Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406901 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #615 Dátum: 2010.03.15 21:43:09 »
Suzuki Dr 125 Sm


Nos a városban biztosan elegendő, de a körgyűrűre lehet, hogy kevés lesz.  Tartós 100-110-et megy? A kamionosebességnél +10-20 km/h-val illik tartósan többet tudnia, ha körgyűrűzöl.

"Végsebessége 105-110 km/h között van, de igazán 85-90 km/h-nál érzi jól magát az én súlyom alatt. Fogyasztása teljesen vegyes használat mellett - még így járatósan is - optimális, nem ment 2,6 liter fölé 100 km-enként" Forras: Motorrevu.
Ez van, nem lehet mindent egyszerre :) Be kell ernem annyival :)
70mp/h a limit, de tobbnyire 3savos a gyuru, csak nem zavarok senkit 80km/h-val :)
kisa
born to ride

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #616 Dátum: 2010.03.15 21:45:19 »

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #617 Dátum: 2010.03.15 22:18:06 »
Szelvedelem varosba szerintem beoltozve lenyegtelen a tempobol adodoan.
A vizes dolog teljesen jogos es elgondolkoztato ::)
Dobozt erre is lehet rakni, plusz hatizsak es/vagy tanktaska. De ez nem is lenne baj.
Szinten 125-4T.

A robogoknak a meretevel van bajom, azon torom a fejem, hogy a Dr-t is ha megveszem, hogy lehetne 5-8centivel megemelni...
Amugy menni nem mentem a Dr-el, csak egy bemutatomotoron ultem meg decemberben Budapesten, akkor 1098ezer ft-rol volt learazva 898ezer ft-ra. Most 698 a K9-es kifuto szerias DR. Ez egy eleg komoly erv az ulesmagassagon tul. Minusz AFA (az a robogonal is).

Milyen robogot lenne erdemes neznem? Nagy lo vagyok es japant szeretnek  :surrender:


Szóba jöhet, mind három:
yamaha
honda
suzuki

Kymcot ne hagyd számításon kívül, bármelyikkel felveszi a versenyt, főleg árban!!

Hidd el nem jó mikor az 5fokos szélben, szitál a köd!!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #618 Dátum: 2010.03.19 17:11:01 »
Egu (bocs, nincs ekezetem :) ) Suzuki.lap.hu-t olvasva megtalaltam a honlapodat :)

Voltam motorkereskedesbe nezelodni. A Dr125sm: Muszakilag meg eppen meg tudnek baratkozni vele (12le), futomuve nemtudom milyen, de szelesebb kormanyt, vastagabb markolatokat azonnal venni kellene ra. Nagyon konnyu, 120kg kornyeke, ha jol emlekszem. A hangja egesz nagymotoros, gazreakcioja eleg lassu volt. A ficko szinten 100kg korul volt mint en, es azt mondja, hogy 55-60mph a vegsebessege "behasalva".

Amugy kinyilt a vilag, beszeltem a volt oktatommal, bejelentkeztem A-jogsira. Majusra. Robogokat kilottem. Nem tudnek megbaratkozni az alacsony ulessel. Par eve kb. 100 km-t mentem egy FJ600 Honda Silverwing-el, es ha visszagondolok, a klasszikus motoros ulespozicio nagyon hianyzott nekem onnan. Az ules alatti tarolo jo lenne, de a motor motorsagat (ulesmagassag-felveheto testhelyzet, valto, 17" kerekek...) nem akarom feladni erte.


Meg megjelent a lathataron egy 1800km-t futott 5eves Yamaha XT660X ismerostol...... Egyutt vizsgaztunk annak idejen a sraccal, akkor-2005be vette a motort szalonbol, azota meg nem motorozott ki a vilagbol :) Epitkezes, gyerek, stb.... Motor mindig hatterbe (garazsba) szorult.
Mennyit erhet egy ilyen best buy? Nekem kell majd ajanlatot tennem..... :hmmmm:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #619 Dátum: 2010.03.19 22:58:28 »
Ajánlj érte ezer fontot, oszt hadd szóljon :flowers:
Aztán majd vigyázz magadra a motoron!  :innocent:
Gabe 254.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #620 Dátum: 2010.03.21 08:25:37 »
Egu (bocs, nincs ekezetem :) ) Suzuki.lap.hu-t olvasva megtalaltam a honlapodat :)

Voltam motorkereskedesbe nezelodni. A Dr125sm: Muszakilag meg eppen meg tudnek baratkozni vele (12le), futomuve nemtudom milyen, de szelesebb kormanyt, vastagabb markolatokat azonnal venni kellene ra. Nagyon konnyu, 120kg kornyeke, ha jol emlekszem. A hangja egesz nagymotoros, gazreakcioja eleg lassu volt. A ficko szinten 100kg korul volt mint en, es azt mondja, hogy 55-60mph a vegsebessege "behasalva".

Amugy kinyilt a vilag, beszeltem a volt oktatommal, bejelentkeztem A-jogsira. Majusra. Robogokat kilottem. Nem tudnek megbaratkozni az alacsony ulessel. Par eve kb. 100 km-t mentem egy FJ600 Honda Silverwing-el, es ha visszagondolok, a klasszikus motoros ulespozicio nagyon hianyzott nekem onnan. Az ules alatti tarolo jo lenne, de a motor motorsagat (ulesmagassag-felveheto testhelyzet, valto, 17" kerekek...) nem akarom feladni erte.


Meg megjelent a lathataron egy 1800km-t futott 5eves Yamaha XT660X ismerostol...... Egyutt vizsgaztunk annak idejen a sraccal, akkor-2005be vette a motort szalonbol, azota meg nem motorozott ki a vilagbol :) Epitkezes, gyerek, stb.... Motor mindig hatterbe (garazsba) szorult.
Mennyit erhet egy ilyen best buy? Nekem kell majd ajanlatot tennem..... :hmmmm:

Nehéz kérdés, mi, mennyit ér!

Ha szép állapotban van, nézzél körül a neten, próbálj kínálni érte egy picit nyomottabb árat.
Sajnos a válság a használt motor piacot is elérte, vásárlási szándék a valós érték 80-90%-án  érezhető!
Ha igazi városi enduró jellegű motorban spekulálsz, nézz utána: yamaha tw  sorozatnak.
Tökéletes városi motor. 

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #621 Dátum: 2010.03.21 17:43:35 »
nekem a robogózás arról szól, hogy felülök rá és go (különösen nyáron imádom, rövidgatya+póló+szandál+meleg szél  :yes:)
Amíg tényleg robogózásról (azaz mész 25-30-cal) van szó, addig okés lehet, de a legtöbb robogó arról szól, hogy meg van piszkálva ls tépnek vele 70-nel póló-rövidnaci-strandpapucs felszerelésben.  :nono:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #622 Dátum: 2010.03.22 11:07:30 »
nekem a robogózás arról szól, hogy felülök rá és go (különösen nyáron imádom, rövidgatya+póló+szandál+meleg szél  :yes:)
Amíg tényleg robogózásról (azaz mész 25-30-cal) van szó, addig okés lehet, de a legtöbb robogó arról szól, hogy meg van piszkálva ls tépnek vele 70-nel póló-rövidnaci-strandpapucs felszerelésben.  :nono:
Nekem sík úton 50 az utazóm (60-nál többet nem is igazán megy a motor); emelkedőn meg persze kevesebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #623 Dátum: 2010.03.22 17:18:02 »
Nekem sík úton 50 az utazóm (60-nál többet nem is igazán megy a motor); emelkedőn meg persze kevesebb.
Már az is több, mint ami szabályos.  ;)
És 50-nél is elég nagyot lehet zakózni. Csak óvatosan!
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #624 Dátum: 2010.03.22 17:36:21 »
Nekem sík úton 50 az utazóm (60-nál többet nem is igazán megy a motor); emelkedőn meg persze kevesebb.
Már az is több, mint ami szabályos.  ;)
És 50-nél is elég nagyot lehet zakózni. Csak óvatosan!
whis, ne már  :) ... Szoktál te robogóval közlekedni? Ha nem mész 50-el, AZ a veszélyes, mert az összes autó (teherkocsik, buszok is) téged fog előzni, rádmásznak hátulról, leszorítanak stb. Tartani kell a forgalom ritmusát.

(Aki ezt a robogós sebességkorlátozást kitalálta -nomeg azt, hogy pl. egy bringás adott esetben gyorsabban mehet-, annak tutira fogalma nem volt róla, hogy mi a realitás.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #625 Dátum: 2010.03.22 19:21:44 »
Mikor robogóztam, óra szerint 65 körül mentem. Ekkor már nem sokan előztek meg. Ez volt biztonságos. Amúgy 50körül elég hangos volt a kipufogó, szóval ezért is kerültem ezt a sebességet.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #626 Dátum: 2010.03.22 19:57:22 »
Besz@rnék, ha az országúton csak 40-et menne a robesz, mert ennyi a megengedett
Az orosz rulett ehhez képest ***a. :shuriken: És ezt vérkomolyan mondom. Oda kell a 60-70-es utazó. Ennél már a teherkocsik  :tank: nem nagyon akarnak előzni, pláne póttal.

No persze voltam olyan állat még a boldog '80-as évek első felében, hogy egy korrekt Jawa Mustanggal  :scooter: egy nap kétszer (2X) mentem le Fonyódra.  :D Ma már állatságnak hangzik, de akkor vérkomoly volt.  :punk: Hajnalban elindultam Fonyódra   :boat: egy lányhoz  :nyuszi:, este 7-re viszaértem, otthon várt egy haverom  O0 , hogy menjünk le... Hát menjünk.  :hug: Este 10-kor indultunk, ha jól emlékezem valamikor fél négy, négy fele értünk le, de lehet, hogy volt az öt óra is, de virradt már rendesen. :yawn: Elég jót aludtam.  :wheelchair:

Na a Jawanak óra szerint 50 volt az utazója, a vollgas megy 60 óra szerint.  Mondjuk forgalom az nulla volt éjszaka, de a nappali etapban sem volt olyan nagyon necces   :police: történet, mert arra biztosan emlékeznék. Akkoriban más volt a világ, nomeg én is jelentősen fiatalabb  :smartass:  voltam.  :nonono:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #627 Dátum: 2010.03.22 19:59:57 »
ez jó /volt/  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #628 Dátum: 2010.03.23 09:05:46 »
Trotter Mester, ez marha jó sztori volt  :clap: ... Ehhez képest az én Pécs-Fonyód utam (jó hely ez a Fonyód  :D), a Yamaha Minttel, szolid józan vállalkozás  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #629 Dátum: 2010.03.23 10:27:45 »
ezek a  :nyuszi: dolgok komoly erőket tudnak mozgósítani.. [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002