Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 407068 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #345 Dátum: 2009.01.09 20:11:37 »
Ha már ilyen topic is van... Kaptam egy Yamaha Beluga 125-t, némi hiányossággal. Leengedték az olajat belőle, mert talán főtengelycsapágyas és javítani akarták. Be szeretném indítani, de ahhoz kellene bele olaj. Még motorolajat találtam is bele, de hajtóműolaj milyen kell bele (ami a hátsó keréknél beöntendő...)? Találtam neten egy XC125 Riva leírást (amerikában futott ezen a néven, ha jól értelmeztem a találtakat), abban azt írja, Yamalube 4 vagy 10W30 és a "Final gear oil" szintén ez! Máshol, robogós oldalon viszont 80W90 olajat írtak, még a feltöltési mennyiség is stimmel, 0,15 l. Azért a két olaj között van némi különbség... Ha valaki tudna segíteni, megköszönném!

Szia!
Mindenképpen hajtóműolajat kell oda beletenni, nem motorolajat. Gondolom, hogy egy négyütemű blokk zihál a Belugában is, ez sok más motorban is teljesít.

A Yamaha blokkokba 70W-90, vagy 80W-90 hajtómőolajat ajánlanak.
A Belugába 80W-90-est ajánl a keresőm.


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #346 Dátum: 2009.01.09 20:22:18 »
Köszi!
Az lesz az, 4 ütem!
Netán lenne valami konkrét ajánlatod is? Ne adj' Isten, hol lehet beszerezni, Dél-Pest tájékon? Nagy áruházakban szoktam látni 4T jelzésű motorolajakat, robogó hajtóműolajat nem nagyon láttam még sehol. Vagy talán olajshop, stb.? 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #347 Dátum: 2009.01.09 20:31:09 »
Köszi!
Az lesz az, 4 ütem!
Netán lenne valami konkrét ajánlatod is? Ne adj' Isten, hol lehet beszerezni, Dél-Pest tájékon? Nagy áruházakban szoktam látni 4T jelzésű motorolajakat, robogó hajtóműolajat nem nagyon láttam még sehol. Vagy talán olajshop, stb.? 

Na álljunk meg!

A robogóban is van motorolaj (2T, 4T), és hajtóműolaj is. Nem összekeverendő a kettő!!  Ugyanúgy, mint a kocsiban a váltóólaj.

A madarasteszkóban és társaiban, kiflit, zsömlét és Coca-Cola-t szoktunk vásárolni, olajat, gumit és társait nem.

Éppen ma nézegettem az autógumikat az egyik 2008-as gyártású a másik meg 2006-os gyártású volt, fainul összekeverve, egyárért. :wacko:
Gumiban a kétéves az már túltároltnak minősül....

Javallanám motoros szakbolt látogatását, szerinten Dél-Pesten is van, keress rá a neten.

Természetesen az olajshopról és más netes olajboltból is lehet vásárolni, de szvsz. egy liter olajért egy valag szállítási költséget nem érdemes kifizetni.

Ha mindez nem tetszik, akkor menjél be egy normális benzinkútra és vedd meg ott az olajat. Igaz ott drágább lesz, de gyorsan megvan. (javallanám a Castrol, OMV, Repsol olajokat, MOL-t még véletlenül sem.)


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #348 Dátum: 2009.01.10 21:44:41 »
Nem idézek, Trotter66, de kb egyről beszélünk...  :flowers:
A motorolaj stimmel, csak az említett (gyári!) leírás írta, hogy hátra is 10W30 kell. Ezért kérdeztem itt, illetve egy szépreményű robogós fórumon hetente benéz valaki, aki tuning kipufogót keres a Simsonra, meg 800ezer köbcentire akarja fúrni... Kész. Madaras és tsaiban is van pl. Castrol Aveo (vagy talán Actevo?) vagy mi, de gondoltam tud valaki konkrét boltot, ahol érdemes vásárolni, mert olcsó, vagy szép eladólányok vannak, vagy itt van a házunk alatt stb...
Köszi még egyszer!
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.27 09:18:42 írta MFerenc »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #349 Dátum: 2009.01.11 20:21:44 »
Nem idézek, Trotter66, de kb egyről beszélünk...  :flowers:
A motorolaj stimmel, csak az említett (gyári!) leírás írta, hogy hátra is 10W30 kell. Ezért kérdeztem itt, illetve egy szépreményű robogós fórumon hetente benéz valaki, aki tuning kipufogót keres a Simsonra, meg 800ezer köbcentire akarja fúrni... Kész. Madaras és tsaiban is van pl. Castrol Aveo vagy mi, de gondoltam tud valaki konkrét boltot, ahol érdemes vásárolni, mert olcsó, vagy szép eladólányok vannak, vagy itt van a házunk alatt stb...
Köszi még egyszer!
Én olajat www.formula3000.hu -tól szoktam rendelni.  Általában a három gépbe egyszerre.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #350 Dátum: 2009.01.12 15:23:48 »
Én olajat www.formula3000.hu -tól szoktam rendelni.  Általában a három gépbe egyszerre.  :devil:

Húha de jó, hogy ide is benéztem.
Ez a formula3000 egy szép kis webáruház és látom van fékbetét, tárcsa, szűrő, gyertya is. A szállítás se vészes. Trotter beírásait már csak ezért is érdemes olvasgatni. :clap:

Itt talán jobb árak is vannak mint a Lángnál.

Szerintem nem. De az Elfet innen rendelem, az a Lángban nincsen. És hamár innen "kell" rendelnek az olajat, akkor az összehez innen jön, egy szállítási költséggel, pontosan a kapuig.  :clap:
Idáig háromszor bizonyíthattak, idáig 100%-os teljesítéssel. (az olajcég is és a futárcég is)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #351 Dátum: 2009.01.12 19:20:56 »
... de gondoltam tud valaki konkrét boltot, ahol érdemes vásárolni... stb...
Én olajat www.formula3000.hu -tól szoktam rendelni.  Általában a három gépbe egyszerre.  :devil:
No, erre gondoltam. Talán a Toyotához is kellene majd rendelnem. Köszi!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #352 Dátum: 2009.01.12 19:25:04 »
... de gondoltam tud valaki konkrét boltot, ahol érdemes vásárolni... stb...
Én olajat www.formula3000.hu -tól szoktam rendelni.  Általában a három gépbe egyszerre.  :devil:
No, erre gondoltam. Talán a Toyotához is kellene majd rendelnem. Köszi!
Polcon eláll és enni sem kér.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #353 Dátum: 2009.01.22 13:56:29 »
Ismétlésnek, gondolom nem árt. :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #354 Dátum: 2009.01.22 14:45:51 »
Ismétlésnek, gondolom nem árt. :whistling:
Köszi Trotter!
Én is épp ezen gondolkodtam, hogy mi a helyes, mert ellentmondásos álláspontok vannak, de akkor hagyom pihenni a V2-t.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #355 Dátum: 2009.01.25 16:42:03 »
Viszont várhatóan pár éven belül bevezetik a rendszámot, ezzel számoljon mindenki, aki most akarna venni 50-esnél nagyobb, de papírok és rendszám nélküli járgányt! Ezek nem, vagy (papírok megléte esetén) csak tetemes költséggel lesznek forgalomba helyezhetőek, ha bevezetik a rendszám-kötelezettséget.
Már biztos hallottátok, olvastátok máshol, hiába fogadták el a törvényt az 50 cm3-esek rendszámosításról, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium végül átértékelte: túl nagy lenne a ráfordítás (rendszámtáblagyártás, okmányirodai tevékenység, akármi...), mint a remélt haszon (lopott robogók felderítése stb...), így hát mégse lesz rendszámozás! (forrás: Autó-motor)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #356 Dátum: 2009.01.25 20:14:54 »
 :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #357 Dátum: 2009.01.26 14:33:59 »
Viszont várhatóan pár éven belül bevezetik a rendszámot, ezzel számoljon mindenki, aki most akarna venni 50-esnél nagyobb, de papírok és rendszám nélküli járgányt! Ezek nem, vagy (papírok megléte esetén) csak tetemes költséggel lesznek forgalomba helyezhetőek, ha bevezetik a rendszám-kötelezettséget.
Már biztos hallottátok, olvastátok máshol, hiába fogadták el a törvényt az 50 cm3-esek rendszámosításról, a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium végül átértékelte: túl nagy lenne a ráfordítás (rendszámtáblagyártás, okmányirodai tevékenység, akármi...), mint a remélt haszon (lopott robogók felderítése stb...), így hát mégse lesz rendszámozás! (forrás: Autó-motor)


MOst már csak azért izgulok, hogyha egy robeszes nekemjön megfogjam. Mert egyébként... :censored:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #358 Dátum: 2009.01.27 09:15:42 »
MOst már csak azért izgulok, hogyha egy robeszes nekemjön megfogjam. Mert egyébként... :censored:
Ha olyasmire gondolsz, ahogy kollégám is járt (motoros lecsapta a tükrét (persze előtte ő nyomta tele direkt ablakmosóval  :nono: )), nagymotor volt, még arra se volt ideje, hogy megnézze a rendszámot...
Legyen szerencsénk mindannyiunknak, ne menjünk senkinek robogóval, és ők se jöjjenek nekünk!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #359 Dátum: 2009.04.27 12:45:34 »
Indul a szezon:  :D



 :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.