Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1560059 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #180 Dátum: 2004.04.22 20:41:23 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Csak ki ne derüljön, hogy MErcedes-fanok vagyunk és itt kémkedünk :-D


Szerintem nincs az megírva sehol , hogy az ember csak egy márka iránt vonzódhat  :wink:  ... Egyébként én úgy vagyok ezzel , mint az emberekkel : a Mercedes a nagy szerelem , a Toyota pedig a legjobb barát  :D  ... És hát ezek mellé befér még sok más is . Imádom vezetni barátném 440-es Volvoját ; nagy-nagy nosztalgiával gondolok vissza a Moszkvicsokban töltött évekre ; sok hosszú autópálya-futamon volt hűséges társam egy derék Golf II-es , unokatesómék autója , meggyászoltam , amikor eladták ... És így tovább :) ... Olyan autó nem sok van , ami ellenszenves lenne . A Swiftet nem szeretem , mert veszélyes a bennülőkre nézve ; a Golf IV nem szimpi , de ez utóbbi inkább csak a tulajdonosai arroganciája miatt ... Mást így hirtelen nem is tudnék mondani .

Idézetet írta: "SZegecs"
Erre nem is gondoltam, hogy a frontális jobb. Na legközelebb majd a KAMAZ szeme közé :-)


Persze , hogy jobb . Minél nagyobb területen fedi át egymást az akadály és az autó karosszériája , annál jobban el tud oszlani a becsapódás energiája . Ez mindenféle ütközési irányra igaz . Gondolj csak bele : nem véletlenül a fáknak , oszlopoknak ütközés szokott járni a legtragikusabb következményekkel : mert ezek a kis felületű , de nagyon szilárd akadályok szabályosan belevágnak az autó karosszériájába . A lábadnak sem mindegy , hogy gumicsizmával lép rá valaki , vagy tűsarkú cipővel ;) ...

Ami a KAMAZt illeti : hát , annak azért nem jó a "szeme közé" menni . Ugyanis ha azt középen kapod el , becsúszol a lökhárítója alá és a két kereke közé , és akkor nem kérsz másnap reggelit  :?  ... Teherautónál , busznál tényleg érdemes törekedni arra , hogy oldalvást kapd el , mert akkor kevésbé csúszol be alája . Bár ilyesminek nekiütközni sem így , sem úgy nem poén  :shock:  ... Meg persze másnak sem .

Idézetet írta: "SZegecs"
Azt az autót meg kellett volna vennem fateromtól, mert a sok csúcsforgalmi városi mászkáláshoz ideális lett volna. Fogyasztás terén is és kényelem terén is. Araszoláshoz nem kell lelépni a fékről. Egyedül a klíma hiányozna belőle.


Ó igen , az automata váltó bizony nagy poén , főleg városban , de egyébként is - nekem nagy álmom , mióta először volt alkalmam tartósan vezetni automata kocsit  :)

Idézetet írta: "SZegecs"
(Akkor a megadott számlaszámra utald a pénzt, és megjegyzésként kérlek írd oda, hogy "fényezés", mert annyi dolgom van hogy nem tudom számon tartani :-D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D


Ugggyan kééhhhlek ... Ha én mindenkinek pénzt utalnék , aki fényez egy kicsit , már réges-régen koldusbotra jutottam volna ...  8)  8)  8)  8)  8)  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #181 Dátum: 2004.04.22 20:42:09 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Érdekel róla egy kép? Még megvan amit felrakta a netre eladáskor. Persze normális méretű kép.


Persze , érdekel . Jöhet emilben :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #182 Dátum: 2004.04.22 23:42:16 »
Azért a blokk kvízkérdés megoldása még érdekelne!!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #183 Dátum: 2004.04.22 23:49:00 »
Idézetet írta: "Szonár"
Ha már a trükkökrol van szó,ide kívánkozik egy tankolási trükk is. Ha nyáron terveztek hosszabb távra autózni akkor csak indulás elott szabad tankolni. Négy-öt litert is lehet így nyerni pluszba.
Ugyanis a kútfejbol kijövo benzin jéghideg,hotágulása viszont tetemes.Ha egy nappal elobb (azaz mondjuk este,reggeli induláshoz) tankoltok a tágulási többlet az autó alatt fog kikötni.(Kollégám járt így.) Ha viszont csak indulás elott,akkor ez a plusz térfogat felhasználódik és nem kell pluszba fizetni érte.

Két megjegyzés ehhez. Nyerni benzint ezzel nem lehet, legfeljebb megúszni néhány(?) liter elvesztését. Benzint nyerni úgy lehet mostanában, ha kedd este tankolsz szeda reggel helyett. :mrgreen:
Én sokszor tankoltam este, és semmi bajom nem lett belöle. Sztem a te kollégád ott szívta meg, hogy a kocsiját a reggeli nap süthette, és ez okozhatta a nagymértékü hötágulást. No meg biztosan csurig töltötte a tankot.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #184 Dátum: 2004.04.22 23:55:16 »
Idézetet írta: "Vektorigo"
Mostanában a TESCO kúthoz járok, mert az szigorúan önkiszolgáló, olcsób is (nem vetem észre érdemi különbséget, hogy jobb v rosszabb a kocsi), és talán ott még annyira nem dörszöltek a pénztárosok, de lehet h. nem kell alábecsülni oket sem :) a jelmondat még mindig az: "Tankolásnál légy résen"

Én a Jetre szoktam rá, mert az van a közelben, 4 Ft-tal az is olcsóbb, és önkiszolgáló, csak visszaadni nem szeretnek, ezért úgy töltöm tele, hogy 100-zal osztható legyen az összeg. Viszont mintha csörögne egy kicsit a motor huzatáskor. :!: A menetteljesítmények nem feltünöen mások, és a fogyi sem lett több.
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #185 Dátum: 2004.04.23 00:02:30 »
A Jet nekem is bejött,csak az a baj,hogy nálunk nincs Jet kút.A legközelebbi a pesti úton van :cry: Az tölem 40km.
arcipán

03' YARIS SOL  50

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #186 Dátum: 2004.04.23 07:31:51 »
Idézetet írta: "music"
Azért a blokk kvízkérdés megoldása még érdekelne!!

Én is kíváncsi vagyok, ne csigázzatok tovább. hogy fogok így aludni a 7végén?!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #187 Dátum: 2004.04.23 09:10:21 »
Palaczk a képet elküldtem a mailcímedre
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #188 Dátum: 2004.04.23 09:24:08 »
A blokk kérdés megoldása rém egyszerű (sajnos)

A lényeg a STORNO-n van. Ha beütsz egy blokkot és utána egyből a stornót, akkor előbb kinyomtatódik a blokk aztán közvetlen utána annak stornózása. A lényeg, hogy amikor kijött a blokk de a storno még nem, azt gyorsan letépi és odaadja neked. Így kaptál egy blokkot és boldog vagy. A kutas meg elrakja zsebre a pénzt. A kútnál pedig nem jelentkezik, hogy több nafta lett eladva és kevés a pénz a kasszában. CSak rengeteg a stornó, de a kútvezető nem tud mit tenni hisz se pénz se benya nem hiányzik.
Ehhez már csak az kell, hogy legyen benzin plusszba. Ez pedig a tartályban van, miután a töltőautó feltöltötte és hitelesítették (regisztrálták) a betöltött mennyiséget. Ekkor jön a nagy összjáték, a kútkezelők, a kamionos és f#@&z tudja még ki közt, hogy a tartálykocsi alján maradt (a srác szerint 120-150 liter benne marad, ezt szorozd be a mondjuk 3-4 naponta való újra feltöltéssel, tehát van plusz 150 liter benzined 3-4 naponta, ami ha zsebbe megy akkor szép kis fizu kiegészítés) mennyiséget átfejtsék a tartályba. A srác azt mondta, hogy volt hogy élszaka csinálták búvárszivattyúval).
Hát ennyi. Igazából ez nem téged károsít meg mert a benyát megkapod, hanem a kutasok teszik zsebre a pénzt. Ez igazából akkor bosszantó, ha te vagy a kúttulajdonos.
Ha utánaszámolunk, akkor 150 l x 240Ft =36.000 Ft ami mondjuk 4 naponta jön be és osszák két felé. Az 4 naponta 18.000Ft. Dolgozol egy hónapban 20 napot, az 360.000Ft mellékes. De ha csak a 3/4-e marad az sem rossz. És akkor erre rájön még a motorojal trükk, a szélvédőmosók, az újságok stb.
A srác amíg kútkezelő volt, 2 autót és 2 lakást is vett. De amikor saját kútja lett, nem keresett olyan jól. Abba is hagyta :-)
Hát ennyi. Megéri kutasnak lenni :-)
(Görény népség)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #189 Dátum: 2004.04.23 09:29:01 »
Na, akkor legalább minket nem vágnak át ezzel. Viszont akkor már nem háborít fel annyira, hogy a kúttulajdonosok állandóan sarcolják az alkalmazottakat; azért persze dühít, mert ezt velünk akarják kifizettetni :evil:
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #190 Dátum: 2004.04.23 09:32:27 »
Idézetet írta: "music"
Na, akkor legalább minket nem vágnak át ezzel. Viszont akkor már nem háborít fel annyira, hogy a kúttulajdonosok állandóan sarcolják az alkalmazottakat; azért persze dühít, mert ezt velünk akarják kifizettetni :evil:


Sajnos a végén mindig te fizetsz rá :-( Ezt jól látod.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #191 Dátum: 2004.04.23 09:35:11 »
Visszavágni legfeljebb annyival tudok, hogy mindig igénybe veszem a plusz szolgáltatásokat, és a koszos vízzel lemosom az ablakokat, meg ellenörzöm a guminyomást. Bár minden bizonnyal ez is már benne van az árban...
music     

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #192 Dátum: 2004.04.23 09:44:43 »
Idézetet írta: "music"
Visszavágni legfeljebb annyival tudok, hogy mindig igénybe veszem a plusz szolgáltatásokat, és a koszos vízzel lemosom az ablakokat, meg ellenörzöm a guminyomást. Bár minden bizonnyal ez is már benne van az árban...


MAximum kicseszni tudsz velük. Mégpedig úgy hogy ha tudod, hogy stornozták és zsebre ment, akkor visszamész, és a kapott blokk alapján kérsz egy áfás számlát. Ezt köteles kiállítani, és nem tudja stornózni utólag. Ha szólsz a főnöknek is, akkor a srác tuti bukik. Kérdés, hogy miért jó ez neked. MAx ha vmiért kib#&@tak veled, meg lehet tenni  :mrgreen:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #193 Dátum: 2004.04.23 11:38:33 »
Ha viszamész Áfás számláért, akkor jöhetnek azzal a szöveggel, hogy "utólag már nem tudunk adni, időben kellett volna szólni..."
Az, hogy miután eljöttem és sztornóz egyet, engem nem zavar, ha nem akart ezzel egyidőben engem is átverni. Hogy a főnökét hogy veri át, az meg nem rám tartozik  :wink:
Amúgy meg szerintem elég egő, hogy így megyünk az Unióba... :?  :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #194 Dátum: 2004.04.23 11:44:29 »
Idézetet írta: "whis"
Ha viszamész Áfás számláért, akkor jöhetnek azzal a szöveggel, hogy "utólag már nem tudunk adni, időben kellett volna szólni..."
Az, hogy miután eljöttem és sztornóz egyet, engem nem zavar, ha nem akart ezzel egyidőben engem is átverni. Hogy a főnökét hogy veri át, az meg nem rám tartozik  :wink:
Amúgy meg szerintem elég egő, hogy így megyünk az Unióba... :?  :evil:


Ha kapsz egy blokkot (aminek hivatalosnak kell lennie) és nem tudod, hogy le is stornózta, akkor nem mész el, hanem azt mondod, hogy itt a blokk, szeretnék egy áfás számlát kérni ez alapján. Akkor szerintem kell adnia.
Bár nem vagyok adószakértő és a számvitelt is rühellem.
Igaz ez téged nem károsít. De ne vegyél ablakmosó folyadékot kútnál, és ne töltess olajat utána vagy akármit. Egyszóval én nem hagyom hogy egy ujjal is hozzáérjen a kocsihoz a kutas.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS