Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540102 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10920 Dátum: 2022.06.01 22:22:00 »
Állítólag már beindult a rendszámlopás. Ugyan nem tudom, mire jó, mert a kutaknál nem rendszámot, hanem forgalmit kell bemutatni. Lehet, hogy az automata kutaknál trükköznek vele.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10921 Dátum: 2022.06.01 22:22:41 »
Sziasztok!

A magas üzemanyag árak szerintem felgyorsítják az elektromos autók terjedését. Aki sokat megy, annak elég hamar megtérülhet a vásárláskori felár. Persze elsősorban a gazdagabb országokra gondolok... hozzánk "kis" késéssel gyűrűzik be a fejlődés. :yawn:
Én nem aggódnék emiatt. Menni fog az áram ára is felfelé...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10922 Dátum: 2022.06.02 09:09:15 »
Bizony, amikor itt volt a Bioetanol (vezettem is ilyennel működő Saab 9-5-öst akkoriban), mint olcsó alternatíva - egy tollvonással gyakorlatilag ellehetetlenítették és megpecsételték a sorsát a drágulással...

Várom a hasonló intézkedést a gázos autóknál is, éppen lenne is mire fogni az áremelést...  :hmmmm: :whistling: :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10923 Dátum: 2022.06.02 09:20:28 »
Sziasztok!

A magas üzemanyag árak szerintem felgyorsítják az elektromos autók terjedését. Aki sokat megy, annak elég hamar megtérülhet a vásárláskori felár. Persze elsősorban a gazdagabb országokra gondolok... hozzánk "kis" késéssel gyűrűzik be a fejlődés. :yawn:
Szerintem, meg nem, ugyanis, azok ára fölfelé megy folyamatosan. Még állami támogatás mellett sincs olyan fizetőképes piaca, ami kiváltaná a fosszilis energiával hajtott járműveket. Én ezt az egéset egy totális idiotizmusnak tartom, ami ma az EU-ban környezetvédelem címen megy. Ezeknek az "üzemanyagoknak" egymás mellett kellene létezniük, nem egymás helyett. Minden felhasználásio körülményhez hozzáilleszthető az ahhoz ideális hajtási mód. Van, ahol az elektromos az optimális, van, ahol a dízel, megint máshol a hibrid, vagy benzines.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10924 Dátum: 2022.06.03 14:49:29 »
Hétfőtől is emelkedik a nagykerár, most "csak" 20Ft-tal. Már nagyon közelíti a 800-at...
music     

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10925 Dátum: 2022.06.03 15:43:12 »
a fosszilis energiával működő autók a költségvetési bevételek jelentős hányadát adják, ha ez a bevétel ki fog esni, az elektromos autó üzemeltetése sem lesz ,,olcsó", mint napjainkban...szerintem...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10926 Dátum: 2022.06.03 16:03:05 »
Pontosan. És az előállításuk is még mindig drága...
music     

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10927 Dátum: 2022.06.03 16:11:54 »
Sziasztok!

A törvényhozók majd kitalálják, hogy az üzemanyagból befolyó költségvetési kiesést hogyan pótolják! Elég "kreatívak"!  :otlet:
Annak örülni fogok, ha nem kell óriási pénzeket pumpálni kifele Európából az olajért. Ezt a pénzt itt is fel lehet használni...pl megújuló áram termelésre. Szerintem mindenki jobban jár. (Kivéve az olaj exportőrök).
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10928 Dátum: 2022.06.03 21:35:39 »
Hétfőtől is emelkedik a nagykerár, most "csak" 20Ft-tal. Már nagyon közelíti a 800-at...

Eddig csak szerdán és pénteken volt szokás emelni, ha már ünnep, akkor szívjatok címszó alatt most már a hétfő is ilyen nap lesz?  :hmmmm:

Ennyi erővel el is oszthatnák, napi 5-5 Ft emelés mégis jobban hangzik, mint egyszerre 20 vagy 30...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10930 Dátum: 2022.06.04 09:28:16 »
Hát igen. Ez egy jó összefoglaló.
Persze, mindenki is tudja, hogy ez van, ha megerőszakolják a piacot nem tud valaki gazdaságosan termelni és értékesíteni.
Mekkora anyázás lesz, ha majd a MOL nem tudja kiszolgálni a fogyasztókat. Nem drága lesz az üzemanyag akkor, hanem nem lesz.
Az augusztusban és októberben karbantartás miatt nem fognak elegendő üzemanyagot termelni, de ezt majd meglátjuk. Mindenesetre érdemes hó végén/elején megdurrantani a tankot (nekem legalábbis).
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.04 09:39:30 írta vd1234 »

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10931 Dátum: 2022.06.04 12:03:40 »
Hát igen. Ez egy jó összefoglaló.
Persze, mindenki is tudja, hogy ez van, ha megerőszakolják a piacot nem tud valaki gazdaságosan termelni és értékesíteni.
Mekkora anyázás lesz, ha majd a MOL nem tudja kiszolgálni a fogyasztókat. Nem drága lesz az üzemanyag akkor, hanem nem lesz.
Az augusztusban és októberben karbantartás miatt nem fognak elegendő üzemanyagot termelni, de ezt majd meglátjuk. Mindenesetre érdemes hó végén/elején megdurrantani a tankot (nekem legalábbis).
múltkori bejegyzésedben a rendszámtábla átpattintásáról volt szó, hogy tudjon bárki tankolni Magyarországon, gondolom most már dereng, hogy miért kell korlátozni a benzinturizmust....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10932 Dátum: 2022.06.04 12:13:21 »
múltkori bejegyzésedben a rendszámtábla átpattintásáról volt szó, hogy tudjon bárki tankolni Magyarországon, gondolom most már dereng, hogy miért kell korlátozni a benzinturizmust....
Gondolod, hogy az most nem működhet? Majd ha tankolok, megnézem, ellenőrzik-e a forgalmiban a rendszámot, a típust, a színt. Te próbáltad, nézik? Amúgy ötletes nép a magyar, egy gyakori típust és színt választ a jóember, és tankolásonként 10.000-ért átadja a megfelelő dokumentációt, én el tudom képzelni sajnos. Ajánlom figyelmedbe az oldal tetején music rendszámtáblalopásról szóló hsz-ét is. De ha nem erre gondoltál volna, akkor viszont úgy vélem, benzinturizmus nélkül sem lesz elég az üzemanyag, ha úgy lesz, ahogy leírták a cikkben.
Általában pedig nem korlátozni kell a benzinturizmust, hanem piac (és EU) konform szabályzást folytatni.
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.04 12:22:27 írta vd1234 »

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10933 Dátum: 2022.06.04 12:24:36 »
Gondolod, hogy az most nem működhet? Majd ha tankolok, megnézem, ellenőrzik-e a forgalmiban a rendszámot, a típust, a színt. Te próbáltad, nézik? Amúgy ötletes nép a magyar, egy gyakori típust és színt választ a jóember, és tankolásonként 10.000-ért átadja a megfelelő dokumentációt, én el tudom képzelni sajnos. Ajánlom figyelmedbe az oldal tetején music rendszámtáblalopásról szóló hsz-ét is.
Nem korlátozni kell a benzinturizmust, hanem piac (és EU) konform szabályzást folytatni.
ok, bemész a kútra, tankolsz, bemész a shopba, elkérik a forgalmit, mire mennek a rendszámmal??
ha megfogják a kutast, hogy trükközik a kedvezménnyel, tudod mennyi a bírság?
5-10 millió forint lehet, ekkora bírságnál, ki az a hülye, aki kockáztat?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10934 Dátum: 2022.06.04 12:31:18 »
ok, bemész a kútra, tankolsz, bemész a shopba, elkérik a forgalmit, mire mennek a rendszámmal??
ha megfogják a kutast, hogy trükközik a kedvezménnyel, tudod mennyi a bírság?
5-10 millió forint lehet, ekkora bírságnál, ki az a hülye, aki kockáztat?
Nem, a kutas nem tud róla, az autós trükközik, és ha a forgalmi+rendszám stimmel, a típus meg a szín is, nem hinném, hogy valaki nekiállna alvázszámot nézegetni. De a kérdésem még él: tankoltál mostanában és láttad már, hogy mit és hogyan ellenőriznek? A kutasokat pedig tudtommal nem ellenőrzik élőben (NAV, rendőrség), de ha pl. szúrópróba-szerűen tennék is, a kutas tiszta. Azért nem büntethetik, ha az autós csal. A mai első hozzászólásom alapvetően nem erről a vetületről szólt.
Amúgy pedig ha ezt meglépik, nem lesz itt "ársapka" egy percig sem.
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.04 12:36:09 írta vd1234 »