Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 413323 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #450 Dátum: 2009.05.27 20:36:09 »
Így van  :yes: ! Ahogy elmúlik ez az újkeletű xar idő, rögvest használatba is veszem. Addig elpihenget itt a munkahelyemen, fedél alatt. Tegnap este már itt raktuk ki, mert egyből ide jöttünk az időhiány miatt. Éjjel aztán helyrerakosgattam a kormányt, tükröket, kosarat.

Ma reggel megnéztük a váltóolajat is: gyönyörű szép, tiszta, piros ATF - szerintem nem lehet túl régi, ilyesmihez értő kollégám szerint sem. Úgyhogy minden bizonnyal marad - nem kell kicserélni.

Csak azt sajnálom, hogy annyira rohannunk kellett  ::) ... Jó lett volna nyugisabban lebonyolítani az egészet, meg még persze kicsit üldögélni, dumálni... Na és persze nem száguldozni hazafelé (2 óra 20 perc alatt futottam meg a távot)  :wacko: ... Dehát egyszerűen nem tudtuk úgy megoldani a beosztást, hogy mindkettőnknek teljesen üres legyen ez a nap.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #451 Dátum: 2009.05.27 22:28:18 »
Hy.

Hogy örülhetnek neked a régi 5-sön.:-)))
Mondom ezt én aki szintén nem igen száguldozik az öreg vasakkal.:-))))
Az öltözködésről , is meg van a magán véleményem, de azt hiszem inkább megtartom magamnak.:-)))))

Én már láttam miben nyomod, múlt szombaton, amikoris ismét megcsodál6tam a PANCSIT! És a hangja 1xűen gyönyörű!  :clap: :clap:

Köszi.:-)))
Ha hiszed , hanem a dzsekit most vettem.:-))) Eddig egy rövid nadigrágban, és pólóban nyomattam.:-)))
TUZI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #452 Dátum: 2009.06.14 12:46:48 »
Nagyon szépen szuperál a kis Yamahám  :) ... Most, hogy elkezdtem gyakrabban használni, és így -gondolom- kitisztult benne ez-az a Trotter Mesternél pihenéssel töltött hosszú idő után  ;) , az ereje is megjött  :yes: : pl. azon a dombon, amin legelőször 30-al tudtam fölmenni vele, legutóbb már 40-el mentem föl!

A fogyasztása pedig, ha a kis műszer akár csak nagyjából is lineárisan mér, akkor nagyon jó  :clap: ... 3 literre saccolom, ami ahhoz képest, hogy az idő jelentős hányadában teljes gázzal közlekedek (ugye, a dombok), roppantul baráti  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #453 Dátum: 2009.06.15 09:44:34 »
Én is újra robogóra pattantam.
Muszájból... A belvárosi este 8-ig tartó fizetős parkolás kicsit drágává tette volna 6-8-ig való tartózkodásomat. Így most megyek robogóval - amíg az időjárás megengedi.. Utána nem tudom mi lesz, valamit ki kell majd találnom.
 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #454 Dátum: 2009.06.15 11:08:07 »
Én is újra robogóra pattantam.
Muszájból... A belvárosi este 8-ig tartó fizetős parkolás kicsit drágává tette volna 6-8-ig való tartózkodásomat. Így most megyek robogóval - amíg az időjárás megengedi.. Utána nem tudom mi lesz, valamit ki kell majd találnom.
 

Ha nem csalódom, akkor felént dolgozol. Én havi 10E-ért vettem parkolási jogot előttünk. Mindíg olcsóbb, mint egy-egy bírság, vagy karcolás ez+az. Ha gondolod egyeztessünk. ;-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #455 Dátum: 2009.06.15 11:21:15 »
Munkailag nincs problémám - MÉG! Ez a terület itt éppen nem fizetős.
Délután járok be a VI. kerületbe, ez okozza a problémát. Eddig bedobtam egy százast, így fél6-tól 6-ig elvoltam. Nade 2 és fél órára fizetni 365Ft-os óránkénti díjjal már durva lenne..
De ahogy láttam másnak is durva. Eddig alig lehetett helyet találni a környéken, a múlt héten viszont igencsak foghíjas volt a kocsisor.  :whistling:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #456 Dátum: 2009.06.15 11:51:54 »
nah ha mar a topic cime robogo meg motor szerintetek megeri venni egy romet ponyt 35ert hogy megtanuljak mocizni meg szerelni mocit es cigiert kijarni boltba?:)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #457 Dátum: 2009.06.15 11:58:08 »
nah ha mar a topic cime robogo meg motor szerintetek megeri venni egy romet ponyt 35ert hogy megtanuljak mocizni meg szerelni mocit es cigiert kijarni boltba?:)
Hat...
En azon tanultam 10 evesen mocizni. A Riga Pony utan igazi eromuvesz volt  :lol: Biztos  vagy benne, hogy rafersz? Ennyi penzt csak akkor adnek erte, ha extrahiper jo allapotban van de talan meg akkor se  :D
Klikk  :eek: Bakker, sztem ez az a ket motor, amin tanulgattam  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #458 Dátum: 2009.06.15 14:06:34 »
Rometet??? Egyértelműen NEM. Pláne ennyi pénzért...
Tanulómotornak valami öregecske, de tipp-topp Yamaha, Honda, Aprilia jöhet szóba!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #459 Dátum: 2009.06.15 19:30:27 »
Rometet??? Egyértelműen NEM. Pláne ennyi pénzért...
Tanulómotornak valami öregecske, de tipp-topp Yamaha, Honda, Aprilia jöhet szóba!

Hy.

Fenét !!! Tanulómotornak a RIGA a tökéletes. Azzal kel járni napi tízen Km-ert és műszaki vízsga smafú.:-)))
Komolyan pedig ,nem hogy 35-öt de tízet sem adnék egy ílyen őskövületért. Hamár retrót akarsz, és tanulni is, meg esetleg váltani is meg akarsz tanulni akkor egy Simson Start vennék. Turbó hűtésű motor, a motor szinte elnyűhetetlen, még komolyabb fizikai erőhatásokat is gond nélkül tűri.:-)))
TUZI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #460 Dátum: 2009.06.15 20:28:59 »
Rometet??? Egyértelműen NEM. Pláne ennyi pénzért...
Tanulómotornak valami öregecske, de tipp-topp Yamaha, Honda, Aprilia jöhet szóba!
Szerintem is  :yes: ... Csak ilyenek meg nem lelhetők fel 35 ezerért. 50-ért is nehéz találni normálisat... Esetleg a Yamaha Mintre lenne érdemes koncentrálni, abból azért talán már találni korrektet 40-45-ért. De nem véletlenül kerül ennyibe. Parányi, kényelmetlen, gyenge, lassú kis minimál-jármű (tudom, ilyen volt az első robogóm). Egy rendes Jogot, Diot, Tactet stb. viszont tényleg inkább csak 50 környékén lehet találni, és itt is nagy lesz a rizikó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #461 Dátum: 2009.06.16 14:24:24 »
Tuzikám, ha Te tudsz forgalomképes, nem kendácsolt Start 30-50E között, akkor megemelem a kalapomat! Az olyan riktka, mint a bablevesben a jancsiszög! (talán nincs is.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #462 Dátum: 2009.06.16 15:56:47 »
Na hát jólvan köszönöm a tanácsokat:) Igazából a dumb and dumber című film ikhletett:) Már van is ilyen nagy tükröződő szemcsim meg sportcsíkos nyitott bukóm, van kockás flanel ingem meg kopott nacim:) Már csak valami hodáj kéne amire rápattankok és gyűlytöm a muslincákat:)

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #463 Dátum: 2009.06.16 19:45:36 »
Tuzikám, ha Te tudsz forgalomképes, nem kendácsolt Start 30-50E között, akkor megemelem a kalapomat! Az olyan riktka, mint a bablevesben a jancsiszög! (talán nincs is.)

Van kalapod????:-)))
Van egy messziről eléggé egyben lévőnek látszó Ócsán. Vagyis a multkor amikor arrafelé csavarogtam kivolt rakva, hogy eladó. Láttam már párszor, egyszer majdnem meg is álltam megkérdezni hogy mibe fájna, de melletem ült "drága" nejem, és nem mertem megkockáztatni ,hogy nekapjak vacsit.:-)))
Most hogy nincs munkám, így fizetésem sem, és nem is olyan régen állítottam haza egy "öregecske" fogattal , valamiért érzékeny a motor mániámra. Nem is értem mért??? Kitudja? A Nőket nem értem. Őket jobban izgatják olyan főldhözragadt dolgok mint villanyszámla, lakás részlet, stb. Nem értik a dolog lényegét, egy motor az MOTOR és kész.:-))))
TUZI

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #464 Dátum: 2009.06.16 21:01:12 »
hát...igaza van az asszonynak... :sorcerer:
 :winkiss: :whistling: :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002