Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1552698 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10740 Dátum: 2022.02.01 08:52:31 »
A prémium üzemanyagok adalékolása is más (akár benzin akár gázolaj), mely hatása hosszabb távú lehet pl. kokszosodás a kipuff vagy utógázkezelő (pl. egr) körön. De vannak más tényezők is, romolhatóság, hidegindíthatóság.
Bizonyíték kellene. A marketing önmagában engem nem győz meg. Ráadásul a minőségellenőrzéskor csak az oktánszámot, etanol-tartalmat meg egy-két paramétert vizsgálnak, az adalákokkal úgy trükköznek (csalnak, kihagyják a prémium benzinből), ahogy akarnak.
A hosszú távú eltarthatóság szempontjából viszont kétségtelen, hogy jobb a 100-as (már csak az alacsonyabb etanol-tartalom miatt is). Tehát ha sokáig nem használnám az autót, biztos azt tankolnék.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10741 Dátum: 2022.02.01 20:32:58 »
Az offos autómmal (Nissan 200SX), amikor lehetett E85-öt kapni, akkor azzal jártam. Tisztán azt tankoltam. Igaz, az ECU-jét tudtam írni, és azt hozzá igazítottam az etanolhoz. Az utóbbi időben az SX kissé háttérbe szorult és csak évi 1-2 alkalommal használtam pár kilométert, plusz két évente elvittem vizsgázni. Az utolsó  E85 tankolás 2016.07.20-án volt. Ezután legközelebb 2018.07.16 tankoltam, akkor már kénytelen voltam benzint tankolni (sajnos akkor épp nem tudtam visszállítani az ECU-t, ezért csak 15 litert tankoltam rá, azzal még elboldogult a motor). A két évet állt etanollal is gond nélkül indult az autó, szóval szerintem az eltarthatósággal nincs probléma az alkoholnál.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10670
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10742 Dátum: 2022.02.02 21:06:17 »
Péntektől megint az emelés..., a benzin 3, a gázolaj 5 Ft-tal fog drágulni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10743 Dátum: 2022.02.06 19:40:08 »
Csak visszautalnék tavaly évvégi vitánkra, hogy mit okozhat a hatósági ár. pl. ezt.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10744 Dátum: 2022.02.09 08:06:02 »
Csak visszautalnék tavaly évvégi vitánkra, hogy mit okozhat a hatósági ár. pl. ezt.
3 eleve rosszul üzemeltetett benzinkútról van szó. Ha a hatósági ár lenne az oka annak, hogy bezártak, akkor így tenne a többi kút is. Hány benzinkút van az országban? Na, ezek közül 3 bezárt...
Van egy ismerősöm, aki itt, helyben kb 20 éven át üzemeltetett egy OMV kutat. Kb 4-5 éve bezárt, pedig volt forgalma, csak rosszul vezette a kft-t, azaz, önhibájából jutott csődbe. Hatósági ár a közelben sem volt akkoriban. Nem kell sajnálni a benzinkutatak, ki fogják bírni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10745 Dátum: 2022.02.09 08:22:00 »
3 eleve rosszul üzemeltetett benzinkútról van szó. Ha a hatósági ár lenne az oka annak, hogy bezártak, akkor így tenne a többi kút is. Hány benzinkút van az országban? Na, ezek közül 3 bezárt...
Van egy ismerősöm, aki itt, helyben kb 20 éven át üzemeltetett egy OMV kutat. Kb 4-5 éve bezárt, pedig volt forgalma, csak rosszul vezette a kft-t, azaz, önhibájából jutott csődbe. Hatósági ár a közelben sem volt akkoriban. Nem kell sajnálni a benzinkutatak, ki fogják bírni.
Egész véletlenül a Normbenz most adta el a komplett kúthálózatát a Mol-nak.
Annyira nem ismerem a részleteket... Azt is rosszul üzemeltették?

Sárközi András

  • Vendég
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10746 Dátum: 2022.02.09 08:43:52 »
Egész véletlenül a Normbenz most adta el a komplett kúthálózatát a Mol-nak.
Annyira nem ismerem a részleteket... Azt is rosszul üzemeltették?
Te most komolyan azt gondolod, hogy januárban feladtak egy hirdetést, hogy kúthálózat üzemeltetése eladó?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10747 Dátum: 2022.02.09 08:49:06 »
Te most komolyan azt gondolod, hogy januárban feladtak egy hirdetést, hogy kúthálózat üzemeltetése eladó?
Nem januárban, hanem amióta megtudták, hogy lesz ez a hatósági árplafon.
Amúgy miért ne gondolhatnám, ha azt is lehet komolyan gondolni, hogy amikor olcsóbban kell adni az üzemanyagot a beszerzési árnál, plusz fent kell tartani egy infrastruktúrát mellette, és ilyenkor is azért zár be a kút, mert rosszul üzemeltették?


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10749 Dátum: 2022.02.09 08:51:44 »
Egész véletlenül a Normbenz most adta el a komplett kúthálózatát a Mol-nak.
Annyira nem ismerem a részleteket... Azt is rosszul üzemeltették?
Na és? A kúton dolgozó embereknek továbbra is lesz munkájuk, sőt, egy sokkal stabilabb cégnél fognak továbbra is dolgozni. Hol itt a gond?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9386
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10750 Dátum: 2022.02.09 09:03:17 »
Nem kell sajnálni a benzinkutatak
De miért KELL kibirniuk?  :whistling:  :hmmmm:
Ha holnap az jön, hogy a B betüsök fizetésük 250e feletti részét jótékonysági célból (mert eszeveszettül elszálltak az árak) adják oda a H betü nevüeknek, akkor is az a válasz, hogy kibírják?  ;)
Te kokrétan kiszámoltad, hogy mennyit spórolsz ezzel az üzemanyag sapkával havonta? Én kb 4.800 Ft-ot. De én többször is megtankolom havonta a 60 literes Avensist, míg az átlag talán 1x. Mi értelme van?  :hmmmm:
De ezt egy gazdasági szektorral fizetteti meg az állam. Nem ÁFÁT csökkent. Nem kompenzálja a vállalkozást, akinek a nyereségét egy tollvonással megvágta (azzal a szöveggel, hogy ezzel jót tett mindenkinek).
30 éve saját céget viszek. A hatósági ár nem megoldás semmire. Mert csak torzítja a gazdaságot és más területeken generál még magasabb inflációt.
Alkalmazottként persze mindig másként látják az emberek az ilyen döntéseket.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10751 Dátum: 2022.02.09 09:15:06 »
De miért KELL kibirniuk?  :whistling:  :hmmmm:
Ha holnap az jön, hogy a B betüsök fizetésük 250e feletti részét jótékonysági célból (mert eszeveszettül elszálltak az árak) adják oda a H betü nevüeknek, akkor is az a válasz, hogy kibírják?  ;)
Te kokrétan kiszámoltad, hogy mennyit spórolsz ezzel az üzemanyag sapkával havonta? Én kb 4.800 Ft-ot. De én többször is megtankolom havonta a 60 literes Avensist, míg az átlag talán 1x. Mi értelme van?  :hmmmm:
De ezt egy gazdasági szektorral fizetteti meg az állam. Nem ÁFÁT csökkent. Nem kompenzálja a vállalkozást, akinek a nyereségét egy tollvonással megvágta (azzal a szöveggel, hogy ezzel jót tett mindenkinek).
30 éve saját céget viszek. A hatósági ár nem megoldás semmire. Mert csak torzítja a gazdaságot és más területeken generál még magasabb inflációt.
Alkalmazottként persze mindig másként látják az emberek az ilyen döntéseket.
Na, látod, ennyi. Az üzemanyagon 4800Ft-ot spórolhatsz, a gázon sokkal többet, az alapvető élelmiszerek árstopja által is valamennyit és ha ezeket szépen sorban összeadod, akkor látod, ez az összeg nálad marad. Te keresel X összeget havonta. Oké. Más ember ennek az összenek csak harmadát, vagy negyedét keresi. Ez téged nem kell, hogy érdekeljen, de nekik fontos az az összeg, ami a hatósági árstoppal a zsebükben marad. 5000 Ft egy csomag pelenka ára. Lehet, hogy neked nem sok, másnak azonban, az és tök jó, hogy a zsebében marad ez az összeg, vagy ennél több.

ui.: Az Áfa csökkentés az, ami nem jelenik meg a fogyasztói árakban, nagy eséllyel benyelik a kereskedők. A hatósági ár, pedig, egyébként is 3 hónapra, azaz, ideiglenesen szól.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10752 Dátum: 2022.02.09 09:15:38 »
https://www.vg.hu/penz-es-tokepiac/2022/01/megveszi-a-mol-a-magyarorszagi-lukoil-kutakat
Igen, köszönöm, anno olvastam ezeket. Az általam említett részletek ebben sincsenek benne. Olyan persze van, hogy "optimalizáljuk az operációnkat", amire Hofi azt mondaná, hogy: "A dolgozó ebből megtudja, ami rá tartozik. Semmit."

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10753 Dátum: 2022.02.09 09:17:37 »
Igen, köszönöm, anno olvastam ezeket. Az általam említett részletek ebben sincsenek benne. Olyan persze van, hogy "optimalizáljuk az operációnkat", amire Hofi azt mondaná, hogy: "A dolgozó ebből megtudja, ami rá tartozik. Semmit."
A dolgozónak egyetlen valódi érdeke van: bemenni másnap is a munkahelyére dolgozni, hogy 5.-én csippanjon a telefonja a munkabérével. Az, hogy kinél, hol dolgozik (feltételezve, hogy a körülmények minden tekintetben hasonló) nem releváns.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #10754 Dátum: 2022.02.09 09:21:50 »
Na és? A kúton dolgozó embereknek továbbra is lesz munkájuk, sőt, egy sokkal stabilabb cégnél fognak továbbra is dolgozni. Hol itt a gond?
OFF.
Csak ott, hogy kinézünk valamit, most éppen ezeket, és kihasználva egy helyzetet einstand van. Nem olyan nehéz észrevenni.
Amúgy klasszikus közgazdasági helyzet:
Az embereknek lesz munkájuk, csak egy kvázi monopóliumnál. Ha kevesebb versenytárs van, kevesebb lehetőség a dolgozónak. Nem tetszik neki valami, átmehet a másik Mol kúthoz, ahol ugyanaz van, mint ahol volt. Pécsen már majdnem minden Mol és még hol a vége? Rosszabb lesz a helyzet hosszútávon, ha még sokan nem is fogják ezt fel. A helyzete a monopóliumnak lesz jobb, kiszolgáltatottabb neki a vásárló és a dolgozó is. Nekem tankolásonként 2000 Ft a spórolás 50 literen.
ON