Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1555953 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10935 Dátum: 2022.06.04 13:04:18 »
Nem, a kutas nem tud róla, az autós trükközik, és ha a forgalmi+rendszám stimmel, a típus meg a szín is, nem hinném, hogy valaki nekiállna alvázszámot nézegetni. De a kérdésem még él: tankoltál mostanában és láttad már, hogy mit és hogyan ellenőriznek? A kutasokat pedig tudtommal nem ellenőrzik élőben (NAV, rendőrség), de ha pl. szúrópróba-szerűen tennék is, a kutas tiszta. Azért nem büntethetik, ha az autós csal. A mai első hozzászólásom alapvetően nem erről a vetületről szólt.
Amúgy pedig ha ezt meglépik, nem lesz itt "ársapka" egy percig sem.
ezeket, most komolyan gondolod, hogy stimmel a forgalmi, rendszám, szín, típus??? ne viccelj már...
amúgy pedig akkor Közép-Európában nem lesz üzemanyag, mert az embargó hat, a régióban lévő országot érint a legjobban, mert ide érkezik az Európába tartó orosz import 80 százaléka..

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10936 Dátum: 2022.06.04 19:32:00 »
ezeket, most komolyan gondolod, hogy stimmel a forgalmi, rendszám, szín, típus??? ne viccelj már...
amúgy pedig akkor Közép-Európában nem lesz üzemanyag, mert az embargó hat, a régióban lévő országot érint a legjobban, mert ide érkezik az Európába tartó orosz import 80 százaléka..
Pont, hogy nem gondolom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10937 Dátum: 2022.06.05 00:01:23 »
ok, bemész a kútra, tankolsz, bemész a shopba, elkérik a forgalmit, mire mennek a rendszámmal??
Nem kérik el. Nekem nem kérték, csak elkezdtem elővenni, látta, hogy zöld, meg hogy magyarul beszélek, nem ellenőrizte le a tényleges adatokat.
A rendszámlopás szerintem az automata kutaknál játszhat, ahol nincsen élő ember, csak be van kamerázva. Győrben állítólag van egy népszerű ilyen automata kút.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10938 Dátum: 2022.06.05 07:01:57 »
Nem kérik el. Nekem nem kérték, csak elkezdtem elővenni, látta, hogy zöld, meg hogy magyarul beszélek, nem ellenőrizte le a tényleges adatokat.
A rendszámlopás szerintem az automata kutaknál játszhat, ahol nincsen élő ember, csak be van kamerázva. Győrben állítólag van egy népszerű ilyen automata kút.

Igen, valahogy így tudtam elképzelni a forgalmi ellenőrzését  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.05 07:04:02 írta vd1234 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10940 Dátum: 2022.06.05 08:43:58 »
Nem kérik el. Nekem nem kérték, csak elkezdtem elővenni, látta, hogy zöld, meg hogy magyarul beszélek, nem ellenőrizte le a tényleges adatokat.
A rendszámlopás szerintem az automata kutaknál játszhat, ahol nincsen élő ember, csak be van kamerázva. Győrben állítólag van egy népszerű ilyen automata kút.
Máshol elkérik, ha nem veszed elő a forgalmit, próbáld ki...
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.05 08:45:48 írta Sárközi András »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10941 Dátum: 2022.06.05 20:38:28 »
Elhiszem, sőt ez lenne a normális, pusztán csak jeleztem, hogy az elmélet és a gyakorlat ezúttal sem feltétlenül vág egybe.
És nehogy félreértés legyen: nem én akartam megúszni, ők nem kértek...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10942 Dátum: 2022.06.05 22:08:07 »
múltkori bejegyzésedben a rendszámtábla átpattintásáról volt szó, hogy tudjon bárki tankolni Magyarországon, gondolom most már dereng, hogy miért kell korlátozni a benzinturizmust....
Sokáig ez sem lesz fentartható. Az árstop egy nem tíltott eszköz az EU-ban. Viszont jelenleg nem ez van Mo-n, hanem szelektív árszabályozás. Na, ez már szembemegy az EU-s joggyakorlattal. Tehát idő kérdése, hogy elkaszálják. Erre nincs jó megoldás. Nem támogatom a fél világ dotálását (megtörténik sok egyéb helyen sajnos), mert közel sem állunk úgy. De ez meg nem kompatibilis az EU-s elvekkel. Tehát nincs megoldás. Tudom, megint azt fogom olvasni az óriás plakátokról fél évig, hogy Brüsszel ezt is elvette ...  :nonono:

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10943 Dátum: 2022.06.06 08:29:06 »
Sokáig ez sem lesz fentartható. Az árstop egy nem tíltott eszköz az EU-ban. Viszont jelenleg nem ez van Mo-n, hanem szelektív árszabályozás. Na, ez már szembemegy az EU-s joggyakorlattal. Tehát idő kérdése, hogy elkaszálják. Erre nincs jó megoldás. Nem támogatom a fél világ dotálását (megtörténik sok egyéb helyen sajnos), mert közel sem állunk úgy. De ez meg nem kompatibilis az EU-s elvekkel. Tehát nincs megoldás. Tudom, megint azt fogom olvasni az óriás plakátokról fél évig, hogy Brüsszel ezt is elvette ...  :nonono:
melyik EU-s joggyakorlattal megy szembe? konkrétan?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10944 Dátum: 2022.06.06 09:00:17 »
melyik EU-s joggyakorlattal megy szembe? konkrétan?
Nézd el kérlek, hogy nem engem kérdeztél, és megkísérlek válaszolni.
https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/unfair-treatment/unfair-pricing/index_hu.htm

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10945 Dátum: 2022.06.06 10:14:29 »
Szüntessük meg az ársapkát (prémiumot tankolva eddig 1 fillér hasznom nem volt belőle, de persze tudom sokan örültek neki  ;) ), és végre eltűnnek a mazsolák az utakról, és tényleg csak az fog kocsiba ülni, akinek tényleg fontos - illetve végre megszűnnek a kényelmes / lusta emberek bénázásai, akik a 100 m-re lévő postához is kocsival jártak eddig.
Rögtön lesz tiszt(ább) levegő, élhető utak, zöldhullám, kevesebb dugó - mi kell még?  :innocent:

Persze tudom ezt nem merik meglépni, hiszen a cigaretta és az alkohol esetében már beharangozták a jövedéki adó emelést - szóval nem kell nekik a nép haragja. De persze biztosak lehetünk benne, hogy mivel ők azt mondták, ezen áremelkedéseket nem fogják a fogyasztókra áthárítani  [rohog] nah, így legyen majd lottó 5-ösöm is...  ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10946 Dátum: 2022.06.06 10:23:06 »
Nézd el kérlek, hogy nem engem kérdeztél, és megkísérlek válaszolni.
https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/unfair-treatment/unfair-pricing/index_hu.htm
mégis jobb lett volna, ha Nagycitrom válaszol, mert amit te bemásoltál, az nem szelektív árszabályozásra vonatkozik...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10947 Dátum: 2022.06.06 10:31:32 »
mégis jobb lett volna, ha Nagycitrom válaszol, mert amit te bemásoltál, az nem szelektív árszabályozásra vonatkozik...
Nem vagyok jogász, nem vagyok naprakész az EUs jogszabályok idézésében, Csufár talán pontosan tudja majd. Nem én állítom, nálam szakmabeliebbek. De azért az jelen valamit neked is, hogy bejelentést követően rögtön vizsgálni kezdték a jogi hátterét. Ne tőlem várd ennek az eredményét előre, most.
De ha nincs igazam, majd úgy is a fejemre húzzátok, ha meg mégis, akkor meg csend lesz.  :flowers:


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10948 Dátum: 2022.06.06 12:17:12 »
mégis jobb lett volna, ha Nagycitrom válaszol, mert amit te bemásoltál, az nem szelektív árszabályozásra vonatkozik...
Szerintem de. Ezt a részt is elolvastad belőle?

Idézet
"Tilos az árdiszkrimináció

Az EU területén a kereskedőknek nem szabad a vevőtől pusztán állampolgársága vagy a lakóhelye szerinti ország alapján többet kérniük egy adott termékért vagy szolgáltatásért. Egyes árkülönbségek azonban indokoltak lehetnek, ha a különbségtételt nem csak az állampolgárság, hanem objektív okok támasztják alá. A különböző postaköltség miatt egyik ország vevőinek többe kerülhet a kézbesítés, mint egy másik országbelieknek. A kereskedőknek ezenkívül továbbra is lehetőségük van arra, hogy különböző nettó eladási árakat kínáljanak a különböző értékesítési helyeken, például a boltokban és a weboldalukon, vagy hogy bizonyos ajánlatokkal csak valamely tagállam valamely konkrét területét célozzák meg. Az uniós szabályok értelmében ezeknek az ajánlatoknak hozzáférhetőeknek kell lenniük a többi uniós ország fogyasztói számára is.

A következő három helyzetben azonban semmi sem indokolja, hogy az áruk és szolgáltatások hozzáférhetősége szempontjából különbség legyen a tagállamok fogyasztói között:

    kézbesítés nélküli árueladás – ha például Ön online vásárol meg egy olyan terméket, amelyért később saját maga megy el a boltba;
    az elektronikus úton nyújtott szolgáltatások (a szerzői joggal védett tartalmakat kivéve) – például a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatások vagy a webtárhely-szolgáltatás – értékesítése;
    egy adott helyszínen nyújtott szolgáltatások értékesítése – például szállodafoglalás, autóbérlés, szabadidőparkok belépőjegyeinek értékesítése."

Stb.
Nem kell jogász legyen az ember ahhoz, hogy megértse a lényeget szvsz.
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.06 12:25:31 írta vd1234 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10949 Dátum: 2022.06.06 12:17:43 »
Az egész EU arról szól, hogy nem lehet megkülönböztetni az egyes EU-s állampolgárokat országhovatartozásuk szerint. Ez ilyen egyszerű. Lehet konkrét szabályokon lovagolni, de ez az alap. Amikor azon háborgunk - nem minden ok nélkül -, hogy az osztrákoknál kapható Persil* jobban mos, mint amit Kelet-Európába visznek, akkor ugyanezen az alapon háborgunk. Most nekünk lenne kedvező - legalább is rövidtávon - az ársapka miatti rendszám alapú szabályozás, azaz a másik oldalt éljük meg, de ez ettől még ugyanúgy sérti az előbbieket. Az egész roppant egyszerű: az EU egy kvázi klub, aminek szabályai vannak. Ha nem tetszenek a szabályok, nem kell a klub tagjának lenni, (ez nem kamara, ahol kötelező a tagság...) ha viszont akarsz, mert élvezni akarod a tagság előnyeit, akkor be kell/kéne tartani a klub szabályait.
Valahol ez ugyanolyan, mint a KRESZ. Az egész szabályrendszere arról szól, hogy ne következhessenek be balesetek, benne is van, hogy mindenkinek erre kell törekednie. Amikor valaki azon lovagol, hogy de neki volt elsőbbsége, ugyanakkor előre látható volt, hogy a másik nem fogja megadni azt, ennek ellenére ő mégsem tett meg mindent (néha semmit sem) a karambol elkerülésére, akkor ő is felelőssé válik, hiába volt betű szerint 100%-ban a másik a hunyó.

*Természetesen ez csak egy kiragadott példa, gyakorlatilag bármelyik multi által forgalmazott termék esetén fennáll ugyanez a gyanú.
music