Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1562134 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #315 Dátum: 2004.05.07 11:43:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne haragudj , de ez tévedés . Amíg a motor nem rángat , addig semmi baja nem lesz az alacsony fordulatszámtól . A fogyasztás pedig annál alacsonyabb , minél alacsonyabb a fordulatszám . Ezt nem én találtam ki , ezek tények . Egy rakás helyen lehet err?l olvasni , és "mellesleg" a gyakorlat is igazolja . Én is így vezetek minden autót tizennégy éve és cirka 320 ezer kilométeren , úgyhogy volt elég alkalmam rá , hogy meggy?z?djek mindennek az eredményességér?l  :)

Ez tényleg így van, 3 kivétellel. Egyik, amit Palaczk is ír, csak nem idéztem, hogy ha olyan a forgalom, akkor jobb nem kísérteni a sorsot. A másik, hogy - autótól függ?en - kb. 1200-1400 fordulat alatt nagyon lecsökken a kenés mértéke, különösen hosszabb megtett útszakasz után. (Tehát ha mentél ótópályán, és beérsz a városba, akkor 50-nel ne 5-ben menj, hanem 4-ben.)
A harmadik a (nagyobb) emelkedö. Itt nyilván megint ésszerü helyzetben kell visszakapcsolni, mert ha 5-ben engeded leesni a sebességet 60-ig, és még akkor is csak 4-be kapcsolsz vissza, nem lesz gyorsítóképessége a motornak. Ilyenkor a legtakarékosabb megoldás egy kisebb sebességfokozat (3) választása az optimális ford.szám környékén. Persze a forgalmat figyelni kell, mert ezt ótópályán nyilván nem lehet eljátszani...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #316 Dátum: 2004.05.07 11:49:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt nem én találtam ki - az AutoBildben olvastam , és azóta alkalmazom . Németországban egyébként egyre több az olyan autósiskola , ahol direkt így tanítják vezetni a tanulókat . Azt persze minden további nélkül elhiszem , hogy van egy súly/henger?rtartalom arány , ami alatt nem annyira m?ködik a dolog - bár én ezt csináltam pécsi városi forgalomban 1.4-es 75 lovas IV-es Golffal is , és m?ködött . Persze ilyenkor nem kell falrenget? gyorsulást elvárni - de a forgalomban való normális , a többieket nem feltartó (!) részvételhez elég , és ez a módszer egyébként is a spórolásról szól . Aki siet , az ne alkalmazza ;) ...

Azért a dolog valamelyest nyomatékgörbe-függö. A 2000-et nem kell szószerint venni, adott esetben lehet az 2300 is, ezt ki kell tapasztalni. Nyilván egy nagyobb ürtartalmú motornál alacsonyabb.
Egyébként pedig az utolsó mondattal teljesen egyetértek. Ez nem versenyzésre való, de normális körülményekhez elég. (Például pirosnál így az ember nem elözi meg a zöldhullámot, hanme idöre fog a következö lámpához érni...) No meg a motor élettartalmának nak is jót tesz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #317 Dátum: 2004.05.07 11:51:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Csakhogy szerintem (akár lejt? , akár nem) a kettesben 55-ig húzatással elveszted azt , amit a korai ötösbe kapcsolással megspórolsz .

Nem is csinálom sokszor...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #318 Dátum: 2004.05.07 11:53:01 »
Idézetet írta: "kavarc"
Palaczk-kal sem értek teljesen egyet: az 1.6-os motorral a Carina nem egy erögép; 1500-as fordulatról 4ben és 5ben nemcsak, hogy katasztrofálisan gyorsul, de nem is egészséges.


Szerintem ha az ember épp nem nagyon időre rohan valahová , akkor bőven elég az , ahogy a Carina 1.6 az említett fordulatszámról az említett sebességfokozatokban gyorsítani tud . Sík úton , persze - de négyesben akár enyhe emelkedőn is . Itt Pécsett ezt nap mint nap van lehetőségem megtapasztalni . 1500-as fordulat négyesben tökéletes majdnem minden helyzethez . Azt meg végképp nem értem , hogy miért ne lenne "egészséges" ?! Tizennégy éve így vezetek , és még egy autót sem tettem tönkre - ellenkezőleg , a matuzsálem Camrym motorja tökéletes , pedig van benne 273 ezer , amiből 126-ot már én raktam bele !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #319 Dátum: 2004.05.07 11:54:10 »
Idézetet írta: "kavarc"
Palaczk-kal sem értek teljesen egyet: az 1.6-os motorral a Carina nem egy erögép; 1500-as fordulatról 4ben és 5ben nemcsak, hogy katasztrofálisan gyorsul, de nem is egészséges.

Persze ez függ a megmozgatandó tömegtöl, és a nyomatékgörbétöl is, - meg ezek szerint a vezetö temperamentumától is - nincs egy egységes szabály, ami minden autóra érvényes.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #320 Dátum: 2004.05.07 11:54:42 »
Idézetet írta: "music"
A másik, hogy - autótól függ?en - kb. 1200-1400 fordulat alatt nagyon lecsökken a kenés mértéke, különösen hosszabb megtett útszakasz után.


Ezt miből gondolod ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #321 Dátum: 2004.05.07 11:57:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt mib?l gondolod ?

Nem fogalmaztam pontosan: nem hirtelen csökken nagyot, hanem azon a környéken az elégséges szint körülire csökken - legalábbis nekem ezt tanították.
music     

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #322 Dátum: 2004.05.07 12:30:05 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "kavarc"
Palaczk-kal sem értek teljesen egyet: az 1.6-os motorral a Carina nem egy erögép; 1500-as fordulatról 4ben és 5ben nemcsak, hogy katasztrofálisan gyorsul, de nem is egészséges.

Persze ez függ a megmozgatandó tömegtöl, és a nyomatékgörbétöl is, - meg ezek szerint a vezetö temperamentumától is - nincs egy egységes szabály, ami minden autóra érvényes.


Hát igen... tulajdonképpen ahány soför annyi féle vezetési stílus. Szerintem ebben megegyezhetünk.
Azér' még odaszólok egyet: :)
Szal nembiztos, hogy addig jó a fordulatszám, amíg a motor/autó nem rángat. A mai modern autónál azért már elég komoly kiegyensúlyozó megoldásokat csinálnak, továbbá a 4 henger "majdnem" tökéletes... Szal lehet, hogy 1500on még nem rángat, de a kezem száradjon le, ha 4-ben vagy 5-ben 2000es fordulat alól akarnék gyorsítani v csak simán közlekedni.
Ja és még valami. Többen említettétek az összevissza sebességvátást; pl 2böl 5be, vagy 3ból 5be stb. Szerintem ez sem az egészséges dolgok közé tartozik. És vajon miért nem tanítják az autósiskolákban...
Szummázva: tölem mindenki úgy vezet, ahogyan akar; émmeg "sportosan". Ez megint olyan dolog, amit nehéz objektívan minden részletre kiterjedöen megmagyarázni.
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #323 Dátum: 2004.05.07 12:37:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne haragudj , de ez tévedés . Amíg a motor nem rángat , addig semmi baja nem lesz az alacsony fordulatszámtól .

A VVTi motor van olyan 'inteligens', hogy nem rángat. Viszont alacsony fordulaton érezhetően szenved, rezonál az egész. Annak meg semmi értelme, hogy a kuplunggal 'segítsem ki' és azt égessem, mint inkább magasabb fordulaton kapcsoljak feljebb és 'elveszítsek' 8 csepp benyát. :wink:  A másik dolog meg music által említett oljakenési probléma. Alacsony fodulaton nem fog rendes kenést kapni, ami ugye nem túl jó dolog.
Nem tudom, akinek ilyen mototros kocsija van, figyelte-e, hogy motorfék üzemben nem engedi lefulladni a kocsit az adagoló. Ha lámpához közeledek és a lábam levettem a gázról (kuplunk fellengedve) mondjuk harmadikban, akkor szépen lassul a kocsi, majd amikor a fordulatszám eléri az 1000 környékét, hirtelen elkezd egy kevés benyát adagolni és nem fog leállni a motor, hanem szépen viszi tovább előre. Nem rángat, nem fullad le. Megy. Figyeljétek meg, érdemes.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #324 Dátum: 2004.05.07 13:19:37 »
Amit reggel sikerőlt lemérnem:
Az óra analog, tehát csak szemmel látható értékek lesznek

A 2000-res fordulatot tartva
I: 20 km/h
II: 30 km=h
III: 40km/h
iV: 50km=h
V: 65 km/h

3000-res ford-nál csak hármasig jutottam, nem volt lehetőségem amg beértem a munkahelyre
Ha meglesz, beírom
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #325 Dátum: 2004.05.07 15:10:42 »
Én úgy tapasztaltam, hogy a VVT-i motorok jobban fogyasztanak, ha nem 2000 alatti fordulatszámon tartom. Sok autóban próbáltam, de mindegyiknél ez volt a fontos - "takarékosan"  :weedman:  akkor tudtam haladni, ha 2200 fölöt tartottam a fordulatot.  :wink:
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #326 Dátum: 2004.05.07 16:46:05 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ne haragudj , de ez tévedés . Amíg a motor nem rángat , addig semmi baja nem lesz az alacsony fordulatszámtól .

A VVTi motor van olyan 'inteligens', hogy nem rángat. Viszont alacsony fordulaton érezhetően szenved, rezonál az egész. Annak meg semmi értelme, hogy a kuplunggal 'segítsem ki' és azt égessem, mint inkább magasabb fordulaton kapcsoljak feljebb és 'elveszítsek' 8 csepp benyát. :wink:  A másik dolog meg music által említett oljakenési probléma. Alacsony fodulaton nem fog rendes kenést kapni, ami ugye nem túl jó dolog.


Ja , hát rángatás alatt ilyesmit értettem . Morgó , búgó hangot , rezonanciát stb - egyszóval VALAMI JELÉT ANNAK , HOGY EZ MÁR NEM TETSZIK A MOTORNAK . Amíg ez nincs , amíg simán jár és a hangja is normális (és mondjuk 1500 körüli fordulaton még biztos ilyen) , addig az NEM ÁRTALMAS A MOTORNAK . Nem muszáj elhinni , de attól még így van . Régi tévhit , helytelen beidegződés , hogy árt a motornak az alacsony fordulatszám . Mese habbal . Mindenki úgy közlekedik természetesen , ahogy az jólesik neki - de attól még vannak dolgok , amelyek megállják a helyüket , és vannak , amelyek nem . Például ez a kenés-dolog sem állja meg a helyét . Legalábbis üzemi fordulatszámon (alapjárat fölött) biztosan nem . BÁRMILYEN modern motorral (és mellesleg a legtöbb régivel is , hacsak az nem , teszem azt , egy telivér sportkocsi , ami 9000-et pörög maximálisan) el lehet autózni nagyjából 1300-1500-as fordulat fölött , anélkül , hogy ez bárminek ártana . És a fejemet teszem rá , hogy egy így hajtott motor tovább fogja bírni öreg korában , mint egy olyan , amely napi rendszerességgel "látta" az 5-6000-es fordulatszám-tartományt  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #327 Dátum: 2004.05.07 18:40:34 »
Az asszony olvasgat itt a vállam fölött, és üzeni, hogy ő akkor vált amikor úgy érzi....... Punktum..... :lol:  :lol:  :lol:
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #328 Dátum: 2004.05.07 19:24:30 »
Idézetet írta: "Apu"
Az asszony olvasgat itt a vállam fölött, és üzeni, hogy ő akkor vált amikor úgy érzi....... Punktum..... :lol:  :lol:  :lol:


Én is akkor akarok váltani amikor a te Asszonyod úgy érzi :-D :-D :-D
 :yawinkle: Csak szóljatok mikor
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #329 Dátum: 2004.05.07 22:33:42 »
Idézetet írta: "Apu"
Az asszony olvasgat itt a vállam fölött, és üzeni, hogy ? akkor vált amikor úgy érzi....... Punktum..... :lol:  :lol:  :lol:

Mármint sebességet?
music