Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413031 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #750 Dátum: 2010.09.27 08:22:18 »
Hmmmm, azt hittem nem kell nekik ~4 liter.

Más. Ha mentek robogóval bárhova (pl. vásárolni) hol/hogy tudtok úgy parkolni, hogy valaki ne kapja fel és vigye el? :)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #751 Dátum: 2010.09.27 11:59:13 »
A parkolas sajnos nem igy mukodik. Szem(kamera) elott kell hagyni, kormanyzar, tarcsafekzar, esetleg 1.5-2m-es lanccal kikotni valamihez. Ennel tobbet nem tudsz tenni, ha nincs zart helye. Esetleg riaszto, de az meg olyan idetlen dolog szerintem, mar senki nem figyel ra.
kisa
born to ride

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #752 Dátum: 2010.09.27 12:14:34 »
Nekem nem volt semmilyen záram vagy egyéb védelem.
Rendszeresen hagytam órákra az utcán a VI. kerület kisebb utcájában, meg alkalmanént egyéb helyeken.
Ha vásárolni vagy ügyintézni mentem igyekeztem olyan helyre lerakni ahol ráláthatok, de persze ez nem mindig oldható meg. Egyszer sem láttam a robogót gyanúsan nézegető alakokat.
Persze mindig benne volt a lehetőség hogy nem találom ott ahol leraktam, de szerencsére soha nem fordult elő.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #753 Dátum: 2010.09.27 12:14:44 »
Hmmmm, azt hittem nem kell nekik ~4 liter.

Más. Ha mentek robogóval bárhova (pl. vásárolni) hol/hogy tudtok úgy parkolni, hogy valaki ne kapja fel és vigye el? :)

Nem mindegyiknek, és nem mindig kell 4 liter, ahogy azt írtuk is.

Parkolás: hosszabb időre (mondjuk, több órára) maximum valami ócskaságot mernék őrizetlenül hagyni, azt is csak forgalmas helyen, és ott is csak leláncolva. Bármilyen modernebb, mutatósabb jószágot csak maximum egy vásárlás (mondjuk, 20-30 perc) idejére, olyan helyen ahol minél többen látják, és valami stabil dologhoz (mondjuk táblaoszlop) odaláncolva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #754 Dátum: 2010.09.27 19:37:58 »
Nem tudom, én csak a gyári zárat használom. Elég nagy és nehéz, hogy csak úgy elvigyék, és errefelé nem szokás, meghát van ennél újabb, dizájnosabb. Amikor Pestre megyek, akkor lánc, ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #755 Dátum: 2010.09.27 20:50:04 »
Lényeges,  motor/robogó parkolásnál a "szem előtt hagyás" ez a leg eredményesebb lopás gátló megoldás!
(tapasztalat)
Egyre  jobban terjednek a 4T robogók az 50ccm es kategóriában, fogyasztásuk 1.7-2.3Lit/100Km közt van.
Nekem 125ccm 4T van Max 3Lit, városban páratlan. Ja és 16-os a kereke ez a leg lényegesebb!
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.27 20:51:37 írta Egükém »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #756 Dátum: 2010.09.27 21:03:02 »
Na, valami ilyet szeretnék én is. 125-öst (hogy már országútra is ki lehessen vele merészkedni), négyüteműt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #757 Dátum: 2010.09.27 22:49:10 »
Megvolt az elso muszakom pizzafutarkent Londonba :)
Honda Innova 125-osok vannak. Felautomata, 4sebesseges motorok.
Allitolag agyonverhetetlen, amit en kaptam meg, abba 41300merfold volt, es gyakorlatilag a laza tukron kivul semmi baja nem volt. Motor jol huz, valto pontos. Csak nagyon furcsa, hogy minden sebbesseg lefele van, nem ugy, mint egy atlagos motoron, hogy 1le,2-3-4-5-6 fel, hanem 1le, 2-3-4le. Ha probalod otosbe tenni, akkor kezdodik elolrol a kor uressel. Kuplungkar nincs, ugyhogy meg kell gondolni, mikor valtasz, mert megdobja keresztbe a farat :)

Tokeletesen varosallo, keskeny, konnyu vele durodni, nagyon jo. Nagyon varom, hogy kierjen a Fazer, meg 2-3het :wacko:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #758 Dátum: 2010.09.27 22:56:03 »
Nahát, nem is tudtam, hogy ilyesféle váltókkal is léteznek motorok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #759 Dátum: 2010.09.27 23:37:18 »
Andris! Örülök, hogy már van is (valamilyen) meló! :clap:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #760 Dátum: 2010.09.28 00:43:57 »
Nem valamilyen melo van, tudatosan ilyet kerestem. Masodik helyre fel is vettek. Az elsore angolositani kellene a jogositvanyomat, de azt egyenlore nem tudom, hogy akarom-e.

Amugy, hogy mennyire mas itt kint. Futar munka. Adjak a motort. Ha tankolok, viszem a blokkot, es kifizetik. Tisztesseges, majdnem 2500forintos oraber, jatt. Kaptam teljesen uj kabatot, es sisakot (50font depozit elleneben, de ha egy evig koptatom ezeket, aztan is visszakapom az 50est :clap: )
Nadragot is kaptam, de az sehogy nem jo ram. Plusz kaptam esoruhat, es terkepet. Van kb. 20motorjuk, es csak 14futar, ugyhogy mindenkinek van fixre sajat motorja :)

A pizzas szoftver meg ra van kotve netre, es a cimnel ha ranyomok a kis kerdojelre, akkor egybol dobja a googlemaps-en, hogy hova kell menni. Allati :)
A pizzak szivargyujtos melegentartozsakba vannak, es akarhova viszem, gozol a kedves vendegnek. Majd csinalok kepeket, erdekes, es jo :)
kisa
born to ride

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #761 Dátum: 2010.09.28 08:15:33 »
Jól hangzik :) és persze Grat a munkáért :)

(mindig irigyeltem az olyanokat akik ilyet mertek lépni. Van haver aki 6 hónapos gyerekkel gondolta úgy hogy Új-Zéland)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #762 Dátum: 2010.09.28 11:56:45 »
kis_andris!
Ez tényleg jó! Végülis ez a munka itthon is van, csak gondolom kevesebbért. Motorra ráfagyni meg egykutya, itt vagy ott.
Amiket félfüllel hallottam, itt is adnak sok helyen motort meg némi ruhát. Egy fűthető, markolatot, ruhát beujithatsz, ne csak a pizzának legyen jó ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #763 Dátum: 2010.09.28 16:12:34 »
Nahát, nem is tudtam, hogy ilyesféle váltókkal is léteznek motorok.

Nagyon jo, digitalis fokozatkijelzo is van rajta. A valtojarol nem talaltam leirast, de itt van par info a motorrol: http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Innova
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #764 Dátum: 2010.09.28 16:26:53 »
Nahát, nem is tudtam, hogy ilyesféle váltókkal is léteznek motorok.

Nagyon jo, digitalis fokozatkijelzo is van rajta. A valtojarol nem talaltam leirast, de itt van par info a motorrol: http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Innova
Nekem is tetszik az Innova, bár nagyon drága és alig megy jobban mint egy 50-es 2T robogó (legalábbis engem nagyon hiosszu ut után tudott otthagyni.)
.Bár maszivnak kell lenni  amikor egy egész indiai család azon utazik, vagy az éves rizstermésük et cipelik rajta. Csak azt nem értem, hogyha olyan drága  a távolkeleten miért van minden ilyen tipusu motorokkal tele? Nem hiszem hogy nekik több pénzük van, vagy ott jóval olcsobb?