Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413715 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #495 Dátum: 2009.07.07 20:36:31 »
Akkor nem kell  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #496 Dátum: 2009.07.30 22:49:49 »
Motorocskám két utóbbi fogyasztás-mérésének eredményei: 3.21, illetve 3.28 liter  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #497 Dátum: 2009.08.16 10:59:40 »
Reggel kissé megszivatott a kis járgány  :whistling: ... A jó Istennek sem akart beindulni, vagy tíz percen át rugdostam, mire nagy nehezen életre kelt. Utána viszont meg felpörgött alapjáraton, úgy kellett a hátsó fékkel visszafognom, hogy ne lőjön ki, mikor letolom a sztenderről  :ph34r: ...

Egy darabig nem értettem a jelenséget, de közben rájöttem a valószínű megfejtésre  :hmmmm: ... Legutóbb, tegnapelőtt megkentem a láncot erre való spray-vel, amúgy rendesen! Utána mentem is vele kicsit, össze is fröcskölte alaposan a felnit, gumit, telót stb... Aztán leállítottam, és ma reggelig nem mentem vele.

Na most, nem tudok másra gondolni, mint hogy a láncról lefröcsögő olaj bejutott a légszűrőbe-karbiba-motorba is  ::) ... Ez megmagyarázná a marha nehézkes indulást, illetve utána a titokzatos felpörgést is. Egyébként miután kicsit mentem vele, már simán indult és nem is pörgött fel.

Ja, és a legutóbbi fogyasztásom: 3.09  :) ... Egy melóhely oda-vissza út költsége így: fölfelé kerekítve 100 forint  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #498 Dátum: 2009.08.16 17:13:35 »
Kizárt dolog, kedves Mester, hogy a láncről valami is bekerülhessen a karbiba. Teljesen máshol van  a karbi a bölcsőváz belső felén, a kihajtási lánckerék, meg alul belül, tokozva, ha jól emlékezem...

Az viszont elképzelhető, hogy ferdén állt a sztenderen (így magyarosan esszel... ::) ) és így elszegényedett a keverék a rugdosás alkalmával.


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #499 Dátum: 2009.08.16 17:16:45 »
Egü áldásos segítségével már működik a kilóméteróra a McGulliverben, így már tudom, hogy óra szerint viszi a 80-at gép. Ez szerintem olyan 70-75 körül lehet valójában, majd egyszer lemérem GPS-el, csak meg kell oldani a tápellátást, mert az akkuja kicsit haldoklós már, több, mint két éves.

Ja, meg cseréltem hajtóműolajat is. Csendesebb lett, gyorsabban gyorsul egy kicsit, de ezt csak az érzet. Ha odacsapok neki, akkor finoman emeli az elejét.  :yes: :hmmmm:
És ez csak egy kicsi daráló zweitakter 50ccm-el, igaz vizes.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #500 Dátum: 2009.08.16 17:45:13 »
Kizárt dolog, kedves Mester, hogy a láncről valami is bekerülhessen a karbiba. Teljesen máshol van  a karbi a bölcsőváz belső felén, a kihajtási lánckerék, meg alul belül, tokozva, ha jól emlékezem...

Az viszont elképzelhető, hogy ferdén állt a sztenderen (így magyarosan esszel... ::) ) és így elszegényedett a keverék a rugdosás alkalmával.
Egyenesen állt, a nagysztenderen. Benzin bőven volt benne, csap a megfelelő állásban, és amúgy is úgy csináltam mindent, mint máskor. Csodálkoztam is, mert mindig első, vagy maximum második rúgásra simán indulni szokott. Most meg úgy kábé az ötvenedikre indult, de túlzás nélkül  :wacko: ... Amúgy szvsz inkább túldúsulhatott a sok rugdosás közben, mert ad 1 egy idő után már benzinszag lengte körül, ad 2 mikor végül beindult, fekete füst jött pár mp-ig a kipufogóból, ad 3 a beindulás utáni felpörgés sem utalhat másra...

Nekem is fura volt amúgy, hogy a karbi úgy lenne elhelyezve, hogy a láncról belecsapódhasson valami  :hmmmm: ... Akkor viszont annál inkább passzolom, hogy mi lehetett ez  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #501 Dátum: 2009.08.16 20:53:42 »
Egyenesen állt, a nagysztenderen. Benzin bőven volt benne, csap a megfelelő állásban, és amúgy is úgy csináltam mindent, mint máskor. Csodálkoztam is, mert mindig első, vagy maximum második rúgásra simán indulni szokott. Most meg úgy kábé az ötvenedikre indult, de túlzás nélkül  :wacko: ... Amúgy szvsz inkább túldúsulhatott a sok rugdosás közben, mert ad 1 egy idő után már benzinszag lengte körül, ad 2 mikor végül beindult, fekete füst jött pár mp-ig a kipufogóból, ad 3 a beindulás utáni felpörgés sem utalhat másra...

Nekem is fura volt amúgy, hogy a karbi úgy lenne elhelyezve, hogy a láncról belecsapódhasson valami  :hmmmm: ... Akkor viszont annál inkább passzolom, hogy mi lehetett ez  :?:

Aha, akkor tutira túldúsult. Nem állt véletlenül napon? Akkor könnyebben túldúsul.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #502 Dátum: 2009.08.18 09:27:22 »
Nem, inkább reggel jön elő a jelenség - ma is csinálta, öt perc volt, míg beindítottam. És minden bizonnyal túldúsulás valóban, mert benzinszag van indítózás közben, és mikor nagy nehezen végül beindul, akkor fekete füst jön belőle kezdetben, és az alapjáratnál jóval magasabban pörög.

Kollégámmal kiszedtük a gyertyát, körben kicsit kormos volt, ilyen kis szemcsék voltak rajta - alkalmasint emiatt köphette be könnyebben. Megpucoltuk. Maguk az elektródák amúgy szép őzbarnák  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #503 Dátum: 2009.08.18 20:59:18 »
Nem, inkább reggel jön elő a jelenség - ma is csinálta, öt perc volt, míg beindítottam. És minden bizonnyal túldúsulás valóban, mert benzinszag van indítózás közben, és mikor nagy nehezen végül beindul, akkor fekete füst jön belőle kezdetben, és az alapjáratnál jóval magasabban pörög.

Kollégámmal kiszedtük a gyertyát, körben kicsit kormos volt, ilyen kis szemcsék voltak rajta - alkalmasint emiatt köphette be könnyebben. Megpucoltuk. Maguk az elektródák amúgy szép őzbarnák  :)
Óvatosan említeném meg, de a szemcsés fölrakódás alkalmasint nem megfelelő Ti. alacsony oktánszámú benzint takar(hat). Töltsél bele jófajta, nagyobb oktánszámút.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #504 Dátum: 2009.08.18 23:23:44 »
Az elmúlt négy alkalomból kétszer V-Power Racing volt benne, tehát a 100-as... További egy alkalommal a 95-ös V-Power, és csak egy alkalommal sima 95-ös (szintén Shell). Ha így ez is kevés neki, akkor nem tudok mit tenni  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #505 Dátum: 2009.08.19 17:58:27 »
Az elmúlt négy alkalomból kétszer V-Power Racing volt benne, tehát a 100-as... További egy alkalommal a 95-ös V-Power, és csak egy alkalommal sima 95-ös (szintén Shell). Ha így ez is kevés neki, akkor nem tudok mit tenni  ;) ...
Akkor nem tudom. Valamiért túldúsúl.  Hidegindításkor van ez így, vagy akkor, amikor relatíve kevés idő tlt el a leállítás és indítás között?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #506 Dátum: 2009.08.20 00:09:48 »
Hidegindításkor van ez így, vagy akkor, amikor relatíve kevés idő tlt el a leállítás és indítás között?
Csak hidegindításkor. Amikor már legalább egy éjszakát állt, tehát teljesen hideg. Eddig háromszor játszotta ezt el.

Viszont mióta megpucoltuk a gyertyát, azóta megint okés :yes: !

Ma vettem olajat, mert kezdett villogni a piros lámpa. Repsol, szintetikus; 2500 volt egy liter. De nem kék, hanem sima szokásos sárga. Az a kék, amit te beletettél, pontosan milyen volt? Csak arra emlékeztem, hogy Repsol.

Az egyetlen dolog, ami még zavar kicsit, hogy az index nem működik. Próbáltuk új akksival - úgy sem. Tettünk bele másik villogó-automatát - úgy sem. Így aztán a karommal jelzek, mint a biciklisták  :) ... De ez néha problémás tud lenni, pl. lejtőn fékezés közben  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #507 Dátum: 2009.08.20 00:33:51 »
Az egyetlen dolog, ami még zavar kicsit, hogy az index nem működik. Próbáltuk új akksival - úgy sem. Tettünk bele másik villogó-automatát - úgy sem. Így aztán a karommal jelzek, mint a biciklisták  :) ... De ez néha problémás tud lenni, pl. lejtőn fékezés közben  :whistling:
Az mennyire klassz index már?!  :cool2: :balra taknyolsz, akkor balra akartál menni, ha meg jobbra taknyolsz, akkor jobbra akartál menni. Ezt igazán senki nem tudja eltéveszteni... :winkiss:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #508 Dátum: 2009.08.20 00:46:52 »
 :taz: :euro: O0 :batman: :shaun:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #509 Dátum: 2009.08.20 13:36:48 »
Nem tudom, nekem ment a Zindex.... :hmmmm:
Milyen automatikát tettetek vele? 12V-ost? mert azzal  :no: megy, csak 6V-ossal  :yes:!!!

Az őszi talin jó lesz a lopócső vége, amúgy....  :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.