Szerző Téma: KOTO Autóház Kaposvár/Nagykanizsa  (Megtekintve 16102 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
KOTO Autóház Kaposvár/Nagykanizsa
« Dátum: 2005.09.20 22:06:48 »
Sziasztok! Mivel még a kaposvári márkakereskedésnek nem volt topicja, gondoltam, nyitok egyet nekik.
Két hónapja vettem át tölük az új 1.8 Sol MMT Versot. (Most inkább egy 177 LE-s D4-D Cat-ot vennék, de akkor még nem tudtam, hogy az erösebb dízelekkel is lehet majd kapni a Versot). Az értékesítö korrekt volt és nem utolsósorban türelmes, mert ott intéztem a korábbi Corolla eladását is (a vevö állapotfelmérést kért a 2,5 éves kocsira, 45 ezer km-rel... Hmmmmm), ami miatt már böven túlszaladtunk a nyitvatartási idön. Ennek ellenére még utána ügyeztük a Versot, söt mentünk egy próbakört is.
Korábbi szervíztapasztalataim is jók voltak. Tudom ajánlani bárkinek, akinek Toyotás ügyei vannak.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 11:18:24 írta whis »

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
KOTO Autóház Kaposvár
« Válasz #1 Dátum: 2006.11.28 18:32:49 »
Üdvözlet Mindenkinek!
Mint a Yaris II-s topikban már írtam szombaton átvettük a párom 1,3 SOL A/C autóját. Nagyon meg voltunk elégedve a kiszolgálással. Teljesen korrektek és rugalmasak voltak. Számomra nagyon fontosak az apró részletek (mert mint tudjuk a patás ott lakik) és ebben is a helyén volt minden. Szervíz tapasztalat egyenlõre nincs. Ha valakinek Kaposvár vagy Nagykanizsa (mert ugyan az a cég) van a lakhelyéhez közel keresse fel õket és feltétlenül keressétek Roznik Ferencet! Igaz, hogy félig-meddig véletlenül kerültünk hozzá, de szerintem Ö a legjobb értékesítõ a KOTO Autóházban.
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KOTO Autóház Kaposvár
« Válasz #2 Dátum: 2009.08.25 18:21:28 »
Az első érdemi tapasztalatunk ezzel a szervízzel nagyon pozitív  :yes: ! Udvariasak, alaposak, gyorsak; nem úgy kezelik az ügyfelet, mint az autó kellemetlen tartozékát; kérés nélkül adják a pontos és részletes tájékoztatást. Pontosak, tartják a beígért ütemet - sőt! A Corollán az MMT váltó teljes ellenőrzését illetve javítását, le-föl szereléssel, váltóház-cserével együtt, másfél nap alatt elvégezték - alkatrész-rendelést ill. arra várakozást is beleértve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KOTO Autóház Kaposvár
« Válasz #3 Dátum: 2009.09.25 23:29:05 »
Ma voltam itt az Avensissel, 75 ezres szervízen. Újabb hibátlan munka és kiszolgálás  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: KOTO Autóház Kaposvár
« Válasz #4 Dátum: 2010.02.16 19:48:33 »
 :clap:A SZERVIZ !!!!! MÁS NEM ÉRDEKEL MERT SZERINTEM NINCS JOBB  :clap: :nono: DE EZ LÁTSZIK  MERT SENKI NEM IRT RÓLUK ROSSZAT CSAK JÓT EZ AZÉRT VALAMI

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KOTO Autóház Kaposvár
« Válasz #5 Dátum: 2010.10.04 18:20:14 »
Egy friss tapasztalatot szeretnék megosztani: ma voltam az autómmal itt 150 ekm szervizen, Siklósról nem véletlenül viszem ide Kaposvárra (oda-vissza kb. 180 km). Vittem az anyagot, motorolajat+szűrőt, váltóolajat, fék- és szervo-olajat cseréltek, komplett átnézték, fékmérést csináltak, állítottak a kéziféken, megszüntették a kuplung hangját. Azonnal fogadtak, 1 óra alatt végeztek, kapucsínóval, sütivel kényeztettek, free-wifi-ről használhattam a laptopomat, teszteltem egy használt Avensis-t, és egy 2.2 D4D Executive új Ave-t ( :wub:  :D ), 100-ból 100 pontot érdemelnek, Ügyfélkezelésből... :clap: Ezt taníthatnák is nyugodtan... :yes: Ja, és a lényeg, a számla végösszege: 7500.- HUF lett!!  :eek: No ezt csinálja valaki utánuk... :D

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:KOTO Autóház Kaposvár/Nagykanizsa
« Válasz #6 Dátum: 2016.10.29 18:24:43 »
Kaposvár: Azon kevés Toyota szervíz egyike, amely hajlandó előre leegyeztetve szombatra is munkát vállalni és azt gyorsan és pontosan aztán el is végzi. Eddig még semelyik Toyotámmal sem kellett csalódnom bennük. Csak így tovább!
'08 RX400h
'09 Prius 3

milcsi79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:KOTO Autóház Kaposvár/Nagykanizsa
« Válasz #7 Dátum: 2019.06.14 09:16:18 »
Sziasztok!

A KOTO Autóház Nagykanizsánál jó néhányszor megfordultam már párommal, de mindig segítőkész, előzékeny, udvarias és szakmailag jól felkészült munkatársakkal volt dolgunk. Ez mind igaz az új Corollánk vásárlásakor tapasztaltakra (rendelés, egyeztetés stb.), illetve párom Aurisának szervizelésére is. Az értékesítőkön át a szerelőkig mindenki előtt le a kalappal. Minden esetben azt kaptuk amit vártunk. Kifejezetten ajánlom a kereskedés és szervizt mindenkinek!
'18 Toyota Corolla 1.6 Valvematic Executive "Éjfekete"
'24 Toyota Corolla Cross 2.0 Executive Skyview "Gyöngyfehér"

Benpe

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:KOTO Autóház Kaposvár/Nagykanizsa
« Válasz #8 Dátum: 2021.07.30 17:16:44 »
Egy viszonylag friss tapasztalat 10' 2.0 D4D T27-es Avensisemmel. Lehet picit hosszú lesz, de próbálom konkrétan leírni a SAJÁT tapasztalatomat a kaposvári szervizről.

Az autót egy autókereskedéstől vásároltam, ahol rendben volt az autó (viszonylag régebbi, család már vett itt gond nélkül).
A szisztémám az volt, hogy vásárlás után elviszem egy alap szervizre. Olaj + szűrő, gázolajszűrő. Nézzék át még egyszer a féket, futóművet, ha kell állítsák be a futóművet. Levegő és pollenszűrő friss volt azt nem cseréltem. Még a tank is több, mint félig volt vásárláskor (több, mint 500km belement vele). Illetve a nyári Hankook gumigarnitúra is 60-70%-os. Alufelni sehol sem padkázott, egy helyen van az egyiken kis persenés.

Mivel másnap előjött az elektromos kézifék hibája időnként, nem mindig (amit az Avensis hiba topikban leírtam), úgy határoztam, hogy most nem a Bosch szervizbe viszem az autómat, ahova szoktam, hanem a fent leírt karbantartásokra a helyi márkaszervizbe és, hogy nézzék át a parkolófék hibát, akkor már egyhelyen mindent. Említettem, nekik a csomagtér ajtót is, hogy néha bejelez menet közben, hogy nyitva.

Kaptam időpontot egy hétre rá, ahová időben érkeztem is. Addig használva volt gond nélkül az autó.
Kértem, hogy vizsgálják át a FÉKET és a FELFÜGGESZTÉST, ha kell állítsák műszeresen. Elmondtam a panaszom a parkolófékről és a hátsó zárról, amit telefonban is beszéltünk, stb. Elmondtam, hogy hallom lehúzott ablaknál, mintha fogna a hátsó fék (halkan magas hang), illetve melegebb a két hátsó felni is, de kisebb lejtőn is meggurul magától, annyira nem foghat.

Eddig minden ok. Sőt, taxival haza vitettek ingyen, 2,5 órát mondtak kb. a szervizelésre. Szép maga a szerviz, kultúrált nagyon stb. Le a kalappal. Hívnak is szinte időben, hogy mehetek az autóért készen vannak. Kivitettem magam.

Kérdezem, hogy minden rendben-e. Mondja a munkafelvevő, hogy igen. Futómű, fékrendszer rendben, nem volt semmi hiba. Kért cserék elvégezve. Kérdem, hogy a kéziféknél mi volt a hiba. Azt mondja, hogy nem találtak semmit. Kérdem, hogy micsoda?!?!?! (Ekkor már minden behúzásnál hibát dobott, de húzni behúzott, csak rossz hangja volt, meg ki is oldott, de szenvedős hanggal). Mondom neki, hogy ez így nem oké teljesen. Kimentünk megnézni (ő állt ki vele a parkolóba a szervíz állásról). Mutatom neki, hogy most is rossz, de amikor ő beállt, be is húzta a kézit!
Kiderült, hogy nincs villanyos szaki, ezért az ajtó zárat nem is nézték, a futóműállító pad meg foglalt volt (2,5-3 órán keresztül?) ezért azt sem nézték. De közben pont szólnak, hogy meg tudják nézni a futóművet, meg ránéznek újra a kézifékre, de ugye akkor várnom kell.
Mondom ok. Lehet okosabbak leszünk.

Kb. 3/4 óra múlva jön a srác, hogy végeztek vele. Sajnos rossz a vezérlő ezt 600+ eFt. tudják javítani, de olcsóbb, ha nem használom a kézit, inkább, csak tegyem sebességbe. Úgy elkerekedtek a szemeim, hogy ezt egy vizsgahely mondja. Következő mondata, hogy kivette a nájlont a kocsiból, viszontlátásra!

Nem tudtam mit mondani, eljöttem, már az első egyenesben éreztem, hogy nem oké a kormány. Jobbra kb. 10-15°-al áll a kormány, úgy megy egyenesben és, ha elengedem enyhén húz. Azonnal visszamentem. Mondom neki, hogy sz@r amit csináltatok. Szokásos duma. Ők ezt egy nagyon precíz céleszközzel végzik ami nagyon pontos, és biztos, hogy jó. De ad időpontot ellenőrzésre, mert valószínűleg a gumiabroncs a hibás és akkor majd megforgatják nekem a szerelők. Meg az anyátok *****-t, azt!
Egyszer hívtak még, de nem vettem fel nekik.

Másnap reggel felhívtam az autókereskedést, ahol vettem a kocsit és elmondtam, hogy mi a tényállás. Kérdés sem volt, mondta, hogy adjam le megnézeti és ő intézi a javítást. Full korrekten állt hozzá. Így is történt.
Pár nap múlva hívtak, hogy mehetek az autóért, rendben van.
El is mentem később, mikor kijutottam melóból. Nem ő volt ott, hanem a társa. Visszakaptam a kulcsot és az iratokat. Annyit tudott elmondani a társa, hogy hátul mechanikusan szorult, nem tudott teljesen behúzni és kiengedni, ekkor dobta a hibát (gondolom vásárlás előtt állt, és mikor elkezdtem használni, ugye egyre gyakrabban jött elő), ott lett pár alkarész cserélve, meg átnézve. Arról listám nincs, hogy mi, de a hátsó két féknyereg az vadi zsír új lett. Aztóta teljesen rendben működik a kézifék, nem is melegszik a fék hátul, hang is megszűnt.

A zár hibája megoldódott úgy, hogy észre vettem, hogy valószínűleg eladás előtt volt egy nagytakarítás (tip-top tiszta volt), a takarítók szépen vissza is zsírozták az összes zsanért, és a hátsó zár is kapott rendesen. Kis WD-el megnyomtam bele, folyt ki belőle zsír, azóta oké.

A futóművet meg elvittem a Bosch "szervizembe", ahol beállították rendesen és szép egyenesen fut az autó.

A konklúzióm, hogy erre a márkaszervizre egy olajcserét sem bíznék rá a közeljövőben.
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.30 17:30:38 írta Benpe »