Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1559606 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #195 Dátum: 2004.04.23 11:53:08 »
Ha ki van írva, hogy "Áfás számla igényét, kérjük, előre jelezze" vagy "Áfás számlát utólag kiállítani nem áll módunkban", akkor elküldhetnek a kéréseddel. Elvileg. A szabályokat én sem ismerem.
Lényeg, hogy figyelni kell a számlálót a kútfejen, nagyjából sejteni kell, hogy mennyi fér a tankba adott esetben és a pénztárnál is figyelni kell az összegre. Én általában kártyával fizetek, úgyhogy az 'elfelejt visszaadni, elszámolta a visszajárót' trükkök ki vannak zárva.  :wink:
Olajat szerencsére sosem kell vennem, ablakmosót meg még nem akartak rámerőltetni.  :wink:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #196 Dátum: 2004.04.23 12:02:16 »
Lehet, hogy igazad van. valamit kitalálnék :-)
Egyszer buktattunk be kutasokat, az izgalmas volt:-) (egy hivatalos előre megtervezett rendőrségi, apeh akció volt, a rendőr barátomon keresztül én lehettem a "gyanútlan vásárló") (pedig apeh-os akartam lenni :-D )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #197 Dátum: 2004.04.23 21:47:42 »
Viszont olyat kútnál nem érdemes keménykedni, ahova sürün jársz, mert esetleg megjegyzik a rendszámot, vagy az arcod, és apróbb kellemetlenségek érnek (mondjuk megkarcolódik a kocsi, amíg fizetsz); az a baj, hogy mi vagyunk kiszolgáltatva, mert mi akarunk valamit - jelen esetben benzint - venni, szóval jól kijönni nem lehet belöle :evil:
music     

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #198 Dátum: 2004.04.24 08:17:02 »
Nem idézek senki beszédéből,mert egy átfogó képet írok és mindenki kiveszi a sajátját. :) Olyan,hogy blokkot kérnek csak és te nyomod a blokkot majd stornót és variálsz az volt a 80-as években :) ,ma már minden,de a nagyobbaknál legalábbis olyan a rendszer,hogy a gépre feljön az adat és vagy blokk vagy számla és slussz.Minden törlést,javítást regisztrál a gép és a központ ellenőrzi és kérdőrevonják a kutat,hogy mi szükség erre :?: Music írta,hogy Jeten tankol,ott pl.kiírják,hogy számla igényét jelezze,ha nem mondod kapod a blokkot és mehetsz,vagy van olyan ,hogy kitöltesz egy számlakérő lapot ,elküldik a központba és postán majd megkapod,egyszer.NEM enged a gép még számlát se írni utána már.Minden tankolás a gépre megy NINCS lehetőséged törölni és pénz zsebre stb.Szegecs írta,hogy anyag le a tartájba,hitelesítik és utána a kutas,kocsis stb.variál.MIT :?:
A rendszer folyamatos fél L pontosággal megmondja mennyi van lent.Figyelembevéve a hőmérsékletet,kiadja a nedvességtartalmát(nem vizezünk ám).Szóval annyira zárt a rendszer,hogy semmit nem tudsz csinálni.A fogyást figyeli a rendszer és záráskor a liter és a pénznek stimmelnie kell,ha nem ,fizeted a hiányt :!: ennyi.
Ez a rendszer a JET-en van,máshol lehet más,de a MOL sem endedi meg magának a variálás lehetőségét.A JET rendszert ismerem A-Z-ig.
Biztos vannak kutak,ahol meg lehet még csinálni az egyes magánkezűeknél,de annyi.A JET pl nem nullázza a számlálót a kútoszlopon,ha megfigyeltétek,mint a MOL.Volt abból is probléma,hogy megtankol a kutas,kevesebbet és mire az ürge kimegy nem látja a litert már mert 0-zva van.A JETnél a következő pisztolylevételnél nulláz.
Nem JET dolgozó vagyok ,még mielőtt levennétek a hozzájuk pártolást :D csak azt a rendszert ismerem és tényleg nincs lehetőség semmire.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #199 Dátum: 2004.04.24 09:58:41 »
Ja Hardy :!:

Te marha könyen beszélsz a Jetröl :!:  :wink:  :wink:

De én tudom,hogy miért 8)
arcipán

03' YARIS SOL  50

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #200 Dátum: 2004.04.24 16:22:40 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Ja Hardy :!:

Te marha könyen beszélsz a Jetröl :!:  :wink:  :wink:

De én tudom,hogy miért 8)


 :D  :D  :D De nincs igazam? :)
Tényleg így van náluk.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #201 Dátum: 2004.04.24 17:57:29 »
..az a baj hogy csak a JET-nél van így. De a kutasokat nem kell félteni...
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #202 Dátum: 2004.04.24 19:22:55 »
Viszont egyre inkább az a benyomásom, hogy egy Jet-benzintöl csörög egy picit a motor; nem hiszem, hogy a gyújtás állítódott volna el - hirtelen.
music     

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #203 Dátum: 2004.04.24 21:14:38 »
Idézetet írta: "music"
Viszont egyre inkább az a benyomásom, hogy egy Jet-benzintöl csörög egy picit a motor; nem hiszem, hogy a gyújtás állítódott volna el - hirtelen.


Pécsi Jetekre a MOL és Centunios kocsi szállít ,mindegyik MOL benzint,nincs saját benzinjük,de akkor a Mol-os tankolóknak is panaszkodniuk kellene.Pesten nem tudom ki szállít nekik,de szerintem a MOL.Elképzelhető,hogy szar benzint vittek,de az nem JET függő :? Én mindig a JETnél tankolok,de nem volt panaszom eddig.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #204 Dátum: 2004.04.24 21:30:49 »
Ha jól emlékszem, a Molnál akkor nulláz a kútfej, amikor a pénztárnál kifizetted a számlát és ezzel egyidőben a piros lámpa is kialszik a kútfejen.

A Shellnél minden adat szgépre (is) megy, bármikor visszakereshető időre, számlaszámra, megmondja a kútfejet, mit vettél, mennyit, ki volt a pénztáros, kp volt vagy hitelkártya stb. stb.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #205 Dátum: 2004.04.24 21:49:57 »
Emlékeim szerint ez az OMV-nél is így müködik.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #206 Dátum: 2004.04.25 21:34:04 »
Faterom itt Szeged környékén dolgozott a MOL-nál üzemanyag elosztó telepen és tőlük vitték az összes környék beli kúthoz az üzemanyagot. Annyi különbség lehet az üzemanyagok között, hogy a kutak kevernek bele saját adalékot, de amikor a Mol-tól elviszik a benzint mind egyforma nem is lehet elkülöníteni rosszabbra és jobb minőségűre.

Olyan problémánk nekünk pl volt a Ladával, hogy ha Shell-nél tankoltunk akkor a porlasztónál lendszeresen eldugult valami szűrő. Bizonyos időközönként elkezdtett a kocsi rángatni majd leállt. Ekkor szét kellett kapni és kitakarítani a porlasztót. Ez egy idő után már rutin feladattá vált. Persze fater rájött, hogy a Shell adalékos benzintől lehet és amikor Mol-nál kezdett el tankolni meg is szűnt a probléma.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #207 Dátum: 2004.04.25 21:45:03 »
Azt én is meg tudom erősíteni, hogy a sofőrök seftelnek a kocsiban maradt üzemanyaggal. Fater töltött rengeteg tartálykocsit. Persze van olyan, hogy komplett szerelvénnyel bizniszelnek. Persze volt olyan is, hogy beígértek egy ***inak olcsó benzint és kifizette fele lóvét majd várta a megadott rendszámú teherautót a telep közelében. Amikor elunta magát bement a telepre és ott kérdezte, hogy hol a kocsi mert ő kifizette a benzint. A ***ikát a biztonsági őrök jól kérdőre is vonták. :D
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #208 Dátum: 2004.04.26 10:06:43 »
TEgnap tankoltam az Auchannál
meglepve láttam, hogy 223 Ft volt a 95-ös benya! Az agipnál 242,9 WOW, ez 20 Ft mínusz!! :) nem semmi...
egyébkén jópofa az Auchan kút. Itt sincs kezelő sőt SHOP sincs! viszont sorompós a kijárat. A kijárati Boxban egy-egy pénztáros nő ül. Benyőgtem a kút számát, és kifizettem (nem tudom mennyire figyelt, és mi lett volna a ha szomszédom 2000 Ft-os számláját fizetem ki...
mind1, biztos volt kamera, azt nem figyeltem)
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #209 Dátum: 2004.04.27 09:20:47 »
Tegnap mesélték:
OMV kút (nemtom melyik, majd rákérdezek), ugyanaz a szorzóátállításos (nem  a kiírt összegel szorozza a litert) szemétség, amit már korábban emlytettetek. pénztárnál meg "Épp kifogyott a szalag" duma.
 :haha:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety