Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 407024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #555 Dátum: 2009.10.04 15:33:09 »
Van egy adásvételid. Bebellagsz az egyik biztosítóba kötsz egy kötelezőt. És kész!! Máris legálisan nyomulsz vele idehaza, csak a svájci rendszámot szedd le róla. Átírás nincsen, szerintem Svájcból Vám sincsen.
Még tudtommal nem rendszámköteles a dolog az idén.
Télleg' ilyen eccerű? (itt áll mellettem az asszony és azt mondja, írjam le, nem hittem neki :) ) Rendszáma nincs, nem tudom, volt-e neki, erről nem beszéltünk. Vámot após ki szokta fizetni, ha hoz vmit. Akkor jövő héten már be is tudom izzítani?! Halleluja!

Köszi a segítséget!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #556 Dátum: 2009.10.04 17:50:12 »
Télleg' ilyen eccerű? (itt áll mellettem az asszony és azt mondja, írjam le, nem hittem neki :) ) Rendszáma nincs, nem tudom, volt-e neki, erről nem beszéltünk. Vámot após ki szokta fizetni, ha hoz vmit. Akkor jövő héten már be is tudom izzítani?! Halleluja!
Köszi a segítséget!

Volt neki, biza, hogy volt, mert Svájcban frsz. köteles. Csak nyilván kivonták, helyben, mert import lett.  Akkor hajrá, nyomás a biztosítóba!

Ja és KÉPEKET!!! :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #557 Dátum: 2009.10.04 18:35:19 »
Úgy néz ki, kaptam egy Aprilia Amico 50-t. Még nem is láttam...  :D DE: külföldi papírjai vannak (Svájc), megvan még a szervízkönyve is... Hogy tudom én teljesen törvényesen használni itthon? Gondolok itt VÁM, átíratás, kötelező bizt.-ra, vagy akármi. Nézegetem az NKH-t, egyebeket, de hiába. Van valakinek tapasztalata ebben? Köszi előre is!

Van egy adásvételid. Bebellagsz az egyik biztosítóba kötsz egy kötelezőt. És kész!! Máris legálisan nyomulsz vele idehaza, csak a svájci rendszámot szedd le róla. Átírás nincsen, szerintem Svájcból Vám sincsen.
Még tudtommal nem rendszámköteles a dolog az idén.


Svájcból jövő áru vámközeles. Nemrég szívtunk ezzel a cégnél jó nagyokat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #558 Dátum: 2009.10.04 18:48:02 »
Volt neki, biza, hogy volt, mert Svájcban frsz. köteles. Csak nyilván kivonták, helyben, mert import lett.  Akkor hajrá, nyomás a biztosítóba!
Ja és KÉPEKET!!! :yes:
Holnap felmérem, kell-e valamit csinálni rajta, aztán akár néhány kép is készülhet...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #559 Dátum: 2009.10.04 18:56:33 »
Svájcból jövő áru vámközeles. Nemrég szívtunk ezzel a cégnél jó nagyokat.

Ez elkerülhette a figyelmedet, de azért köszi, én nem voltam benne biztos.  :hug:

Idézet
Vámot após ki szokta fizetni, ha hoz vmit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #560 Dátum: 2009.10.04 19:25:34 »
Svájc nem EU tagállam, ezért vámköteles.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #561 Dátum: 2009.10.04 19:40:39 »
Svájcból jövő áru vámközeles. Nemrég szívtunk ezzel a cégnél jó nagyokat.

Ez elkerülhette a figyelmedet, de azért köszi, én nem voltam benne biztos.  :hug:

Idézet
Vámot após ki szokta fizetni, ha hoz vmit.

Lentről fölfelé olvastam  :flowers:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #562 Dátum: 2009.10.05 23:49:38 »
Úgy néz ki, kaptam egy Aprilia Amico 50-t. Még nem is láttam...  :D DE: külföldi papírjai vannak (Svájc), megvan még a szervízkönyve is... Hogy tudom én teljesen törvényesen használni itthon? Gondolok itt VÁM, átíratás, kötelező bizt.-ra, vagy akármi. Nézegetem az NKH-t, egyebeket, de hiába. Van valakinek tapasztalata ebben? Köszi előre is!
Ahogy a többiek is írják: csak egy adásvételit kell írni, azzal biztosítást kötni, és ennyi. 50-es robogóra nincs műszaki vizsga vagy bármi egyéb hasonló. Nincsenek nyilvántartva... Vám?!? Itthon van már a gép, nem  ;) ? Nem is volt külföldön soha  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #563 Dátum: 2009.10.05 23:50:42 »
Még tudtommal nem rendszámköteles a dolog az idén.
Meg szvsz nem is lesz az, még kb. 1000 évig  :) ... Sok-sok éve mindig ez van: "jövőre bevezetjük", aztán a nagy ló...  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #564 Dátum: 2009.10.06 09:25:27 »
...
Ja és KÉPEKET!!! :yes:
Aprilia Amico 50/1
Aprilia Amico 50/2
Kicsit letörölgettem, kb. 1/4 óra alatt berúgdostam (valami 4 vagy 5 éve állt szegényke, így lehet egyből olajat cserélni meg egyebeket, gondolom  :eek:); kicsit mentem vele, he-he, órája szerint 70-et megy, bár nekem 50-nél nem tűnt többnek...
Egyébként tíz éves, és nemhogy a pecsétes szervízkönyve, de még az eredeti számlája is megvan...  :whistling: 26e km van benne; persze a könyvében olyan érdekesen van leírva, milyen olaj kell bele... nem ám Motorenöl, vagy valami, "Frischöl: Green Hit". Netről angol nyelvű, abba persze beleírják x Wxx olaj köll...
Egy-két csavart meg kell húzni/pótolni kell, aztán mehet is.
De akkor is ő a kedvenc  :wub: Yamaha Salient CA 50, 1988-ból

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #565 Dátum: 2009.10.06 12:39:15 »
Aprilia Amico 50/1
Aprilia Amico 50/2
Kicsit letörölgettem, kb. 1/4 óra alatt berúgdostam (valami 4 vagy 5 éve állt szegényke, így lehet egyből olajat cserélni meg egyebeket, gondolom  :eek:); kicsit mentem vele, he-he, órája szerint 70-et megy, bár nekem 50-nél nem tűnt többnek...
Egyébként tíz éves, és nemhogy a pecsétes szervízkönyve, de még az eredeti számlája is megvan...  :whistling: 26e km van benne; persze a könyvében olyan érdekesen van leírva, milyen olaj kell bele... nem ám Motorenöl, vagy valami, "Frischöl: Green Hit". Netről angol nyelvű, abba persze beleírják x Wxx olaj köll...
Egy-két csavart meg kell húzni/pótolni kell, aztán mehet is.
De akkor is ő a kedvenc  :wub: Yamaha Salient CA 50, 1988-ból

Aranyos kis gép, a plexi visszafog rajta 10-15 km/h-t. Ahogyan nézem a blokkja olyan mint az enyémben, csak az enyém vizes. Fekvőhengeres Yamaha-klón.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #566 Dátum: 2009.10.06 14:54:00 »
Aranyos kis gép, a plexi visszafog rajta 10-15 km/h-t. Ahogyan nézem a blokkja olyan mint az enyémben, csak az enyém vizes. Fekvőhengeres Yamaha-klón.
...ez eszembe se jutott. Az viszont tény, hogy felhúzott "sisakrostéllyal" mentem és nincs semmi menetszél; viszont kicsit karcos és szembe napnál szó szerint semmit sem láttam...  :D
Olaj viszont mi illik bele? Az angol leírás szerint 5W 40 motorolaj, hajtóműbe 75W 90. (...mehet akár az olajos topicba is válasz, ha Te vagy más tudtok infot)
Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #567 Dátum: 2009.10.06 15:52:35 »
Aranyos kis gép, a plexi visszafog rajta 10-15 km/h-t. Ahogyan nézem a blokkja olyan mint az enyémben, csak az enyém vizes. Fekvőhengeres Yamaha-klón.
...ez eszembe se jutott. Az viszont tény, hogy felhúzott "sisakrostéllyal" mentem és nincs semmi menetszél; viszont kicsit karcos és szembe napnál szó szerint semmit sem láttam...  :D
Olaj viszont mi illik bele? Az angol leírás szerint 5W 40 motorolaj, hajtóműbe 75W 90. (...mehet akár az olajos topicba is válasz, ha Te vagy más tudtok infot)
Köszi!

Állj! Négyütemű a motor, ami benne van?  Mert szerintem 2üteműnek kellene benne lennie, ha 10 éves és Aprilia...

Ha 4 ütemű, akkor az általad írt olaj jó lehet bele, ha kétütemű, akkor  speciális, ún. 2T olajok egyikét kell az olajtartályára beletenni, mert az bizony keverékkel megy, csak ő mixeli az arányokat, és nem a tankba kell tenni a kevert benzint, mint régen a Trabikba. A Hajtóműbe is mehet az amit írtál.

Nézd meg a szervízkönyvébe, a papírjai között, hogy milyen motorkódú motor van benne, és a neten rákeresve tudod biztosan azonosítani a motort. Nagyon nem mindegy, hogy kettő, vagy négyütemű!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #568 Dátum: 2009.10.06 16:39:42 »
Tuti 2 ütemü, mert a tank mellett van az olaj beöntő nyílás, akkor viszont tényleg a 2T olaj kell bele; olyan van a Yamahámban is. Alul se láttam rajta olajbetöltő nyílást, mint a 125-ön, csak hátul a hajtómű betöltőnyilás. De azért megnézem pontosan! Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #569 Dátum: 2009.10.06 18:39:25 »
Tuti 2 ütemü, mert a tank mellett van az olaj beöntő nyílás, akkor viszont tényleg a 2T olaj kell bele; olyan van a Yamahámban is. Alul se láttam rajta olajbetöltő nyílást, mint a 125-ön, csak hátul a hajtómű betöltőnyilás. De azért megnézem pontosan! Köszi!
Én Repsolt Scooter 2T-t használok, igaz van a polcon MOL Dynamic Moto 2T is. Lájtos használat mellett az utóbbi is tökéletes. (azért tartok Mol olajat is, mert a fűkaszába azt teszek, illetve azzal keverem a 95-öst)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.