Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1540201 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10815 Dátum: 2022.03.08 17:57:40 »
Vagy még annyin sem. Többször van, hogy később kezdem, elviszem a gyerekeket az iskolába, kb. 3 km. Motormelegítő van, de akkor sem lesz közel sem üzemmeleg ennyin. Ott felgyalogolok velük, vissza a kocsihoz, haza 3 km. Utána munkahely kb. 5 km. Onnan sokszor hazafele bolt, 2-3 km. Utána gyerekekért iskolába, aztán haza. Ma tankoltam, mert lehet holnap tényleg nagyon megdobják a 100-as árát, 8,33-ra jött ki 423 km-en az átlag.
Gonosz vagyok, de én ezt legyalogolnám, a Carinát meg felkészíteném az oldtimer vizsgára ;) Priusba, ha raksz motormelegítőt, az sokat segít. Csak most már horror áron van.
Laco 73 :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10816 Dátum: 2022.03.08 18:34:58 »
prius+ nálam 100.000 km fölött futott már, 6.1 az átlag, van benne legalább 10.000 km pályázás telepakolva, öten, boxszal. szóval anélkül kicsit kevesebb lenne az átlag, talán olyan 5.8. Ebben minden benne van (a minimumrekordom 3.4 - 260 km 9 liter naftával, a másik rekordom 9.8 - 119-es átlagtempó teljes tankra, hidegben, öten, boxszal :D)
városban pár km-es távokon 7-8 között fogyaszt nálunk (ovijárat, budapest belső, miegyéb)
télen pedig szignifikánsan többet, mint nyáron, mert ugye ha fűtesz ,akkor sokkal többet megy a motor...

te is százas benzint tankolsz a régi xarodba? én is a mazdába, nem eszik mást :D

Köszi az infót, igen, én így használom döntően, ezért vettem alapul azt, hogy kb. 2 literrel mehetek egy kettes Priussal a 8,5 alá. Ezek szerint nem voltam túl pesszimista?

Régi, de nem xar (bár értem az iróniát ;) ), és régen többen mentek nagy etanoltartalmú üzemanyaggal Carinákkal és bírták. Nálam van egy rezonancia -1-2 fok alatt, gondoltam hátha az E10-től, és kipróbáltam ezt. Valamennyit javult, de nem sokat, viszont ettől melegebb időben is szebben jár, és jól teljesít a motor, bár egy ideje teszek bele piros Spurit is. Ma  530-ért mérték a prémiumot a Molnál (kedvezménnyel), literenként 50 Ft-ot megér nekem. Azért is persze valamennyit, hogy a Toyota hivatalosan nem ajánlja hozzá az E10-et. Az is érdekes, hogy Apósom a 2012-es Corsájába is ilyet tankol, pedig abba a gyártó engedi az E10-et. Gondolom neki is jobban tetszik ez valamiért.
Arra vagyok kíváncsi, hogy holnaptól a prémium 100-as 570-re ugrana??

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10817 Dátum: 2022.03.08 18:37:50 »
Gonosz vagyok, de én ezt legyalogolnám, a Carinát meg felkészíteném az oldtimer vizsgára ;) Priusba, ha raksz motormelegítőt, az sokat segít. Csak most már horror áron van.
Az vagy... napi 15-20 km-t nem gyalogolnék le, ebből gyerekekkel 6-ot. Te sem szerintem  ::)
Persze, hogy segít a motormelegítő, ezen is segített. Oldtimer vizsgán nem minden alkatrész gyári kell(ene) legyen? Mert akkor nem erőlködnék rajta annyira. Kíváncsi vagyok, mennyi oldtimer Carina lesz/van...  :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10818 Dátum: 2022.03.08 19:24:10 »
Köszi az infót, igen, én így használom döntően, ezért vettem alapul azt, hogy kb. 2 literrel mehetek egy kettes Priussal a 8,5 alá. Ezek szerint nem voltam túl pesszimista?

Régi, de nem xar (bár értem az iróniát ;) ), és régen többen mentek nagy etanoltartalmú üzemanyaggal Carinákkal és bírták. Nálam van egy rezonancia -1-2 fok alatt, gondoltam hátha az E10-től, és kipróbáltam ezt. Valamennyit javult, de nem sokat, viszont ettől melegebb időben is szebben jár, és jól teljesít a motor, bár egy ideje teszek bele piros Spurit is. Ma  530-ért mérték a prémiumot a Molnál (kedvezménnyel), literenként 50 Ft-ot megér nekem. Azért is persze valamennyit, hogy a Toyota hivatalosan nem ajánlja hozzá az E10-et. Az is érdekes, hogy Apósom a 2012-es Corsájába is ilyet tankol, pedig abba a gyártó engedi az E10-et. Gondolom neki is jobban tetszik ez valamiért.
Arra vagyok kíváncsi, hogy holnaptól a prémium 100-as 570-re ugrana??
A priusok kb egy hasonlo dizel fogyasztasat hozzak az en tapasztalataim szerint. Csak epp nem romlanak el es csomo alkatresz eleve nincs is bennuk - turbo, lendkerek, kutyafule.
Nomeg nem csorompolnek...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10819 Dátum: 2022.03.08 21:15:40 »
Múltkor volt valamelyik hibrides topicban kérdés, hogy lemerült az akku, semmire nem reagál a kocsi, és nem tud bejutni sem, mit csináljon? Úgy emlékszem, arról volt szó, hogy kulcs nincs - nem tudom, mert nekem meg van, ezeknél az újaknál meg nincs tapasztalatom  :surrender:
Hát kulcs nincs, akkor a keyless sem működik. A fizikai kulcs kb ilyen: https://www.ujkulcs.hu/termek/toyota-2-gombos-taviranyito-haz/
Szerintem ez RTFM probléma volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10820 Dátum: 2022.03.08 21:47:38 »
Írta valaki, hogy a városi 6-7 km nem a Priusnak való. Ugyanígy nem való sem a dízelnek, sem a benzinesnek legyen az szívó, vagy feltöltős. Ez a létforma az elektromos motornak kedvez a leginkább.
Hogy mennyit számít az, ha álló helyzetben nem jár a motor? Nekem csak start-stopos autóm van, ráadásul 5-6 dolognak kell stimmelnie ahhoz, hogy tényleg le is kapcsolja (pl. a motor hőmérséklete, külső hőmérséklet, az út meredeksége stb.). Mégis volt már nem egyszer olyan eset, hogy egy 5-10 km-es út alatt 6-7 percet nem járt a motor. Állítólag egy benzines motor álló helyzetben nagyságrendileg 1 litert fogyaszt 1 óra alatt, és a start-stopos autóknál már 20 mp állás körül már megéri lekapcsolni a motort. Ezekből kiszámolható, hogy nagyságrendileg, de erősen használatfüggő(!), néhány deci spórolást lehet 100 km-re vetítve elérni ezzel. A hibrid igazi előnye, hogy az autó megmozdításához nem használ benzint, és hogy fékezéskor vissza is tud termelni energiát.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10821 Dátum: 2022.03.09 10:48:54 »
Egyéb ü.a beszállítók kiszálltak a bizniszből, helyettük is a MOL szállítja az ü.a-ot jóval töb kútnak. Viszont a megnövekedett forgalmat nehezen logisztikázza ki (tartálykocsi/sofőr  hiány). Mivel a hosszú hétvégén szombaton szállítanak, majd utána csak szerdán, így 14-15-re egyes kutak kifogyhatnak. Hogy ez országosan hány kutat fog érinteni, nem tudom persze. Ha ehhez hozzátesszük az egyre növekvő benzin turizmust (itt a határ mellett nagyon látványos, főleg a teher forgalomban), valós veszály lett az átmeneti egy-két napos ü.a. hiány.
Nálunk itt a városban már több kúton is ü.a. hiány van (elősorban a dízel a hiánycikk), ezért már most sorok alakulnak ki a maradék kutakon. Tehát ajánlatos az hosszú hétvége előtt tankolni, főleg ha utaztok is majd akkor.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10822 Dátum: 2022.03.09 11:24:36 »
Én most kezdek ráállni arra, hogy kb. fél tanknál tankolok, mert akkor még mindig van 30 liter benne, addig csak találok benzint valahol. Aztán van 5 liter kis kannában is a műhelyben ::)
Azért jelzem, hogy tegnap Pécsen az Endresz u.-ban nem volt tumultus és volt prémium 100-as ;) Az is igaz, hogy egy mindenféle felirat nélküli tartálykocsi állt az útjuk szélén, lehet, hogy külsősöket vonnak be...?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10823 Dátum: 2022.03.09 17:12:37 »
Csak a krónika kedvéért, péntektől a benzin újabb 46, a gázolaj pedig 77 Ft-tal drágul - nagykerár esetén.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10824 Dátum: 2022.03.09 19:31:28 »
Igen, azt mondják fél Európa fuvarozói nálunk tankolnak, hatalmas növekedés van az autópályák kútjainál a dízelt illetően.

Illetve tegnap tankolva az OMV-nél már itt a fővárosban is találkoztam a korlátozással, igaz itt még 100 litert lehet tankolni.

A sok kamion, furgon, buszok, stb, mind gázolajjal üzemelnek, szóval ha ki is fogynak a kutak, akkor az inkább a dízelből lesz - vagy rákényszerülnek a drágább prémium nafta tankolására.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10825 Dátum: 2022.03.09 20:10:54 »
Csak a krónika kedvéért, péntektől a benzin újabb 46, a gázolaj pedig 77 Ft-tal drágul - nagykerár esetén.
Akkor a héten az már benzinnél 87 Ft?? '91-ben ennek a fele lett a benzin ára a taxisblokádkor, most ez az emelkedés. Hát izé...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10826 Dátum: 2022.03.09 21:14:06 »
Akkor a héten az már benzinnél 87 Ft?? '91-ben ennek a fele lett a benzin ára a taxisblokádkor, most ez az emelkedés. Hát izé...

... és ez hogy jön ide? :) Sajonos teljesen más a helyzet, akkor az átkos után jött egy piaci válság amit már nem korlátozott a Párt és a 65% (34Ft -> 56Ft) egyszeri áremelés kicsit sok volt.
Most meg a kinti árakat nézve már 800 körül lennénk, hiába hisztizünk ez van, hozta a háború. Egyben reménykedhetünk, hogy mire elngednék (bárki is) addigra vége lesz, mindenki lenyugszik és visszacsökken, legalább valamennyire.
Arról lehet vitatkozni hogy jó volt el előre megfogni, vagy hagyni kellett volna hogy 6-7-800 legyen és mindenki oldja meg. De ez már politika és nem akarom kitörölni a saját hozzászólásom :)


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10827 Dátum: 2022.03.09 21:41:30 »
... és ez hogy jön ide? :) Sajonos teljesen más a helyzet, akkor az átkos után jött egy piaci válság amit már nem korlátozott a Párt és a 65% (34Ft -> 56Ft) egyszeri áremelés kicsit sok volt.
Most meg a kinti árakat nézve már 800 körül lennénk, hiába hisztizünk ez van, hozta a háború. Egyben reménykedhetünk, hogy mire elngednék (bárki is) addigra vége lesz, mindenki lenyugszik és visszacsökken, legalább valamennyire.
Arról lehet vitatkozni hogy jó volt el előre megfogni, vagy hagyni kellett volna hogy 6-7-800 legyen és mindenki oldja meg. De ez már politika és nem akarom kitörölni a saját hozzászólásom :)

Sorban:
Az arányokat gondoltam végig, valamiért negyvenx forintra emlékeztem akkoriból, köszi a pontosítást. Meglátjuk, itt mennyi lesz az áremelkedés mondjuk májustól. Akkor 34-ről 56, most 340-ről 560, esetleg 480-ról 790 lenne az arány megtartásával, simán el tudjuk képzelni. Jelenleg meg finanszírozzuk a környék kamionos tankolásait is, szóval sokáig asszem ez nem lesz.  Az, hogy mi lesz a lecsillapodás után? Nem lepődnék meg, ha lecsökkenés után is magasabb lenne a benzin ára itt, mint Ausztriában, de nem legyen igazam. Az viszont akkor is áll, hogy egy héten emelkedik az ár 87 Ft-ot. Remélem nem volt politika a hsz-omban  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2022.03.09 21:52:46 írta vd1234 »

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10828 Dátum: 2022.03.10 09:45:43 »
A sok kamion, furgon, buszok, stb, mind gázolajjal üzemelnek
pedig, mint tudjuk, a dízel nem való városba.....