Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413599 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #870 Dátum: 2011.01.08 18:48:01 »
Hát igen, vagy az illesztés van elszúrva vagy a karbúráció (belső hűtés).
Karbúráció megváltozása, egy hibás főtengely szimneríngtől is lehet.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #871 Dátum: 2011.01.11 02:44:58 »
Elárulnád mi fogott meg az Innován? :hmmmm: :devil:
Valszeg a kis fogyi :D ;)
Viszont *drága megvenni!
Nem is értem távolkeleten, hogy tud belőle olyan sok lenni. Talán családi kedvezményt kapnak :hmmmm:? azért utaznak 3-4 rajta [rohog]

Mar sokadszor irod, reagalnom kell.
Megvenni draga? 625ezer ft. a brutto listaar...
Nagyon is elokelo helyen van a kategoriajaban, szerintem a legolcsobb nem kinai/koreai 125os-ok kozt van... De igazabol milyen motorhoz hasonlithato? Annyira egyedi... kis csunya, de nagyon jo!

Te mint vallalkozo, meg az AFA-t is visszaigenyelhet(n)ed.

kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #872 Dátum: 2011.01.11 09:06:05 »
Igazábol ujonan, nem olyan kirivoan drágább mint egy másik robogó :hmmmm:
Csak én nem vennék 600 eFt áron robogot. Használtból meg dögivel van olcson japán meg olasz.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #873 Dátum: 2011.01.15 08:02:45 »
Tegnap megint baleseteztem (az Innovaval). Az Abbey road-on, nem messze a Bitliszes zebratol besatuzott elottem egy auto es hat nem volt olyan nagy a kovetesi tavolsag. Esett az eso, es sok volt a fek, egyszerre ment ki alolam az eleje meg a hatulja, nekicsusztam egy parkolo Golf V-nek. Termeszetesen az en hibam volt, az ember, aki elottem volt, eszre sem vette szerintem, meg sem allt. Azert orultem, hogy nem egy Rolls-nak vagy Ferrarinak csusztam neki...  :DMindkettobol parkolt az utcaba :)

A jobb terdem kifordult es magam ala csavarodott+ramesett a motor, ugy csusztunk egyutt par metert. Meg ott a foldon fekve felhivtam a fonokot, hogy csinaljak ujra a pizzat, mer gaz van. Shokkos allapotban visszautasitottam az orvosi segitseget, felultem a motorra es visszamentem a pizzazoba. Kozben haromszorosara nott a terdem, pont bent volt a tulajdonos is, mar felkeszultem ra, hogy kirug, mire kozolte, hogy ad 3fizetett szabadnapot gyogyulgatni, meg kaptam beremelest, mert a pizza volt az elso :D
Kozolte hogy hulye vagyok, aztan megallapitotta, hogy klonozni kene, aztan elment...
En kiuttettem magam, hazajottem, es azota egyre rosszabb, szinte semmit nem birtam aludni, jegelem allandoan, asszony nem boldog, h ugraltatom.
Elkezdtem gonodolkozni valami jo biztositason, mert elobb-utobb kinyirnak. Itt mindenki vadaszik ram es ez igy nem lesz josagos, ha 2havonta talajtfogok.  :hmmmm:
kisa
born to ride

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #874 Dátum: 2011.01.15 08:23:18 »
Jobbulást!

(bocs, de jót mosolyogtam azon, ahogyan leírtad a esetet  :flowers:)

Tegnap éppen előttem járt hasonlóan egy kis motoros, a körforgalomban dobta el a motort. Kiszálltam, hogy segítsek neki, de jellemző. hogy 15 mp múlva már türköltek többen is.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #875 Dátum: 2011.01.15 12:50:24 »
jobbulást reménykedj hogy nem törés csak ficam azért 1 orvos megnézhetné és tessék betartani esőbe a távolságokat  :yes:
nekem csak álló helyben dőlt rá a moci  de 2 hétig nagyon fájt 

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #876 Dátum: 2011.01.15 16:03:00 »
Andris, jobbulást! Azért jót mosolyogtam...  :flowers:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #877 Dátum: 2011.01.15 16:51:26 »
Jobbulást Andris!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #878 Dátum: 2011.01.15 17:05:52 »
András jobbulást!
Nekem is ez a rémálmom, hogy nem tudnám elengedni a drága jó motorkámat.
Ha már ott vagy kint: hogy tudid így leírni hogy : beatles :D
Bocs de nem hagyhattam ki ;)

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #879 Dátum: 2011.01.15 17:13:09 »
nekicsusztam egy parkolo Golf V-nek. Termeszetesen az en hibam volt, az ember, aki elottem volt, eszre sem vette szerintem, meg sem allt.

ezaz csak off autonak :D

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #880 Dátum: 2011.01.15 18:07:55 »
Koszi mindenkinek a jobbulasos uzeneteket... A helyzet rosszabb, mint gondoltam, abszolut nem tudok raallni, de meg egy sima felulest is megkonnyezek, ahol igazabol nem is nagyon mozog a labam. Tudom, menjek el orvoshoz, mozgaskeptelen vagyok. Csak meg kellett volna varni azt a mentot...
Az a rossz, hogy a terdkalacsom bal oldalat utottem meg, es az igazan nagy fajdalom hatul hajlatban jelentkezik. Sportkremem sajnos nincs, nem is kaphato, algoflex izomlazito tablettat talaltam, azt eszem, hatha jo valamire. Egyebkent meg fagyasztott borso es kacsa  :surrender:

Tom74, koszi, a kovetesi tavolsagot megtanultam, azthiszem, bar volt mar ilyen, es azt hittem, akkor is megtanultam :D
           Tores szerintem nem lehet, tegnap friss koraba, az elso ket oraban ra tudtam terhelni, ha nem is az egesz testsulyomat, de mozogtam, segitseg nelkul mentem, ultem, vetkoztem, stb. Most ez egy alom... Max. repedes lehet, de inkabb szalaghuzodas, vagy ficam.

OldPiet: en nem ragaszkodtam ahoz a vacakhoz, ugy alakult, hogy rajtam maradt...  Tudom, hogy el kell engedni, ami jo tanacs lehet 30km/h felett, de amikor ugyanabbol az iranaybol egyenlo sebesseggel erkezo hasonlo tomegu testek (en es az innova) iranyithatatlanna valnak, akkor meg lehet szexelni az elmeletet

ui: ha mar kijavitasz valakit egy szandekos hiba utan, akkor legalabb tudd, hogy a "tudd" szo nem tartalmaz "i" betut. Ha nem hiszed, leellenorizheted :tt2: http://www.magyarhelyesiras.hu/
ui2: szandekosan irtam ekezet nelkul, ne koss bele, beke :)

Es vegul direkt mentem neki vw-nek, utalom oket.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #881 Dátum: 2011.01.15 18:33:23 »
Uhh Andris, csak most olvastam  :wacko: ... Mielőbbi felépülést neked  :hug: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #882 Dátum: 2011.01.15 18:36:22 »
Neked is koszi :hug:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #883 Dátum: 2011.01.15 22:29:20 »
Ki kéne hívnod egy orvost, wazz. Ha szalagszakadásod vagy ilyesmid van (nem értek hozzá), az nem vicces.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #884 Dátum: 2011.01.15 23:23:23 »
Az a legnagyobb baj, hogy iszonyatosan lusta vagyok, es utalom a burokraciat-papirmunkat, igy nincsen "tb szamom"
Ennek igazabol hatranyat eddig nem lattam, nehany szazalekkal tobb tb-t kellett fizetnem, de igy szam nelkul, nem surgossegi esetben nem tudom mi lenne az eljaras.
Masik baj, hogy nincs korzeti orvosom se, sot a legkozelebbi korhazat is csak googlemaps-en tudnam megnezni. Rendesen megszopattam magam.
Most kollegam-lakotarsam hozott kereseti igazolasta cegtol, amin rajta van, hogy fizetek tb-t, otthon(M.o.-n) kotottunk egy visszamenoleges biztositast (ha komolyabb a baj, inkabb fizessenek, mint ne.)

Orvos-t hivni nem tudok, mert nincs, szoval csaka surgossegi "medical car" johet szoba. (zafira, orvos jon vele, o donti el, hogy tudja a helyszinen kezelni, vagy jojjon a rendes mentoauto.

Amugy kollegam-lakotarsam most ert haza es azt mondta, hogy hatalmas a terdem, es besargult, valami leszivast magyarazott, remelem csak okoskodik :)

Elkuldtem valami kremert, amit a gyogyszeresz ismerosom ajanlott, vettem be fajdalomcsillapitot...



kisa
born to ride