Azok igen.
Aki meg eddig kényelmi okból használta, az leteszi.
Akinek nem létkérdés és van - kicsit kellemetlenebb - alternatíva, az leteszi.
Akinek az ár már veri az inger küszöböt az ár, az leteszi.
Statisztika: egyértelműen magasabb volt az üzemanyag felhasználás az utóbbi időkben, mint az előző évek hasonló időszakában. És nem 2%-kal
2015-höz képest 70%-kal. Annyit nem nőtt a gépjárműállomány.
Aki eddig kényelmi okokból használta, az ezután is ugyanemiatt fogja használni. Az emberek egy tetemes része kib*szott lusta, elkényelmesedett, elhízott disznó. ;-)
Akinek az ár már már veri az ingerküszöbét,
de a napi munkvégzéséhez szükséges, az továbbra is anyázni fog, de meg fogja venni az üzemanyagot.
Statisztika: A az üzemanyagfelhasználás azért volt magasabb, mert folyamatosan több és több autó van az utakon. A 480Ft-os üzemanyag sem volt olcsó, csak olcsóbb. Konkréten nem ismerek olyat körülöttem, aki hétvégente csakúgy elment autóval kirándulni, mondván, olcsó az üzemanyag.
A dohánytermékes hasonlatom fog itt is működni: néhányan - szerintem nem jelentős mennyiségben - kevesebbet fogják használni az autójukat, ezáltal kevesebb üzemanyagot fognak tankolni, de az autósok túlnyomó része ugyanannyit fog autózni egészen addig, amíg a havi büdzséje +ban zár. Kevesebb pénze marad hó végén, ez igaz, de amíg nem fordul -ba, addig a legtöbbjük nem fogja kevesebbet használni az autóját. Csakúgy, mint, ahogy a dohányos sem fog leszokni a cigiről a 2000Ft-os árak ellenére sem, viszont pulykasonka helyett "olcsó" párizsit fog venni, máson fog spórolni. Addig, amíg a hó végén le nem 0-ázódik a kasszája. Csak ekkor fogja átgondolni a továbbiakat.
Idehozom a saját példámat: A Primera most a városban és a téli hidegben átlagban 9,5 litert fogyaszt. Nem tudom lejjebb vinni, mert az útvonalaim optimalizáltak, a tempóm a lehetőségekhez mérten egyenletes, figyelem a fedcompot, az autó jó állapotban van, nem tudok vele jelen körülmények között kevesebbet etetni. Viszont, a gyerekeket vinnem kell reggel suliba, magamat munkába, délután őket edzésre és mindnyájunkat haza. Pont. Alternatíva lehetne a közösségi közlekedés, de jelenleg a kényelmünk miatt még nem választjuk, mert több időt lennénk otthonról távol a buszra történő várakozás miatt. Tehát, kényelmi szempont is van. A másik autót Juci csak akkor használja, ha tornára jönnek be a kicsivel. És nincs más. És ez így is fog maradni.