Toyota Klub Magyarország Egyesület > Általános

Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?

(1/2318) > >>

music:
A régi, Indexes topicban néha elokerült a téma, de kéne kicsit rendszerezni. Néhány javasolt téma:
Ki hányasat tankol a .... típusú kocsijába, hol és miért ott?
Rossz üzemanyag tapasztalatok.
Tényleg érzodik a különbség?
(Én eddig csak olasz benzinnél éreztem, hogy jobban megy a kocsi, és kevesebbet is fogyaszt, de az se mostanában volt.)
Érdemes-e olcsóbb benzint (pl. Jet, Klubpetrol) venni.
stb.

Vektorigo:
Én a 8 éves autós pályafutásom alatt kb. 2x tankoltam 98-as benzint a kocsiba :) V-powert soha. Meg vagyok elégedve a 95-sel. Sztem annyival nem lehet jobb a 98-as, de ez csak saját vélemény. SOkáig MOL-nál tankoltam, mondván, hogy az összes benzinkút Tőle veszi az olajat, így nem lehet rossz. Sokat tankolok OMW-nél és mostanában már Shellnél is. Igazából nekem még az fontos, hogy mennyire svindliznek a kútnál. Nem egy sztroit hallottam már, sőt velem is estek meg érdekes dolgok, de ez már nem a benya minőségéhez tartozik.
Mostanában pedig Castrol kútra járok. Már több barátom, és ismerősöm tankolt ott. Ez egy egyszerű 2 kutas 8-tól 22-ig nyitvatartó kút, ahol kb. 6 Ft-tal olcsóbb a benzin. Eddig ezzel sincs rossz tapasztalatom.
MOst nyílt Itt soroksáron az AUchan-nak és a TESCO-nak is benzinkútja. Nagyon kíávncsi vagyok, hogy mennyivel gyengébb minőségi a benzinje? ha jól láttam a 95-ös 224 Ft... hát... ez azért nem rossz...
Szóval, 95-ös rulez :)

whis:
Én mindig 95-öst tankolok és általában a Molnál. Ha tehetem, akkor ugyanazoknál a kutaknál.
OMV-t talán kétszer próbáltam, de egyszer a Yaris nagyon sokat evett hirtelen tankolás után. Azóta hanyagolom.
Shellhez néha betértem, háromszor svindliztek, de lebuktak  :wink:  Mióta nem fogadják el a VisaElectront, hanyagolom őket.
 :idea: Külföldi benzinhez: biztosan jobb/erősebb külföldön a benya, mert az egyik távoli ország az 1.8-as Corollához 91-es naftát ajánl :!:  :!:
 8)

Amtibácsi:
Egyszer próbáltam a 99-es MOL-t, mert "akció" volt. Ingyen lemosták a kocsit. Beálltam a mosóba és kezdtem letekerni az antennát. Azt mondja a kutas, hogy felesleges, mert ő a nagynyomásúval fogja lemosni. Az az ingyenes. Kisebb győzködés után (elmondtam a verziómat a kötelezően eladott 99-es benzinről) azért berakott egy 6-os kártyát és rendesen ment a mosás. A kocsin SEMMI változást nem vettem észre. Nem ment se jobban, se rosszabbul.

kuf:
Én egy kollégám rábeszélésére Shell Vpower95-öt tankolok már 5 tank óta. Változást nem érzek még, állítólag picit javulhat a fogyasztás, de nekem megér annyit ez a plussz kiadás,hogyha valamelyest kimélem a motort. Bár lehet, ez is sima 95-ös.. passz.  :?

kuf

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése