Szerző Téma: Minden, ami motor és robogó!  (Megtekintve 407059 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #150 Dátum: 2007.05.31 10:17:13 »
Volt rajta valami lánc, vagy riasztó?
Én is féltettem, ezért itthon is garázsban volt, városban 1szer hagytam ott 3 órára, de akkor a suli mellett 1 forgalmas részen, 5 kilós lánccal.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #151 Dátum: 2007.05.31 18:57:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na, itt jó rég nem született hsz... Bár ha azt nézem hogy mit fogok mindjárt leírni, akkor inkább ne született volna most sem  :szomoru: !

Biztos emlékeztek: nemrégiben írtam, hogy egyik jóbarátom injektoros Aprilia SR robogójával voltam lenn a Balatonon. Meg hogy árulja a srác. No, hát már nem árulja, mert tegnap este ellopták  :mivan:  :elkeseredett: ... A város központjában, egy forgalmas helyen, a munkahelye elõl. Kész, vége, volt, nincs. Volt már a rendõrségen is a srác, de sok jóval nem biztatták - naná, mégis hogyan találhatnának meg ilyesmit?

Két éven belül ez a második robogója a gyereknek, amit ellopnak :banging:  :banging:  :banging:

Meg kellett volna venned, akkor nem állt volna ott, ahol állt... :szemez:
Részvétem a srácnak, sajna többet nem tehetek. :?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #152 Dátum: 2007.06.01 15:00:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
..Két éven belül ez a második robogója a gyereknek, amit ellopnak :banging:  :banging:  :banging:


Hu bammeg   :torsziv:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #153 Dátum: 2007.06.01 22:45:55 »
Idézetet írta: "KLaco"
Volt rajta valami lánc, vagy riasztó?


Nem volt. Mondjuk erre nincs mit mondani - akitõl ellopnak egy robogót, mert éjjel úgy hagyja a ház elõtt a lakótelepen (!), hogy nincs rajta se lánc, se semmi - és ezek után a második robogóját is rutinszerûen úgy tárolja éjjel az utcán, hogy semmilyen módon nincs rögzítve (leszámítva persze a kormányzárat, dehát az ugye nem akadály), az... Hmmm  :hmm: ... Nos, az nagymértékben megkönnyíti a tolvajok dolgát, továbbá nem tanul a saját kárából. Most nem akartam élesebben fogalmazni, lévén a srác jó barátom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #154 Dátum: 2007.06.01 23:54:15 »
Sejtettem  :szomoru: Lakótelepen még kerékpár tárolóból, ami le volt lakatolva, onnan is elvittek már  :szomoru:
Sajna van, aki a saját kárán tanul.
Laco 73 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #155 Dátum: 2007.06.04 11:18:18 »
Az ellopásról jutott eszembe, hogy a napokban vettem egy (~robogó értékû) KTM bringát és szeretnék valami tisztességes zárat venni rá, de lehetõleg nem olyat, amit a súlya miatt utánfutóval kell a bringa után kötni. Tehát tudtok ajánlani valamit, amivel nyugodt szívvel hagyhatom az utcán nappal, max ~1 órára? Mivel gyorszáras az elsõ/hátsó kerék gondolom olyan kéne ami a váz+kerekeket is átöleli.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #156 Dátum: 2007.06.04 19:56:45 »
Nincs az a könnyû lánc, ami megvédené. Nekem az 5 kilós volt olyan, amit csak flexelni lehetett. Sztem ilyen drága bringát ne hagyj ott sehol, simán kiszúrják, hogy nem Csepel, azt viszik. Nagykátán ismerõsnek még a vacak bringáját is elvitték a tárolóból  :szomoru:
Laco 73 :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #157 Dátum: 2007.06.04 22:48:47 »
Ilyen komony bringát nem hagyj ott sehol. Vagy ha ott hagyod, akkor keress valami biztosnagi ort, ujsagost, akarkit, adj neki egy 500-ast hogy vigyazzon rá. Plusz meg lakatold is oda komoly lakattal valahova.

Én sem szoktam sehol otthagyni a robeszt csak ugy.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #158 Dátum: 2007.06.04 23:42:57 »
Idézetet írta: "squiddy"
Az ellopásról jutott eszembe, hogy a napokban vettem egy (~robogó értékû) KTM bringát és szeretnék valami tisztességes zárat venni rá, de lehetõleg nem olyat, amit a súlya miatt utánfutóval kell a bringa után kötni. Tehát tudtok ajánlani valamit, amivel nyugodt szívvel hagyhatom az utcán nappal, max ~1 órára? Mivel gyorszáras az elsõ/hátsó kerék gondolom olyan kéne ami a váz+kerekeket is átöleli.

Mondd csak, hol hagyod és megyek... :ordog:
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #159 Dátum: 2007.06.05 09:44:23 »
Igazából nem tervezem sehol otthagyni, de mivel munkába is vele járok és néha be kell ugrani hazafelé boltba, vagy postára, akkor azért néhány percig õrizetlenül maradna. Arra az idõre kéne valami megoldás, de ahogy látom az a megoldás, ha magammal viszem a Sparba is. Egyik kezemben egy doboz tejföl, másikban a monti :\
Meg ráadásul járok futni is és oda is bicajjal szoktam menni. Kb. 8-9 percenként látom - ide kéne valmi zár, hogy enyi idõ alatt ne tudják elvinni.
Any idea?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #160 Dátum: 2007.06.05 09:45:51 »
Kgabe:
Jajj, de rendes vagy, jössz minden alkalommal õrizni, amikor otthagyom valahol? Ez ám a segítségnyújtás netovábbja  :!:  :kacag:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #161 Dátum: 2007.06.05 11:21:09 »
Idézetet írta: "squiddy"
Igazából nem tervezem sehol otthagyni, de mivel munkába is vele járok és néha be kell ugrani hazafelé boltba, vagy postára, akkor azért néhány percig õrizetlenül maradna. Arra az idõre kéne valami megoldás, de ahogy látom az a megoldás, ha magammal viszem a Sparba is. Egyik kezemben egy doboz tejföl, másikban a monti :\
Meg ráadásul járok futni is és oda is bicajjal szoktam menni. Kb. 8-9 percenként látom - ide kéne valmi zár, hogy enyi idõ alatt ne tudják elvinni.
Any idea?


Zár, ami 8-9 percre feltart valakit, aki tényleg el akarja lopni? Szerintem ilyen nincs. Csak megfelelõ szerszám kérdése, és nem 8-9 perc, hanem ennek a tizede alatt viszik. 8-9 perc alatt akár a fát/villanyoszlopot is ki lehet vágni, amihez rögzítetted  :wink: ... Gázos dolog, hogy ilyen országban élünk, de ilyen drága cuccot ennyi idõre tényleg nem hagynék ott sehol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #162 Dátum: 2007.06.05 11:59:27 »
Na jó, elismerem, hogy sec-perc alatt el lehet vinni bármit, de talán azért nem jár mindenki lánghegesztõvel, flexxel pl. egy tóparton, vagy a fõ tér közelében nappal.  Egy jó lánc meg a kisstílûeket talán távol tudja tartani. Bár a nyerget, meg a nyeregcsövet így is kb 5 mp alatt ki lehet kapni. Az is lazán 5 számjegyû kárral járna.

Lassan 10 éve van meg a régi montim - akkori áron olyan 70E Ft körül költöttem rá, tehát anno az se a leggagyibb kategóriának számított és mai napig egy talált számzárral használom :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #163 Dátum: 2007.06.05 19:06:00 »
Idézetet írta: "squiddy"
...Meg ráadásul járok futni is és oda is bicajjal szoktam menni. Kb. 8-9 percenként látom - ide kéne valmi zár, hogy enyi idõ alatt ne tudják elvinni.
Any idea?


Vedd fel a hátadra a bicajt, ráadásul akkor elég kevesebbet futnod :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami motor és robogó!
« Válasz #164 Dátum: 2007.06.05 20:25:06 »
Idézetet írta: "squiddy"
Igazából nem tervezem sehol otthagyni, de mivel munkába is vele járok és néha be kell ugrani hazafelé boltba, vagy postára, akkor azért néhány percig õrizetlenül maradna. Arra az idõre kéne valami megoldás, de ahogy látom az a megoldás, ha magammal viszem a Sparba is. Egyik kezemben egy doboz tejföl, másikban a monti :\
Meg ráadásul járok futni is és oda is bicajjal szoktam menni. Kb. 8-9 percenként látom - ide kéne valmi zár, hogy enyi idõ alatt ne tudják elvinni.
Any idea?


És ha bicajozol futás helyett??? nincs õrizetlenül hagyva, ráadásul az izületeid se mennek szét ( legfeljebb más :D)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!