Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413756 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #525 Dátum: 2009.08.23 11:08:13 »

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #526 Dátum: 2009.08.23 12:05:33 »
Az új Ural:

Hy.

Voltszerencsém testközelből megvizsgálni ennek a full katonai változatát. Hmmm. Orosz tehnika, durva kidolgozások, csapnivaló festés, összeségében nem sokat ér.....szerintem.
Bár amit itt látok ez egy polgári, talán jobban kidolgozot felszerelt változat , de az alap ugyan az. Véleményem hogy ez inkább csak oda való ahova tervezték. Az Orosz tajgákra, uttalan utakra, szervízmentes környékre, igénytelen vevőkörnek. Az én meglátásom hogy nagyon levan maradva a fejlesztés, és nem is igen látom hogy felzárkozna belátható időn belül, arra a szintre amit ma europában elvárnak egy  új motortól.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.23 12:21:40 írta Palaczk »
TUZI

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #527 Dátum: 2009.08.23 12:30:58 »
Szerintem ennek a motornak az "oroszos báját" kell csodálni, már ha valaki fogékony rá. Nekem tetszik!  :yes:
Gabe 254.

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #528 Dátum: 2009.08.23 12:36:40 »
Szerintem ennek a motornak az "oroszos báját" kell csodálni, már ha valaki fogékony rá. Nekem tetszik!  :yes:

"már ha valaki fogékony rá"
Én nem.:-(((((( Tudod kinek a Pap kinek a Papné..............
TUZI

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #529 Dátum: 2009.08.23 16:38:33 »
Mester! Olvastad a hsz-om kiemelt részét  :szemez: ? Rendesen beszerelt, vadonatúj akkumulátorral sem működik az index.

Oké. Elhiszem, hogy nem működött.
De ha nincsen benne akksi nem is fog működni.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #530 Dátum: 2009.08.23 16:42:46 »
Városban biztosan jól beválhat a darab, kipróbálnám egy körre. De a városba egy nagytestű robesz is megteszi, sőt. Elővárosi forgalomban mutatkozhat meg az előnye a gépnek, hiszen a negyedliteres azért 100 utazót simán visz, az M0-ra és a beveztőkre untig elég, a városban meg a 70 is sok lehet alkalamasint.

Köszi, erre voltam elsősorban kíváncsi. Gondolom, nem véletlen, hogy a túraalkalmasságot nem említetted. Ahhoz mekkora motor kéne? Egy hasonló méretű 400-assal már lehet hosszabb pályázást vállalni? Vagy a naked fejidom nélkül erre nem is lesz alkalmas?

Hosszabb pályázásra szerintem egy street fighter, vagy hasonló való.  De az nem az én világom.
Ha tehetném, akkor én egy túramotort vennék 400-600 ccm között valahol. Vagy egy 400-as nagyrobeszt.

Valahogy úgy, ahogyan írtad, egy félliter környéki már pályázásra alkalmas, az, hogy fejidom van, vagy nincsen, az elsősorban a driver tűrőképességén múlik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #531 Dátum: 2009.08.23 16:45:24 »
Viszont ma reggel elfáradt a sebességmérőm és a km-számlálóm is. Fokozatosan... Elkezdett egyre kisebb sebességet mutatni (változatlan tényleges sebesség mellett) - aztán egy idő után már semmit.

Ha spirál-szakadás lenne, akkor annak egyik pillanatról a másikra kellett volna bekövetkeznie - nem?

Lévén, hogy eredeti jappó 28 éves spirál, ezért engedjük meg neki, hogy elszálljon.  :whistling:  Szerintem egy csere megoldja a dolgot. Viszont nem lesz 1xű a pótlás, valszeg gyártatni kell. A Gullira is csak Egü közreműködésével lehetett km spirált beszerezni és az is csak kis mókolással volt illeszthető, pedig "csak" 10 éves európai moci.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #532 Dátum: 2009.08.23 16:47:14 »
Az új Ural:
Leszámítva az első tárcsaféket, pont olyan, mint 40 évvel ezelőtt. Így könnyúű retrózni. :yes: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #533 Dátum: 2009.08.23 17:14:57 »
Kedden megnézzük kollégámmal a dolgot, megkérem, hogy ássa kicsit bele magát.

nem 100%, de majdnem biztos a szalszakadas. szerintem km spiralcsere, kb. 3-4ezerbol megvan, ha mondjuk egy Simsone odaillene, akkor egy 500-asbol is kijonne.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #534 Dátum: 2009.08.23 18:08:49 »
nem 100%, de majdnem biztos a szalszakadas. szerintem km spiralcsere, kb. 3-4ezerbol megvan, ha mondjuk egy Simsone odaillene, akkor egy 500-asbol is kijonne.

Kizárt, hogy jó a Simóé. A hossza sem stimmel.   Esetleg azzal lehetne variálni, hogy csak a belét méretreszabni, majd a végét visszaforrasztani keményforrasztással. Namármost Palaczknak szerintem ilyen hardver nem áll rendelkezésre. Ehhez kicsit elvetemültnek kell lenni. Annó a hiánygazdaságban előszeretettel heftöltem én is a bowdeneket, ha elszakadt.
Elárulom, olyan jó, mint az eredeti 1x sem lett.  
Manapság talán olyan szaki sincsen, aki a rezes keményforrasztást bevállalná. Nem éri meg, és pepecs meló.

Hamár más sprirál, akkor valami japó kistesűé jó lehet, mint pl. a Jog, Mint és tsai. Én körbenéznék, és elsősorban belet keresnék a tokba.
Másrészt meg lehetne Egütől is kérdezni, hogy mit tud tenni az ügyben. Ehhez viszont kell a pontos méret és kép a csatikról.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #535 Dátum: 2009.08.23 18:14:13 »
Mester! Olvastad a hsz-om kiemelt részét  :szemez: ? Rendesen beszerelt, vadonatúj akkumulátorral sem működik az index.
Oké. Elhiszem, hogy nem működött.
De ha nincsen benne akksi nem is fog működni.  :flowers:
... De mivel akksival sem működik, ezért nem is fogok bele akksit tenni, mert ugye más értelme az akksinak ebben a motorban amúgy sincs  :hug: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #536 Dátum: 2009.08.23 18:19:31 »
Lévén, hogy eredeti jappó 28 éves spirál, ezért engedjük meg neki, hogy elszálljon.  :whistling:  Szerintem egy csere megoldja a dolgot. Viszont nem lesz 1xű a pótlás, valszeg gyártatni kell.
Nem haragszom én rá, ilyesmi előfordul, amúgy nagyon megszerettem már a kis motort  :yes: ...

Szerencsére van itt Pécsett egy szaki, aki ilyesmivel foglalkozik. Mindenféle huzalt, bowdent legyárt minta alapján.

Kedden megnézzük kollégámmal, és ha tényleg elszakadt, akkor kiszereljük és elviszem ehhez a mesterhez, hogy gyártson egyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #537 Dátum: 2009.08.23 18:58:50 »
Lévén, hogy eredeti jappó 28 éves spirál, ezért engedjük meg neki, hogy elszálljon.  :whistling:  Szerintem egy csere megoldja a dolgot. Viszont nem lesz 1xű a pótlás, valszeg gyártatni kell.
Nem haragszom én rá, ilyesmi előfordul, amúgy nagyon megszerettem már a kis motort  :yes: ...

Szerencsére van itt Pécsett egy szaki, aki ilyesmivel foglalkozik. Mindenféle huzalt, bowdent legyárt minta alapján.

Kedden megnézzük kollégámmal, és ha tényleg elszakadt, akkor kiszereljük és elviszem ehhez a mesterhez, hogy gyártson egyet.
Akkor szupi, most kukáztam ezt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #538 Dátum: 2009.08.23 19:07:55 »
Kizárt, hogy jó a Simóé.

Csak peldakent mondtam(arra, hogy lehetne olcso is), vilagos, hogy nem illik oda.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #539 Dátum: 2009.08.23 21:26:06 »
Akkor szupi, most kukáztam ezt.
Köszi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )