Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 406858 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #465 Dátum: 2009.06.16 23:40:43 »
hát...igaza van az asszonynak... :sorcerer:
 :winkiss: :whistling: :yes:

 :cry: sajnos
TUZI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #466 Dátum: 2009.06.19 10:06:29 »
Na, megvolt a fogyasztás-mérés: pontosan 100 km (EGÉSZ pontosan 100.6 km) megtétele után sikerült tankolnom: 3.5 litert. Korrekt  :yes: !

Mondjuk, előtte kicsit megviccelt a járgány: épp megyek fölfelé egy emelkedőn, egyszer csak böööööööööö... paff, leáll a motor :ph34r: ! Na, mondom, vattafak ?!? ... Indítnám újra, rugdosom - elkapja, leáll, elkapja, leáll, aztán már el sem kapja  :eek: ... Mondom, mijabüdöscirádásrosseb  :?: ... Ott üldögélek az út szélén elveszetten, ereszkedik rám a súlyos depi  :wacko: ... Aztán kezd derengeni, hogy hmmm, várjunk csak  :hmmmm: ... Mi is van ott baloldalt az ülés alatt? ... Benzincsap? És már 95 km-t mentem a 4 literes tankkal, izé... Próbáljuk csak ki, mi történik, ha TARTALÉK állásba fordítom a benzincsapot  :otlet: ? .........

(...) :szemez: (...)

Én hülye  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.19 10:08:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #467 Dátum: 2009.06.19 12:50:37 »
Na, megvolt a fogyasztás-mérés: pontosan 100 km (EGÉSZ pontosan 100.6 km) megtétele után sikerült tankolnom: 3.5 litert. Korrekt  :yes: !

Mondjuk, előtte kicsit megviccelt a járgány: épp megyek fölfelé egy emelkedőn, egyszer csak böööööööööö... paff, leáll a motor :ph34r: ! Na, mondom, vattafak ?!? ... Indítnám újra, rugdosom - elkapja, leáll, elkapja, leáll, aztán már el sem kapja  :eek: ... Mondom, mijabüdöscirádásrosseb  :?: ... Ott üldögélek az út szélén elveszetten, ereszkedik rám a súlyos depi  :wacko: ... Aztán kezd derengeni, hogy hmmm, várjunk csak  :hmmmm: ... Mi is van ott baloldalt az ülés alatt? ... Benzincsap? És már 95 km-t mentem a 4 literes tankkal, izé... Próbáljuk csak ki, mi történik, ha TARTALÉK állásba fordítom a benzincsapot  :otlet: ? .........

(...) :szemez: (...)

Én hülye  :lol:

 :D :D :D 

Azért azt remélem, hogy kapva-kapva a remek alkalmon, kiszedted a tankból a benzinlopó aluvégét! (????)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #468 Dátum: 2009.06.19 12:58:45 »
Azért azt remélem, hogy kapva-kapva a remek alkalmon, kiszedted a tankból a benzinlopó aluvégét! (????)

 :eek:... :no:... :cry:

Legközelebb... Sorry, sorry, sorry  :wacko: :wacko: :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #469 Dátum: 2009.06.24 20:39:47 »
Aprilia Leonardo (150ccm) vagy Italjet Dragster (180ccm)  tapasztalatok érdekelnének; esetleg van-e valakinek rálátása vállalható pédányra?
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #470 Dátum: 2009.06.25 18:07:18 »
Aprilia Leonardo (150ccm) vagy Italjet Dragster (180ccm)  tapasztalatok érdekelnének; esetleg van-e valakinek rálátása vállalható pédányra?

Ebből egyértelműen az Aprilia. Abba legalább Yamaha klón blokk dohog, legalábbis tudomásom szerint.

Van a Zindexen robogós-motoros topic, keresd Friment: KLIKK
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #471 Dátum: 2009.06.27 22:17:33 »
Aprilia Leonardo (150ccm) vagy Italjet Dragster (180ccm)  tapasztalatok érdekelnének; esetleg van-e valakinek rálátása vállalható pédányra?
Italjetet ne vegyél... Az Aprilia okés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #472 Dátum: 2009.06.28 12:13:01 »
Aprilia Leonardo (150ccm) vagy Italjet Dragster (180ccm)  tapasztalatok érdekelnének; esetleg van-e valakinek rálátása vállalható pédányra?
Italjetet ne vegyél... Az Aprilia okés.

De olyan szééééép....  :wub:
Egy 50es Italjet Formulával mentem, annak nagyon tetszett a futóműve, meg úgy az egész...
Mi a baj velük? Alkatrészárak kirívóan magasak? Szerviz nem gond, egyik barátom most végzett a motorszerelő fősulin :)
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #473 Dátum: 2009.06.28 13:40:59 »
Aprilia Leonardo (150ccm) vagy Italjet Dragster (180ccm)  tapasztalatok érdekelnének; esetleg van-e valakinek rálátása vállalható pédányra?
Italjetet ne vegyél... Az Aprilia okés.

De olyan szééééép....  :wub:
Egy 50es Italjet Formulával mentem, annak nagyon tetszett a futóműve, meg úgy az egész...
Mi a baj velük? Alkatrészárak kirívóan magasak? Szerviz nem gond, egyik barátom most végzett a motorszerelő fősulin :)

Az Apriliában vagy Yamaha szív, vagy Minarelli (Yamaha klón) dobog, az Italjetben meg szvsz. Vespa. Olasz kontra Japó. Vennél Fiatot? Vagy inkább egy Toyota?
Az Alfák a világ legszebb kocsijai szerintem. Maradok a csodálatnál. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #474 Dátum: 2009.06.28 13:52:10 »
Értem amit mondasz, én is így néztem a világot, de haverom Punto-ja 130ezer km alatt teljesen tünetmentes volt, míg nekem volt egy kis gondom (szinkrongyűrű-garanciába)
Az Italjetbe, ha jól rakom össze a képet, akkor a Gilera Runner féle 180-as dobog... Arról meg nem nagyon hallottam rosszat
kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #475 Dátum: 2009.06.28 20:33:33 »
Az Apriliában vagy Yamaha szív, vagy Minarelli (Yamaha klón) dobog, a
Mit tudtok az Aprilia SR125-rol? Az ev vegere korvonalazodna egy megkimelt, ismert peldany  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #476 Dátum: 2009.06.28 21:43:01 »
De olyan szééééép....  :wub:
Egy 50es Italjet Formulával mentem, annak nagyon tetszett a futóműve, meg úgy az egész...
Mi a baj velük? Alkatrészárak kirívóan magasak? Szerviz nem gond, egyik barátom most végzett a motorszerelő fősulin :)
Az Italjet a legszarabb minőségben gyártott és összeszerelt olasz robogó, ilyeneket szerelő kollégám és az ő szintén motorszerelő haverja szerint. Ha Morini (Suzuki) blokk van benne, az csak tovább ront a helyzeten. Magyarul egész egyszerűen ezeknél van a legnagyobb esély a meghibásodásra, kopásra, az olasz robogók közül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #477 Dátum: 2009.06.28 21:45:39 »
Az Apriliában vagy Yamaha szív, vagy Minarelli (Yamaha klón) dobog, az Italjetben meg szvsz. Vespa. Olasz kontra Japó. Vennél Fiatot? Vagy inkább egy Toyota?
Az Alfák a világ legszebb kocsijai szerintem. Maradok a csodálatnál. :yes:

Nem az a baj az Italjettel, hogy olasz. Egy csomó olasz robogó van, amelyekkel semmi gond nincs (természetesen a Yamaha/Minarelli blokk is olasz gyártmány, de ettől még jó). De általában a Suzuki/Morini blokkal szereltek kevésbé ajánlhatóak (pedig az is japán konstrukció  :otlet: !), és ettől függetlenül is az Italjet a legkevésbé ajánlható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #478 Dátum: 2009.06.28 21:46:17 »
Az Apriliában vagy Yamaha szív, vagy Minarelli (Yamaha klón) dobog, a
Mit tudtok az Aprilia SR125-rol? Az ev vegere korvonalazodna egy megkimelt, ismert peldany  :)
Kollégám szerint úgy általában okés az SR.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #479 Dátum: 2009.06.28 21:48:54 »
Kollégám szerint úgy általában okés az SR.
Koszi! Ez egy nagyon jo hir  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX