Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540370 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11175 Dátum: 2022.12.08 19:57:59 »
En azt tartom elsosorban elgondolkodtato korulmenynek, hogy nalunk 20%-kal  TOBB benzin fogyott attol kezdve, hogy bevezettek a hatosagi benzinarat...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11176 Dátum: 2022.12.08 21:15:36 »
Igen, ezen én is töprengtem. Szerintem ez a megnövekedett extra üzemanyag forgalmazás nem biztos, hogy mind a magyar utakon fogyott el, és nem biztos hogy eddig...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11177 Dátum: 2022.12.08 21:59:28 »
En azt tartom elsosorban elgondolkodtato korulmenynek, hogy nalunk 20%-kal  TOBB benzin fogyott attol kezdve, hogy bevezettek a hatosagi benzinarat...
De Bepi megtalálta magyarázatot: ennyit emelkedett a gépjármű park Mo-on (a villany autókat leszámítva), ez az oka.   :innocent:   ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11178 Dátum: 2022.12.09 00:16:46 »
Én csak azt tudom, hogy utoljára a cucilizmusban volt olyan, hogy állam bácsi szándékosan a tényleges bekerülés alatt tartotta az árakat. Ettől nekünk olyan fenemód nem volt jó, az állam viszont eladósodott. Hozzáértők most is hasonló tendenciát látnak.
Emlékszem, anno apám mennyit emlegette, hogy 2,70 Ft volt a benzin ára. Na most, ha azt nézem, hogy viszont 1 Ft volt akkoriban egy gombóc fagyi, sőt, nem sokkal előtte még 50 fillér, akkor nem is volt olyan olcsó az a 2,70.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11179 Dátum: 2022.12.09 00:27:06 »
És ha valaminek irreálisan alacsony az ára, azzal mindig a gazdagoknak kedvezünk. A +20%-os üzemanyagfogyasztást valszeg nem a borsodi cigányok hozták össze, hanem részben - amíg lehetett, legálisan, aztán ügyesben - az átjáró külföldiek, részben akinek futotta rá. Meg én, mert idén pont 20%-kal több km-t autóztam..
S még nincs vége a dolgoknak, a suliban mondták, a tavaly nivemberi fűtésszámlának a tízszerese volt az idén novemberi. Gondolom, a cégeknél ez mindenütt így van, azaz spórolni kell, az első, amin nagyot lehet húzni, az a cégautó. Szóval vissza fog esni ez a fogyasztás...
« Utoljára szerkesztve: 2022.12.09 00:32:50 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11180 Dátum: 2022.12.09 06:34:46 »
Mától csökken az üzemanyagok ára, a benziné 8, a gázolajé 5 Ft-tal. De még ennél is jobb ajánlat van, igaz csak vasárnapig az Auchan kutakon: a 95-öst 599, a sima dízelt 669-ért adják az embereket visszaszoktandó...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11182 Dátum: 2022.12.12 10:59:44 »
Mivel már nem kell a kutaknak egységes áron adni az üzemanyagot, így eltérések lehetnek az árakat tekintve, és természetesen abban is, hogy mindegyikük megadja-e az éppen aktuális nagyker árak csökkenésének összegét vagy sem.

Mindenesetre jó hír, hogy a nagyker árak esetében szerdától a benzin 20, a gázolaj 15 Ft-tal fog kevesebbe kerülni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11183 Dátum: 2022.12.12 12:10:49 »
Ennek egyre kisebb a jelentősége. A közeli MOL kúton először 641 lett a 95-ös benzin, pénteken a 8Ft-os csökkenés helyett 4-gyel emelkedett, ma pedig már 665 volt.
Az Auchan kutak először 639-re emelték, 7végére levitték 599-rea vevőket visszacsalogatandó, mától pedig 619 az ára. Jóllehet mától nem is kéne változnia.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11184 Dátum: 2022.12.12 18:25:25 »
És nem is minden család, mert ha jól megnézed, a "törvény szerinti" meg a agymosó média "szerinti" család definíciója jóval szűkebb, mint az amit valóságban családnak szokák/illik tekinteni...
A törvény a normál család fogalmát tartalmazza, nem az “alternatívákat”… és ez így helyes.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11185 Dátum: 2022.12.12 19:05:36 »
Én pl. azokra a családokra gondolok, ahol a gyerekek 18 éven felül vannak már, de még lehet főiskolán vannak, netán egyetemen. Akiknek a mai ingatlan árak mellett nulla esélyük van bármit megvenni, akár hitelre is, mert az önerő előteremtése is pusztán egy vagyon. Olyan bérek mellett hogy szégyen. Aztán így kényszerülnek mamahotelbe maradni, ha nem távoztak volna nyugatabbra...

Vagy akár idősebbek, akik gondozásra szorulnak, és a gyerekükkel együtt élnek.

Ezek nem családok? Ezeknek nem jár támogatás, lakhatásra, stb.? Csakis és kizárólag az minősül papíron családnak, akinek kiskorú gyermeke van? És mitől jobb család az, ahol számszerint három gyerek van, mint az, ahol csak kettő, vagy netán egy?
« Utoljára szerkesztve: 2022.12.12 19:09:00 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11186 Dátum: 2022.12.13 10:44:09 »
Én pl. azokra a családokra gondolok, ahol a gyerekek 18 éven felül vannak már, de még lehet főiskolán vannak, netán egyetemen. Akiknek a mai ingatlan árak mellett nulla esélyük van bármit megvenni, akár hitelre is, mert az önerő előteremtése is pusztán egy vagyon. Olyan bérek mellett hogy szégyen. Aztán így kényszerülnek mamahotelbe maradni, ha nem távoztak volna nyugatabbra...

Vagy akár idősebbek, akik gondozásra szorulnak, és a gyerekükkel együtt élnek.

Ezek nem családok? Ezeknek nem jár támogatás, lakhatásra, stb.? Csakis és kizárólag az minősül papíron családnak, akinek kiskorú gyermeke van? És mitől jobb család az, ahol számszerint három gyerek van, mint az, ahol csak kettő, vagy netán egy?
Na, ennek a hozzászólásodnak egy része full-demagóg... félreértelmezed, ezért félremagyarázod a lényeget: Mitől jobb az a család, ahol több gyerek van?! Ezt komolyan kérdezed? Tényleg menjünk vissza elemi szintre, ahol alapjaiból indulva értelmezzük újra a társadalom működésének alappilléreit? Tudod, nehéz úgy beszélgetni valamiről, hogy tetteted a mávi értetlent, holott, teljesen biztos vagyok abban, hogy képben vagy.
A jelenlegi politikai vezetés célja a demográfiai problémák orvoslása közép- és hosszútávon. Ennek lehetnek különböző megoldási módjai, elemei, vitatkozni is lehet róluk, de az egyik legfontosabb mindenképpen az, hogy legyen elegendő utód fenntartani a társadalmat, a nemzetet. Jelenleg családonként minimum 2,1 "gyermekre" van szükség ahhoz, hogy a népességszám csökkenése megálljon. Ez gyakorlatilag 3 megszülető és felnövő gyermeket jelent elvileg minden családban ideális esetben. A gyermekvállalásnak több korlátozó tényezője volt az elmúlt 40 évben, ezek közül a TOP3 ok között szerepelt az anyagi helyzet szűkössége. A kormány EZT az okot igyekszik csökkenteni, vagy eltörölni minél szélesebb társadalmi réteg számára, ezzel elősegítve a tervezett gyermekek megszületését. Ez nem jelenti azt, hogy minden egyéb ok is megszűnik, de, ha anyagilag segítve vannak a családok a több gyermek vállalását tekintve, az mindenképpen egy fontos szempont gyermekvállalás szempontjából. Szóval, fogalmazhatsz így, hogy "jobb" a kormány számára a többgyerekes család, de ezzel gyakorlatilag saját magadat vezeted félre a lényeg és a valódi célok megértésében.

Abban, viszont, egyetértek, hogy a jelenlegi ingatlanárak miatt sokan "ragadnak" otthon a huszon eleje évesek közül és kezdenek el dolgozni otthonlakva. Ez egy oldalról probléma, mert elég kilátástalan a helyzetük, de megjegyzem, hogy 2007-ben mi is kopasz seggel vettük fel a lakáshitelt dupla jelzálog mellett. Pontosan 0 állami támogatással, se szocpol, se fészekrakó, se semmi...
Az elmúlt főleg 5-6 évben, viszont nagyopn is kézenfogható kedvezményt kaptak a legalább párok, mégha gyermekekük még nem is volt, de tervezték a családot. Volt választási lehetőség.

Abban is egyetértek, hogy az ápolásra szoruló gyerkeket nevelők is több segítséget érdemelnek...

Azzal, viszont, továbbra is vitatkozok - és lehet, hogy nem polkorrekt, amit írok -, hogy a kis kutakat üzemeltető családok tönkrementek és ez nagyobb hangsúlyt kap annál, hogy több millió embernek az elmúlt 13 hónapban többszázezer Forintot hagytak a zsebében. Mert ez több százezer családot jelent! Ha mindenképpen választani kell a kettő közül én nem a párszáz kutasra szavazok. Engem sem sajnált senki, amikor 9 év lojális munkaviszony után kettétörték a karrieremet. Magamra voltam utalva, meg a családomra. Újrakezdtem. Érdekelt valakit? Ez a 200 kutas is csinál majd mást...

És, hogy kinek a pénzéből lett fizteve a hatósági ár és a piaci különbözete? Abból a pénzből, amiből fizetik a tűzoltókat, meg az orvosokat, meg a nyugdíjakat. Tán utóbbiakat is sajnáljátok? Na, emiatt mondom, hogy amiről itt hetek óta beszélgettek, annak 80%-a demagóg. Jelzem, egyébként, még mindig egy autós fórumon vagyunk, aminek a szabályzatát rendszeresen megszegitek politizálással és politikai utalásokkal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11187 Dátum: 2022.12.13 16:47:39 »
OMV 100-ast az első kúton nem sikerült tankolnom (igaz itt még egyelőre mindegyiken rajta volt az "üzemen kívül" tábla is), a másodiknál már igen. 699,9 volt literje, ami magasabb, mint mielőtt megszűnt az ársapka (akkor 689,9 volt), ráadásul úgy is, hogy közben még ár csökkentés is volt a héten (persze ki hogyan érvényesíti azt már maga dönti el)...  :hmmmm:

Viszont ha valaki esetleg ENVI kúton szeretne tankolni, a Maglódi úton 615-ért láttam kiírva a 95-öst.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11188 Dátum: 2022.12.13 21:19:16 »
Ha mindenképpen választani kell a kettő közül én nem a párszáz kutasra szavazok. Engem sem sajnált senki, amikor 9 év lojális munkaviszony után kettétörték a karrieremet. Magamra voltam utalva, meg a családomra. Újrakezdtem. Érdekelt valakit? Ez a 200 kutas is csinál majd mást...

Egyetértek! Ma már mindenhol kőkemény  665 ft egy liter. Még van a 480asból mindenkinek maradék (nekem is) de itt a 2023 eleje igen keserű lesz. Kőkemény bosszút állnak a kutasok és a MOL az egy év 480as árért. Kifingatnak. Mert mindig lesz aki megveszi. Én leállítottam a kocsit hetente egy kör. Amúgy alig csökkent a forgalom talán egy kicsit szellősebb. 
Amúgy Bepi neked valami menő állásod volt valami útkarbantartó cégnél. Arról beszélsz?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #11189 Dátum: 2022.12.14 13:03:26 »
Egyetértek! Ma már mindenhol kőkemény  665 ft egy liter. Még van a 480asból mindenkinek maradék (nekem is) de itt a 2023 eleje igen keserű lesz. Kőkemény bosszút állnak a kutasok és a MOL az egy év 480as árért. Kifingatnak. Mert mindig lesz aki megveszi. Én leállítottam a kocsit hetente egy kör. Amúgy alig csökkent a forgalom talán egy kicsit szellősebb. 
Amúgy Bepi neked valami menő állásod volt valami útkarbantartó cégnél. Arról beszélsz?
Arról. Semmi menőség, egy középvezetői munkakör, ahol 3 ember alkotta a csapatomat. Szerettem csinálni, mert szakmailag érdekes volt és a szervezetnek volt reputációja. Nem voltunk távirányítóval mozgathatók, a munkáink 99%-ban objektív vizsgálatokon és mérési eredményekből állt. 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i