Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 414632 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #765 Dátum: 2010.09.28 18:38:56 »
Nahát, nem is tudtam, hogy ilyesféle váltókkal is léteznek motorok.

Nagyon jo, digitalis fokozatkijelzo is van rajta. A valtojarol nem talaltam leirast, de itt van par info a motorrol: http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Innova

Asszem körváltónakhívják szakmai berkekben.  :D  Lényege az, hogy csak taposni kell ízlés szerint.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #766 Dátum: 2010.09.30 23:08:18 »
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #767 Dátum: 2010.10.01 22:03:16 »
Azért megnéztem volna mit csinál, ha az utolsó szakaszon bekap egy rénszarvast...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #768 Dátum: 2010.10.16 12:12:32 »
Este elütöttek.... Szabályosan előztem két kis sebességgel haladó autót, szokásos rövid dudával, de az első ennek ellenére index elém kanyarodott, és crash-eltünk. Első sárvédő-lökhárító sérült a kocsin, tehát már majdnem befejeztem az előzést, mikor nekemjött. Eldobtam a motort, pördültem 2-3-at, kettőt koppant a fejem, aztán a padkának csapódtam.
Mindenki nagyon segítőkész volt, azonnal ott volt egy medical car, de tényleg két percen belöl, nagyjából megvizsgált, majd hívott mentőt. A mentősnők levették a sisakomat, felsegítettek, és beraktak a mentőautóba vizsgálgatni. Közbe bejött egy rendőrnő is felvenni a jegyzőkönyvet. Kb. egy órát állt az út közepén kék fénnyel a mentőautó, benne én meg három brit nő...  :D Egész jól összehaverkodtunk az egyikkel, megbeszéltük, hogy szarok a Mercedesek, meg hogy motorozni jó, ő most adta el, én nemrég vettem, stb... :) Közbe mértek mindent rajtam... Bár most ültem először mentőautóba, lehet csak azért volt furcsa a felhajtás. Én csak azt éreztem, hogy fáj a farkcsontom, meg a balkezem gyűrűsujján egy centis részen felszakadt a bőr, és kilóg a húsom. Kb 15x mértek vérnyomást, mérték a cukromat, és nem akarták megérteni, hogy csak a farkcsontom fáj, azért nehév felülnöm-felállnom-leülnöm-lefeküdnöm.
Magyar jog szerint egyértelműen az ő hibája. De én töltöttem kórházba az éjszakát, olyan volt minden, mint a Vészhelyzet c. sorozatba, sok flegma orvos rohangál, közel 4órát vártam, behívtak egy vizsgálóba, elmeséltem mi történt, végigtapogatta a csigolyáimat, aztán mondta, hogy ha problémám van a mosdóba, akkor menjek vissza, good night, és kirakott. Kijöttem a kórházból, azt se tudtam merre vagyok arccal, hajnal 3óra volt, sehol egy lélek, buszok nem járnak, metro szintén nem. Sétáltam sokat rossz felé, aztán buszmegállóba levő térkép alapján rájöttem, hogy pont rossz felé megyek, majd pont jött egy minicab, hát olyanba sem ültem még.... :) Ki lett próbálva az is, visszavitt KÉJ-hez, és áldottam az eszem, hogy nálam volt a kulcs, nem a pizzériába.... Pakolom a csomagtartóba a cuccaimat, megállt mögöttem egy méterrel egy rendőrautó. Már fogtam a fejem, hogy mi jöhet még. Szépen óvatosan oldalratartottam a kezem, hogy látható legyen, majd kiszállt két rendőr(nő).
Kérdezik, hogy hogy vagyok. Mondom ájm oké, aztán mondták, hogy ők helyszineltek, és megismertek már messziről az egyenruháról meg a magasságomról :)


Vigyázzunk egymásra, tükröt használjon mindenki :flowers:
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #769 Dátum: 2010.10.16 12:22:59 »
Huh  :wacko: Orulok, hogy ennyivel megusztad  :hug: Hosszu nap lehetett...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #770 Dátum: 2010.10.16 13:08:10 »
Kisa, végül is ez egy sikersztori. Örülök, hogy egyben vagy.  Mi lett a gépsassal?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #771 Dátum: 2010.10.16 13:32:36 »
 hál isten minden ok veled  :innocent:pihenj sokat

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #772 Dátum: 2010.10.16 14:32:21 »
A motor már menetkész, a jobbos tükör tört el, elgörbült a kormány, meg letört a lábtartó (egy darabból van a kétoldali, olyan alakú, mint egy camping bicikli kormánya, és "átöleli a váz alját") a fékpedál elgörbült. 10perc alatt egy új tükör felhasználásával ugyan abba a (szar) állapotba van, mint előtte. De ez engem már nem érdekel, mert kapok új motort, mert átvettek teljes munkaidőre pont tegnap. Hazahozhatom majd a motort, fizetnek minden tankolást (napi 4fontig) ebből kb. 120-130mérföldet tudok menni, ez általába elegendő egy napra... Átlag szerintem 70-100mérföldet motorozok egy nap, szóval ha magyar akarok lenni, akkor napi egy liter benzint tudok lopni. Kollegák adták az ötletet, BRAVÓ. Korrekt fizetés mellett is napi egy liter benzin...... Nem találtam a szavakat, de úgy néz ki, bárhova megyünk, magyarok maradunk.

Egyik kollegának volt ugyanilyen esete, adott pár tanácsot, meg egy telefonszámot. Egy érdekvédő cég, munkahelyi és közlekedési balesetekre specializálódva. Ha sikertelen a jogi út, akkor nem kell fizetni, ha sikeres, akkor százalékot kérnek. A másik srácnak sem tört semmije, csak szimplán shokkra hivatkozva nem ment be dolgozni pár hétig, és megkapta az adott időre eső fizetését, plusz háromezer font kártérítést. Hétfőn jön házhoz a képviselőm, kíváncsi leszek.

Rendeltem egy új sisakot, és mindenképpen beszerzek egy fullos gerincvédőt....Hétfőn 12-16h közt érkezik a Fazer, előbb hívott a sofőr, hogy elindultak  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 14:42:02 írta kis_andras »
kisa
born to ride

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #773 Dátum: 2010.10.16 14:38:32 »
örülök hogy nem történt komolyabb baj, ha lesz idöd  gyere fel msn-re ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #774 Dátum: 2010.10.16 18:32:46 »
Hát Andris nem irigyellek :hmmmm: Hál isten hogy megusztad.
Nagyon vigyázni kell mert  a holttérben az autós nem lát minket motorosokat.
Az integrált sisak is olyan mint a szemellenző, multkor rákanyarodtam egy főutra, mire egyenesben voltam, mellettem termett egy motoros (angol rendszáma volt :lol:) kicsit meglepödtem, de elfértünk ketten is a sávban.
 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #775 Dátum: 2010.10.16 19:19:56 »
Wazz Andris! Örülök, hogy nem esett (nagyobb) bajod! Azért a sztoriban a hajnal 3as kirakás elég durva :eek: Hogy ment a magyarázkodás? És megkaptad a rendőrnők számát? :winkiss:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #776 Dátum: 2010.10.18 20:20:20 »
Roviden: nem tudtam talalkozni a fickoval, elkoltoztunk, itt a fazer :) es van GARAZS :) egy RSV1000 a lakotarsa a Fazernek, van kondigepuk, meg tv-juk is a motoroknak.....  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.18 20:22:00 írta kis_andras »
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #777 Dátum: 2010.10.18 20:28:43 »
És mostanában is motorozol? Én lassan befejezem, jövö héten ki is vonatom a nagymotoromat :cry: marad a robogó , ha a citybe kell menni :szemez:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #778 Dátum: 2010.10.18 20:33:26 »
Persze, hogy motorozok :) Egesz szezonba terveztem motorozni, amikor nincs ho/jeg....
Otthon teljesen mas, en sem eroltetnem, de itt az ejjel 5fok, nappal 8-10fok a tel. Igy proba nelkul azt mondom, hogy feloltozve kibirom valahogy :)
Mar agyaltam, hogy ilyen utangyartott ulesfutest hogy lehetne kibelezni es kabatba/nadragba atszerelni.... :hmmmm:
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #779 Dátum: 2010.10.18 20:40:46 »
Persze, hogy motorozok :) Egesz szezonba terveztem motorozni, amikor nincs ho/jeg....
Otthon teljesen mas, en sem eroltetnem, de itt az ejjel 5fok, nappal 8-10fok a tel. Igy proba nelkul azt mondom, hogy feloltozve kibirom valahogy :)
Mar agyaltam, hogy ilyen utangyartott ulesfutest hogy lehetne kibelezni es kabatba/nadragba atszerelni.... :hmmmm:
Már lehet készen is venni ilyen nadrág és kabátmelegitőket.  Partnerem itthon egy ollyan cég amelyik ilyeneket szerel gyárilag autokhoz. nem egy nagy ügynek látszik. :hmmmm:
 A 8-10 fok valóban még elmegy, de ahhoz is társul a rensdszeres eső amit ,mint papirkutya én naon utálom :no:
Én csalk Hollandiába voltam évekig, ott minden nap  bcajjal jártam iskolába télen is. Én élveztem amikor az ut jégpálya volt meg a grahtok befagytak és lehett rajta "driftelni" Szoval ott azért voltak fagyok is . Gondolom Anglia is eléggé hasonló :hmmmm: