Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1559530 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10965 Dátum: 2022.06.08 14:53:34 »
Milyen gazdasági aktor bukott bele? Hány? És hogyan működtek előtte?
Az a baj, hogy forráskritika nélkül tolod az ATV-n elhangzott marhaságokat. Amiket anno mondtam, fenntartom. A MOL stratégiai fontosságú, kiemelt vállalat, naná, hogy nyereségesnek kell lennie. Az állam szedi be az adókat, hogy azokat elosztva az egyes ágazatok között, finanszírozhassa az országot. Nyugodtabb lennél, ha az államnak nem lenne az árplafonon nyeresége (azaz, elengedte volna a jövedéki adó X%-át?) Miért ilyen nehéz rendszerben gondolkodni?
Amiket leírtál, az nagyon messze van a tárgyilagostól, már ne is haragudj. ;-)

Szidtátok a magyar intézkedéseket, csak azóta kiderült, hogy a horvátok is alkalmazzák az árplafont, meg június 1-től a németek is... nahát, mik vannak?! :-)
azt meg kell említeni, hogy az extraprofit adó vonatkozni fog a MOL-ra is, ha jól emlékszem, a beszerzési ár és a világpiaci ár közötti különbség 25%-a,csak hogy megnyugodjanak a kedélyek( nem rád értem Bepi81)  :lol: :lol: :lol:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10966 Dátum: 2022.06.08 15:51:31 »
De a kérdésedre válaszolva: Ebben az esetben a STOP táblát kellene áthelyezni és mindenkinek jó lehetne.
De addig is azért csak meg kellene állnod  :excl:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10967 Dátum: 2022.06.09 10:18:40 »
Szidtátok a magyar intézkedéseket, csak azóta kiderült, hogy a horvátok is alkalmazzák az árplafont, meg június 1-től a németek is... nahát, mik vannak?! :-)
Nem ezzel volt baj, olvass vissza!
Egyébként érdekes módon azóta nálunk is lehetett csökkenteni az üzemanyagok adóját, mint más országokban. Nahát, mik vannak?! :-)
Ennek az ársapkának számomra egyetlen haszna van, hogy az OMV-nél a 95-ös MaxMotion is alapáron van, ezért most azt tankolok. Cserébe a Supershop kártya nem működik, nem tudja értelmezni ezt a 480-ba is kerül, meg 730-ba is dolgot, amit meg én nem értek, mivel az OMV-nél a tankolt literek alapján adják a pontokat, és az nem változik az árral. Úgy látszik, már ezen a pár forinton is spórolni akarnak...
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.09 10:20:25 írta music »
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10968 Dátum: 2022.06.09 10:43:04 »
Milyen gazdasági aktor bukott bele? Hány? És hogyan működtek előtte?
Az a baj, hogy forráskritika nélkül tolod az ATV-n elhangzott marhaságokat. Amiket anno mondtam, fenntartom. A MOL stratégiai fontosságú, kiemelt vállalat, naná, hogy nyereségesnek kell lennie. Az állam szedi be az adókat, hogy azokat elosztva az egyes ágazatok között, finanszírozhassa az országot. Nyugodtabb lennél, ha az államnak nem lenne az árplafonon nyeresége (azaz, elengedte volna a jövedéki adó X%-át?) Miért ilyen nehéz rendszerben gondolkodni?
Amiket leírtál, az nagyon messze van a tárgyilagostól, már ne is haragudj. ;-)

Szidtátok a magyar intézkedéseket, csak azóta kiderült, hogy a horvátok is alkalmazzák az árplafont, meg június 1-től a németek is... nahát, mik vannak?! :-)
1. Kis benzinkutak zártak be például, családi vállalkozások, hogy mennyire véglegesen, majd kiderül. Ja, ez sem igaz, ugye?
2. Mivel  évek óta nem nézek tévét, ezért kizárt. Tartsd fenn, lehet szembemenni az autópályán is.
3. Nyugodtabb lennék, ha az árplafonos nyereséget nem akarná maximalizálni, és hogy miért, pl. mert háború van, mint jeleztem, és eddig is extraprofitot (!) húzott, mint már kifejtettem.
Az, hogy mi van messze a tárgyilagostól, pont az ellenkezőjét gondolom, vagyis azt, hogy a tiéd, és még ragaszkodsz is hozzá. Kimész Németországba vagy Horvátországba, és más áron kapsz üzemanyagot, mint az ottaniak??
Végül:
https://hvg.hu/gazdasag/20220609_eu_benzinarstop_eljaras
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.09 10:45:32 írta vd1234 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10969 Dátum: 2022.06.09 10:45:08 »
OMV-nél a 95-ös MaxMotion
Én eddig nem hittem ezekbe az adalékolt verziókba, de meg kell mondjam, tényleg jobb. Volt nemrég egy hosszabb pályás menetem, és kellemesebb volt a megszokottnál, jobban "harapott" pályán a vas mint amikor sima 95-el ment (visszafelé jövet).
A városban semmi különbséget nem éreztem, csak a pályán.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10970 Dátum: 2022.06.09 12:22:18 »
1. Kis benzinkutak zártak be például, családi vállalkozások, hogy mennyire véglegesen, majd kiderül. Ja, ez sem igaz, ugye?
2. Mivel  évek óta nem nézek tévét, ezért kizárt. Tartsd fenn, lehet szembemenni az autópályán is.
3. Nyugodtabb lennék, ha az árplafonos nyereséget nem akarná maximalizálni, és hogy miért, pl. mert háború van, mint jeleztem, és eddig is extraprofitot (!) húzott, mint már kifejtettem.
Az, hogy mi van messze a tárgyilagostól, pont az ellenkezőjét gondolom, vagyis azt, hogy a tiéd, és még ragaszkodsz is hozzá. Kimész Németországba vagy Horvátországba, és más áron kapsz üzemanyagot, mint az ottaniak??
Végül:
https://hvg.hu/gazdasag/20220609_eu_benzinarstop_eljaras
1. Dani! Tucatnyi benzinkút zárt be országosan... Ez a tény. Nem tömegesen. Azok a benzinkutak zártak be, amik egyébként is döglődtek valami oknál fogva. A környékünkön - ami messze nem az ország legszerencsésebb helye: Békés megye - minden magánkút működik ugyanúgy, mint eddig. Szóval totális fakenews ez az érvelésed.
2. Én sem nézek TV-t, kizárólag YT-on nézek vissza kb tucanyi műsort heti szinten minden oldalról. Leginkább azokat a műsorokat kedvelem, amelyekben egyenlő mértékben jelennek meg a pro és kontra érvek. Megnézem a Sajtóklubot is, meg a Kötöttfogást is, de ezek nem képezik az elsődleges érdeklődési körömet, mert elfogultak.
3. Voltam kint egy hete Berlinben és tankoltam 1,85EUR-ért. Szar volt? Igen. Aztán úgy vezettem, hogy se Németben, sem Cshországban, sem Szlovákiában ne kelljen tankoljak, mert idehaza 480Ft/l. Úgy gondolom, az, hogy a piaci áron tankoltatják más EU-s országok az üzemanyagot a saját állampolgáraikkal, az az ő felelősségük, ha ezt az állampolgárok hagyják. Minden ország megtehetné, hogy hatósági árat vezet be az üzemanyagokra. Az ő döntésük, hogy nem élnek ezzel az ideiglenes megoldással. Németországnak meggyőződésem, hogy jó ideje az agyára ment a korlátlan pénzmennyiség, amivel rendelkezik, és elvesztette a kapcsolatát a realitással: mindent pénzzel akar és old meg. Mert megteheti, mert leigázta és lerabolta a világháborúkban fél Afrikát, csakúgy, mint az összes nyugat-európai hódító ország. Nagyon jelentős részben EZ az oka annak, hogy a jelenlegi anyagi életszínvonalat képesek biztosítani az országaikban. Nekünk nincs ilyen történelmi fejezetünk, nekünk más döntéseke kell hoznunk annak érdekében, hogy egy ilyen globális gazdasági helyzetben a lehető legkevesebb áldozattal fenn tudjunk maradni.

Még egy dolog: Kérlek, nekem ne gyere EU-s cikkekkel. A jelenlegi EU pusztán politikai-ideológiai alapokon hoz minden döntést, így ezt a fenyegetést, meg a többi 7. cikkely szerinti eljárást is. Szóra sem érdemesek, hiteltelenek. Kohl-kancellár idejében az volt az Unió első számú és legfontosabb előnye, hogy gazdasági win-win alapon szerveződtek a tagállamok közötti kapcsolatok. Mára az Unió meggyengült, a globális nagyurak irányítása alá kerültek és elharapózott az irreális, szélsőségesen liberális politikai ideológia. Aki nem e szerint él, azt ellenségként kezelik és szankcionálják. Erről szól ma az EU. Ezért mondják sokan, hogy ebben a formában nem lesz jövője ennek a társaságnak...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10971 Dátum: 2022.06.09 12:27:01 »
De addig is azért csak meg kellene állnod  :excl:
Értem. Merjünk kicsik lennei, igaz?  :1eye:
Az Unió, ha STOP táblához ér, nem kell megállni, de nekem, kicsi magyarnak meg kellene. Ez korrekt nemzeti gondolkodás.  :nono:
Nem várok semmi extrák az Uniótól, csak azt, hogy amit aláírtak, MINDIG tartsák be és ne alkalmazzanak kettős mércét. Úgy is mondhatnám, az Unió először söprögessen a saját háza táján...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10972 Dátum: 2022.06.09 14:12:35 »
Értem. Merjünk kicsik lennei, igaz?  :1eye:
Az Unió, ha STOP táblához ér, nem kell megállni, de nekem, kicsi magyarnak meg kellene. Ez korrekt nemzeti gondolkodás.  :nono:
Nem várok semmi extrák az Uniótól, csak azt, hogy amit aláírtak, MINDIG tartsák be és ne alkalmazzanak kettős mércét. Úgy is mondhatnám, az Unió először söprögessen a saját háza táján...
Utoljára: a mások (valós vagy vélt) szabálytalansága téged semmilyen szabálytalanságra nem jogosít fel  :nono:
Mert ez az út nem vezet sehova (te nem tartod be, én nem tarom be, senki nem tartja be = káoszhoz). Innentől te se kiabálj, hogy a másik mit csinál, mert te is ugyanolyan vagy. A végén meg azon vitatozhattok, hogy melyikőtök kezdte (Unió először söprögessen a saját háza táján...) és ki a nagyobb hülye :?:   
Lehet, hogy sarkos a véleményem, de ez mindenhol érvényes - szerintem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10973 Dátum: 2022.06.09 14:23:31 »
 :clap: Biztos úr, az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10974 Dátum: 2022.06.10 12:01:08 »
elég körmönfont dolog ez a benzinársapkaszabály.
az európai bizottság el fog vinni minket a bíróságra, mert szerintük a szabályozás diszkriminatív. szerintünk ez jogos, mert nem a zemberek, hanem a zautók honossága alapítja meg be a hatósági ár igénybe vehetőségét, meg különben is háború van. de azért lássuk be, az esetek túlnyomó részében az autó és a tulaj honossága átfedésben vannak :) úgyhogy hatásában a szabály egyértelműen megvalósítja az állampolgársági alapú diszkriminációt. a háborús helyzetre való hivatkozás meg nagyon -nagyon ingoványos terep, nem merek róla állást foglalni.

én mindenesetre arra számítok, hogy ezért csúnyán el fogják verni rajtunk a port a bíróságon. ha szerencsénk van, akkor a jogi eljárás időigénye (1-2 év) miatt menet közben már ki lehet vezetni ezt a szabályozást

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10975 Dátum: 2022.06.10 13:48:00 »
Szerintem mindenki maga döntse el, hogy a szabályozás diszkriminatív vagy nem.
Aki szerint ez súlyos jogsértés, és sérti a vallási vagy hitbéli meggyőződését az mutasson példát és ne kérje a tankoláskor a kedvezményt.... :eek: :eek: :eek:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10976 Dátum: 2022.06.10 16:26:03 »
Sziasztok!

A kettős árazással az a baj, hogy megindul a fekete kereskedelem. HA a külföldiek nem jöhetnek ide olcsóbban tankolni, AKKOR majd a magyarok viszik ki nekik az üzemanyagot... :otlet: :whistling: A kereslet-kínálat közgazdasági szabálya utat talál!
A HTO "korában" is volt feketézés "olajszőkítés". Annak is az lett a vége, hogy megszüntették!  :devil: HA valami van olcsóbban, akkor ki akar drágábban venni?
SZVSZ
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10977 Dátum: 2022.06.10 21:58:52 »
Szerintem mindenki maga döntse el, hogy a szabályozás diszkriminatív vagy nem.
Aki szerint ez súlyos jogsértés, és sérti a vallási vagy hitbéli meggyőződését az mutasson példát és ne kérje a tankoláskor a kedvezményt.... :eek: :eek: :eek:
Itt befejeztük ezt a vonalat  :nono:

Bárkiől hasonló hozzászólás jön, törölni fogom

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10978 Dátum: 2022.06.11 21:35:38 »
Szép hosszú sort állt a kút előtt, gondolom mindenki a balcsira igyekezett.
Előttem lévőtől kérték a forgalmit, a pultos csaj oda is ment az ablakhoz, és leellenőrizte a rendszám helyességét.

Engem a prémium végett nem érintett a dolog, 819,9 Ft 1 liter benzinért..., 54 liter belefért - 44e Ft felett fizettem...  :eek:
2000-es évek elején még milyen nehezen "sikerült" 15e Ft-t otthagyni egy teletank benzinért, lassan meg már a 50e Ft-n sem fogunk meglepődni...  :whistling:

Hány Avensis árát fogom így eltankolni az év végére?  ::) :hmmmm: :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10979 Dátum: 2022.06.13 14:49:00 »
Tovább emelkedik az üzemanyagok beszerzési ára, szerdától a benzinért +11, a gázolajért +10 Ft-tal kell literenként többet fizetni.  :wacko: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61