Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 407126 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #780 Dátum: 2010.10.19 19:42:59 »
Szerintem angolhonban, nem nagyon gyakran fagy, ott a Golf-áramlat, ami a hollandusoknál nem jellemző....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #781 Dátum: 2010.10.19 19:54:50 »
Szerintem angolhonban, nem nagyon gyakran fagy, ott a Golf-áramlat, ami a hollandusoknál nem jellemző....
Átgyün az oceáni áramlat Angliából Hollandiába.Azsem egy kontinentális klima :lol:. Ha jól emlékszem az elmult télen ott is volt hó meg jég is :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #782 Dátum: 2010.10.19 20:11:57 »
Szerintem angolhonban, nem nagyon gyakran fagy, ott a Golf-áramlat, ami a hollandusoknál nem jellemző....
Átgyün az oceáni áramlat Angliából Hollandiába.Azsem egy kontinentális klima :lol:. Ha jól emlékszem az elmult télen ott is volt hó meg jég is :hmmmm:
Ok, biztosan igazad van, én nem jártam arrafele.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #783 Dátum: 2010.10.19 22:07:39 »
A lényeg már ilyen időben mint most itt van sem egy öröm motorozni :wacko:
Ráadásul ott sokkal  többet esik az eső mint itt (bár mostanában mi se panaszkodhatunk)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #784 Dátum: 2010.10.21 03:46:14 »
nemreg ertem haza, 3fok van most, 13orat motoroztam ma, plusz oda-vissza ut Fazerkevel :)
Csapadek nelkul siman vallalhato...

Idojaras ugyben osszessegebe Trotternek/Trotternak (hu, most elgondolkoztam :hmmmm: ) adnek igazat. Kemeny tel nem jellemzo, tavaly volt ket napig problema a ho, de akkor nem is kellett dolgozni, megallt az elet, nem jartak a buszok, metrok, nem nyitott ki semmi, nem tudtunk elmenni dolgozni se... Osszessegebe allitolag enyhek a telek, az utobbi 30-40ev legkemenyebb tele volt a tavalyi... Egyszer volt minusz 4-5fok is.

Amugy ma megjott a szep uj sisakom, meg terd-es konyokizuletmelegitoket is rendeltem, meg egy nyakas maszkot. Szuper minden. Csizmat kell vennem, mert sajnos a mostani inkabb szep, mint vizallo. Tanulopenz befizetve. Esoruhat is kell majd vennem, de meg egy-ket elazast varok vele, mindig megfogadom, hogy legkozelebbre veszek, de mindig elmarad  :D
Majd csinalok kepeket.
Lesz meg egy garazslako, egy Sv, a sracok cserelgetik ezerrel. Fazerke nem unatkozik :)
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #785 Dátum: 2010.10.21 15:14:59 »
Nekem van egy Thermo-esőruha, az nagyon jó, ilyen időben, nadrág , pulloverra felvéve simán nem fázok benne. Én  a Louisban vettem (sok viszonteladó is van itthobn, de gondolom Angliában nincs :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #786 Dátum: 2010.10.21 15:19:45 »
Na kikerestem egy motoros ismerősöm oldalát. van fűthető ruha is selfmade kivitelben:
http://www.akmt.hu/sufnituning/pulcsi/pulcsi.html
érdemes megnézni az egyébb sufnituning dolgait is, azokat mind meg is valósitotta :yes:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #787 Dátum: 2010.10.26 00:30:24 »
7.77lett az elso londoni fogyasztas, 214km, 16.63liter. 6nap alatt motoroztam ki, 9km-re van a munkahelyem, Minden reggel es minden este min. 5percet melegitem indulas elott, elso 1-2km-en 5000alatt elvaltom, aztan jatekosabb a tortenet.... Imadom! :)

Egyik kollegam, egy nepali srac beleszeretett a motorba, mar tobbszor rajtakaptam, hogy bamulja, meg fenykepezi az iphone 4-el. Mondom de televagy, iphone 4.... Mondta hogy en vagyok tele, motor.... Aztan mondtam, hogy ket telefon ara a motor. Azota azon agyal, hogy mikor bizniszelunk :)
Ket ajfon araert tenyleg odaadnam :hmmmm:
Nagyon jo vetelek vannak, csak nincs cash-em :no: Lehetne kuldeni haza a mocikat ezerrel.......

Az uj innovaba is tulvagyok az 1000merfoldon, picit csuszik a kuplungja, meg kicsit lomhabb, mint az elozo, de ez van.... Januarba vehet legkozelebb uj motort a fonok, aztmondta, ha maradok, hozat nekem egy 0merfoldes uj motort.
A balesettel kapcsolatba elszomoritottak, vsz. nem kapok semmifele karteritest, mert volt egy cikkcakkos vonal (otthon ilyen nincs), amit atleptem, es igy vsz. 50-50%lesz a felelosseg.
Egy uj csizma, meg egy uj sisak arat azert arat kidobhatta volna a ficko, de azota se hivott fel, hogy hogy vagyok....


UI: tudok motoros futarmunkakat angliaba, pizzafutarosat is, meg helykozit is nagymotorral, mindketto korrekt penz, jogsi legyen, lehet kezdeni azonnal.
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #788 Dátum: 2010.10.26 10:02:32 »
te András! Nem kívánnál néha inkább helyközi fuvarokat vállalni? Akkor legalább kimozdulnál abból a veszélyes városból...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #789 Dátum: 2010.10.26 11:12:16 »
Azon vagyok, csak honositani kellene a motort hozza, mert csak angol rendszamra tudnak courier biztositast kotni. Sajat motor birtokaban meg nem szeretnek motort berelni a munkaltatotol. Amugy miert gondolod, hogy veszelyes varos? Akit pl. Opusztaszeren utnek el, annak mit tanacsolsz?  :D
kisa
born to ride

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #790 Dátum: 2010.10.26 11:13:23 »
Azon vagyok, csak honositani kellene a motort hozza, mert csak angol rendszamra tudnak courier biztositast kotni. Sajat motor birtokaban meg nem szeretnek motort berelni a munkaltatotol. Amugy miert gondolod, hogy veszelyes varos? Akit pl. Opusztaszeren utnek el, annak mit tanacsolsz?  :D

azt hogy részegen ne üljön fel a simsonra.... :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #791 Dátum: 2010.10.26 23:54:12 »
Azon vagyok, csak honositani kellene a motort hozza, mert csak angol rendszamra tudnak courier biztositast kotni. Sajat motor birtokaban meg nem szeretnek motort berelni a munkaltatotol. Amugy miert gondolod, hogy veszelyes varos? Akit pl. Opusztaszeren utnek el, annak mit tanacsolsz?  :D
Azt, hogy inkább üljön lóra :D
Gabe 254.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #792 Dátum: 2010.10.29 11:57:03 »
Malaguti Madison K400-as "robogó"eladó!! 2005-ös makulátlan,kevés km,motorszervizes tulajtól,magyar papíros,riasztós ,rengeteg extrával eladó!!
Érdeklődni nálam:20-9909-148-on,autó,műszaki cikk,nagymotor csere lehetséges!!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #793 Dátum: 2010.11.02 11:15:26 »
Sorra jonnek a problemak a motorral :(
Egyik nap elment a km oram, sebesseget meg tavolsagot se mer, masnap meg elkezdett szorakozni a fordulatszammerom... A km ora szar maradt a fordulatszammero meg 1percig jo, felpercig nem, aztan 10percig jo, aztan egy napig nem. Tok valtozo, es idegesito.
Masik nagy problema a kipufogo, nem eleg hangos, nem hallanak az autosok. Rendesen ugy erzem, hogy mindenki vadaszik ram... :wacko:
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #794 Dátum: 2010.11.02 22:36:43 »
Sorra jonnek a problemak a motorral :(
Egyik nap elment a km oram, sebesseget meg tavolsagot se mer, masnap meg elkezdett szorakozni a fordulatszammerom... A km ora szar maradt a fordulatszammero meg 1percig jo, felpercig nem, aztan 10percig jo, aztan egy napig nem. Tok valtozo, es idegesito.
Masik nagy problema a kipufogo, nem eleg hangos, nem hallanak az autosok. Rendesen ugy erzem, hogy mindenki vadaszik ram... :wacko:
Nem lehet hogy beázott a műszer? vagy falsch áramot kap?
Kipufogót csak lehet szerezni, nekem Gianeli van, azt meghallják, de azért nem durva. ott nézikműszakin a hangját? (mert itt még nem, bár én mindig visszarakom vizsgára a gyárit)