fogyaszást, amikor akár csak picit is gyorsítani kezdtél?  :idea:  Mert tök így van, ha tartod a kis sebességet, de így nemigen tudsz Pesten a forgalommal haladni ...  :yawinkle: Megsímogatod a gázpedált ilyenkor az M-Mt-nél, és horribilis értékeket mutat - vagy rálépsz és visszakapcsol.  :oops: Én biztos egy f*sz vagyok, de bizony előfordul, hogy csak négyig kapcsolok ... :pal1:
Hali:
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #333 Dátum: 2004.05.08 10:20:42 »
Gyorsításnál minden esetben horror értékeket mutat a pillanatnyi fogyasztásmérő. Kis taposás kis horror, nagy taposás nagy horror.

Az M-MT programja viszont minden bizonnyal igen sok vizsgálódás után készült, és szinte biztos, hogy az adott közlekedési szituációban optimálishoz közel áll. Ezek szerint ötven körüli tempónál nem szégyen az 5-ös fokozat, 1700-as fordulatszám, nem árt a motornak, a nyomaték elég a normális közlekedéshez,  nem lehet nagy a fogyasztás - mertha ezek közül bármelyik feltétellel gond lenne, akkor a váltó programja egyszerűen nem engedné meg ezt a lehetőséget.

Az más kérdés, hogy mennyire szar így közlekedni már egy átlagosan sűrű forgalomban is, és mennyivel jobb  a manuális állásban kavarni, azzal én sem váltottam feljebb, mint 4. hasonló szituációban. Pörgött is vagy 2200-at a motor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #334 Dátum: 2004.05.08 11:18:15 »
Idézetet írta: "Ear"
Gyorsításnál minden esetben horror értékeket mutat a pillanatnyi fogyasztásmérő. Kis taposás kis horror, nagy taposás nagy horror.

Az M-MT programja viszont minden bizonnyal igen sok vizsgálódás után készült, és szinte biztos, hogy az adott közlekedési szituációban optimálishoz közel áll. Ezek szerint ötven körüli tempónál nem szégyen az 5-ös fokozat, 1700-as fordulatszám, nem árt a motornak, a nyomaték elég a normális közlekedéshez,  nem lehet nagy a fogyasztás - mertha ezek közül bármelyik feltétellel gond lenne, akkor a váltó programja egyszerűen nem engedné meg ezt a lehetőséget.

Az más kérdés, hogy mennyire szar így közlekedni már egy átlagosan sűrű forgalomban is, és mennyivel jobb  a manuális állásban kavarni, azzal én sem váltottam feljebb, mint 4. hasonló szituációban. Pörgött is vagy 2200-at a motor.


Erről van szó ! Gázra lépés mindenképpen a pillanatnyi fogyasztás "megvadulását" idézi elő - csakhogy nem mindegy , milyen sebességfokozatban történik mindez . Minél magasabb a fokozat , annál iszonyúbb értékeket ír ki .

Mindenesetre örülök , hogy ezek szerint mégsem írtam lejjebbi hozzászólásaimban AKKORA hülyeséget ;) ... (Egyébként ahogy említettem , nem az én kitalációm ez az egész) ... Arról , hogy bőven használható & nem ártalmas ez a fordulatszám-tartomány , és arról , hogy fogyasztás szempontjából az ötödik fokozat minél előbbi elérése az optimális !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #335 Dátum: 2004.05.08 14:12:03 »
Tényleg, Uraim,  :megaman: miért nem csinálunk egyszer egy fogyasztás-mérős versengést?  :happy:  Ear! A Te útvonalaid bizti szakramentumosak, és egy ilyen "óvatos kisbalhé"  :oops:  talán sokaknak tetszene. Kinek mekkora lába van ... a többire gondolni sem merek ... hehe ...  :roll:
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #336 Dátum: 2004.05.08 15:34:14 »
Idézetet írta: "hillar"
Tényleg, Uraim,  :megaman: miért nem csinálunk egyszer egy fogyasztás-mérős versengést?  :happy:  Ear! A Te útvonalaid bizti szakramentumosak, és egy ilyen "óvatos kisbalhé"  :oops:  talán sokaknak tetszene. Kinek mekkora lába van ... a többire gondolni sem merek ... hehe ...  :roll:
ÁÁ  :D


Én ebben benne lennék szívesen , de ehhez az kéne , hogy mindenki ugyanazzal az autóval menjen , ergo eltartana némi ideig . Továbbá ugyanannak a benzinkútnak ugyanannál a kútoszlopánál kellene tankolni , mindig a cső pereméig teletöltve a tankot ; és értelemszerűen mindenkinek ugyanazt az (elég hosszú) távot kellene levezetnie . Csak így lenne értékelhető a dolog .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #337 Dátum: 2004.05.08 16:54:13 »
A yarisban az mmt öreguras gyorsításnál 25-nél rakja a 3.-at, és 35-nél a 4.-et. Ez mindkét esetben 1300-as fordulatot jelent. Valószínűnek tartom, hogy a ferdeszemű mérnök urak nem hasraütéssel találták ki, milyen program szerint váltson a masina, tehát finom gyorsításnál, vagy sebesség tartásánál jó mind a motornak, mind a fogyasztásnak az 1300-1500.

Mellesleg akik szerint kevesebbet fogyaszt a gép magasabb fordulatnál ajánlom kipróbálni a következőt. Adott országúti szakaszon ahol kicsi a forgalom és nem zavaró cammogni 10-20 km-en keresztül ott végig kell menni 60-al egyszer 4.ben egyszer pedig 5. ben lehetőleg azonos körülmények között. (szélcsend, egyenletes sebesség, azonos hőmérséklet)
Én elég soxor próbáltam ezt 50, 60 és 70 km/óránál is és mindig ugyanaz az eredmény lett. 4-ben 7-8%-al fogyaszt többet így mint 5.ben

Számszerűen: 50-nél  4.ben:  3,1        5.ben:   2,8
                     60-nál  4.ben:  3,4        5.ben:    3,2
                     70-nél  4.ben:  3,7        5.ben:    3,5

Fed. comp szerinti értékek ami nálam kevesebbet mutat(csal) 7%-al, tehát a valós fogyasztási adatok ennél egy picit nagyobbak, viszont mindenhol egyfomán csal így az arányokat jól mutatja.

Ezek 20 celsius fokon, szélcsendes időben egyenletes haladásnál jöttek ki ennyire. Yaris 1.0
Ja és fogyasztásmániás vagyok.
Mindig írom és mérem: www.spritmonitor.de ( yaris )


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #338 Dátum: 2004.05.08 18:51:55 »
Nahát , nahát ... 1300-nál ? És még nem ment tönkre ? Pedig kicsi motor ... Nahát , nahát  :wink:  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #339 Dátum: 2004.05.08 18:53:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De , biztos , hogy addig jó . Érdekelne , hogy ha négyesben-ötösben nem mész 2000 alá , akkor városban hogyan közlekedsz ? Hármasban ?

Amióta a téma felmerült, figyelem magam, hogy mikor váltok, milyen sebességnél hányasban megyek. Bizony, ha csak 50-100 méterig szabad az út, már 5-be teszem, akár 50-nél is, de inkább 55-nél - persze nem akkor, ha viszonylag intenzív gyorsításra van szükség (sürü és agresszív a forgalom). Asszem a körülmények engedte lehetséges legalacsonyabb fogyasztás másik fontos titka, hogy 1-ben csak épp megmozduljon a kocsi, s rögtön 2-be tenni - illetve (ha lehet) lassításnál ne álljon meg az autó 0-ra, hogy aztán kihagyhava az 1. fokozatot 2-ben "induljon".
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #340 Dátum: 2004.05.08 18:55:30 »
Palaczk, ha már itt vagy, ideírom: olvasd el a nyomtatott autó2 cikkét a bejáratásról (Téveszmék címmel), mert lehet, hogy érdekes infót tartalmaz a váltó problémádra!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #341 Dátum: 2004.05.08 19:02:26 »
Idézetet írta: "hillar"
Tényleg, Uraim,  :megaman: miért nem csinálunk egyszer egy fogyasztás-mér?s versengést?  :happy:  Ear! A Te útvonalaid bizti szakramentumosak, és egy ilyen "óvatos kisbalhé"  :oops:  talán sokaknak tetszene. Kinek mekkora lába van ... a többire gondolni sem merek ... hehe ...  :roll:  ÁÁ  :D

Hát éles versenynek kérdéses, ezt már Palaczk kolléga leírta miért; ettöl függetlenül tapasztalatcserének nem rossz ötlet. Ugyanis mindenki tudja, hogy általában milyen stílusban szokott vezetni, sokunk vezeti is a tankolási adatokat, így összehasonlítani tényleg hasznos lenne. Persze igazán érdekes csak úgy lehet, ha egy-egy azonosan motorizált típus több autóval is jelen lenne.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #342 Dátum: 2004.05.08 19:04:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nahát , nahát ... 1300-nál ? És még nem ment tönkre ? Pedig kicsi motor ... Nahát , nahát  :wink:  :D

de még szinte új :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #343 Dátum: 2004.05.08 21:32:47 »
Idézetet írta: "music"

Amióta a téma felmerült, figyelem magam, hogy mikor váltok, milyen sebességnél hányasban megyek. Bizony, ha csak 50-100 méterig szabad az út, már 5-be teszem, akár 50-nél is, de inkább 55-nél - persze nem akkor, ha viszonylag intenzív gyorsításra van szükség (sürü és agresszív a forgalom). Asszem a körülmények engedte lehetséges legalacsonyabb fogyasztás másik fontos titka, hogy 1-ben csak épp megmozduljon a kocsi, s rögtön 2-be tenni - illetve (ha lehet) lassításnál ne álljon meg az autó 0-ra, hogy aztán kihagyhava az 1. fokozatot 2-ben "induljon".


Ötös : hasonlóképpen járok el én is . A cél az egységnyi útra eső motorfordulatok számának minimalizálása . Magyarul ;) : mindig a lehetséges legmagasabb fokozatban autózni , amit még bír az autó , illetőleg amit az adott forgalmi helyzet lehetővé tesz . Ha sietsz , akkor nyilván mindez módosul . Ha rohannom kell , én is később váltok fel , nyilván . De ha nincs akadálya , hatvannál már javában ötösben vagyok , és 55-nél előbb nem is veszem ki belőle .

Egyes : pontosan így van , írtam is lejjebb . Persze itt valamennyit számít a kocsi súlya és hengerűrtartalma , mert egy viszonylag nehéz , viszonylag kis motorral szerelt autóban (mint pl. az 1.6-os Carina) kicsit több lendületet kell venni egyesben (ez nagyjából úgy néz ki , hogy abban is felpörgetem kábé 2000-ig) ; ugyanakkor viszont a Camry esetében tényleg elég csak megmozdítani a kocsit , és már jöhet is a kettes .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #344 Dátum: 2004.05.08 23:10:46 »
Nos arról volt szó, hogy 2000-ig padlógázzal gyorsítani, aztán a köv fokozat; a sebességtartáshoz, meg a finom lassú sebességváltoztatáshoz csak rá kell lehelni a gázpedálra. A kettő szerintem nem ugyanaz. városi forgalomban 50-es tempónál is gurulok 5. ben, és kis gyorsításoknál nem teszemm viszább, de egy lámpánál való indulásnál, 2500 alatt nem szoktam váltani, inkább 2500-3000 között, és csak félgázzal gyorsítok. Lehet, hogy az optimális fogyasztáshoz el kellene váltani 2000-nél, és
padlóig nyomni, de nem szeretem erőltetni a motort, ha padlóig nyomom, akkor meg nagyon gyorsítok, és 6000 alatt nem váltom el. Ettől a szokásomtól elég nehezen tud bárki is eltéríteni. Az a néhány deci fogyasztásban nem ér annyit, hogy teljesen megfosszon a vezetés élményétől.  :evil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!