Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406955 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #600 Dátum: 2010.03.15 10:13:03 »
Hopp ezt a topikot most fedeztem fel,
ebben a témában vagyok igazán otthon, akármiben állok rendelkezésre, kérdés, alkatrész, STB.

Mély tisztelettel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #601 Dátum: 2010.03.15 12:25:12 »
Hopp ezt a topikot most fedeztem fel,
ebben a témában vagyok igazán otthon, akármiben állok rendelkezésre, kérdés, alkatrész, STB.

Mély tisztelettel.

 :D :D Jelenltem, hogy azóta is tökéletes a kilóméterspirálom!
Egy pici sufnitunning volt azért vele, az alsó bekötési ponton a csavarrögzítés  nagyobb volt a bowdenen, de a szigszalag csodákra képes!  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #602 Dátum: 2010.03.15 12:28:29 »
Regota gondolkozom, mi lehetne a Cori "utodja" es reszben erre jutottam;

Suzuki Dr 125 Sm
Velemeny? Ervek mellette-ellene? A1 jogsim van, munkabajarni kellene, csak varosba, max korgyuru.
Nagyon jo ajanlatot kaptam ra ::)

Nos a városban biztosan elegendő, de a körgyűrűre lehet, hogy kevés lesz.  Tartós 100-110-et megy? A kamionosebességnél +10-20 km/h-val illik tartósan többet tudnia, ha körgyűrűzöl.

Nekem is azért kelltt egy combosabb, nagytestű robesz az országútra, mert a Poet-tel nem tudtam tartós 70-et menni, és a szűk 1x1-es országúton elég kalandos amikor a teherautó előzni akar... :hmmmm:

Az Aprilia 70-75 km/h-s utazója már korrekt az országúton.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #603 Dátum: 2010.03.15 13:05:35 »
Munkába járni én mindenféle kép a nagykerekü robogót preferálom!
-van némi szélvédelme lábnál
-esőben, csak derékig leszel vizes
-nagy plexi, gyenge eső ellen teljes védelmet nyújt
-pakolási lehetőség ülés alá és lábhoz
-nagy kerék miatt, stabilitás ugyan az mint egy enduró, tengelytávból adódóan fordulékonyabb
-asszony megszokja, kisebb bevásárlást meg tud vele oldani, ha van egy jó doboz hátul (feltéve ha van rá jogsija)
-kiskorú  gyermek biztonságosabban szállítható rajta, akár a taposóra álva
-keveset fogyaszt (125-4T)
-saját gépem: People 125, 4T  tudja a, 100-110KM/H


DR125
-szélvédelem nulla
-ha csak a locsoló kocsi ment előtted mér térdig vizes vagy
-mindig hátizsákoznod kell, ha csak a kajádat viszed akkor is
-bonyolultságából adódóan, magasabb fent tartási költség

Hát nagyjából ennyi.



« Utoljára szerkesztve: 2010.03.15 13:08:57 írta Egükém »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #604 Dátum: 2010.03.15 20:12:20 »
Szelvedelem varosba szerintem beoltozve lenyegtelen a tempobol adodoan.
A vizes dolog teljesen jogos es elgondolkoztato ::)
Dobozt erre is lehet rakni, plusz hatizsak es/vagy tanktaska. De ez nem is lenne baj.
Szinten 125-4T.

A robogoknak a meretevel van bajom, azon torom a fejem, hogy a Dr-t is ha megveszem, hogy lehetne 5-8centivel megemelni...
Amugy menni nem mentem a Dr-el, csak egy bemutatomotoron ultem meg decemberben Budapesten, akkor 1098ezer ft-rol volt learazva 898ezer ft-ra. Most 698 a K9-es kifuto szerias DR. Ez egy eleg komoly erv az ulesmagassagon tul. Minusz AFA (az a robogonal is).

Milyen robogot lenne erdemes neznem? Nagy lo vagyok es japant szeretnek  :surrender:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #605 Dátum: 2010.03.15 20:50:17 »
Gyalogtura motorral  :clap:
Te jó ég  :eek: ... Ezen helyenként még gyalog is para lenne végigmenni  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #606 Dátum: 2010.03.15 20:52:24 »
...a Poet-tel nem tudtam tartós 70-et menni...
Azt el is hiszem, lévén 60 a vége  :D ... Nagy lejtőn egyszer sikerült 65-ig feltornáznom a mutatót  :cool2: ... Félre ne érts, ez nem kritika akar lenni: 50-et simán tudom tartani vele, nekem ez bőven elég  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #607 Dátum: 2010.03.15 20:57:40 »
Szelvedelem varosba szerintem beoltozve lenyegtelen a tempobol adodoan.
:eek: ... Dehogy lényegtelen, már 50-nél is nagyon hideg tud lenni 15 fok alatt  :otlet: ... Ahhoz nagyon be kell öltözni, hogy ez ne legyen szempont; márpedig így jelentősen csökken a városi kétkerekűzés egyik nagy előnye, a gyors, kényelmes, rugalmas "csak felpattanok rá és már megyek is" használat lehetősége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #608 Dátum: 2010.03.15 21:07:42 »
Szelvedelem varosba szerintem beoltozve lenyegtelen a tempobol adodoan.
:eek: ... Dehogy lényegtelen, már 50-nél is nagyon hideg tud lenni 15 fok alatt  :otlet: ... Ahhoz nagyon be kell öltözni, hogy ez ne legyen szempont; márpedig így jelentősen csökken a városi kétkerekűzés egyik nagy előnye, a gyors, kényelmes, rugalmas "csak felpattanok rá és már megyek is" használat lehetősége.

Azt tanultam az esesebol, hogy fel kell oltozni. Varosba is. A boltig is. Persze mindenkinek szive joga :flowers:
Minimum magasszaru cipo (csizmazni fogok) protektor(os-szelallo kabat) es vagy bornadrag(van-tehat kezenfekvo) vagy farmer+terdvedo. Kesztyum van protektoros is, meg sima is, sisakot kell vadasznom meg csizmat. Ja, es ninjamaszkom is van, meg ilyen garbogallerom is :) Rukka, nagyon popec ::)
Plusz legalabb 3meter lathatosagi csik kell :)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #609 Dátum: 2010.03.15 21:14:54 »
Azt tanultam az esesebol, hogy fel kell oltozni. Varosba is. A boltig is. Persze mindenkinek szive joga :flowers:
Jah, most ugrott be, hogy te voltál az, akivel korábban már vitáztunk erről  :whistling: ... Nos, maradjunk annyiban, hogy továbbra sem értünk egyet: nekem a robogózás arról szól, hogy felülök rá és go (különösen nyáron imádom, rövidgatya+póló+szandál+meleg szél  :yes:) - ha csizmát, protektort etc. kéne húznom minden alkalommal, hagynám a francba, mennék inkább autóval. Nekem a robogózás (többek közt) = less macera, ez az egyik fő előnye. Na mindegy, megbeszéltük már  :)

Egyébként a biztonság szempontjából tök igazad van, csak nekem ez egyszerűen nem érné meg. Cserébe nagyon óvatosan megyek. Persze tudom, nem egyedül közlekedek... stb... Ehh, hagyjuk  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.15 21:16:37 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #610 Dátum: 2010.03.15 21:28:49 »
Gilera Runner 180FXR-ről (2T) mi a vélemény?
Rendőrök szólogathatnak? Ugy csak 50es ként:B

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #611 Dátum: 2010.03.15 21:32:51 »
 :flowers: :flowers: :flowers:
Nekem ez a fajta motorozas arrol fog szolni, hogy toredek penzbol eljussak minel biztonsagosabban a munkahelyeimig. Minel kevesbe fuggve a forgalotol, es a tomegkozlekedestol (draga mint a veszedelem, ha mindenre veszek rendesen jegyet/berletet, akkor 50ezer folott van havonta)
A motort meg egyszer kell megvenni, aztan csak tankolni havi 5000 ft-ert :flowers: meg mondjuk 5000km-enkent olajcsere-napuff :D

Bicikli lenne az igazi sporolas, de pl. 15orazas utan a fenenek lenne kedve akar 5.5, de foleg 27km-t tekerni ejfelkor, ugy hogy esetleg masnap 9-tol szinten 15ora var ram  :1eye:

A masik fajta motorozas, ami szobajohet, az turazas, de az is beoltozos. Egy VFR800 az almom, esetleg egy 1100XX  :surrender:

ui: en is ovatos voltam, 60korul vettem egy 90-el siman savon belol veheto kanyart, csak szebol egy auto jott vonalon es a kanyar kozepen az uj iv valasztasa kozben (kozeprol jobbszelre) a kavicson elestem. Auto meg se allt, nekem meg csak a labujjkormom szakadt le, meg elhagytam par negyzetcenti skinemet.  Ha felvagyok oltozve, akkor rezzenestelen arccal felkelek-utanamegyek es megkinalom sisakkal. igy maradt a kavicsszedegetes a nyilt sebeimbol  :flowers:  
Viseljruhat oktatas vege. Mindenkinek a sajat testi epsege :winkiss:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #612 Dátum: 2010.03.15 21:32:52 »
Meglehetősen könnyen kiszúrják az 50-esnek mondott, jóval nagyobb motorokat; és akkor szívás van. Ha pedig bejön a rendszámkényszer, képtelenség lesz eladni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #613 Dátum: 2010.03.15 21:35:46 »
Gilera Runner 180FXR-ről (2T) mi a vélemény?
Rendőrök szólogathatnak? Ugy csak 50es ként:B

Az ilyenek miatt keptelenseg talalni rendszamos 200kobcenti alatti motort/robogot....  :censored: :censored: :censored: Muszaj leszek ujat venni.
Bukjon az osszes :flowers:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #614 Dátum: 2010.03.15 21:37:29 »
Nekem ez a fajta motorozas arrol fog szolni, hogy toredek penzbol eljussak minel biztonsagosabban a munkahelyeimig.
Így nézve, tök igazad is van  :yes: ! Nekem viszont arról (is) szól, hogy irány bolt, irány posta, irány OTP, irány gyógyszertár stb., intéznivalók letudása sorban, gyorsan, egyszerűen - és nyári melegben akar a t...öm full motoros szerkóban jönni-menni, sorban állni, várakozni stb. ezeken a helyeken - azzal jó nagy öngólt lőnék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )