Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406961 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #840 Dátum: 2010.12.20 08:02:13 »
Butasag lenne csak ugy boviteni. Ne legyen igazam, de a baleseti statisztikak majd igazoljak, ha ugy alakul. Es nem ertem, hogy aki 125os motort szeretne venni, az miert nem vizsgazik le 125os motorra?! (A1)

A Totalbike alairasgyujtese meg erdekes, azt gondolna az ember, hogy egy motoros portalon az embereknek van jogositvanyuk motorra...


Es ismet kaptam egy uj motort a cegnel: Most egy ujszeru Hondat raktak alam, 6305merfolddel vettem at egy hete. Azota beleszaladt vagy 600merfold, elmeny vele a munka.

Es tovabbra is tudok futarmunkat! Motort, ruhat, sisakot ad a ceg, kajara se kell kolteni, a motort haza lehet vinni, tehat kozlekedesre se kell kolteni. Szallasban, munkavallaloi engedelyben segitek. Nagyon kene 2ember, mert kevesen vagyunk  :helpsmilie:
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #841 Dátum: 2010.12.20 08:37:12 »
Andris, most mi a helyzet odakint? A híradások szerint nagy hó van, hogy tudsz motorral dolgozni ilyen körülmények között?  Fűtött ruhád van-e már?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #842 Dátum: 2010.12.20 08:56:45 »

Hogy miért nem vizsgáznak le azok akik 125-öst akarnak?
Hát azért mert, mindent ujra kell csinálnija ha van B jogsija akkor is. Még a kresz-tanfolyamot, vizsgát is. Ez sok idő és pénz és a legtöbben a B jogsi után mellékessen akarnak motorozni is. Ráadásul nálunk pofátlanul 125 motort (főként robogot) smkp-ként használják. Mintha a rendeőrők nem tudnák min ül :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #843 Dátum: 2010.12.20 09:01:40 »
De aranyos vagy Trotter  :hug: Tok jol esne, ha a csaladombol anyamon kivul legalabb ennyire aggodnanak ertem.
Futott ruham nincsen, igazabol nem is kell :) A labunk fazik, az gyakorlatilag vegig lentvan. Vettem ket szammal nagyobb csizmat, es 3zokni+beles komboval ki lehet birni.
0fok korul van a homerseklet, a nagy ho, az uj koraba volt 10centis, de az egy felora alatt esett le... Ugyanugy dolgozunk vegulis. Annyi van, hogy nem teszik kotelezove a munkat, de ha a futar akar dolgozni, akkor megcsinaljak a pizzat. Hivatalosan nincs kiszallitas, de szepen lassan csinalgatjuk.

Auto nem sok van az uton, lelassult az elet, szerintem biztonsagosabb hoba motorozni autok nelkul, mint pl. esobe autok kozt.
Amugy a vacak idonek van egy masik oldala is, nagyon jol adjak a jattot....
Tegnap volt olyan cim, ahol a 18fontos rendelesre kaptam 20fontot, meg melledobott a tag egy 10fontost, es mondta, hogy tenkju. :D

Kockazat van, meg hideg is van, de valamit valamiert. Vallaltam, csinalom, minden pizzat mosolyogva adok oda :)
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #844 Dátum: 2010.12.20 09:14:48 »

Hogy miért nem vizsgáznak le azok akik 125-öst akarnak?
Hát azért mert, mindent ujra kell csinálnija ha van B jogsija akkor is. Még a kresz-tanfolyamot, vizsgát is. Ez sok idő és pénz és a legtöbben a B jogsi után mellékessen akarnak motorozni is. Ráadásul nálunk pofátlanul 125 motort (főként robogot) smkp-ként használják. Mintha a rendeőrők nem tudnák min ül :D

Kit erdekel, hogy mit akarnak? Le kell vizsgazni, jarmukezelesi rutint kell szerezni, mielott kimennek a forgalomba. Egy 125os motor mar komolyabb fegyver, az tud legalisan 100al menni, szerintem nem kene minden hulyenek odaadni csak ugy ezt a lehetoseget jogszeruen. Tisztelet a kivetelnek.
Athidalo megoldaskent tudnam javasolni egy gyorstalpalo letrehozasat. Legyen mondjuk egy nap a kepzes; aki rendelkezik B jogsival az 2ora rutin, es mondjuk 4ora forgalom utan jogosult lenne. Vagy valami ilyesmi. De csak ugy a semmire, mindenkinek kozveszelyes butasag lenne.

A temahoz kapcsolodik: akartam venni 125os motort a szezon elejen, de nem talaltam egyszeruen rendszamosat. 90%-uk illegalisan fut.
Szivem szerint az 50esre is rakatnek rendszamot, mert ha okoz egy balesetet(kart okoz) es elhagyja a helyszint, azonosito jelnek keves az, hogy "fekete robogo volt, kek kabatja volt az embernek, arra ment ---> " megtortent eset :yes:

kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #845 Dátum: 2010.12.20 09:19:57 »
Andris!
Amit javasolsz azt már az osztrákok kitalálták!
Az ÖAMTC-nél kell csinálni pár rutinórát és azt követően vezethetsz 125-öst.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #846 Dátum: 2010.12.20 11:24:57 »
Ehh, én már biztosan nem  csinálnám, pláne ilyen időben...  :no:

Csak szembe jutottál, amikor néztrem a londoni havazásos híradásokat, hogy vaj'h mit csinálsz.  :hmmmm:

Én annó táviratoztam a nyári szünet alatt. Az tök jó volt, jó volt a jatt, persze a gyásztáviratért nem fogadtuk el a jattot, ez íratlan szabály volt.  Akkor tanultam meg igazán. Azóta gyakorlatilag nincsen táviratozás, van helyette e-mail +mobil. :hug:  Arra igen jó volt, hogy megismertem a várost, meg megtanultam motorozni. :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #847 Dátum: 2010.12.25 11:29:55 »
Mi lelte a stalkert ? ***a kis mocc az nem szokott tönkre menni.
Méér kell 40 el menni vele ?

Elfogyott az ereeje, megállt és nem indult többet. kapott uj hengerszettet és most bejáratós 300km-t szigoruan 30-40-el kell menni és 10 percenkent megállni. Lehet hogy túl szoros lett, mert még így is leállt egyszer, kétszer (robogónál a megszorulás szinte észrevehetetlen, csak leáll aztán 2 perc mulva pöcre indul)

Nem jól van ez így, 2T-nek igazából járatás majdhogynem szükségtelen. Ügyfelek 80-90% be sem tartja, nem foglalkozik vele, nem tudja mi az!
 Főleg a 14-20 éves korosztálynak értelmetlen ezt magyarázni. Ehhez a profi robogógyártóknak és szervizek igazodniuk kellett.
Ha már egyszer is megszorult, maradandó károsodást szenvedett.
Futás teljesítménye, megbízhatósága messze alul marad egy hibátlan robogóhoz képest.
Akár egy teljes fel újítás után akár egy új motorról beszélünk, ügyfélnek való átadás után
mindegyiknek bírni kell a 100% os terhelést.
Javítás, tuningolás terén nálunk ennek így kell működnie.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #848 Dátum: 2010.12.25 12:20:41 »
Tegnap de. volt ra idom, szoval elraktam pihenni a Fazert.  Teletankoltam, lemostam, attorolgettem, kapott lancsprayt, wd40-et, gumiapolot.
Kozbe egy felorat jart a motor, megmelengettem, feltoltottem az akkut, aztan kiszereltem, es behoztam a meleg szobaba. Igazabol a motort is behoznam, csak az asszony nemhiszem, hogy orulne  :innocent:
kisa
born to ride

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #849 Dátum: 2010.12.25 14:23:59 »
Kiváló a sorrend és a taktika!  :clap: :clap: :clap:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #850 Dátum: 2010.12.25 14:57:58 »
Mi lelte a stalkert ? ***a kis mocc az nem szokott tönkre menni.
Méér kell 40 el menni vele ?

Elfogyott az ereeje, megállt és nem indult többet. kapott uj hengerszettet és most bejáratós 300km-t szigoruan 30-40-el kell menni és 10 percenkent megállni. Lehet hogy túl szoros lett, mert még így is leállt egyszer, kétszer (robogónál a megszorulás szinte észrevehetetlen, csak leáll aztán 2 perc mulva pöcre indul)

Nem jól van ez így, 2T-nek igazából járatás majdhogynem szükségtelen. Ügyfelek 80-90% be sem tartja, nem foglalkozik vele, nem tudja mi az!
 Főleg a 14-20 éves korosztálynak értelmetlen ezt magyarázni. Ehhez a profi robogógyártóknak és szervizek igazodniuk kellett.
Ha már egyszer is megszorult, maradandó károsodást szenvedett.
Futás teljesítménye, megbízhatósága messze alul marad egy hibátlan robogóhoz képest.
Akár egy teljes fel újítás után akár egy új motorról beszélünk, ügyfélnek való átadás után
mindegyiknek bírni kell a 100% os terhelést.
Javítás, tuningolás terén nálunk ennek így kell működnie.
Mit tudok tenni: bejáratom aztán majdcsak jó lesz :hmmmm:??

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #851 Dátum: 2010.12.25 15:20:41 »
Gond  a henger falán, illetve a dugattyú oldalán lévő berágódás nyomok.
Ez egy megragadt motornál álltalában így néz ki.

Költséghatékony megoldás: szétszedni, dugattyút 400-as vizes csiszolóval lehető legfinomabbra le simítani, henger falát, felület frissítő honolással ellátni.
Megfelelő hézagot ellenőrizni, Min 0,05-0,07.

Én dugattyút is cserélnék.
Te csináltad a motort ?


[a csatolmányt egy admin törölte]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #852 Dátum: 2010.12.25 15:54:16 »
Gond  a henger falán, illetve a dugattyú oldalán lévő berágódás nyomok.
Ez egy megragadt motornál álltalában így néz ki.

Költséghatékony megoldás: szétszedni, dugattyút 400-as vizes csiszolóval lehető legfinomabbra le simítani, henger falát, felület frissítő honolással ellátni.
Megfelelő hézagot ellenőrizni, Min 0,05-0,07.

Én dugattyút is cserélnék.
Te csináltad a motort ?

Nem egy robogósmühely csinálta (motoros futár ajánlotta, ök oda hordják a mocijaikat Frangepan u.-ban)
 300km-t mentem vele, szerinted reklamáljak? Egyébként  a fogyasztás is jobb lett 4,5 -ről lecsökkent 3,8 l-re

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #853 Dátum: 2010.12.25 17:19:38 »
Fogyasztásod azért lett jobb, mert nem hajtod!

Ezt neked kell tudni mit csinálsz, vagy csináltatsz vele, én le írtam a variációkat ill a megoldást!

Egy kérdést azért feltehetsz nekik, hogy szerintük ez így rendben van? Ha azt mondják, hogy  minden OK akkor úgysem tudsz velük
mit kezdeni. Ha viszont értik a kérdést, szó nélkül megcsinálják.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.25 17:23:18 írta Egükém »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #854 Dátum: 2010.12.25 20:12:31 »
Fogok beszélni velük, bár mostanában nem fogok ráülni :no: